Emri:  fatmir-koci.jpg

Shikime: 346

Madhsia:  69.0 KB

Elvis Walks Home sht prodhimi m i ri kinematografik, nj bashkpunim mes F & Me ( Film and Music Entertaiment) i Britanis s Madhe dhe Shqipris.

Filmi i bazuar n nj skenar origjinal, me regji t Fatmir Koit, do t nis xhirimet me 15 Gusht n Shqipri dhe Bosnje. Rolin kryesor n film e luan aktori amerikan Nick Shreli me Mickey, i cili fiton nj pun n trupat zbavitse amerikane gjat luftrave t Ballkanit n 1999, por e gjen veten n mes t nj zone lufte, i veshur si Elvis Presley.

Kasta e aktorve shqiptar t cilt do t luajn n role t tjera prbhet nga Ndricim Xhepa, Amos Zaharia, Dritan Kastrati, Romir Zalla, Ergys Halili, Maradona Kodra.

TV Klan