Close

Rezultati i Sondazhit: A keni besim tek reforma nė drejtėsi?

Votues
106. Nuk mund tė votoni nė kėtė sondazh
 • Shumė besim

  10 9.43%
 • Kam besim

  16 15.09%
 • Pak besim

  20 18.87%
 • Aspak besim

  60 56.60%
Faqja 6 prej 6 FillimFillim ... 456
Duke shfaqur rezultatin 101 deri 111 prej 111
 1. #101
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  24-05-2018
  Vendndodhja
  Tirana
  Mosha
  30
  Postime
  2
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Pėr: A keni besim tek reforma ne drejtėsi?

  0 fare . eshte e pamundur ndryshe duhen futur neburg 99.99% e Gjygjtareve, prokuroreve oficereve gjyqesore etj etj etj

 2. #102
  Kolesjan-Kukės-Albania Maska e Selim Korbi
  Anėtarėsuar
  07-12-2009
  Vendndodhja
  Lushnje
  Mosha
  50
  Postime
  17
  Faleminderit
  1
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim

  Pėr: A keni besim tek reforma ne drejtėsi?

  Te reforma nė drejtėsi, do bėhet mė keq se ē'ėshtė!!!

 3. #103
  not exist Maska e skender76
  Anėtarėsuar
  10-06-2003
  Vendndodhja
  Sa me larg Shqiperise...
  Postime
  4,792
  Faleminderit
  192
  275 falenderime nė 208 postime

  Pėr: A keni besim tek reforma ne drejtėsi?

  Selim mos u dorzo...

  Ma mire do bahet... i veshtire esht 100 vjeteshi i pare...
  100 vjeteshin e dyte do e kemi te lehte..

  "Ktu" do jena...

 4. #104
  i/e regjistruar Maska e SERAFIM DILO
  Anėtarėsuar
  06-01-2008
  Postime
  7,142
  Faleminderit
  434
  518 falenderime nė 436 postime

  Pėr: A keni besim tek reforma ne drejtėsi?

  Tani e futen ne "ullukun" e duhur,per te mos thene se po i afrohet vrimes se zeze... keshtu qe; edhe besimin mundet vetem ta perdorni si ilaē kundra kohes qe iken se si ilaē kundra budallikut optimist nuk beri pune.

  Me zgjedhjen e Ilir Metes president ju vu kapaku per te mos thene perservativi se per pilulen kemi shokun Gramoz, dhe keshtu edhe "besimi i shkrete" do vi duke u zbehur edhe per faktin se me ikjen e Lu-se nuk ka asnje qe mundet te flase me nje minimum serioziteti...hiq Ngjelen qe u be nje tranzicion brezi a ēerek shekulli qe ja fut kot dhe politikanin perendimor qe mendon gjoben sa her qe flet per Republiken e Re dhe luften kunder rekordeve kriminale...( Eshte i vetmi qe kur flet per antikrim e antimafie te nxjerr mallin e Themie Thomait )

  Keshtu qe nuk kemi pse nxitohemi,as me reformen e as me tranzicionin,jeta eshte e gjate dhe e bezdishme kur jeton e mendon si Highlander dhe besimi eshte i vetmi ilaē qe kopilat dhe budallenjte perdorin kundra frikes.

 5. #105
  not exist Maska e skender76
  Anėtarėsuar
  10-06-2003
  Vendndodhja
  Sa me larg Shqiperise...
  Postime
  4,792
  Faleminderit
  192
  275 falenderime nė 208 postime

  Pėr: A keni besim tek reforma ne drejtėsi?

  Serafim


  paqen, e sjell vetem drejtsia

 6. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar skender76 pėr postimin:

  SERAFIM DILO (07-12-2018)

 7. #106
  i/e regjistruar Maska e Anesti_55
  Anėtarėsuar
  22-10-2005
  Postime
  2,665
  Faleminderit
  23
  14 falenderime nė 14 postime

  Pėr: A keni besim tek reforma ne drejtėsi?

  Ne minuten 20:56" Christophor Hill shprehet: Ramiz Alia e kishte te veshtire te besonte se duke u mbeshtetur tek ne, po ato njerez qe qeverrisen diktaturen do te qeverrisin dhe demokracine.- Kaq dhe demokracia , pluralizmi. etj... moern fund. Keshtu filloi procesi i konvertimit te privilegjeve me kapital, pra drejtesise ju desh te heshte dhe sigurishte te korruptohet. Keshtu perfunduan dhe u degjeneruan te gjitha institucionet. Fillimishte e nisen me firmat rentiere, duke i vjedhe pasurine popullit, por kjo deshtoi se ishte sasi e vogel. Ne keto 27 vite atedheu ndodhet ketu vetem gjeografikishte, se materialisht eshte ne offshoret e Soros. Vettingu, ka pune me ato qe placken e vjedhur e kan derguar ne te tjera offshore, nga ku nuk ,mud ti terheqin dot, se mundet ti dekonspirojne. Kjo qe po ndodhe me drejtesine eshte nje mundesi per te larguar garden e vjeter dhe te fusin ne pune soroistet e rinje. Soros ka ndertuar nje shtet brenda shtetit. E nisi si nje parti brenda PS-s dhe pasi ja vodhi partine socilaisteve, ju hap rruga per te kapur tere institucionet e shtetit. Nese nuk largojme Sorosin, duke u ngrite ne protesta dhe nga Kosova, ne do te kalojme ne nje diktature te re, nje lufte klasore sui ne diktature, ku dhunuesit do te jene soroistet.
  Injorantin e kam frike,
  Budallin e meshiroj,
  Te diturin (civilin) e dua pa mase.

 8. #107
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  11-05-2017
  Postime
  18
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Pėr: A keni besim tek reforma ne drejtėsi?

  Shumicat e rastefe reformat ndjekin personat e vjeter edhe i zvencojn me te rinj. Fakti eshte se personat e vjeter na kan dhen jo pak her shembuj negative. Kjo eshte nje arsye qe e ben te nevojshme reformen ne arsim. Po nga ana tjeter keta personat e rinj qe do marin keto vende prap te mesuar nga gjeneratat e vjeter nuk jan? Mendimi im eshte se po nuk ndryshuam thelbin e menyres politike shqipetare nuk kemi per te par te ardhmen me shpres.

 9. #108
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  11-05-2019
  Postime
  2
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Pėr: A keni besim tek reforma ne drejtėsi?

  .%%%%%%@@%

 10. #109
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  07-08-2019
  Postime
  3
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Pėr: A keni besim tek reforma ne drejtėsi?

  Aspak. Pasi cdo gje po behet sipas qejfit te kryeministrit dhe njerezve te tij. Ke me besuar kur po vdesin me mijera qytetar ku nje nder to mund te jete dhe famijlari jone!?
  Faleminderit

 11. #110
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  24-08-2019
  Postime
  1
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Pėr: A keni besim tek reforma ne drejtėsi?

  Me gjithe kto qe po shofim dhe degjojme me keq ardhje e them po absolutisht JO

 12. #111
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  25-09-2019
  Postime
  1
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Pėr: A keni besim tek reforma ne drejtėsi?

  Aspak besim!

Faqja 6 prej 6 FillimFillim ... 456

Fjalėt Kyēe pėr Temėn

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •