Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 2
 1. #1
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  25,059
  Postimet n Bllog
  3

  Kajakrs nga Evropa protest ndaj vendimit t Edi Rams: "Jo ndrtimit t HEC mbi lumin Vjos!"

  Kajakrs nga Evropa, protest n Tiran pr lumin Vjosa: Jo ndrtimit t HEC-it

  Emri: Vjosa_bei_Tepelena_2.jpg

Shikime: 164

Madhsia: 48.0 KB

  N 18 maj, kajakrs nga e gjith Evropa do t protestojn s bashku me parlamentart shqiptar, antar t parlamentit t BE, banor t lugins s Vjoss si dhe ruajtsit shqiptar dhe ndrkombtar t natyrs pr mbrojtjen e Vjoss dhe kundr ndrtimit t digave n t. N kt event t quajtur Eventi i flotils pjesmarrsit disa prej tyre me varka do t grupohen rreth mesazhit pr kryeministrin Edi Rama n brigjet e lumit t egr.

  N 20 Maj, Turi Ballkanik i Lumenjve do t prfundoj me dorzimin e peticionit n kajak pr kryeministrin Edi Rama n Tiran. Gjat gjith turit, jan mbledhur firma kundr shkatrrimit t Vjoss dhe pr shpalljen e Parkut Kombtar t Vjoss. T gjith pedaluesit do t jen prezent me kajakt e tyre n protestn e Tirans.

  Vjosa sht lumi i fundit i madh i egr n Evrop n rrjedhn e tij prej rreth 270 km ai rrjedh i lir dhe pa pengesa. Qeveria shqiptare sapo ka dhn nj koncesion pr ndrtimin e nj HEC-i t madh nj kompanie turke n kundrshtim me rekomandimet e BE dhe krkesat e banorve dhe organizatave mjedisore, thuhet n njoftimin zyrtar t shoqats q ka organizuar protestn.

  Shqip

 2. #2
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  25,059
  Postimet n Bllog
  3

  Pr: Kajakrs nga Evropa protest ndaj vendimit t Edi Rams: "Jo ndrtimit t HEC mbi lumin Vjos!"


Fjalt Kye pr Temn

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •