Close

Rezultati i Sondazhit: A keni besim tek reforma nė drejtėsi?

Votues
106. Nuk mund tė votoni nė kėtė sondazh
 • Shumė besim

  10 9.43%
 • Kam besim

  16 15.09%
 • Pak besim

  20 18.87%
 • Aspak besim

  60 56.60%
Faqja 6 prej 6 FillimFillim ... 456
Duke shfaqur rezultatin 101 deri 108 prej 108
 1. #101
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  24-05-2018
  Vendndodhja
  Tirana
  Mosha
  30
  Postime
  2
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Pėr: A keni besim tek reforma ne drejtėsi?

  0 fare . eshte e pamundur ndryshe duhen futur neburg 99.99% e Gjygjtareve, prokuroreve oficereve gjyqesore etj etj etj

 2. #102
  Kolesjan-Kukės-Albania Maska e Selim Korbi
  Anėtarėsuar
  07-12-2009
  Vendndodhja
  Lushnje
  Mosha
  49
  Postime
  17
  Faleminderit
  1
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim

  Pėr: A keni besim tek reforma ne drejtėsi?

  Te reforma nė drejtėsi, do bėhet mė keq se ē'ėshtė!!!

 3. #103
  not exist Maska e skender76
  Anėtarėsuar
  10-06-2003
  Vendndodhja
  Sa me larg Shqiperise...
  Postime
  4,789
  Faleminderit
  192
  275 falenderime nė 208 postime

  Pėr: A keni besim tek reforma ne drejtėsi?

  Selim mos u dorzo...

  Ma mire do bahet... i veshtire esht 100 vjeteshi i pare...
  100 vjeteshin e dyte do e kemi te lehte..

  "Ktu" do jena...

 4. #104
  i/e regjistruar Maska e SERAFIM DILO
  Anėtarėsuar
  06-01-2008
  Postime
  7,142
  Faleminderit
  434
  518 falenderime nė 436 postime

  Pėr: A keni besim tek reforma ne drejtėsi?

  Tani e futen ne "ullukun" e duhur,per te mos thene se po i afrohet vrimes se zeze... keshtu qe; edhe besimin mundet vetem ta perdorni si ilaē kundra kohes qe iken se si ilaē kundra budallikut optimist nuk beri pune.

  Me zgjedhjen e Ilir Metes president ju vu kapaku per te mos thene perservativi se per pilulen kemi shokun Gramoz, dhe keshtu edhe "besimi i shkrete" do vi duke u zbehur edhe per faktin se me ikjen e Lu-se nuk ka asnje qe mundet te flase me nje minimum serioziteti...hiq Ngjelen qe u be nje tranzicion brezi a ēerek shekulli qe ja fut kot dhe politikanin perendimor qe mendon gjoben sa her qe flet per Republiken e Re dhe luften kunder rekordeve kriminale...( Eshte i vetmi qe kur flet per antikrim e antimafie te nxjerr mallin e Themie Thomait )

  Keshtu qe nuk kemi pse nxitohemi,as me reformen e as me tranzicionin,jeta eshte e gjate dhe e bezdishme kur jeton e mendon si Highlander dhe besimi eshte i vetmi ilaē qe kopilat dhe budallenjte perdorin kundra frikes.

 5. #105
  not exist Maska e skender76
  Anėtarėsuar
  10-06-2003
  Vendndodhja
  Sa me larg Shqiperise...
  Postime
  4,789
  Faleminderit
  192
  275 falenderime nė 208 postime

  Pėr: A keni besim tek reforma ne drejtėsi?

  Serafim


  paqen, e sjell vetem drejtsia

 6. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar skender76 pėr postimin:

  SERAFIM DILO (07-12-2018)

 7. #106
  i/e regjistruar Maska e Anesti_55
  Anėtarėsuar
  22-10-2005
  Postime
  2,665
  Faleminderit
  23
  14 falenderime nė 14 postime

  Pėr: A keni besim tek reforma ne drejtėsi?

  Ne minuten 20:56" Christophor Hill shprehet: Ramiz Alia e kishte te veshtire te besonte se duke u mbeshtetur tek ne, po ato njerez qe qeverrisen diktaturen do te qeverrisin dhe demokracine.- Kaq dhe demokracia , pluralizmi. etj... moern fund. Keshtu filloi procesi i konvertimit te privilegjeve me kapital, pra drejtesise ju desh te heshte dhe sigurishte te korruptohet. Keshtu perfunduan dhe u degjeneruan te gjitha institucionet. Fillimishte e nisen me firmat rentiere, duke i vjedhe pasurine popullit, por kjo deshtoi se ishte sasi e vogel. Ne keto 27 vite atedheu ndodhet ketu vetem gjeografikishte, se materialisht eshte ne offshoret e Soros. Vettingu, ka pune me ato qe placken e vjedhur e kan derguar ne te tjera offshore, nga ku nuk ,mud ti terheqin dot, se mundet ti dekonspirojne. Kjo qe po ndodhe me drejtesine eshte nje mundesi per te larguar garden e vjeter dhe te fusin ne pune soroistet e rinje. Soros ka ndertuar nje shtet brenda shtetit. E nisi si nje parti brenda PS-s dhe pasi ja vodhi partine socilaisteve, ju hap rruga per te kapur tere institucionet e shtetit. Nese nuk largojme Sorosin, duke u ngrite ne protesta dhe nga Kosova, ne do te kalojme ne nje diktature te re, nje lufte klasore sui ne diktature, ku dhunuesit do te jene soroistet.
  Injorantin e kam frike,
  Budallin e meshiroj,
  Te diturin (civilin) e dua pa mase.

 8. #107
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  11-05-2017
  Postime
  18
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Pėr: A keni besim tek reforma ne drejtėsi?

  Shumicat e rastefe reformat ndjekin personat e vjeter edhe i zvencojn me te rinj. Fakti eshte se personat e vjeter na kan dhen jo pak her shembuj negative. Kjo eshte nje arsye qe e ben te nevojshme reformen ne arsim. Po nga ana tjeter keta personat e rinj qe do marin keto vende prap te mesuar nga gjeneratat e vjeter nuk jan? Mendimi im eshte se po nuk ndryshuam thelbin e menyres politike shqipetare nuk kemi per te par te ardhmen me shpres.

 9. #108
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  11-05-2019
  Postime
  2
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Pėr: A keni besim tek reforma ne drejtėsi?

  .%%%%%%@@%

Faqja 6 prej 6 FillimFillim ... 456

Fjalėt Kyēe pėr Temėn

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •