Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 2 prej 2
 1. #1
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  24,127
  Faleminderit
  65
  785 falenderime n 643 postime

  "Besa Mafia": Grupi kriminal shqiptar q bn krime me pages nprmjet Internetit

  Ja si funksionon faqja n web e vrassve shqiptar me pages  Shqiptarja.com ka mundur t futet n pjesn e errt t internetit Dark Web edhe n faqen e Besa Mafia q u zbulua dy dit m par nga hakeri i njohur si bRpsd i cili mundi t marr nga websiti materiale pr vrassit me pages, mes tyre shqiptar, t dhna q ende nuk jan br publike por tregojn pr ekzistencn e vrasjeve me porositje nprmjet Dark Web ku ndodhet dhe faqja e Besa Mafia.

  Emri: 228457.jpg

Shikime: 199

Madhsia: 93.0 KB

  Faqja e Besa Mafia, (http://oiiuv2 gwl2jhvg3j.onion , por q nuk mund t hapet me nj browser si Chrome, Mozilla, Internet Explorer por me nj browser q ka akses n Dark Web)

  Dark web
  Dark Web(rrjeti i errt) q operon brenda internetit. Me t'u lidhur n ueb, arrin t kesh akses n nj shumllojshmri prmbajtjesh dhe sitesh ku nuk mund t futesh me mjetet tradicionale t krkimit si Google apo Bing. sht nj lloj klubi privat gjysm sekret ku lejohen t futen vetm antar t caktuar. Si shpjegojn ekspertt nuk kemi vetm nj Dark Web t vetm, por shum t till, disa kan akses t lir ndrsa disa t tjer krkojn q t paguash pr t hyr. Dark Web sht ndryshe nga interneti tradicional, ku t gjith vizitojn Facebook, Google bjn blerje online dhe lexojn lajme.

  Besa Mafia
  Kjo faqe operohet nga mafia shqiptare q ka prdorur fjaln Besa n kuptimin e bess, fjals s dhn, kodi i tyre i nderit sht Premtimi mbetet premtim. Ky grup mund t kryej vrasje por dhe shrbime t tjera kriminale dhe mund t paguhet me an t monedhave elektronike Bitcoin mbi t gjitha gjithka mbetet e fsheht dhe e pa zbulueshme nga autoritetet. Grupi tregon se prdor trafikant droge q mund t kryejn krime, vrasje, plagosje sipas krkesave pr nj shum t caktuar parash. Besa Mafia tregon se ka shtrirje n SHBA, Canada, Europ. N faqe shkruhet se q prej vitit 2012 kur ky portal u krijua jan kryer 1035 vrasje.

  Emri: 228415_1.jpg

Shikime: 208

Madhsia: 90.7 KB

  Vrassit me pages dhe mimet

  Besa Mafia tregon pr shrbimet e saj q nga pjestar bandash q mund t kryejn nj vrasje duke filluar nga 5000$ deri n ish-ushtarak profesionist q mund t vrasin me snajper nga 30 mij deri n 200 mij dollar. Grupi tregon se mund t rrah dhe persona pa i vrar ata, mund t djeg banesat dhe makinat e tyre dhe mund t shesi arm. Sigurisht q gjithka kundrejt nj vlere t caktuar parash, rrahjet mund t kushtojn nga 500 - 2000 dollar por pagesa nuk bhet n dollar por n monedha elektronike Bitcoin (para elektronike).

  Emri: 228459.jpg

Shikime: 241

Madhsia: 81.7 KB
  (Snajperat me pages)

  Emri: 228460.jpg

Shikime: 198

Madhsia: 59.2 KB
  (Pjestar bandash t vogla q mund t vrasin me pages)


  Si porositet vrasja

  Pr porositjen e nj vrasje duhet fillimisht nj regjistrim i thjesht me nj pseudonim dhe nj adres e-maili t rreme m pas formulari i porositjes s krimit krkon nj pseudonim, nj password dhe nj burim si ke mundur t futesh n Besa Mafia ose nga kush t ka treguar. Pjesa tjetr vijon me emrin, mbiemrin, adresn dhe nj foto t shnjestrs.

  Emri: 228421_1.jpg

Shikime: 864

Madhsia: 67.5 KB
  ("Formulari" i porositjes s vrasjes)

  mimet

  5.000 200.000$
  Vrasje me snajper - 30.000 200.000$
  Vrasje 5.000$ + 4000$ t duket si aksident
  Rrahje 500$ + thyerje kockash dhe prerje t pjesve trupore 1.500$
  Djegie makinash 1.000$
  Djegie banesash 2.000$

  Emri: 228419_1.jpg

Shikime: 110

Madhsia: 12.6 KB

 2. #2
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  24,127
  Faleminderit
  65
  785 falenderime n 643 postime

  Pr: "Besa Mafia": Grupi kriminal shqiptar q bn krime me pages nprmjet Internetit

  Si bhet pagesa

  Si do gj tjetr n Dark Web pagesa sht me Bitcoin, para elektronike q nuk mund t gjurmohen dhe gjithka mbetet e fsheht. Sapo merret konfirmimi q pagesa me Bitcoin sht kryer, 80% e parave shkon pr vrassin ndrsa 20% mbahet nga Besa Mafia.

  Emri: 228420_1.jpg

Shikime: 286

Madhsia: 84.8 KB
  (Mnyra e pagess)

  Komunikimi i Koduar

  Nprmjet mesazheve t koduara t faqes s Besa Mafia n Dark Web por edhe nprmjet e-maile t inkriptuara vrassit i kalohen t dhnat pr shnjstrn.

  Emri: 228463.jpg

Shikime: 165

Madhsia: 29.7 KB

  Shqipria

  Ende nuk ka prova pr aktivitete kriminale t kryera nga Besa Mafia n territorin shqiptar. Nga burimet tona deri n kto momente nga Prokuroria dhe Policia shqiptare nuk ka ndonj hetim t mundshm por sqarojn se me rastin jan njohur nga media dhe se do ta mbajn n vzhgim kt shtje n bashkpunim me partnert EUROPOL e INTERPOL pasi nuk prjashtohet edhe mundsia q t ket aktivitet dhe n territorin shqiptar.

  Emri: 228412_2.jpg

Shikime: 165

Madhsia: 53.9 KB
  (Faqja e Besa Mafia n Dark Web)

  Shqiptarja

Fjalt Kye pr Temn

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •