Close
Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 21
 1. #1
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  25,066
  Postimet n Bllog
  3

  Ultimatumi i Rams pr amerikant: "Mos zgjidhni Trump president, se nuk ju kemi m miq, ta dini!"

  Rama paralajmron prishje me SHBA-t nse Trump bhet President

  Kryeministri Edi Rama ka thn sot n emisionin e Baton Haxhiut se nse Donald Trump zgjidhet President i SHBA-ve, ather marrdhniet e Shqipris me t do t cenohen.

  Rama tha se Trump sht nj fatkeqsi pr SHBA-t dhe uroi q ai t mos zgjidhet kurr President.

  Kto deklarata, Rama i bri nn cilsin e Kryeministrit t Shqipris.

  Pyetje-Prgjigje

  Gazetari: far mendimi keni pr Donald Trump?

  Rama: Un e kam thn hapur at q mendoj pr Donald Trumpin dhe nuk e kam fare problem ta prsris as ktu as kudo q t jet; as n shqip dhe as n anglisht, q Donald Trump sht krcnim pr Amerikn dhe nuk diskutohet q sht krcnim edhe pr marrdhniet shqiptaro-amerikane.

  Gazetari: Q i bie?

  Rama: Q i bie q mos e dhnt Zoti q amerikant ta zgjedhin President. Sepse do t ishte nj President q do t’i bnte dme t mdha Ameriks dhe sigurisht do t ishte nj krcnim real pr marrdhniet shqiptaro-amerikane.

  Gazetari: Po flet si Kryeministr apo si intelektual?

  Rama: Jo mo flas si Kryeministr…

  Gazetari: Si kryeministr?

  Rama: Un nuk e ndaj asnjher veten nga vetja. Sot jam edhe Kryeministr, por n radh t par jam Edi Rama.

  Gazetari: Nga ky moment ky lajm do t marr dhen npr bot..

  Rama: S’jam un aq i madh sa t marr dhen npr bot nj fjal e imja pr Donald Trump, por nse do t merrte dhen do t isha shum i lumtur.

  Gazetari: Do t ishe i lumtur nse republikant…por far do bsh me republikant?

  Rama: Jo nuk flas pr republikant. Flas pr nj personazh q ka turbulluar aq shum pjesn e republikanve sa ata me zor po presin t votojn pr Hilari Klintonin. Dhe t imagjinosh republikant q votojn pr nj Klinton do t thot q seriozisht e kan nj arsye aq t madhe pr ta br kt gj sa duhet t glltisin aq shum, q sht shprehja m kuptimplot e asaj q prfaqson Donald Trump.

  Gazetari: Ky sht kabllogrami m publik q ekziston dhe un besoj q kur t shkoni n Amerik do t’ju pyesin pr kt…

  Rama: Dhe un do t jap po t njjtn prgjigje, patjetr.

  -Ironia e Rams: Disa President ngrohin karriget-

  Kryeministri Edi Rama ishte i ftuar ditn e sotme n “Zona e Debatit” n “Klan Kosova”. Ai ndodhet n nj vizit n Kosov me rastin e ceremonis s marrjes s detyrs t Presidentit t Hashim Thait.

  Emri: Rama-Zona-e-Debatit.jpg

Shikime: 467

Madhsia: 25.2 KB

  Mirpo, duke folur pr rolet e Presidentve n vendet e Ballkanit, Rama pasi vlersoi Thain si personin e duhur pr t qen President, tha se disa syresh jan zgjedhur sa pr t ngrohur karriget.

  Nuk dihet me siguri nse ai po fliste pr Presidentin Nishani, por pak m von, ai foli me nota shum pozitive pr ish-Presidenten e Kosovs, Atifete Jahjaga.

  Panorama
  Ndryshuar pr her t fundit nga Albo : 09-04-2016 m 21:19

 2. #2
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  25,066
  Postimet n Bllog
  3

  Pr: Ultimatumi i Rams pr amerikant: "Mos zgjidhni Trump president, se nuk ju kemi m miq ta dini

  New York Times shkruan pr deklaratn e Rams “po u zgjodh Trump, prish marrdhniet me SHBA”

  Emri: trump-2.jpg

Shikime: 290

Madhsia: 42.2 KB

  Pas deklarats t djeshme nga Kosova t Kryeministrit Edi Rama q Shqipria rrezikon marrdhniet me Amerikn nse Donald Trump do t zgjidhet Presidenti i SHBA, gazeta ‘New York Times’ ka pasqyruar kt mendim t kreut t Qeveris Shqiptare.

  “M pak se nj jav para se t vizitoj Uashingtonin, Kryeministri shqiptar Edi Rama tha q kandidati republikan i SHBA Donald Trump do t jet nj krcnim pr vendin e tij dhe marrdheniet dypalshe Shqipri-SHBA. Rama tha se zgjedhja e Trump do t sillte dme t mdha pr SHBA dhe gjithashtu do t jet nj krcnim real pr marrdhniet shqiptaro-amerikane”, shkruan gazeta amerikane.

  New York Times shkruan se Rama u shpreh q nuk po u referohej Republikanve, por “nj karakteri q ka ngjallur shqetsim” tek disa republikan, aq sa ata tani duan t votojn pr Hillary Clinton.

  Emri: Screenshot_11-11.jpg

Shikime: 345

Madhsia: 60.6 KB

  Syri

 3. #3
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  25,066
  Postimet n Bllog
  3

  Pr: Ultimatumi i Rams pr amerikant: "Mos zgjidhni Trump president, se nuk ju kemi m miq ta dini

  Rama: Trump rrezikon marrdhniet Shqipri-SHBA. Rrjeti ironizon kryeministrin

  Emri: 12963640_1695492544039311_7054708070300714829_n.jpg

Shikime: 399

Madhsia: 29.9 KB

  Ka mjaftuar vetm nj deklarat e pamenduar mir nga kryeministri Edi Rama pr sa ju prket zgjedhjeve presidenciale n Amerik, q t filloj menjher ironia n rrjetet sociale.

  Pasi kryeministri deklaroi se nse kandidati republikan Donald Trump, fiton zgjedhjet Presidenciale n SHBA, ai do t ishte nj krcnim pr marrdhniet mes Shqipris dhe SHBA-ve, n rrjet sht cilsuar si nj shprehje kamikaze.

  N nj prej faqeve satirike “Analize nga Andrea SteFunny”, sht publikuar kjo foto ku Rama duket si terroristi q krcnoi Shqiprin. Fotoja sht shoqruar me shprehjen “Vallahi po fitoi Trupm, dit t zeza ju presin”.

  Syri

 4. #4
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  25,066
  Postimet n Bllog
  3

  Pr: Ultimatumi i Rams pr amerikant: "Mos zgjidhni Trump president, se nuk ju kemi m miq, ta din

  Basha ironizon Ramn: Tani je lider botror, po mson amerikant k t zgjedhin

  Kreu i demokratve Lulzim Basha ka ironizuar sot deklaratat e kryeministrit Edi Rama dhn dje pr Baton Haxhiun n “Klan Kosova”, kur tha se nse Donald Trump zgjidhet president i SHBA-ve, rrezikohen marrdhnet e Shqipris me Amerikn.

  Emri: rama-dhe-basha2.jpg

Shikime: 281

Madhsia: 152.5 KB

  Sipas Bashs, tani Rama sht n rolin e nj lideri botror dhe po mson amerikant se k t zgjedhin.

  STATUSI I PLOT I BASHS:

  Lideri global ka marr s fundmi nj angazhim mbi t zakonshmen, ka vendosur t msoj amerikant si t zgjedhin Presidentin e tyre. Nuk sht nga ato pleqrimet me Koon te lapidari i Vunoit, sht nj pun q krkon ta bj tani, sa m shpejt. Pasi e ndriti n Shqipri, duke vendosur krizn dhe varfrin m t thell, duke instaluar oligarkin kriminalo-korruptive, duke konkuruar edhe Trumpin pr pasuri personale, pasi shkel do dit ligj dhe kushtetut, kokoshi ka gati recetn pr presidencialet amerikane.
  Arroganca dhe deliri si rregull e kan nj kufi, por lideri botror po tregon se pr t, kto rregullime jan t pamata. Amerikant shpesh e gjejn nj Borat pr t kaluar ca or n ekrane apo kinema. Ksaj radhe regjisort s’kan nevoj t lodhen shum. Personazhi sht vetofruar.


  Panorama

 5. #5

  Pr: Ultimatumi i Rams pr amerikant: "Mos zgjidhni Trump president, se nuk ju kemi m miq, ta din

  Eshte kthyer me ter mend ne lider nderkombetar Sulltani Rama i Pare. Eshte bere i papermbajtshem,i gjithanshem.

  Mbasi falenderoi per referendumin e ndritur Shoket dhe Shoqet socialiste bashke me Koqot dhe... Ko-qeverine socialiste,tani presim te prishim mardheniet me Ameriken dhe te dalim nga Pakti i Varshaves. Shyqyr,thuaj qe skemi ndonje lufte nderplanetare se do kishim dhe Sulltanin qe do nderhynte.
  Ndryshuar pr her t fundit nga SERAFIM DILO : 09-04-2016 m 21:32

 6. #6
  Moderator Maska e benseven11
  Antarsuar
  10-09-2002
  Vendndodhja
  new jersey-usa
  Postime
  13,748

  Pr: Ultimatumi i Rams pr amerikant: "Mos zgjidhni Trump president, se nuk ju kemi m miq, ta din

  Trampi me pelqen kur flet,ka shume mprehtesi per te diktuar evidentuar problemet,
  eshte shume i sakte ne analize dhe ka llogjike te forte,eshte i prirur per aksione konkrete
  per te bere ndryshime ne politiken e jashtme ngritur murin ne kufirin meksikan deportuar ilegalet
  dhe tregetine.
  Mund te behet president shume i mire,nuk ka pallavra pa vlere demagogjie si keto te tjeret.
  Rama nuk jep asnje shpjegim pse Trampi na qenka kercenim per Ameriken....
  Ndryshuar pr her t fundit nga benseven11 : 09-04-2016 m 23:56
  ≈♥♠♣♦≈ovguide.com/movies

 7. #7
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  04-04-2006
  Vendndodhja
  Tirone
  Postime
  8,398

  Pr: Ultimatumi i Rams pr amerikant: "Mos zgjidhni Trump president, se nuk ju kemi m miq, ta din

  Mjer e zeza nene ke te qaje me pare....
  Un jam njeri i thjesht.
  Knaqem me pak.
  M mjafton m e mira.

 8. #8
  Kunja_01 Maska e Duke_Of_Arberia
  Antarsuar
  02-08-2003
  Vendndodhja
  overal, ne levizje.
  Postime
  2,496

  Pr: Ultimatumi i Rams pr amerikant: "Mos zgjidhni Trump president, se nuk ju kemi m miq, ta din

  Lexova diku parmbreme se Amerika ishte terhequr uditerisht nga sulmet kunder Bashar Al Assad-it, mbas nje telefonate ne shtepine e bardhe nga Lideri ballkaniko-shqiptar Edvin Rama! Tonet e diskutimit midis Rames dhe Obames raportohet te kene qene tejet te tensionuara.

  Mediat kane zbuluar se kryeministri yne i ka bere me dije Obames, t'i mbylli me nder ditet e tij te fundit ne shtepine e bardhe, perndryshe Rama ne bashkepunim me shoket Sorosian te off-shoreve, do loboje per t'i pezulluar te gjitha ofiqet qe gezon nje ish-president ne SHBA!

  New York Times fliste gjithashtu per nje vizite te shpejte te liderit me profesion basketbollist, drejte Amerikes. I indinjuar me vemendjen e madhe qe Trump po merr, Rama ka vendosur te inicioje nje fushate sensibilizuese kunder tij. Kjo vizite eshte pershendetur nga mijera e mijera shoqata te te drejtave te njeriut. Nje aktiviste e nje shoqate, nje grua me ngjyre me foton e Martin Luther Kingut ne bluzen e saj, deklaroi per nje televizion lokal se nese Trump do te fitonte zgjedhjet presidenciale, bota nuk do ta meritonte nje lider gjigand, vizionar e unik si Edi Ramen...
  Ndryshuar pr her t fundit nga Duke_Of_Arberia : 10-04-2016 m 04:52
  Trimi mir me shok shum!!!!!!

 9. #9
  Intifada verzioni 4.0 Maska e mesia4ever
  Antarsuar
  01-12-2006
  Vendndodhja
  Guinea
  Postime
  6,387

  Pr: Ultimatumi i Rams pr amerikant: "Mos zgjidhni Trump president, se nuk ju kemi m miq, ta din

  Ky eshte budallallek, nuk mund t'i mesosh amerikanet se ke te zgjedhin. Ne nuk mund te prishemi me USA vetem se ata votojne nje lider te caktuar. Shqiperia eshte nje vend i vogel qe nuk mund t'i imponoje Amerikes se kend do ta zgjedhin si president. Ne politike nuk mund te jesh direkt sic doli tash Rama ne kete interviste.

 10. #10
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  14-09-2014
  Postime
  978

  Pr: Ultimatumi i Rams pr amerikant: "Mos zgjidhni Trump president, se nuk ju kemi m miq, ta din

  Zgjedhja e nje tjeter horri eshte strategji e vjeter e republikes amerikane per zbutjen e konfederatave te ish sklleverve. Pas zgjedhjes se Kenedit dhe reagimit te tyre duke mos e duruar dot me karakterin e tij te nje ish pirati skllav nje tjeter ish skllav i shkolluar i afrohet skenes amerikane me plot sekrete, bllofe, dhe te papritura!

 11. #11
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  17-04-2002
  Postime
  163

  Pr: Ultimatumi i Rams pr amerikant: "Mos zgjidhni Trump president, se nuk ju kemi m miq, ta din

  Rama me kete deklarate idiote firmosi fundin e tij politik.

 12. #12
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  25,066
  Postimet n Bllog
  3

  Pr: Ultimatumi i Rams pr amerikant: "Mos zgjidhni Trump president, se nuk ju kemi m miq, ta din

  O shoku Rama, po mire kostumin qe e harrove kur u nise per ne Kosove, po edhe ilacet i paske harruar? Mos i harro e piji ato te shkreta ilace, qe te t'i mbajne edhe ato dy blete qe te kane mbetur ne koshere gjalle.

  Ore, shoku Rama, po mire qe u dhe mend ti amerikaneve, se hejbete ti je rilindas e ata jane te rrenuar, po e di ti qe ky Trump, ka nje reputacion te keq, qe mban nje liste me njerezit qe i dalin kunder? Me det sikur te fitoje ne zgjedhje pastaj, te gjesh vrime miu ku te futesh o shoku Rama, ti e ne bashke me ty qe te beme kryeminister. Te te gjeje dot atje ne Surrel ku je futur thua?

  Allah, bismillah mbase nuk fiton, se halli qe na zuri te gjitheve pastaj!

  Albo

  P.S Me nxorre mallin o shoku Rama, kur shoku Enver vajti ne Moske dhe ia numeroi Hrushovit, tek e tek e tek te gjitha, se si Hrushovi nuk po mbante mesimet e shokut Stalin. Nuk na e kalon njeri ne si popull, per te nxjerre budallenj si puna juaj.
  Ndryshuar pr her t fundit nga Albo : 15-04-2016 m 12:47

 13. #13
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  04-04-2006
  Vendndodhja
  Tirone
  Postime
  8,398

  Pr: Ultimatumi i Rams pr amerikant: "Mos zgjidhni Trump president, se nuk ju kemi m miq, ta din

  Sa here qe degjoj brockulla te tilla, me kujtohet vendimi i mbledhjes se organizates baze se partise se lagjes "11 Janari" ne Fier , pas shembies se Murit te Berlinit, i cili ndalonte bashkimin e dy Gjermanive.
  Un jam njeri i thjesht.
  Knaqem me pak.
  M mjafton m e mira.

 14. #14
  Intifada verzioni 4.0 Maska e mesia4ever
  Antarsuar
  01-12-2006
  Vendndodhja
  Guinea
  Postime
  6,387

  Pr: Ultimatumi i Rams pr amerikant: "Mos zgjidhni Trump president, se nuk ju kemi m miq, ta din

  Citim Postuar m par nga Shaboni Lexo Postimin
  Rama me kete deklarate idiote firmosi fundin e tij politik.
  Po u zgjodh Trump dite te zeza e presin Ameriken sepse Rama nuk do ta perkrahe me, dhe e dijme se USA asnje hap te vogel nuk mund ta beje pa Shqiperine Kjo eshte me t'i ciglu zorret e barkut, hahahahahahahha

 15. #15
  Ushtar i larte Maska e Neteorm
  Antarsuar
  04-01-2011
  Vendndodhja
  127.0.0.1
  Mosha
  31
  Postime
  1,708
  Postimet n Bllog
  2

  Pr: Ultimatumi i Rams pr amerikant: "Mos zgjidhni Trump president, se nuk ju kemi m miq, ta din

  Po perserit gabimet e ish kryeministrit..

 16. #16
  Kunja_01 Maska e Duke_Of_Arberia
  Antarsuar
  02-08-2003
  Vendndodhja
  overal, ne levizje.
  Postime
  2,496

  Pr: Ultimatumi i Rams pr amerikant: "Mos zgjidhni Trump president, se nuk ju kemi m miq, ta din

  Ish zdhnsi i Pentagonit: Rama i Sorosit larg hundt nga SHBA (Video)


  Pas vizits se kryeministrit Edi Rama n Uashington, ka reaguar edhe Pentagoni i cili ka kritikuar Ramn pr deklaratn e tij kundr Donald Trump.

  Ish zdhnsi i Pentagonit, n nj intervist televizive u shpreh se Rama, miku i ngusht i George Soros, prflitet si i korruptuar dhe duhet t mos i fus hundt n punt e brendshme t SHBA-s. Rama, u shpreh se Donald Trump sht nj krcnim pr civilizimin.

  “E di kt jav ishte n Uashington miku i ngushte i George Soros, u cili ka qn dhe i ftuar nderi n dasmn e tij. Ai sht Edi Rama, kryeministri i Shqipris, dhe ky njri foli pr Donald Trump dhe tha q ai prbn rrezik pr civilizimin.

  Edi Rama flitet se sht i korruptuar dhe sht i lidhur ngusht me krimin. Dhe ne duhet ti themi ktyre liderve europiane q t mos fusin hundt n politikn ton t brendshme.”

  http://www.civitas.al/al/politike/is...nga-shba-video
  Trimi mir me shok shum!!!!!!

 17. #17
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  25,066
  Postimet n Bllog
  3

  Pr: Ultimatumi i Rams pr amerikant: "Mos zgjidhni Trump president, se nuk ju kemi m miq, ta din

  E hengri edhe Rilindasi Rama...

  Trumpi behet president per 10 dite.

 18. #18
  i/e regjistruar Maska e Llapi
  Antarsuar
  08-08-2002
  Postime
  10,939

  Pr: Ultimatumi i Rams pr amerikant: "Mos zgjidhni Trump president, se nuk ju kemi m miq, ta din

  Citim Postuar m par nga Albo Lexo Postimin
  E hengri edhe Rilindasi Rama...

  Trumpi behet president per 10 dite.

  Fjalet i merr era ndersa miqesia ne mes te Amerikanve dhe Shqiptarve do te mbes perhere
  kushdo qe te zgjedhdet President qoft ai demokrat apo republikan
  Do ti luftoj spiunet dhe tradhtaret e kombit deri ne vdekje.

 19. #19
  Peace and love
  Antarsuar
  16-06-2006
  Vendndodhja
  usa
  Postime
  1,895

  Pr: Ultimatumi i Rams pr amerikant: "Mos zgjidhni Trump president, se nuk ju kemi m miq, ta din

  Keshtu eshte kur drejtohesh nga diletante megallomane si rama dhe shpurra e tij mediokre.

 20. #20
  Ushtar i larte Maska e Neteorm
  Antarsuar
  04-01-2011
  Vendndodhja
  127.0.0.1
  Mosha
  31
  Postime
  1,708
  Postimet n Bllog
  2

  Pr: Ultimatumi i Rams pr amerikant: "Mos zgjidhni Trump president, se nuk ju kemi m miq, ta din

  Si gjithmone shqupi me analizen e tij, padyshim deklara e Rames ka qene pasi vet Trump ka qene kunder qendrimim te Kosoves dhe me vjen keq qe askund nuk permenden keto!

Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit

Fjalt Kye pr Temn

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •