Close

Rezultati i Sondazhit: A keni besim tek reforma nė drejtėsi?

Votues
106. Nuk mund tė votoni nė kėtė sondazh
 • Shumė besim

  10 9.43%
 • Kam besim

  16 15.09%
 • Pak besim

  20 18.87%
 • Aspak besim

  60 56.60%
Faqja 1 prej 6 123 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 20 prej 120
 1. #1
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Anėtarėsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  24,145
  Faleminderit
  81
  795 falenderime nė 648 postime

  A keni besim tek reforma ne drejtėsi?

  Prej mė shumė se njė viti tashmė, kryefjala e ligjėrimit politik nė Shqipėri ka qenė "reforma nė drejtėsi" apo "dekriminalizimi i politikės". Kėtė e dėgjojmė jo vetėm nga krerėt e politikės apo shtetit shqiptar, por e dėgjojmė edhe nga tė gjithė partnerėt tanė ndėrkombėtare, pėrfaqėsuesit e BE dhe SHBA. Tė gjithė kėrkojnė qė reforma nė drejtėsi tė bėjė tė mundur vendosjen e drejtėsisė ligjore nė atė vend. Kjo ėshtė ajo qė duan qytetarėt e atij vendi qe u duhet tė pėrballen me njė sistem drejtėsie tė korruptuar pėrditė, ky ėshtė edhe kushti i ndėrkombėtarėve pėr qeverinė shqiptare.

  E hapėm kėtė sondazh, pėr tė parė se ēfarė mendimi keni ju, qytetarėt e atij vendi, pėr kėtė reformė dhe kėtė proces qė ende nuk ėshtė materializuar. Qėllimi i sondazhit ėshtė i dyfishtė, tė masi pulsin tuaj se a keni besim se drejtėsia shqiptare mund tė reformohet, dhe aspekti tjetėr ėshtė vjelja e sugjerimeve dhe mendimeve tuaja se ēfarė hapash duhet tė merren, qė kjo tė arrihet.

  Per t'u informuar se ēfarė po ndodh ndodh nė lidhje me reformėn nė drejtėsi, mund tė lexoni temėn mė poshtė:

  http://www.forumishqiptar.com/thread...oni-nė-burg%21

  Si ēdo sondazh, ēdo anėtar i forumit mund tė hedhi votėn e tij, dhe tė shprehi mendimin e plotė nė njė postim nė kėtė temė. Mund tė lexoni nė heshtje mendimin e njėri-tjetrit, por nuk ėshtė nevoja tė replikoni pasi kushdo ka votėn dhe mendimin e tij tė lirė.

  Pasi tė hidhni votėn tuaj, ju ftojmė tė ndani mendimin tuaj me ne se pse votuat nė atė mėnyrė:

  - Ēfarė ju shtyn tė mendoni kėshtu?
  - Si mendoni, cila ėshtė pengesa kryesore e reformės nė drejtėsi?
  - Si mendoni, ēfarė hapash duhen marrė, qė reforma nė drejtėsi tė jetė e suksesshme?


  Albo
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Albo : 01-04-2016 mė 13:20

 2. 4 antarėt mė poshtė falenderuan Albo pėr mendimin e shprehur nė kėtė postim:

  bsdev (01-03-2017),klej (14-09-2017),Lazo (10-07-2016)

 3. #2
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  21-10-2012
  Postime
  98
  Faleminderit
  19
  5 falenderime nė 4 postime

  Pėr: A keni besim tek reforma ne drejtėsi?

  ..Tema shume e veshtire per diskutim

 4. 2 antarėt mė poshtė falenderuan rromanoku pėr mendimin e shprehur nė kėtė postim:

  bsdev (01-03-2017)

 5. #3
  not exist Maska e skender76
  Anėtarėsuar
  10-06-2003
  Vendndodhja
  Sa me larg Shqiperise...
  Postime
  4,806
  Faleminderit
  200
  284 falenderime nė 216 postime

  Pėr: A keni besim tek reforma ne drejtėsi?

  Votova "Aspak besim"
  Sepse, i gjithe sistemi esht i kapur. Edhe nese behet (nga SHBA) reforma, nuk mund te applikohet, sepse duhet te shkojne te gjithe pas hekurave.
  Vetem me antarsimin ne BE mundent qe edhe te kemi nje transformim te bute"...
  paqen, e sjell vetem drejtsia

 6. 3 antarėt mė poshtė falenderuan skender76 pėr mendimin e shprehur nė kėtė postim:

  bsdev (01-03-2017),Wordless (05-08-2016)

 7. #4
  i/e regjistruar Maska e SERAFIM DILO
  Anėtarėsuar
  06-01-2008
  Postime
  7,151
  Faleminderit
  435
  524 falenderime nė 441 postime

  Pėr: A keni besim tek reforma ne drejtėsi?

  Reforma ne drejtesi,perveē se nje fare garancie qe i jep kesaj klase politike per nje 4-5 vjeēar,nuk sherben per asgje tjeter.

  Si te thuash qe Rama e do per te fituar zgjedhjet,Berisha nuk e do kete reforme se ndihmon Ramen ne zgjedhje,ndersa Meta e do, se do hapen vende pune per LSI.

  Kemi dhe Lu-n,qe e do, se mendon se do kete vende pune dhe zgjedhjet do fitohen nga te gjitha partite, qe jane pro muxhahedinve.

 8. 2 antarėt mė poshtė falenderuan SERAFIM DILO pėr mendimin e shprehur nė kėtė postim:

  bsdev (01-03-2017),secret (16-05-2016)

 9. #5
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  24-07-2013
  Vendndodhja
  Usa
  Mosha
  44
  Postime
  2
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim

  Pėr: A keni besim tek reforma ne drejtėsi?

  A kemi besim? Cila eshte reforma?
  Nuk do te behet asnje reforme. Eshte thjesht perzierie letrash ne nje tavoline bixhozi.

 10. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar @lbachiara pėr postimin:

  bsdev (01-03-2017)

 11. #6
  i/e regjistruar Maska e JuliusB
  Anėtarėsuar
  06-08-2012
  Vendndodhja
  Tirane
  Mosha
  25
  Postime
  620
  Faleminderit
  14
  68 falenderime nė 58 postime

  Pėr: A keni besim tek reforma ne drejtėsi?

  Te beje reforme ne drejtesi lulka me shtangistin dhe me rambon ?
  As qe nuk diskutohet per reforme. Se nqs behet reforme per kok te reformes, jane ata te paret qe e hane 5 pellembe ne sumēe.
  Dhe nuk besoj qe atyre u pelqen 5 peellembe ne sumēe.
  Perfundimi dihet. Do behet reforme sa per sy e faqe.

 12. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar JuliusB pėr postimin:

  bsdev (01-03-2017)

 13. #7
  Kolesjan-Kukės-Albania Maska e Selim Korbi
  Anėtarėsuar
  08-12-2009
  Vendndodhja
  Lushnje
  Mosha
  51
  Postime
  17
  Faleminderit
  1
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim

  Pėr: A keni besim tek reforma ne drejtėsi?

  Aspak, nuk kam besim!

 14. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar Selim Korbi pėr postimin:

  bsdev (01-03-2017)

 15. #8
  not exist Maska e skender76
  Anėtarėsuar
  10-06-2003
  Vendndodhja
  Sa me larg Shqiperise...
  Postime
  4,806
  Faleminderit
  200
  284 falenderime nė 216 postime

  Pėr: A keni besim tek reforma ne drejtėsi?

  E ndoqet prononcimin e Paskal Milos ne lidhje me rolin e ambasadorit Lu?

  Ne vend qe te falenderoje Lu-ne per perpjekjen e jashtzakonshme per te nzjerre shqiptaret nga kthetrat e hajduteve, i thote qe po na prek sovranitetin!!
  Ah mor Milo-zorragjiu!! Qe u zenshin nemat e shqiptareve.
  paqen, e sjell vetem drejtsia

 16. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar skender76 pėr postimin:

  bsdev (01-03-2017)

 17. #9
  i/e regjistruar Maska e SERAFIM DILO
  Anėtarėsuar
  06-01-2008
  Postime
  7,151
  Faleminderit
  435
  524 falenderime nė 441 postime

  Pėr: A keni besim tek reforma ne drejtėsi?

  Citim Postuar mė parė nga skender76 Lexo Postimin
  E ndoqet prononcimin e Paskal Milos ne lidhje me rolin e ambasadorit Lu?

  Ne vend qe te falenderoje Lu-ne per perpjekjen e jashtzakonshme per te nzjerre shqiptaret nga kthetrat e hajduteve, i thote qe po na prek sovranitetin!!
  Ah mor Milo-zorragjiu!! Qe u zenshin nemat e shqiptareve.
  Interesant o Skender nuk eshte deklarat e Paskal Milos,se po u be interesant dhe Paskal Milo paskemi mare fund si popull (edhe se aty afer jemi),keshtu qe nuk ja vlen te diskutohet.

  Interesant eshte vet sondazhi edhe se eshte pak si numer ne 16 votues, 8 nuk kan besim ndersa 8 te tjeret kane ne njefare menyre besim. Si te thuash eshte e ndare 50 e 50 % qe pak a shume do te thote qe edhe ne fushen e drejtesise ajo klase politike ka 50 % te legjimitetit.
  Ne te vertete perqindja pro per reformen duhet te jete shume me e larte.

 18. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar SERAFIM DILO pėr postimin:

  bsdev (01-03-2017)

 19. #10
  not exist Maska e skender76
  Anėtarėsuar
  10-06-2003
  Vendndodhja
  Sa me larg Shqiperise...
  Postime
  4,806
  Faleminderit
  200
  284 falenderime nė 216 postime

  Pėr: A keni besim tek reforma ne drejtėsi?

  Citim Postuar mė parė nga SERAFIM DILO Lexo Postimin
  Interesant o Skender nuk eshte deklarat e Paskal Milos,se po u be interesant dhe Paskal Milo paskemi mare fund si popull (edhe se aty afer jemi),keshtu qe nuk ja vlen te diskutohet.

  Interesant eshte vet sondazhi edhe se eshte pak si numer ne 16 votues, 8 nuk kan besim ndersa 8 te tjeret kane ne njefare menyre besim. Si te thuash eshte e ndare 50 e 50 % qe pak a shume do te thote qe edhe ne fushen e drejtesise ajo klase politike ka 50 % te legjimitetit.
  Ne te vertete perqindja pro per reformen duhet te jete shume me e larte.
  Ky Paskali qenka per tu djeg me benzin.

  Epo te dalin e te thon troē fare, qe s'duam drejtsi, dhe poplli trimtrap & heroik fle...

  Sero, kemi marre fund!!
  paqen, e sjell vetem drejtsia

 20. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar skender76 pėr postimin:

  SERAFIM DILO (16-05-2016)

 21. #11
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  10-12-2014
  Postime
  24
  Faleminderit
  7
  2 falenderime nė 2 postime

  Pėr: A keni besim tek reforma ne drejtėsi?

  Reforma ne drejtesi eshte primare per tu bere pjese e familjes se madhe europjane ,pa reformen skemi per te hyre ndonjehere ne BE ,por me e rendesishmja eshte per zhvillimin brenda vendit ,populli nuk po merr dot fryme nga gjyqtaret e korruptuar dhe politikanet grabitqare qe e kane zene per fyti .Reforma do riktheje drejtesine e mohuar ,pa reforme ska drejtesi ne Shqiperi ,nuk them se reforma do jete shpetimi dhe parajsa e munguar por ajo do e ndihmoje vendit te behet nje shtet normal dhe kam besim se se shpejti do jemi pjese e BE nqs kalon reforma . Amerika po na ndihmon te futemi ne BE ,eshte e qarte qe Amerika eshte me ne . Vetem felliqesirat ,hajdutet ,grabitqaret dhe kusaret e PD jane kunderr reformes ,po mundohen me cdo menyre te mundshme ta shmangin dhe zvaritin ate .PD po zvarrit reformen njesoj si nje i akuzuar per vrasje shtyn gjyqin dhe daten e denimit te tij me 100 justifikime boshe . Ata kane frike ,edhe ne keto momente dridhen nga frika ,sepse jane te korruptuar deri ne palce ,te tjere jane vrases te pameshirshem .uroj ta kalojme sa me shpejt

 22. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar el dorado pėr postimin:

  bsdev (01-03-2017)

 23. #12
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  16-05-2016
  Postime
  1
  Faleminderit
  1
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim

  Pėr: A keni besim tek reforma ne drejtėsi?

  ndoshta duhet ta shohim kete reforme ne kontekste te ndryshme.nese flasim per nje reforme ne drejtesi sipas modelit shqiptr atehere kjo ceshtje duket thjesht si nje genjeshter e rradhes nga drejtuesit tone,ne menyre qe ne te besojme se po ndryshon dicka permire.madje me termin drejtesi ne shqiperi kuptohet korrupsioni,apo se sa para do marr nje gjykates,avokat apo nje prokuror.ndersa nese kjo reforme do te ishte per nje vend,shtet tjeter atehere do ishte ndryshe,pasi ndryshe nga ne zbatimi i reformes ne shtetet e tjera eshte ashtu sic duhet.edhe pse kjo reforme duket se nxitet nga jashte edhe duket se eshte modeluar ne modelin evropian,politikanet tane e kane ftesine qe ta ndryshone dhe ta pershtasin kete reforme sipas interesave te tyre.edhe pse keto fjale duken mjaft pesimiste,eshte nje e vertete e cila ndoshta dhemb,sepse po flasim per kombin tone,per nje SHQIPERI qe synojme ta shohim ne lulezim,por eshte me mire se mijra genjeshtra boshe te thena nga politikanet

 24. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar secret pėr postimin:

  bsdev (01-03-2017)

 25. #13
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  17-05-2016
  Postime
  2
  Faleminderit
  0
  2 falenderime nė 2 postime

  Pėr: A keni besim tek reforma ne drejtėsi?

  Jam shume dakort me kete palloshin secret

 26. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar xxxxxxxx pėr postimin:

  bsdev (01-03-2017)

 27. #14
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  17-05-2016
  Postime
  2
  Faleminderit
  0
  2 falenderime nė 2 postime

  Pėr: A keni besim tek reforma ne drejtėsi?

  OTR Noizy Boc

 28. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar xxxxxxxx pėr postimin:

  bsdev (01-03-2017)

 29. #15
  Drinbach Maska e DYDRINAS
  Anėtarėsuar
  17-02-2005
  Postime
  8,084
  Faleminderit
  57
  45 falenderime nė 44 postime

  Pėr: A keni besim tek reforma ne drejtėsi?

  Aspak besim, sepse "reforma" po mirret me emra a thua se disa emra ja kane nxire faqen drejtesise.

  Kjo eshte thjeshte nje aksion sa per t'u marr me diēka, kur nuk po behet asgje.

  Kjo "elite" politike e provoi se nuk eshte e afte qe te beje as edhe nje reforme.

 30. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar DYDRINAS pėr postimin:

  bsdev (01-03-2017)

 31. #16
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  06-06-2016
  Postime
  2
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim

  Pėr: A keni besim tek reforma ne drejtėsi?

  jo nuk kemi aspak besim

 32. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar Anjeza pėr postimin:

  bsdev (01-03-2017)

 33. #17
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  21-06-2016
  Postime
  3
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim

  Pėr: A keni besim tek reforma ne drejtėsi?

  Po. Kam besim tek reforma ne drejtesi. Kam besim sepse USA e mbeshtet dhe BE e mbeshtet, partnert tane strategjike dhe natyral.

 34. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar Beny#h pėr postimin:

  bsdev (01-03-2017)

 35. #18
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  03-07-2016
  Postime
  1
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim

  Pėr: A keni besim tek reforma ne drejtėsi?

  fatkeqsisht nuk kam.

 36. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar Ana Oshafi pėr postimin:

  bsdev (01-03-2017)

 37. #19
  i/e regjistruar Maska e par
  Anėtarėsuar
  10-09-2010
  Postime
  821
  Faleminderit
  13
  54 falenderime nė 50 postime

  Pėr: A keni besim tek reforma ne drejtėsi?

  jo nuk kam, kjo puna e reformes eshte si ajo shprehja " hiqja lenes dhe verja prenes"
  reforme sorriste qe kemi 25 vite qe promovojne ne Shqiperi
  Morali & Miresia
  Virtyte te trazuara nga mendje te modifikuara.

 38. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar par pėr postimin:

  bsdev (01-03-2017)

 39. #20
  geri Maska e geri891
  Anėtarėsuar
  27-10-2008
  Vendndodhja
  durres
  Postime
  39
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim

  Pėr: A keni besim tek reforma ne drejtėsi?

  Reforma ne drejtesi eshte e ha nje pjese e ajo kryesore vazhdon, eshte si puna e prerjeve te degave po trungu eshte aty per te lulezuar prap, reforem nuk bene zgjidhje, duhet revolucion popullor, po ky i joni eshte i kapur qe nga tenderat super miliona deri tek thas me miell, po nje fjale filozofike thot populli meriton ate pari, qe ai vet eshte. keshtu e lejojm keshtu e meritojm.

 40. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar geri891 pėr postimin:

  bsdev (01-03-2017)

Faqja 1 prej 6 123 ... FunditFundit

Fjalėt Kyēe pėr Temėn

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •