Close

Rezultati i Sondazhit: A keni besim tek reforma nė drejtėsi?

Votues
106. Nuk mund tė votoni nė kėtė sondazh
 • Shumė besim

  10 9.43%
 • Kam besim

  16 15.09%
 • Pak besim

  20 18.87%
 • Aspak besim

  60 56.60%
Faqja 6 prej 6 FillimFillim ... 456
Duke shfaqur rezultatin 101 deri 119 prej 119
 1. #101
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  24-05-2018
  Mosha
  31
  Postime
  3
  Faleminderit
  1
  0 falenderime nė 0 postime

  Pėr: A keni besim tek reforma ne drejtėsi?

  0 fare . eshte e pamundur ndryshe duhen futur neburg 99.99% e Gjygjtareve, prokuroreve oficereve gjyqesore etj etj etj

 2. #102
  Kolesjan-Kukės-Albania Maska e Selim Korbi
  Anėtarėsuar
  07-12-2009
  Vendndodhja
  Lushnje
  Mosha
  51
  Postime
  17
  Faleminderit
  1
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim

  Pėr: A keni besim tek reforma ne drejtėsi?

  Te reforma nė drejtėsi, do bėhet mė keq se ē'ėshtė!!!

 3. #103
  not exist Maska e skender76
  Anėtarėsuar
  10-06-2003
  Vendndodhja
  Sa me larg Shqiperise...
  Postime
  4,805
  Faleminderit
  199
  283 falenderime nė 215 postime

  Pėr: A keni besim tek reforma ne drejtėsi?

  Selim mos u dorzo...

  Ma mire do bahet... i veshtire esht 100 vjeteshi i pare...
  100 vjeteshin e dyte do e kemi te lehte..

  "Ktu" do jena...

 4. #104
  i/e regjistruar Maska e SERAFIM DILO
  Anėtarėsuar
  06-01-2008
  Postime
  7,151
  Faleminderit
  435
  524 falenderime nė 441 postime

  Pėr: A keni besim tek reforma ne drejtėsi?

  Tani e futen ne "ullukun" e duhur,per te mos thene se po i afrohet vrimes se zeze... keshtu qe; edhe besimin mundet vetem ta perdorni si ilaē kundra kohes qe iken se si ilaē kundra budallikut optimist nuk beri pune.

  Me zgjedhjen e Ilir Metes president ju vu kapaku per te mos thene perservativi se per pilulen kemi shokun Gramoz, dhe keshtu edhe "besimi i shkrete" do vi duke u zbehur edhe per faktin se me ikjen e Lu-se nuk ka asnje qe mundet te flase me nje minimum serioziteti...hiq Ngjelen qe u be nje tranzicion brezi a ēerek shekulli qe ja fut kot dhe politikanin perendimor qe mendon gjoben sa her qe flet per Republiken e Re dhe luften kunder rekordeve kriminale...( Eshte i vetmi qe kur flet per antikrim e antimafie te nxjerr mallin e Themie Thomait )

  Keshtu qe nuk kemi pse nxitohemi,as me reformen e as me tranzicionin,jeta eshte e gjate dhe e bezdishme kur jeton e mendon si Highlander dhe besimi eshte i vetmi ilaē qe kopilat dhe budallenjte perdorin kundra frikes.

 5. #105
  not exist Maska e skender76
  Anėtarėsuar
  10-06-2003
  Vendndodhja
  Sa me larg Shqiperise...
  Postime
  4,805
  Faleminderit
  199
  283 falenderime nė 215 postime

  Pėr: A keni besim tek reforma ne drejtėsi?

  Serafim


  paqen, e sjell vetem drejtsia

 6. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar skender76 pėr postimin:

  SERAFIM DILO (07-12-2018)

 7. #106
  i/e regjistruar Maska e Anesti_55
  Anėtarėsuar
  22-10-2005
  Postime
  2,665
  Faleminderit
  23
  14 falenderime nė 14 postime

  Pėr: A keni besim tek reforma ne drejtėsi?

  Ne minuten 20:56" Christophor Hill shprehet: Ramiz Alia e kishte te veshtire te besonte se duke u mbeshtetur tek ne, po ato njerez qe qeverrisen diktaturen do te qeverrisin dhe demokracine.- Kaq dhe demokracia , pluralizmi. etj... moern fund. Keshtu filloi procesi i konvertimit te privilegjeve me kapital, pra drejtesise ju desh te heshte dhe sigurishte te korruptohet. Keshtu perfunduan dhe u degjeneruan te gjitha institucionet. Fillimishte e nisen me firmat rentiere, duke i vjedhe pasurine popullit, por kjo deshtoi se ishte sasi e vogel. Ne keto 27 vite atedheu ndodhet ketu vetem gjeografikishte, se materialisht eshte ne offshoret e Soros. Vettingu, ka pune me ato qe placken e vjedhur e kan derguar ne te tjera offshore, nga ku nuk ,mud ti terheqin dot, se mundet ti dekonspirojne. Kjo qe po ndodhe me drejtesine eshte nje mundesi per te larguar garden e vjeter dhe te fusin ne pune soroistet e rinje. Soros ka ndertuar nje shtet brenda shtetit. E nisi si nje parti brenda PS-s dhe pasi ja vodhi partine socilaisteve, ju hap rruga per te kapur tere institucionet e shtetit. Nese nuk largojme Sorosin, duke u ngrite ne protesta dhe nga Kosova, ne do te kalojme ne nje diktature te re, nje lufte klasore sui ne diktature, ku dhunuesit do te jene soroistet.
  Injorantin e kam frike,
  Budallin e meshiroj,
  Te diturin (civilin) e dua pa mase.

 8. #107
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  11-05-2017
  Postime
  18
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Pėr: A keni besim tek reforma ne drejtėsi?

  Shumicat e rastefe reformat ndjekin personat e vjeter edhe i zvencojn me te rinj. Fakti eshte se personat e vjeter na kan dhen jo pak her shembuj negative. Kjo eshte nje arsye qe e ben te nevojshme reformen ne arsim. Po nga ana tjeter keta personat e rinj qe do marin keto vende prap te mesuar nga gjeneratat e vjeter nuk jan? Mendimi im eshte se po nuk ndryshuam thelbin e menyres politike shqipetare nuk kemi per te par te ardhmen me shpres.

 9. #108
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  11-05-2019
  Postime
  2
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Pėr: A keni besim tek reforma ne drejtėsi?

  .%%%%%%@@%

 10. #109
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  07-08-2019
  Postime
  3
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Pėr: A keni besim tek reforma ne drejtėsi?

  Aspak. Pasi cdo gje po behet sipas qejfit te kryeministrit dhe njerezve te tij. Ke me besuar kur po vdesin me mijera qytetar ku nje nder to mund te jete dhe famijlari jone!?
  Faleminderit

 11. #110
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  24-08-2019
  Postime
  1
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Pėr: A keni besim tek reforma ne drejtėsi?

  Me gjithe kto qe po shofim dhe degjojme me keq ardhje e them po absolutisht JO

 12. #111
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  25-09-2019
  Postime
  1
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Pėr: A keni besim tek reforma ne drejtėsi?

  Aspak besim!

 13. #112
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  16-10-2019
  Vendndodhja
  Kosovė
  Postime
  13
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Pėr: A keni besim tek reforma ne drejtėsi?

  Veq i trohė!

 14. #113
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  19-11-2019
  Postime
  2
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Pėr: A keni besim tek reforma ne drejtėsi?

  Po dhe dy Po do thoshja mė mirė 1" se jemi tė imponuar nga himponimi i shpresės dhe kjo drejtėsi e pa varur njė shpėtim pėr tė gjithė ktu po shtoj shpenzime marramendse dhe nga shtete serioze dhe 2"gjithė kjo betej e madhe qė po bėhet tregon se sa e rėndsishme ėshtė

 15. #114
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  19-11-2019
  Postime
  2
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Pėr: A keni besim tek reforma ne drejtėsi?

  Po po tė gjitha maskarrallėqet kanė bėrė.

 16. #115
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  25-01-2004
  Vendndodhja
  Bern,Switzerland
  Postime
  33
  Faleminderit
  1
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim

  Pėr: A keni besim tek reforma ne drejtėsi?

  Jo hiq aspak !!

 17. #116
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  17-12-2019
  Postime
  3
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim

  Pėr: A keni besim tek reforma ne drejtėsi?

  Qėllimet e organizatave qė drejtojnė lėvizjen pėr reformėn nė drejtėsi pėrfshijnė zvogėlimin e popullsisė sė burgjeve tė Shteteve tė Bashkuara, uljen e dėnimeve me burg qė perceptohen tė jenė shumė tė ashpra dhe tė gjata, duke ndryshuar politikėn e dėnimit tė drogės, reformėn nė polici, zvogėlimin e mbikalizimit dhe reformėn nė drejtėsi pėr tė mitur.

 18. #117
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  20-03-2020
  Postime
  2
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Pėr: A keni besim tek reforma ne drejtėsi?

  Jo nuk kam

 19. #118
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  26-03-2020
  Postime
  1
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Pėr: A keni besim tek reforma ne drejtėsi?

  Po hera e par qe u regjistrova

 20. #119
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  10-06-2020
  Postime
  4
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Pėr: A keni besim tek reforma ne drejtėsi?

  Ka vite qe eksperimentohet me versione te viruseve ne familjen SARS CoV, laboratoret ne wuhan jane financuar pjeserisht nga Fauci dhe Qendra per kontrollin e semundjeve ne amerike, pasi eksperimentimi me krijimin e viruseve u be i jashteligjshem. Cdo shtet ne bote ka departament kerkimi ushtarak per luften biologjike (viruset, infekstionet, toksinat). Kjo PLANdemi, synon te mbuloje krizen financiare shkaktuar nga sistemi bankar privat qe printon para nga hici duke shkaktuar inflacion, zhvleresim te monedhave vendase dhe duke zhytur shtetet ne borxhe qe sdo i paguajne dot kurre (+interes). Ata detyrohen te shesin resurset, pronat dhe te privatizojne ekonomine ndaj atij qe ofron me shume. Bankat jane institucione private me aksionere dhe mund te bejne investime kudo (prona, burse, aksione). Industria farmaceutike eshte industria e 3te me fitimprurese ne planet. Vaksinat e covid permbajne ARN (e cila do modifikoje gjenomen njerezore). Paraja elektronike dhe kontrolli dixhital jane ne doren e teknokrateve dhe atyre qe mund te blejne cdo pajisje per te minuar monedha elektronike (cryptocurrency).

  meditoni, lutuni, faluni, ushqehuni mire dhe merruni me aktivitet fizik, shpenzoni kohe ne natyre, degjoni muzike qetesuese, mos u merrni me thashetheme dhe gjera pa vlere, mos e ndosni trupin me ilace, cigare dhe substanca pa jete. Keshtu evolon ADN. share foton ju lutem
  Emri: redvsblue.jpg

Shikime: 84

Madhėsia: 38.4 KB

Faqja 6 prej 6 FillimFillim ... 456

Fjalėt Kyēe pėr Temėn

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •