Close

Rezultati i Sondazhit: A keni besim tek reforma n drejtsi?

Votues
106. Nuk mund t votoni n kt sondazh
 • Shum besim

  10 9.43%
 • Kam besim

  16 15.09%
 • Pak besim

  20 18.87%
 • Aspak besim

  60 56.60%
Faqja 5 prej 6 FillimFillim ... 3456 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 81 deri 100 prej 120
 1. #81
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  19-05-2006
  Vendndodhja
  afr kojshis
  Postime
  228

  Pr: A keni besim tek reforma ne drejtsi?

  Citim Postuar m par nga skender76 Lexo Postimin
  E ndoqet prononcimin e Paskal Milos ne lidhje me rolin e ambasadorit Lu?

  Ne vend qe te falenderoje Lu-ne per perpjekjen e jashtzakonshme per te nzjerre shqiptaret nga kthetrat e hajduteve, i thote qe po na prek sovranitetin!!
  Ah mor Milo-zorragjiu!! Qe u zenshin nemat e shqiptareve.
  Paske pas te drejt Skender76. Paskualinos i asht mbush mendja se di gjithka, edhe ka ka n' mend tjetri, se tane kohen ka pas fol ka thoshte partia.

 2. #82
  Erlis Maska e Stilografi
  Antarsuar
  14-07-2004
  Vendndodhja
  Tirane
  Mosha
  41
  Postime
  11

  Pr: A keni besim tek reforma ne drejtsi?

  Me kete Kryeminister frikacak, nuk kemi
  Ka frika nga Berisha dhe shpura e tij
  i REMEMBER THE LAST WAR

 3. #83
  Updating.... Maska e Wordless
  Antarsuar
  19-06-2002
  Vendndodhja
  Undercover
  Postime
  3,154

  Pr: A keni besim tek reforma ne drejtsi?

  Reforma n Drejtsi sht nj fars pr t'i hedhur hi syve popullit i cili po e braktis vendin do dit. Duan t'i thon q shikoni, Shqipria po bhet.!
  Ky shtet sht ky q sht sepse qytetart tan jan kta q jan !

 4. #84
  i/e regjistruar Maska e Ali Baba Tepele
  Antarsuar
  15-03-2007
  Vendndodhja
  Greqi
  Postime
  1,621

  Pr: A keni besim tek reforma ne drejtsi?

  " drejtsia nuk sht vrtetsi, drejtsia sht mundsi."

 5. #85

  Pr: A keni besim tek reforma ne drejtsi?

  Dekriminalizimi ishte me i lezeem se na e shfaqi Luli me PD si nje sukses i papare. Qe nje gomarllik qe zgjati pak ndersa kjo reforma eshte nje idiotllik qe do zgjasi shume.

 6. #86
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  19-05-2006
  Vendndodhja
  afr kojshis
  Postime
  228

  Pr: A keni besim tek reforma ne drejtsi?

  Citim Postuar m par nga SERAFIM DILO Lexo Postimin
  Dekriminalizimi ishte me i lezeem se na e shfaqi Luli me PD si nje sukses i papare. Qe nje gomarllik qe zgjati pak ndersa kjo reforma eshte nje idiotllik qe do zgjasi shume.
  Po e moren seriozisht te Medhenjte e Botes, ShBA dhe Bashkimi Evropian, mund te behet dicka per "Reformen ne Drejtesi", se po u la n' dore te politikanve shqiptar, nuk behet kurre, se mashtrojne popullin si gjithmone ose bejne "reforma" n' ate mase sa nuk preken interesat e politikaneve.
  " KJO BOT E GJR DHE E GJAT,/ DO T' VETE SI KA VAT" Naim Frashri.

 7. #87
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  21-01-2015
  Vendndodhja
  Athine
  Postime
  2

  Pr: A keni besim tek reforma ne drejtsi?

  jo.me horrat ne krye nuk realizohet.

 8. #88

  Pr: A keni besim tek reforma ne drejtsi?

  Citim Postuar m par nga BROZALINI Lexo Postimin
  Po e moren seriozisht te Medhenjte e Botes, ShBA dhe Bashkimi Evropian, mund te behet dicka per "Reformen ne Drejtesi", se po u la n' dore te politikanve shqiptar, nuk behet kurre, se mashtrojne popullin si gjithmone ose bejne "reforma" n' ate mase sa nuk preken interesat e politikaneve.
  " KJO BOT E GJR DHE E GJAT,/ DO T' VETE SI KA VAT" Naim Frashri.
  Te huajt me teper se kan bere nuk kan se far te bejne,kan kaluar edhe cakun e teorise dhe praktikes qe realisht mundet te benin. Te mbash akoma shpresa tek te huajt jo vetem qe eshte jashte llogjikes por po kthehet ne nje budallik qe po justifikon dhe politiken e sotme. Keshtu qe ne qofte se kerkohet qe te huajt ta marin seriozisht reformen ne drejtesi ka vetem dy menyra ; o pushtimi me arme ose ndrimi i popullsise...,tjeter mundesi serioze nuk ka...(" mbetet dhe lufta civile,por duhet ta beje populli nuk mund te pretendohet qe edhe ate ta bejne te huajt).

  Megjithate nje aspekt pozitiv dhe reforma ne drejtesi e ka,tregoj qe politika shqiptare eshte kompakte perball do nderhyrje nga jashte qe kerkon te prish sistemin (si ka qene potuajse kete erek shekulli). Pa reformen ne drejtesi me shume propabilitet nuk do kishe as Meten president dhe as Rucin kryetar parlamenti.

 9. #89
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  19-05-2006
  Vendndodhja
  afr kojshis
  Postime
  228

  Pr: A keni besim tek reforma ne drejtsi?

  Citim Postuar m par nga SERAFIM DILO Lexo Postimin
  Te huajt me teper se kan bere nuk kan se far te bejne,kan kaluar edhe cakun e teorise dhe praktikes qe realisht mundet te benin. Te mbash akoma shpresa tek te huajt jo vetem qe eshte jashte llogjikes por po kthehet ne nje budallik qe po justifikon dhe politiken e sotme. Keshtu qe ne qofte se kerkohet qe te huajt ta marin seriozisht reformen ne drejtesi ka vetem dy menyra ; o pushtimi me arme ose ndrimi i popullsise...,tjeter mundesi serioze nuk ka...(" mbetet dhe lufta civile,por duhet ta beje populli nuk mund te pretendohet qe edhe ate ta bejne te huajt).

  Megjithate nje aspekt pozitiv dhe reforma ne drejtesi e ka,tregoj qe politika shqiptare eshte kompakte perball do nderhyrje nga jashte qe kerkon te prish sistemin (si ka qene potuajse kete erek shekulli). Pa reformen ne drejtesi me shume propabilitet nuk do kishe as Meten president dhe as Rucin kryetar parlamenti.
  Per problemin e Reformes ne Drejtesi ka dhene mendim edhe ish Presidenti B. Nishani, po e patet lexuar dhe shpreh dyshime. Ai i njeh mire politikanet shqiptare ,se me ato manovra qe po ban mazhoranca duke e shty tash e pare Reformen qe ka filluar, por nuk e perfundon
  Pa bere ato veprime qe tha i Madhi Donald Lu qe ju vazhdoni t' i konsideroni te huajt si n' diktature, me mosbesim, pushtues etjnetj. Shqiptaret me pare kane hilen, hipokrizine e mandej, kur u vjen veza me dale, nga frika, pranojne rekomandimet e te Medhenjve. Me kete mazhorance kriminale e ardhun ne pushtet me parate e droges qe une e kam jetuar vete qe u jane shperndare ne mbremjen e 23 qershorit para nepermjet seksereve fukarave qe i perdorin parate per BUK e jo salltanet. Shih kryeparlamentarin me ata sy KREJTE GJAK, ate ministar te Mbrendshem si veze sklluke, ish Piner i Enverit etj.
  NUK KAM BESIM SE BEHET REFORME PERSEMBARI PER ARSYET QE PARASHTROVA ME LART.

 10. #90
  i/e regjistruar Maska e Ali Baba Tepele
  Antarsuar
  15-03-2007
  Vendndodhja
  Greqi
  Postime
  1,621

  Pr: A keni besim tek reforma ne drejtsi?

  - Dikush pr her t par m tha:
  " - Eee xhaxho, e gjete t drejtn? Ke 27 vjet q na thua do bhet...do gjendet....do dal e vrteta...?! Na hiqesh dhe si i mnur....!"
  Qesha me vete dhe me at...
  Hera e par q dikush m drejtohej kshtu...nejse, nuk doja t analizoja t tjerat, po atij q mu drejtua, me t qeshur ju prgjigja:
  - Ke nj t drejt, se drejtsia mund t ket vdekur....por jo shpresa....!
  @cana

 11. #91
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  29-10-2017
  Vendndodhja
  erm Sektor
  Postime
  2

  Pr: A keni besim tek reforma ne drejtsi?

  shkruhet nxjerr
  shkruhet zorraxhiu
  shkruhet iu dhe jo u
  shkruhet drejtsia
  asgj personale

 12. #92
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  29-10-2017
  Vendndodhja
  erm Sektor
  Postime
  2

  Pr: A keni besim tek reforma ne drejtsi?

  Citim Postuar m par nga dinpak Lexo Postimin
  jo.me horrat ne krye nuk realizohet.
  jam shum dakord me ty

 13. #93
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  31-10-2017
  Postime
  1

  Pr: A keni besim tek reforma ne drejtsi?

  Aspak sepse seshte hera e pare qe provohet dicka e tille!

 14. #94
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  12-11-2017
  Postime
  9

  Pr: A keni besim tek reforma ne drejtsi?

  Jo aspak..000

 15. #95
  i/e regjistruar Maska e Brari
  Antarsuar
  23-04-2002
  Postime
  18,827

  Pr: A keni besim tek reforma ne drejtsi?

  vetingu eshte marifet i ps-se qe te marre ne dor gjith pushtetet e te vendos diktature pa te cilen ata nuk mund te reaizojn gjith ambicjet e djallezite.

 16. #96

  Pr: A keni besim tek reforma ne drejtsi?

  Me teper si Reforme,duket si nje show.Mendoj se eshte nje pjelle gjeniale nga mendja masonike e George Sorros.Une me pak fjale,nuk mundem dot te krijoj nje besim ne Reformen e Drejtesise.

 17. #97

  Pr: A keni besim tek reforma ne drejtsi?

  Nuk ka drejtesi ka vetem krim ndaj pasuri qe ka Shiperia

 18. #98
  not exist Maska e skender76
  Antarsuar
  10-06-2003
  Vendndodhja
  Sa me larg Shqiperise...
  Postime
  4,767

  Pr: A keni besim tek reforma ne drejtsi?

  Hemo, si e kemi reformen?

  Apo ka perfundu edhe ajo ne semafor' si kushtetuta?
  paqen, e sjell vetem drejtsia

 19. #99

  Pr: A keni besim tek reforma ne drejtsi?

  Po kam besim tek R ne D nqs do shkojene ne burg....
  SALIU
  NANO
  META
  RAMA
  BASHA ...lulka se eshte dhe goxha cun seksi.

 20. #100

  Pr: A keni besim tek reforma ne drejtsi?

  aspak besim

Faqja 5 prej 6 FillimFillim ... 3456 FunditFundit

Fjalt Kye pr Temn

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •