Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 4
 1. #1
  AKA-MANO Maska e Maqellarjot
  Anėtarėsuar
  16-06-2011
  Vendndodhja
  USA
  Postime
  972
  Faleminderit
  81
  62 falenderime nė 51 postime

  Maria Efthimiou: Shqiptaret e Greqise!

  Presidenti i Republikės sė Greqisė, Karolos Papulias, i dha njė ēmim nderi profesoreshes Maria Efthimiou, profesoresh e Historisė dhe Arkeologjisė nė Universitetin e Athinės.
  Maria Efthimiou jep mesim rreth Historise Botėrore dhe Historise greke te periudhės sė pushtimit turk. Gjatė shtatė viteve tė fundit ajo jem mesime histori nė komuna, qendra kulturore, burgje dhe qendrat e rehabilitimit, duke marrė pjesė nė arsim tė lirė qė ofron Universiteti i Athinės. Deri tani, ajo ka mėsuar mė shumė se 15 mijė studentė.
  Ceremonia nė ndėrtesėn e Parlamentit te vjetėr, i dedikohet dy studiuesve, Vasilis Ksanthopulos dhe Stefanos Pnevmatikos, tė cilėt papritur u vranė nė vitin 1990 nė Universitetin e Kretės nė Herakleion. Tė dy profesorė u vran, duke thene mesim, kur njė student i diplomuar hyri nė klasė dhe i vrau. Studenti pas vrasjes kryu vetėvrasje.

  Kjo eshte Maria Efthimiou dhe leksioni I saj rreth popullsise shqiptare ne greqi nder vite dhe kontributi qe ata kan dhen per formimi dhe ndertimin e shtetit grek jo si grek por si shqiptare. Dhe zbulimi i historise se vertet qe ju eshte fshehur grekeve gjat gjith ketyre viteve. Zbulim qe ajo e vlereson si trondites dhe shume prekes ne te njejten kohe!  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Maqellarjot : 06-04-2016 mė 17:07
  Ne kohe e rrethana kritike, si individi, ashtu edhe nji popull japin proven e forces morale te tyne

 2. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar Maqellarjot pėr postimin:

  SERAFIMI (09-04-2016)

 3. #2
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  29-02-2016
  Postime
  18
  Faleminderit
  11
  3 falenderime nė 3 postime

  Pėr: Maria Efthimiou: Shqiptaret e Greqise!

  Faleminderit qe e prure ketu Maqellarjot


 4. #3
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  29-02-2016
  Postime
  18
  Faleminderit
  11
  3 falenderime nė 3 postime

  Pėr: Maria Efthimiou: Shqiptaret e Greqise!

  Albo degjoji keto dy videot e me siperme sepse nje dite do reflektosh dhe ti si shume te tjere.

 5. #4
  AKA-MANO Maska e Maqellarjot
  Anėtarėsuar
  16-06-2011
  Vendndodhja
  USA
  Postime
  972
  Faleminderit
  81
  62 falenderime nė 51 postime

  Pėr: Maria Efthimiou: Shqiptaret e Greqise!

  Citim Postuar mė parė nga SERAFIMI Lexo Postimin
  Faleminderit qe e prure ketu Maqellarjot

  Serafim...pershendetje nuk e kam me ty po perfitoj nga rasti meqe mu drejtove mua te them se duhet patur kujdes me video te tilla te mos nxirren jasht kontekstit e te perdoren per te nxitur ndo nji urrejtje sepse ne fund te fundit Maria Efthimiou e paraqet kete si nje te vertet qe duhet pranuar dhe me te cilen duhet jetuar pa cenuar identitetin e kombit te saj. Kjo video vlen per 'grekofilat' shqiptare qe nxisinpercarje tek shqiptaret nepermjet fes, duke then qe ata qe nuk jan ortodoks nuk jane shqiptare. Por kjo eshte nje cmenduri e perhapur nga njerez me agjende te vecante anti-shqiptare dhe duhet trajtuar pak me marifet se te kapesh me ata sy per sy cdo here qe shkruajn cmendurira te tilla duket sikur i merr serjozisht dhe i jep pak 'vrull' dashje pa dashje.
  Ne kohe e rrethana kritike, si individi, ashtu edhe nji popull japin proven e forces morale te tyne

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •