Close

Rezultati i Sondazhit: A keni besim tek reforma nė drejtėsi?

Votues
106. Nuk mund tė votoni nė kėtė sondazh
 • Shumė besim

  10 9.43%
 • Kam besim

  16 15.09%
 • Pak besim

  20 18.87%
 • Aspak besim

  60 56.60%
Faqja 4 prej 6 FillimFillim ... 23456 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 61 deri 80 prej 115
 1. #61
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  07-02-2017
  Postime
  1
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim

  Pėr: A keni besim tek reforma ne drejtėsi?

  Reform nuk ka harrojeni,nderkombetAret,amerika e kan me qef te madh se duan ta ven ne vi shqiperine,se keshtu dhe bota fle me e qete qe laboratori shqipetar i narkotikut mbaron.Po a do Jen prap shqiptar kto qe do zgjodhen?, po.Po ku bohet shqipria me shqiptar te gjith menjen me vjedh e kan.
  Jo pra

 2. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar Miriklei pėr postimin:

  bsdev (01-03-2017)

 3. #62
  i/e regjistruar Maska e graziano
  Anėtarėsuar
  21-01-2009
  Postime
  9
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Pėr: A keni besim tek reforma ne drejtėsi?

  Mund te them qe gjithcka eshte relative por duke pare qe bota perendimore nuk e ka zgjidhur akoma kte problem mendoj qe kjo te arrihet ne nje te ardhme te larget edhe per faktin qe duam ta pranojme apo jo ne jemi shqiptare kemi shume familjaritet e bejme edhe per mikun e mikut e ngaqe punen se kemi shume me qejf duam vetem profesionin e sekserit. Ketu eshte problemi jemi te afte te behemi pak me te ndershem apo si gjithmon presim te vij ndonje burre si Skenderbeu Ahmet Zogu o Enver Hoxha e te na bej te ndershem me zor . Un per vete jam mosbesues edhe per faktin qe me nje e dy lule nuk vjen pranvera. Te gjithe ata gjykates prokuror smund ti shkarkosh per nje dite se ndryshe shteti kalonte ne menopauze .E mbyll me nje thenie te dikujt mjeku me i mir eshte koha .le tia leme asaj te vendosi

 4. #63
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  05-03-2017
  Postime
  1
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Pėr: A keni besim tek reforma ne drejtėsi?

  Besimi nuk duhet te na mungoje sepse keshtu hyjme ne ndeshje te humbur pa filluar , por nje gje duhet ta mendojme , jo rastesisht ne Shqiperi ka pas me shumice tradhetare ne mes nesh qe nga lashtesia e deri te cadra e rilindjes. Me duket kemi ADN historike qe rrjedh nder shekuj .
  Nuk jemi njerez normal jemi interesaxhinj te rrezikshem . Shihni cadren , rilindjen, LSI , partite qe kryetaret e tyre e kane mendja tek nje teke raki e qoftja apo shihni ate Spahiun e lekeve qe vodhi ne emer te kuq e zi.
  Deshprim sjellin keta politikanet tane qe e kane parcelizuar vendin . A kemi humbur plotesisht . Ndoshta jo. Ka prap djeme shqiperie te afte , Duhet nje klase politike emigracioni ( jo si kaubojsi ) qe me "forcen" e botes perendimore te permbysi njehere e mire tere politiken hajduterore shqiptare.

 5. #64
  i/e regjistruar Maska e SERAFIM DILO
  Anėtarėsuar
  06-01-2008
  Postime
  7,142
  Faleminderit
  434
  518 falenderime nė 436 postime

  Pėr: A keni besim tek reforma ne drejtėsi?

  Tradhetin ne ate vend e ka sjellur gjithmon ky "besimi" pa kuptim. Ky besim-premtim eshte kthyer gjithmon ne mashtrim,mashtrimi ne zhgenjim,mashtrim-zhgenjimi i ketij besimi kthehet ne genjeshter dhe genjeshtra duam apo nuk duam kthehet ne tradheti.

  Duke filluar nga "do hame me lug floriri","kemi realizuar planin e kooperatives me 150%"," te gjithe bashkvuajtes te gjithe bashkfajtor","ēeku i bardhe","do hyme ne Europe" edhe duke perfunduar deri tek "dekriminalizimi" qe siē u pa jo vetem qe nuk dekriminalizoj parlamentin por shtoj krimin edhe me shume brenda dhe jashte parlamentit. (Ketu mundet te thuhet me plot gojen qe Basha dhe te tjeret mashtruan,tradhetuan).

  Edhe per reformen ne drejtesi,secili mundet te vendosi kater-pes pikat qe pret nga kjo reforme dhe do ta shikoje qe keto kater-pes pikat jane sot per sot te parealizueshme pa lufte o gjendje lufte. Te besosh se kjo reforme,ne kete sistem e me keta njerez,do ndryshoje diēka eshte te tradhetosh besimin ne inteligjence.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga SERAFIM DILO : 05-03-2017 mė 15:20

 6. #65
  Moderator Maska e Lazo
  Anėtarėsuar
  04-01-2011
  Postime
  1,244
  Faleminderit
  153
  106 falenderime nė 94 postime

  Pėr: A keni besim tek reforma ne drejtėsi?

  Nuk na intereson as rama e as basha , ajo qe duan shqiptaret eshte te votojne reformat qe kerkon europa. Mos ngaterroni Ramen me ato qe te kerkon Europa dhe Amerika , prandaj mos e politizoni sikur eshte ne interes te Rames
  Silence is golden.

 7. #66
  not exist Maska e skender76
  Anėtarėsuar
  10-06-2003
  Vendndodhja
  Sa me larg Shqiperise...
  Postime
  4,794
  Faleminderit
  192
  275 falenderime nė 208 postime

  Pėr: A keni besim tek reforma ne drejtėsi?

  Pikerisht Lazo!!

  As Rama e as opozita se dun reformen.

  Po bashkpunojn t'gjith politiqent qe reforma mos t'behet.
  paqen, e sjell vetem drejtsia

 8. #67
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  19-05-2006
  Vendndodhja
  afėr kojshisė
  Postime
  229
  Faleminderit
  1
  7 falenderime nė 6 postime

  Talking Pėr: A keni besim tek reforma ne drejtėsi?

  Citim Postuar mė parė nga skender76 Lexo Postimin
  Pikerisht Lazo!!

  As Rama e as opozita se dun reformen.

  Po bashkpunojn t'gjith politiqent qe reforma mos t'behet.
  S' kam besim se bahet asnjisend n' Shqipni veē ecim " t'hiq e mos k'put".

 9. #68
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  13-04-2017
  Postime
  1
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Pėr: A keni besim tek reforma ne drejtėsi?

  eshte e veshtire qe me idete dhe mendimet tona te percaktojme nese reforma ne drejtesi do te ndryshonte shume politiken Shqipetare por duhet theksuar qe: nese reforma ne drejtesi do te kryhej nga ata te cilet drejtesine e kane ne plan te pare atehere kjo do te ndryshonte shume rrenj te zhytur ne korrupsion, por me politiken tone cdo gje le per te deshiruar pasi cdo gje eshte kthyer tashme personale(pse jo un) askush nga politikanet tone nuk mendon per popullin e tij por gjithmone per pushtetin, te jashtmit thane mjaft mire, nese opozita nuk futet ne kuvend te votoje vetingun atehere te pushohet nga postet shteterore, keto ngecin njeri tjetrin, un km besim se reforma ne drejtesi do te sjell drejtesi por vetem nese behet vertete nga te drejtet.

 10. #69
  i/e regjistruar Maska e SERAFIM DILO
  Anėtarėsuar
  06-01-2008
  Postime
  7,142
  Faleminderit
  434
  518 falenderime nė 436 postime

  Pėr: A keni besim tek reforma ne drejtėsi?

  Une... tek dekriminalizimi kisha me teper besim.

  Sepse dekriminalizimi u be apostafat per te keqsuar gjendjen ndersa reformes ne drejtesi i duhet kohe per ta keqsuar gjendjen. Dhe per vet faktin qe te krimin ne parlament eshte e lehte ndersa ta shtosh krimin ne drejtesi duhet kohe dhe durim sepse parlamenti ne fillim duhet te plotesoje kerkesat e tija pastaj ato te drejtesise.

  Keshtu qe duhet patur durim me kete reforme dhe nuk duhet te humbisni optimizmin,se perndryshe nuk kishim pse kete reforme te mos ja linim ne dore parlamentit.

  Do mblidhet parlamenti,do bihen dakort,do votoje komisionet,do bihen dakort,komisionet do votojne ligjet,do bihen dakort e te tjera me radhe. "Ka pun puna".

  Rendesi ka qe te mos humbisni optimizmin dhe besimin tek Partia. Partia punon dhe mendon vetem per ju.


  Nuk e keni degjuar shokun Gramoz qe thote : "Ne bar do hame dhe Vetingun do ta votojme" ! Pastaj shton; Ju po prap bar do hani dhe ne Vetingun do ta rivotojme.

 11. #70
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  19-05-2006
  Vendndodhja
  afėr kojshisė
  Postime
  229
  Faleminderit
  1
  7 falenderime nė 6 postime

  Pėr: A keni besim tek reforma ne drejtėsi?

  Citim Postuar mė parė nga SERAFIM DILO Lexo Postimin
  Interesant o Skender nuk eshte deklarat e Paskal Milos,se po u be interesant dhe Paskal Milo paskemi mare fund si popull (edhe se aty afer jemi),keshtu qe nuk ja vlen te diskutohet.

  Interesant eshte vet sondazhi edhe se eshte pak si numer ne 16 votues, 8 nuk kan besim ndersa 8 te tjeret kane ne njefare menyre besim. Si te thuash eshte e ndare 50 e 50 % qe pak a shume do te thote qe edhe ne fushen e drejtesise ajo klase politike ka 50 % te legjimitetit.
  Ne te vertete perqindja pro per reformen duhet te jete shume me e larte.
  E kam thanė edhe nji herė qė s' kam besim te " reforma", se duhen reformue vetė reformistat, mandej me u bį reforma. S' mund te bajnė "reformė" paskalmilot e Co. qe u ka ra bretku tuj mbrojtė diktaturėn, po s' kemi ku t'i gjejmė ma te mirė, se ky stan atė bylmet ką. Lu-ja s' mund te bajėpazare, se i ka tė kjarta idetė e reformėss, megjithate nderhymja serioze e BE-esė, mund tė sigurojė progres.

 12. #71
  i/e regjistruar Maska e SERAFIM DILO
  Anėtarėsuar
  06-01-2008
  Postime
  7,142
  Faleminderit
  434
  518 falenderime nė 436 postime

  Pėr: A keni besim tek reforma ne drejtėsi?

  Citim Postuar mė parė nga BROZALINI Lexo Postimin
  E kam thanė edhe nji herė qė s' kam besim te " reforma", se duhen reformue vetė reformistat, mandej me u bį reforma. S' mund te bajnė "reformė" paskalmilot e Co. qe u ka ra bretku tuj mbrojtė diktaturėn, po s' kemi ku t'i gjejmė ma te mirė, se ky stan atė bylmet ką. Lu-ja s' mund te bajėpazare, se i ka tė kjarta idetė e reformėss, megjithate nderhymja serioze e BE-esė, mund tė sigurojė progres.
  Qe te behej kjo reforme duhej te delegjitimohej klasa politike ose te pakten te anashkalohej sa te ishte e mundur vendimarja politike ne komisione e ligje.
  Vet legjimiteti dhe vendimarja e kesaj klase politike ne kete reforme do te detyroje si Lu-n dhe BE-n te beje pazare ose te garantoje amnistine per keta politikane.

  Ku ti gjejme me te mire ? Eshte pyetja e duhur sepse realisht eshte e veshtire ti gjesh,edhe se nuk eshte munduar asnjeri ne keto 26 vite qe ti gjeje. Por pyetja mbase me perfekte do ishte: Me te keqinj se keta eshte e mundur te keté ?

  Gjithe problemi i sotem dhe i dhjetevjeēareve qe do vijne varet pikerisht aty qe e gjithe klasa politike ka pasur si mision mbrojtjen e njerezve te diktatures. Eshte embrioni i te gjitheve pasojave te sotme dhe pasojave qe do vine ne te ardhmen.

  Kishim nje moment te "arte",nje moment si ai mbas komunizmit,qe mbase eshte i pamundur te perseritet, per te hapur dosjet dhe te gjykohej individi . Nuk eshte se do krijonim "njeriun e ri" por te pakten do kishim futur si princip gjykimin mbi sjelljen e individit ose te pakten friken a detyren qe do vinte nga ky gjykim.

  Pasojat e; "te gjithe te vuajtur e te gjithe bashkfajtor" do ti vuajme si popull,si minimum, edhe kater-pese breza te tjera.

 13. #72
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  19-05-2006
  Vendndodhja
  afėr kojshisė
  Postime
  229
  Faleminderit
  1
  7 falenderime nė 6 postime

  Pėr: A keni besim tek reforma ne drejtėsi?

  Citim Postuar mė parė nga Albo Lexo Postimin
  Prej mė shumė se njė viti tashmė, kryefjala e ligjėrimit politik nė Shqipėri ka qenė "reforma nė drejtėsi" apo "dekriminalizimi i politikės". Kėtė e dėgjojmė jo vetėm nga krerėt e politikės apo shtetit shqiptar, por e dėgjojmė edhe nga tė gjithė partnerėt tanė ndėrkombėtare, pėrfaqėsuesit e BE dhe SHBA. Tė gjithė kėrkojnė qė reforma nė drejtėsi tė bėjė tė mundur vendosjen e drejtėsisė ligjore nė atė vend. Kjo ėshtė ajo qė duan qytetarėt e atij vendi qe u duhet tė pėrballen me njė sistem drejtėsie tė korruptuar pėrditė, ky ėshtė edhe kushti i ndėrkombėtarėve pėr qeverinė shqiptare.

  E hapėm kėtė sondazh, pėr tė parė se ēfarė mendimi keni ju, qytetarėt e atij vendi, pėr kėtė reformė dhe kėtė proces qė ende nuk ėshtė materializuar. Qėllimi i sondazhit ėshtė i dyfishtė, tė masi pulsin tuaj se a keni besim se drejtėsia shqiptare mund tė reformohet, dhe aspekti tjetėr ėshtė vjelja e sugjerimeve dhe mendimeve tuaja se ēfarė hapash duhet tė merren, qė kjo tė arrihet.

  Per t'u informuar se ēfarė po ndodh ndodh nė lidhje me reformėn nė drejtėsi, mund tė lexoni temėn mė poshtė:

  http://www.forumishqiptar.com/thread...oni-nė-burg%21

  Si ēdo sondazh, ēdo anėtar i forumit mund tė hedhi votėn e tij, dhe tė shprehi mendimin e plotė nė njė postim nė kėtė temė. Mund tė lexoni nė heshtje mendimin e njėri-tjetrit, por nuk ėshtė nevoja tė replikoni pasi kushdo ka votėn dhe mendimin e tij tė lirė.

  Pasi tė hidhni votėn tuaj, ju ftojmė tė ndani mendimin tuaj me ne se pse votuat nė atė mėnyrė:

  - Ēfarė ju shtyn tė mendoni kėshtu?
  - Si mendoni, cila ėshtė pengesa kryesore e reformės nė drejtėsi?
  - Si mendoni, ēfarė hapash duhen marrė, qė reforma nė drejtėsi tė jetė e suksesshme?


  Albo
  - Me shtyne te mendoj se nuk ka reforme me kete klase politike, pabesia qe i bane ketij populli duke premtue vende pune, shndetesi falas, reforma etj. Dy t' parat s'i ka realizue, e treta e verteta ka me deshtue, se nuk e duan pushtetaret reformen ashtu si duhet bį, por si u pelqen qe te dalin t' palagun nga "reforma".
  - Pergjigjjen e dyte e permblodha tek e para, ndersa per te treten:- Si mendoni, ēfarė hapash duhen marrė, qė reforma nė drejtėsi tė jetė e suksesshme?" them:
  Te nderhyjne nderkombetaret, se shqiptarėt nuk bajnė reforma serioze, ashtu si duhet, punojne me hilé, medemek me ua hedh nderkombetareve me moton: " Ja, e bame " reformen". Bash njashtu si u tha R. Alia mbas mbledhjes se Katovices: " Te krijojme pluralizem partiak, por me njerez qe mbeshtesin PPSh-ne, si Organizata gruas, Fronti Demokratik, Bashkimet Profesionale etj. etj. qe populli yne po i vuan edhe tashti.

 14. #73
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  01-05-2017
  Postime
  2
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Pėr: A keni besim tek reforma ne drejtėsi?

  Mendoj se ja vlen te provohet nuk ka cfare te humbasim

 15. #74
  i/e regjistruar Maska e qaz
  Anėtarėsuar
  06-05-2017
  Postime
  22
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Pėr: A keni besim tek reforma ne drejtėsi?

  Gjeja me e mire qe po i ndodh shqiptareve eshte reforma ne drejtesi. Kam besim por duket se do kete pengesa te medha/veshtiresi ne realizimin e saj, do te merr kohe te gjate...

 16. #75
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  19-05-2006
  Vendndodhja
  afėr kojshisė
  Postime
  229
  Faleminderit
  1
  7 falenderime nė 6 postime

  Pėr: A keni besim tek reforma ne drejtėsi?

  Citim Postuar mė parė nga Selim Korbi Lexo Postimin
  Aspak, nuk kam besim!
  Jo vetem per reformen ne drejtesi nuk kam besim, por per asgja qe bahet n' Shqipni nuk kam besim. As per ushqimin qe hį, as per ujin qė pķ, as pėr shtėpinė ku flé, as pėr tė ardhmėn e kėtij populli te neperkambun nė gjithe historinė e tij shekullore, perjashtue kohen e Skenderbeut ku populli pati besim ne fitore dhe fitoi. Kur humbet besimin njeriu, humbet gjithēka.

 17. #76
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  06-05-2017
  Postime
  1
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Pėr: A keni besim tek reforma ne drejtėsi?

  Nuk arrij ta besoj se c'fare populli jemi "nese mund te kete 1 kategorizim" dhe kete e them me keqardhjen me te madhe
  Jo vetem qe nuk besoj tek reforma ne drejtesi por edhe nese "arrin te realizohet" ka per te qene vetem 1 iluzion optik per kete popull te verber dhe te paafte te ngrere zerin
  Rrumpalle ka kaluar dhe rrumpalle do vazhdoje ky vend per sa kohe ka ata pseudo-kryetare....

 18. #77
  i/e regjistruar Maska e SERAFIM DILO
  Anėtarėsuar
  06-01-2008
  Postime
  7,142
  Faleminderit
  434
  518 falenderime nė 436 postime

  Pėr: A keni besim tek reforma ne drejtėsi?

  Mos u beni pesimista,se pesimizmi ne kete rast nuk eshte realizem. Kush mundej ta mendonte se dekriminalizimi,3 muaj proteste,reforma ne drejtesi do sillnin amnistine dhe Meten president !

  Mos u beni pesimista,se pesimizmi eshte rruga e gabuar. E vetmja mundesi qe ka mbetur eshte fatalizmi.

 19. #78
  not exist Maska e skender76
  Anėtarėsuar
  10-06-2003
  Vendndodhja
  Sa me larg Shqiperise...
  Postime
  4,794
  Faleminderit
  192
  275 falenderime nė 208 postime

  Pėr: A keni besim tek reforma ne drejtėsi?

  Tash s'funmi kam fillu tu "besu" ranshem.
  T'ripjellmit do e bajn reformen sesban, do ven drejtsi"...
  Psh, sot fillun me lirimin nga burgu te Shukri bregrismit...

  Reforme ne drejtsi..., nen kujdesjen e Frrokut, Prenges dhe kriminelerve te tjere.
  paqen, e sjell vetem drejtsia

 20. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar skender76 pėr postimin:

  drague (15-05-2017)

 21. #79
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  01-05-2017
  Postime
  2
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Pėr: A keni besim tek reforma ne drejtėsi?

  Me fal skender po si pretendon te hysh ne BE kur vendi eshte totalisht i korruptuar

 22. #80
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  19-05-2006
  Vendndodhja
  afėr kojshisė
  Postime
  229
  Faleminderit
  1
  7 falenderime nė 6 postime

  Pėr: A keni besim tek reforma ne drejtėsi?

  Citim Postuar mė parė nga Sofi24 Lexo Postimin
  Me fal skender po si pretendon te hysh ne BE kur vendi eshte totalisht i korruptuar
  Kam thane edhe here te tjera se te politikanet e te dy krahėve nuk kam besim se bajne reforma persembari ne interese te shoqėrisė, por vetem sa te kalojne lumin pa u lagur vete. Vetem nderhyrjet e ShBA-sė e BE mund te bajnė diēka si po shihet.

Faqja 4 prej 6 FillimFillim ... 23456 FunditFundit

Fjalėt Kyēe pėr Temėn

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •