Close

Rezultati i Sondazhit: A keni besim tek reforma n drejtsi?

Votues
106. Nuk mund t votoni n kt sondazh
 • Shum besim

  10 9.43%
 • Kam besim

  16 15.09%
 • Pak besim

  20 18.87%
 • Aspak besim

  60 56.60%
Faqja 6 prej 6 FillimFillim ... 456
Duke shfaqur rezultatin 101 deri 120 prej 120
 1. #101

  Pr: A keni besim tek reforma ne drejtsi?

  0 fare . eshte e pamundur ndryshe duhen futur neburg 99.99% e Gjygjtareve, prokuroreve oficereve gjyqesore etj etj etj

 2. #102
  Kolesjan-Kuks-Albania Maska e Selim Korbi
  Antarsuar
  08-12-2009
  Vendndodhja
  Lushnje
  Mosha
  51
  Postime
  17

  Pr: A keni besim tek reforma ne drejtsi?

  Te reforma n drejtsi, do bhet m keq se 'sht!!!

 3. #103
  not exist Maska e skender76
  Antarsuar
  10-06-2003
  Vendndodhja
  Sa me larg Shqiperise...
  Postime
  4,767

  Pr: A keni besim tek reforma ne drejtsi?

  Selim mos u dorzo...

  Ma mire do bahet... i veshtire esht 100 vjeteshi i pare...
  100 vjeteshin e dyte do e kemi te lehte..

  "Ktu" do jena...

 4. #104

  Pr: A keni besim tek reforma ne drejtsi?

  Tani e futen ne "ullukun" e duhur,per te mos thene se po i afrohet vrimes se zeze... keshtu qe; edhe besimin mundet vetem ta perdorni si ila kundra kohes qe iken se si ila kundra budallikut optimist nuk beri pune.

  Me zgjedhjen e Ilir Metes president ju vu kapaku per te mos thene perservativi se per pilulen kemi shokun Gramoz, dhe keshtu edhe "besimi i shkrete" do vi duke u zbehur edhe per faktin se me ikjen e Lu-se nuk ka asnje qe mundet te flase me nje minimum serioziteti...hiq Ngjelen qe u be nje tranzicion brezi a erek shekulli qe ja fut kot dhe politikanin perendimor qe mendon gjoben sa her qe flet per Republiken e Re dhe luften kunder rekordeve kriminale...( Eshte i vetmi qe kur flet per antikrim e antimafie te nxjerr mallin e Themie Thomait )

  Keshtu qe nuk kemi pse nxitohemi,as me reformen e as me tranzicionin,jeta eshte e gjate dhe e bezdishme kur jeton e mendon si Highlander dhe besimi eshte i vetmi ila qe kopilat dhe budallenjte perdorin kundra frikes.

 5. #105
  not exist Maska e skender76
  Antarsuar
  10-06-2003
  Vendndodhja
  Sa me larg Shqiperise...
  Postime
  4,767

  Pr: A keni besim tek reforma ne drejtsi?

  Serafim


  paqen, e sjell vetem drejtsia

 6. Anetart m posht kan falenderuar skender76 pr postimin:

  SERAFIM DILO (07-12-2018)

 7. #106
  i/e regjistruar Maska e Anesti_55
  Antarsuar
  22-10-2005
  Postime
  2,647

  Pr: A keni besim tek reforma ne drejtsi?

  Ne minuten 20:56" Christophor Hill shprehet: Ramiz Alia e kishte te veshtire te besonte se duke u mbeshtetur tek ne, po ato njerez qe qeverrisen diktaturen do te qeverrisin dhe demokracine.- Kaq dhe demokracia , pluralizmi. etj... moern fund. Keshtu filloi procesi i konvertimit te privilegjeve me kapital, pra drejtesise ju desh te heshte dhe sigurishte te korruptohet. Keshtu perfunduan dhe u degjeneruan te gjitha institucionet. Fillimishte e nisen me firmat rentiere, duke i vjedhe pasurine popullit, por kjo deshtoi se ishte sasi e vogel. Ne keto 27 vite atedheu ndodhet ketu vetem gjeografikishte, se materialisht eshte ne offshoret e Soros. Vettingu, ka pune me ato qe placken e vjedhur e kan derguar ne te tjera offshore, nga ku nuk ,mud ti terheqin dot, se mundet ti dekonspirojne. Kjo qe po ndodhe me drejtesine eshte nje mundesi per te larguar garden e vjeter dhe te fusin ne pune soroistet e rinje. Soros ka ndertuar nje shtet brenda shtetit. E nisi si nje parti brenda PS-s dhe pasi ja vodhi partine socilaisteve, ju hap rruga per te kapur tere institucionet e shtetit. Nese nuk largojme Sorosin, duke u ngrite ne protesta dhe nga Kosova, ne do te kalojme ne nje diktature te re, nje lufte klasore sui ne diktature, ku dhunuesit do te jene soroistet.
  Injorantin e kam frike,
  Budallin e meshiroj,
  Te diturin (civilin) e dua pa mase.

 8. #107

  Pr: A keni besim tek reforma ne drejtsi?

  Shumicat e rastefe reformat ndjekin personat e vjeter edhe i zvencojn me te rinj. Fakti eshte se personat e vjeter na kan dhen jo pak her shembuj negative. Kjo eshte nje arsye qe e ben te nevojshme reformen ne arsim. Po nga ana tjeter keta personat e rinj qe do marin keto vende prap te mesuar nga gjeneratat e vjeter nuk jan? Mendimi im eshte se po nuk ndryshuam thelbin e menyres politike shqipetare nuk kemi per te par te ardhmen me shpres.

 9. #108

  Pr: A keni besim tek reforma ne drejtsi?

  .%%%%%%@@%

 10. #109
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  07-08-2019
  Postime
  3

  Pr: A keni besim tek reforma ne drejtsi?

  Aspak. Pasi cdo gje po behet sipas qejfit te kryeministrit dhe njerezve te tij. Ke me besuar kur po vdesin me mijera qytetar ku nje nder to mund te jete dhe famijlari jone!?
  Faleminderit

 11. #110

  Pr: A keni besim tek reforma ne drejtsi?

  Me gjithe kto qe po shofim dhe degjojme me keq ardhje e them po absolutisht JO

 12. #111

  Pr: A keni besim tek reforma ne drejtsi?

  Aspak besim!

 13. #112
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  16-10-2019
  Vendndodhja
  Kosov
  Postime
  13

  Pr: A keni besim tek reforma ne drejtsi?

  Veq i troh!

 14. #113
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  19-11-2019
  Postime
  2

  Pr: A keni besim tek reforma ne drejtsi?

  Po dhe dy Po do thoshja m mir 1" se jemi t imponuar nga himponimi i shpress dhe kjo drejtsi e pa varur nj shptim pr t gjith ktu po shtoj shpenzime marramendse dhe nga shtete serioze dhe 2"gjith kjo betej e madhe q po bhet tregon se sa e rndsishme sht

 15. #114
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  19-11-2019
  Postime
  2

  Pr: A keni besim tek reforma ne drejtsi?

  Po po t gjitha maskarrallqet kan br.

 16. #115
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  25-01-2004
  Vendndodhja
  Bern,Switzerland
  Postime
  33

  Pr: A keni besim tek reforma ne drejtsi?

  Jo hiq aspak !!

 17. #116

  Pr: A keni besim tek reforma ne drejtsi?

  Qllimet e organizatave q drejtojn lvizjen pr reformn n drejtsi prfshijn zvoglimin e popullsis s burgjeve t Shteteve t Bashkuara, uljen e dnimeve me burg q perceptohen t jen shum t ashpra dhe t gjata, duke ndryshuar politikn e dnimit t drogs, reformn n polici, zvoglimin e mbikalizimit dhe reformn n drejtsi pr t mitur.

 18. #117

  Pr: A keni besim tek reforma ne drejtsi?

  Jo nuk kam

 19. #118
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  26-03-2020
  Postime
  1

  Pr: A keni besim tek reforma ne drejtsi?

  Po hera e par qe u regjistrova

 20. #119

  Pr: A keni besim tek reforma ne drejtsi?

  Ka vite qe eksperimentohet me versione te viruseve ne familjen SARS CoV, laboratoret ne wuhan jane financuar pjeserisht nga Fauci dhe Qendra per kontrollin e semundjeve ne amerike, pasi eksperimentimi me krijimin e viruseve u be i jashteligjshem. Cdo shtet ne bote ka departament kerkimi ushtarak per luften biologjike (viruset, infekstionet, toksinat). Kjo PLANdemi, synon te mbuloje krizen financiare shkaktuar nga sistemi bankar privat qe printon para nga hici duke shkaktuar inflacion, zhvleresim te monedhave vendase dhe duke zhytur shtetet ne borxhe qe sdo i paguajne dot kurre (+interes). Ata detyrohen te shesin resurset, pronat dhe te privatizojne ekonomine ndaj atij qe ofron me shume. Bankat jane institucione private me aksionere dhe mund te bejne investime kudo (prona, burse, aksione). Industria farmaceutike eshte industria e 3te me fitimprurese ne planet. Vaksinat e covid permbajne ARN (e cila do modifikoje gjenomen njerezore). Paraja elektronike dhe kontrolli dixhital jane ne doren e teknokrateve dhe atyre qe mund te blejne cdo pajisje per te minuar monedha elektronike (cryptocurrency).

  meditoni, lutuni, faluni, ushqehuni mire dhe merruni me aktivitet fizik, shpenzoni kohe ne natyre, degjoni muzike qetesuese, mos u merrni me thashetheme dhe gjera pa vlere, mos e ndosni trupin me ilace, cigare dhe substanca pa jete. Keshtu evolon ADN. share foton ju lutem
  Emri: redvsblue.jpg

Shikime: 164

Madhsia: 38.4 KB

 21. #120
  i/e regjistruar Maska e xhypkuderjanit
  Antarsuar
  21-06-2006
  Vendndodhja
  mal te dejes komshi me ariun
  Postime
  11

  Pr: A keni besim tek reforma ne drejtsi?

  JO.
  Si mund ti besohet dikujt q gnjen aq her sa fol dhe mban asnj premtim?
  Kur dikushi t gnjen disa her e pa fund si gnjeshtari edi rama a duhet besuar, jo jo vetm jo kurr nuk duhet besuar sht vetm nj Sllavo pronar i nj sistemi t ri skavrimi t instaluar n Shqipri.
  DEJANASI

Faqja 6 prej 6 FillimFillim ... 456

Fjalt Kye pr Temn

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •