Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 9

Tema: Pershendetje

 1. #1
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  20-04-2016
  Vendndodhja
  Tirane
  Postime
  5

  Pershendetje

  Jam Xhulia, 21 vjec. Jetoj ne Tirane. Ne qershor diplomohem per infermieri ne `Fakultetin e Shkencave Mjekesore Teknike“. Punoj ne call-center dhe gjate fundjaves punoj si `nail technician“ (zbukurim i thonjve dhe zgjatim i tyre). Kohen e lire e kaloj duke krijuar poezi dhe punime te ndryshme.
  Kam pak deshira dhe endrra sepse pelqej tģ vendos vetes qellime qe gjithmone tķ arrij. Ne endrrat e pakta qe kam, eshte nje qe e ndaj vec te tjerave te jetoj dhe punoj ne ShBA.
  Do me pelqente qe ne forum te lexoja me shume rreth mundesive qe mund ti jepen nje te riu per te jetuar dhe punuar ne ShBA, ndoshta ata qe jetojne andej mund te me japin ndonje informacion por edhe te tjere qe kane te aferm qe kane shkuar andej. (Jo nepermjet Dv-lottery apo martesave :P )
  Gjithashtu do jem e lumtur te lexoj histori suksesi te shqiptareve kudo qe ndodhen.
  P.s Nuk e di nqs ky eshte pershkrim i duhur dhe i pershtatet rregullave te forumit.
  Diten e mire te gjitheve

 2. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar axhulia pėr postimin:

  Reonalt (26-04-2016)

 3. #2
  i/e regjistruar Maska e SERAFIM DILO
  Anėtarėsuar
  06-01-2008
  Postime
  7,135

  Pėr: Pershendetje

  Prezantim interesant,inteligjent. Shqetesimet,endrrat,interesat,pasionet ne pak fjali. Pershkrim "preēiz".

  Po ti heqesh "rregullat e forumit" dhe deflacionimin e poezis eshte per tu pershendetur.

 4. #3
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  04-04-2006
  Vendndodhja
  Tirone
  Postime
  8,398

  Pėr: Pershendetje

  Citim Postuar mė parė nga SERAFIM DILO Lexo Postimin
  Prezantim interesant,inteligjent. Shqetesimet,endrrat,interesat,pasionet ne pak fjali. Pershkrim "preēiz".

  Po ti heqesh "rregullat e forumit" dhe deflacionimin e poezis eshte per tu pershendetur.
  Po ti hiqte poezine per mua nuk do ishte fare interesante.
  Poezia e ben interesante vajzen.
  Lere Serafimin se nuk merr vesh nga poezia.. eja ketej ti.
  Unė jam njeri i thjeshtė.
  Kėnaqem me pak.
  Mė mjafton mė e mira.

 5. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar 2043 pėr postimin:

  SERAFIM DILO (22-04-2016)

 6. #4
  i/e regjistruar Maska e SERAFIM DILO
  Anėtarėsuar
  06-01-2008
  Postime
  7,135

  Pėr: Pershendetje

  Citim Postuar mė parė nga 2043 Lexo Postimin
  Po ti hiqte poezine per mua nuk do ishte fare interesante.
  Poezia e ben interesante vajzen.
  Lere Serafimin se nuk merr vesh nga poezia.. eja ketej ti.
  "Vajza" eshte "interesante",natyrisht edhe poezia eshte interesante, kur nuk perdoret si mjet komunikimi o vetkomunikimi.

  Ka diēka qe nuk shkon tek personat qe shkruajne poezi. E para,se jane te pakte ata qe nuk shkruajne poezi,dhe kjo mbase ben interesant edhe ata qe nuk dine te shkuajne fare (analfabetizmin). E dyta,njerezit ndahen ne dy grupe;ata qe shkruajne poezi dhe ata qe injorojn poezine. Te dytet ne pergjithsi jane ata qe e kane kaluar fazen e pare,ate te pafajsis perverse qe te jep poezia.

 7. #5
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  04-04-2006
  Vendndodhja
  Tirone
  Postime
  8,398

  Pėr: Pershendetje

  Citim Postuar mė parė nga SERAFIM DILO Lexo Postimin
  "Vajza" eshte "interesante",natyrisht edhe poezia eshte interesante, kur nuk perdoret si mjet komunikimi o vetkomunikimi.

  Ka diēka qe nuk shkon tek personat qe shkruajne poezi. E para,se jane te pakte ata qe nuk shkruajne poezi,dhe kjo mbase ben interesant edhe ata qe nuk dine te shkuajne fare (analfabetizmin). E dyta,njerezit ndahen ne dy grupe;ata qe shkruajne poezi dhe ata qe injorojn poezine. Te dytet ne pergjithsi jane ata qe e kane kaluar fazen e pare,ate te pafajsis perverse qe te jep poezia.
  Nder te paktat here qe nuk jam ok me ty.
  Kam shkruar poezi qe rreth moshes 12 vjevare( vjersha ne ate kohe me siguri) dhe vazhdoj ende te shkruaj.
  Poezia eshte gjuha e shpirtit. Nese nuk e flet kete gjuhe atehere ke nje problem te madh, Mund edhe ta kesh folur dhe e ke haruar, perseri problemi mbetet.
  Nuk eshte shumica qe shkruan poezi. Shumica eshte qe as nuk shkruan e as nuk lexon.
  Poetet jane nje elite qe jetojne ne nje tjeter dimension, prandaj s'mund ti kuptoje cdokush.
  Morre vesh Serooooooo???
  Dhe mos ma ngacmo goven
  Unė jam njeri i thjeshtė.
  Kėnaqem me pak.
  Mė mjafton mė e mira.

 8. #6
  i/e regjistruar Maska e SERAFIM DILO
  Anėtarėsuar
  06-01-2008
  Postime
  7,135

  Pėr: Pershendetje

  Citim Postuar mė parė nga 2043 Lexo Postimin
  Nder te paktat here qe nuk jam ok me ty.
  Kam shkruar poezi qe rreth moshes 12 vjevare( vjersha ne ate kohe me siguri) dhe vazhdoj ende te shkruaj.
  Poezia eshte gjuha e shpirtit. Nese nuk e flet kete gjuhe atehere ke nje problem te madh, Mund edhe ta kesh folur dhe e ke haruar, perseri problemi mbetet.
  Nuk eshte shumica qe shkruan poezi. Shumica eshte qe as nuk shkruan e as nuk lexon.
  Poetet jane nje elite qe jetojne ne nje tjeter dimension, prandaj s'mund ti kuptoje cdokush.
  Morre vesh Serooooooo???
  Dhe mos ma ngacmo goven
  Bejm shaka,se nuk eshte e vertete qe poezia nuk duhet...Keshtu qe ke te drejte.

  Ajo qe desha te nxirrja nga konteksti i poezise (natyrisht jashte temes dhe vajzes)eshte se sot keq-perdoret. Eshte kthyer nga nje virus personal ne nje "infektim" te pergjithshem.

  Shum pak her gjen diēka per te lexuar.Nuk ka asgje "ekstreme o te rrezikshme" per tu kuptuar.Eshte pa ide,o siē thoshte O Wilde,nje ide qe nuk eshte e rrezikshme eshte e padenje te quhet ide. Keshtu dhe mbase poezia e sotme.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga SERAFIM DILO : 22-04-2016 mė 12:23

 9. #7
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  20-04-2016
  Vendndodhja
  Tirane
  Postime
  5

  Pėr: Pershendetje

  Une mendoj qe cdo njeri qe shkruan ben mire pervecse ne ato raste kur perdorin gjuhe te vrazhde per te sulmuar ate cka i prek interesat. Nuk po flas per poezi te llojit `Sa u zgjova hapa syte“, por per poezi qe vargjet dalin nga shpirti. Besoj se gjithsecili prej nesh e ka dellin per te shkruar, mjafton nje ngacmim i vogel dhe njeriu gjen frymezim. Shkruajta per rregullat e forumit ngaqe ne postime te meposhtme shenonte: permahuni rregullave te forumit. Deflacionim cfare kuptimi ka, hera e pare qe e lexoj?

 10. #8
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  04-04-2006
  Vendndodhja
  Tirone
  Postime
  8,398

  Pėr: Pershendetje

  Citim Postuar mė parė nga axhulia Lexo Postimin
  Une mendoj qe cdo njeri qe shkruan ben mire pervecse ne ato raste kur perdorin gjuhe te vrazhde per te sulmuar ate cka i prek interesat. Nuk po flas per poezi te llojit `Sa u zgjova hapa syte“, por per poezi qe vargjet dalin nga shpirti. Besoj se gjithsecili prej nesh e ka dellin per te shkruar, mjafton nje ngacmim i vogel dhe njeriu gjen frymezim. Shkruajta per rregullat e forumit ngaqe ne postime te meposhtme shenonte: permahuni rregullave te forumit. Deflacionim cfare kuptimi ka, hera e pare qe e lexoj?
  Rregullat i ka vene administratori qe te tallet me antaret e rinj .
  Shkruj ca te dush.
  Ketu vetem per fene mos i ngacmo se vritesh me ta, te tjerat nuk ju interesojne fare
  Po nuk me besove mua , pyt Serafimin.
  Unė jam njeri i thjeshtė.
  Kėnaqem me pak.
  Mė mjafton mė e mira.

 11. #9
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  19-10-2017
  Postime
  11

  Pėr: Pershendetje

  Pershkrimi esht OK
  Te jetosh jetosh ne SHBA esht ender per te gjith ne !
  Zgjidhja me e mire esht Lotaria
  Keep calm and get a loto !!

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •