Close

Rezultati i Sondazhit: A keni besim tek reforma nė drejtėsi?

Votues
106. Nuk mund tė votoni nė kėtė sondazh
 • Shumė besim

  10 9.43%
 • Kam besim

  16 15.09%
 • Pak besim

  20 18.87%
 • Aspak besim

  60 56.60%
Faqja 5 prej 6 FillimFillim ... 3456 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 81 deri 100 prej 115
 1. #81
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  19-05-2006
  Vendndodhja
  afėr kojshisė
  Postime
  229
  Faleminderit
  1
  7 falenderime nė 6 postime

  Pėr: A keni besim tek reforma ne drejtėsi?

  Citim Postuar mė parė nga skender76 Lexo Postimin
  E ndoqet prononcimin e Paskal Milos ne lidhje me rolin e ambasadorit Lu?

  Ne vend qe te falenderoje Lu-ne per perpjekjen e jashtzakonshme per te nzjerre shqiptaret nga kthetrat e hajduteve, i thote qe po na prek sovranitetin!!
  Ah mor Milo-zorragjiu!! Qe u zenshin nemat e shqiptareve.
  Paske pas te drejtė Skender76. Paskualinos i asht mbush mendja se di gjithēka, edhe ēka ka n' mend tjetri, se tane kohen ka pas folė ēka thoshte partia.

 2. #82
  Erlis Maska e Stilografi
  Anėtarėsuar
  14-07-2004
  Vendndodhja
  Tirane
  Mosha
  39
  Postime
  11
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Pėr: A keni besim tek reforma ne drejtėsi?

  Me kete Kryeminister frikacak, nuk kemi
  Ka frika nga Berisha dhe shpura e tij
  i REMEMBER THE LAST WAR

 3. #83
  Updating.... Maska e Wordless
  Anėtarėsuar
  19-06-2002
  Vendndodhja
  Undercover
  Postime
  3,175
  Faleminderit
  12
  198 falenderime nė 164 postime

  Pėr: A keni besim tek reforma ne drejtėsi?

  Reforma nė Drejtėsi ėshtė njė fars pėr t'i hedhur hi syve popullit i cili po e braktis vendin ēdo ditė. Duan t'i thonė qė shikoni, Shqipėria po bėhet.!
  Ky shtet ėshtė ky qė ėshtė sepse qytetarėt tanė janė kėta qė janė !

 4. #84
  E dua letėrsinė Maska e Ali Baba Tepele
  Anėtarėsuar
  15-03-2007
  Vendndodhja
  Greqi
  Postime
  1,477
  Faleminderit
  3
  38 falenderime nė 36 postime

  Pėr: A keni besim tek reforma ne drejtėsi?

  " drejtėsia nuk ėshtė vėrtetėsi, drejtėsia ėshtė mundėsi."

 5. #85
  i/e regjistruar Maska e SERAFIM DILO
  Anėtarėsuar
  06-01-2008
  Postime
  7,142
  Faleminderit
  434
  518 falenderime nė 436 postime

  Pėr: A keni besim tek reforma ne drejtėsi?

  Dekriminalizimi ishte me i lezeēem se na e shfaqi Luli me PD si nje sukses i papare. Qe nje gomarllik qe zgjati pak ndersa kjo reforma eshte nje idiotllik qe do zgjasi shume.

 6. #86
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  19-05-2006
  Vendndodhja
  afėr kojshisė
  Postime
  229
  Faleminderit
  1
  7 falenderime nė 6 postime

  Pėr: A keni besim tek reforma ne drejtėsi?

  Citim Postuar mė parė nga SERAFIM DILO Lexo Postimin
  Dekriminalizimi ishte me i lezeēem se na e shfaqi Luli me PD si nje sukses i papare. Qe nje gomarllik qe zgjati pak ndersa kjo reforma eshte nje idiotllik qe do zgjasi shume.
  Po e moren seriozisht te Medhenjte e Botes, ShBA dhe Bashkimi Evropian, mund te behet dicka per "Reformen ne Drejtesi", se po u la n' dore te politikanėve shqiptarė, nuk behet kurre, se mashtrojne popullin si gjithmone ose bejne "reforma" n' ate mase sa nuk preken interesat e politikaneve.
  " KJO BOTĖ E GJĖRĖ DHE E GJATĖ,/ DO T' VETE SIĒ KA VATĖ" Naim Frashėri.

 7. #87
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  21-01-2015
  Vendndodhja
  Athine
  Postime
  2
  Faleminderit
  1
  0 falenderime nė 0 postime

  Pėr: A keni besim tek reforma ne drejtėsi?

  jo.me horrat ne krye nuk realizohet.

 8. #88
  i/e regjistruar Maska e SERAFIM DILO
  Anėtarėsuar
  06-01-2008
  Postime
  7,142
  Faleminderit
  434
  518 falenderime nė 436 postime

  Pėr: A keni besim tek reforma ne drejtėsi?

  Citim Postuar mė parė nga BROZALINI Lexo Postimin
  Po e moren seriozisht te Medhenjte e Botes, ShBA dhe Bashkimi Evropian, mund te behet dicka per "Reformen ne Drejtesi", se po u la n' dore te politikanėve shqiptarė, nuk behet kurre, se mashtrojne popullin si gjithmone ose bejne "reforma" n' ate mase sa nuk preken interesat e politikaneve.
  " KJO BOTĖ E GJĖRĖ DHE E GJATĖ,/ DO T' VETE SIĒ KA VATĖ" Naim Frashėri.
  Te huajt me teper se ēkan bere nuk kan se ēfar te bejne,kan kaluar edhe cakun e teorise dhe praktikes qe realisht mundet te benin. Te mbash akoma shpresa tek te huajt jo vetem qe eshte jashte llogjikes por po kthehet ne nje budallik qe po justifikon dhe politiken e sotme. Keshtu qe ne qofte se kerkohet qe te huajt ta marin seriozisht reformen ne drejtesi ka vetem dy menyra ; o pushtimi me arme ose ndrimi i popullsise...,tjeter mundesi serioze nuk ka...(" mbetet dhe lufta civile,por duhet ta beje populli nuk mund te pretendohet qe edhe ate ta bejne te huajt).

  Megjithate nje aspekt pozitiv dhe reforma ne drejtesi e ka,tregoj qe politika shqiptare eshte kompakte perball ēdo nderhyrje nga jashte qe kerkon te prish sistemin (siē ka qene potuajse kete ēerek shekulli). Pa reformen ne drejtesi me shume propabilitet nuk do kishe as Meten president dhe as Rucin kryetar parlamenti.

 9. #89
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  19-05-2006
  Vendndodhja
  afėr kojshisė
  Postime
  229
  Faleminderit
  1
  7 falenderime nė 6 postime

  Pėr: A keni besim tek reforma ne drejtėsi?

  Citim Postuar mė parė nga SERAFIM DILO Lexo Postimin
  Te huajt me teper se ēkan bere nuk kan se ēfar te bejne,kan kaluar edhe cakun e teorise dhe praktikes qe realisht mundet te benin. Te mbash akoma shpresa tek te huajt jo vetem qe eshte jashte llogjikes por po kthehet ne nje budallik qe po justifikon dhe politiken e sotme. Keshtu qe ne qofte se kerkohet qe te huajt ta marin seriozisht reformen ne drejtesi ka vetem dy menyra ; o pushtimi me arme ose ndrimi i popullsise...,tjeter mundesi serioze nuk ka...(" mbetet dhe lufta civile,por duhet ta beje populli nuk mund te pretendohet qe edhe ate ta bejne te huajt).

  Megjithate nje aspekt pozitiv dhe reforma ne drejtesi e ka,tregoj qe politika shqiptare eshte kompakte perball ēdo nderhyrje nga jashte qe kerkon te prish sistemin (siē ka qene potuajse kete ēerek shekulli). Pa reformen ne drejtesi me shume propabilitet nuk do kishe as Meten president dhe as Rucin kryetar parlamenti.
  Per problemin e Reformes ne Drejtesi ka dhene mendim edhe ish Presidenti B. Nishani, po e patet lexuar dhe shpreh dyshime. Ai i njeh mire politikanet shqiptare ,se me ato manovra qe po ban mazhoranca duke e shty tash e pare Reformen qe ka filluar, por nuk e perfundon
  Pa bere ato veprime qe tha i Madhi Donald Lu qe ju vazhdoni t' i konsideroni te huajt si n' diktature, me mosbesim, pushtues etjnetj. Shqiptaret me pare kane hilen, hipokrizine e mandej, kur u vjen veza me dale, nga frika, pranojne rekomandimet e te Medhenjve. Me kete mazhorance kriminale e ardhun ne pushtet me parate e droges qe une e kam jetuar vete qe u jane shperndare ne mbremjen e 23 qershorit para nepermjet seksereve fukarave qe i perdorin parate per BUKĖ e jo salltanet. Shih kryeparlamentarin me ata sy KREJTE GJAK, ate ministar te Mbrendshem si veze sklluke, ish Piner i Enverit etj.
  NUK KAM BESIM SE BEHET REFORME PERSEMBARI PER ARSYET QE PARASHTROVA ME LART.

 10. #90
  E dua letėrsinė Maska e Ali Baba Tepele
  Anėtarėsuar
  15-03-2007
  Vendndodhja
  Greqi
  Postime
  1,477
  Faleminderit
  3
  38 falenderime nė 36 postime

  Pėr: A keni besim tek reforma ne drejtėsi?

  - Dikush pėr herė tė parė mė tha:
  " - Eee xhaxho, e gjete tė drejtėn? Ke 27 vjet qė na thua do bėhet...do gjendet....do dal e vėrteta...?! Na hiqesh dhe si i mėnēur....!"
  Qesha me vete dhe me atė...
  Hera e parė qė dikush mė drejtohej kėshtu...nejse, nuk doja tė analizoja tė tjerat, po atij qė mu drejtua, me tė qeshur ju pėrgjigja:
  - Ke njė tė drejtė, se drejtėsia mund tė ketė vdekur....por jo shpresa....!
  @cana

 11. #91
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-10-2017
  Vendndodhja
  Ēermė Sektor
  Postime
  2
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Pėr: A keni besim tek reforma ne drejtėsi?

  shkruhet nxjerrė
  shkruhet zorraxhiu
  shkruhet iu dhe jo u
  shkruhet drejtėsia
  asgjė personale

 12. #92
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-10-2017
  Vendndodhja
  Ēermė Sektor
  Postime
  2
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Pėr: A keni besim tek reforma ne drejtėsi?

  Citim Postuar mė parė nga dinpak Lexo Postimin
  jo.me horrat ne krye nuk realizohet.
  jam shumė dakord me ty

 13. #93
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  31-10-2017
  Postime
  1
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Pėr: A keni besim tek reforma ne drejtėsi?

  Aspak sepse seshte hera e pare qe provohet dicka e tille!

 14. #94
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  12-11-2017
  Postime
  9
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Pėr: A keni besim tek reforma ne drejtėsi?

  Jo aspak..000

 15. #95
  i/e regjistruar Maska e Brari
  Anėtarėsuar
  23-04-2002
  Postime
  18,892
  Faleminderit
  59
  119 falenderime nė 109 postime

  Pėr: A keni besim tek reforma ne drejtėsi?

  vetingu eshte marifet i ps-se qe te marre ne dor gjith pushtetet e te vendos diktature pa te cilen ata nuk mund te reaöizojn gjith ambicjet e djallezite.

 16. #96
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  04-01-2018
  Postime
  1
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Pėr: A keni besim tek reforma ne drejtėsi?

  Me teper si “Reforme”,duket si nje show.Mendoj se eshte nje pjelle gjeniale nga mendja masonike e George Sorros.Une me pak fjale,nuk mundem dot te krijoj nje besim ne Reformen e Drejtesise.

 17. #97
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  17-02-2018
  Postime
  1
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Pėr: A keni besim tek reforma ne drejtėsi?

  Nuk ka drejtesi ka vetem krim ndaj pasuri qe ka Shiperia

 18. #98
  not exist Maska e skender76
  Anėtarėsuar
  10-06-2003
  Vendndodhja
  Sa me larg Shqiperise...
  Postime
  4,794
  Faleminderit
  192
  275 falenderime nė 208 postime

  Pėr: A keni besim tek reforma ne drejtėsi?

  Hemo, si e kemi reformen?

  Apo ka perfundu edhe ajo ne semafor' si kushtetuta?
  paqen, e sjell vetem drejtsia

 19. #99
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  16-04-2018
  Postime
  2
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Pėr: A keni besim tek reforma ne drejtėsi?

  Po kam besim tek R ne D nqs do shkojene ne burg....
  SALIU
  NANO
  META
  RAMA
  BASHA ...lulka se eshte dhe goxha cun seksi.

 20. #100
  i/e regjistruar Maska e Andreida
  Anėtarėsuar
  01-04-2013
  Postime
  3
  Faleminderit
  67
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim

  Pėr: A keni besim tek reforma ne drejtėsi?

  aspak besim

Faqja 5 prej 6 FillimFillim ... 3456 FunditFundit

Fjalėt Kyēe pėr Temėn

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •