Close

Rezultati i Sondazhit: A keni besim tek reforma nė drejtėsi?

Votues
106. Nuk mund tė votoni nė kėtė sondazh
 • Shumė besim

  10 9.43%
 • Kam besim

  16 15.09%
 • Pak besim

  20 18.87%
 • Aspak besim

  60 56.60%
Faqja 3 prej 6 FillimFillim 12345 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 41 deri 60 prej 119
 1. #41
  not exist Maska e skender76
  Anėtarėsuar
  10-06-2003
  Vendndodhja
  Sa me larg Shqiperise...
  Postime
  4,805
  Faleminderit
  199
  283 falenderime nė 215 postime

  Pėr: A keni besim tek reforma ne drejtėsi?

  Ju ftoj te shikoni me kujdes kte emision te Blendi Fevziut.
  Do arrini te kuptoni qe komplet struktura e sistemit te drejtesis esht nje ēerdhe rrugaēesh/hajduterish/kurvaresh/maskarenjsh.
  Si mund te jetohet akoma ne ate vend??!!

  https://youtu.be/AY2enPDmpno
  paqen, e sjell vetem drejtsia

 2. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar skender76 pėr postimin:

  bsdev (01-03-2017)

 3. #42
  i/e regjistruar Maska e SERAFIM DILO
  Anėtarėsuar
  06-01-2008
  Postime
  7,151
  Faleminderit
  435
  524 falenderime nė 441 postime

  Pėr: A keni besim tek reforma ne drejtėsi?

  Citim Postuar mė parė nga skender76 Lexo Postimin
  Ju ftoj te shikoni me kujdes kte emision te Blendi Fevziut.
  Do arrini te kuptoni qe komplet struktura e sistemit te drejtesis esht nje ēerdhe rrugaēesh/hajduterish/kurvaresh/maskarenjsh.
  Si mund te jetohet akoma ne ate vend??!!

  https://youtu.be/AY2enPDmpno
  Skender ēdo gje eshte e vertet...por mos u apasiono shum mbas ketyre ngjarjeve se nuk jane te rastesishme. Jane thjesht ngjarje qe nxirren se i duhen momentit.

  Por,ta kqyrim njeher dhe Fejzon...

 4. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar SERAFIM DILO pėr postimin:

  bsdev (01-03-2017)

 5. #43
  not exist Maska e skender76
  Anėtarėsuar
  10-06-2003
  Vendndodhja
  Sa me larg Shqiperise...
  Postime
  4,805
  Faleminderit
  199
  283 falenderime nė 215 postime

  Pėr: A keni besim tek reforma ne drejtėsi?

  Qe Fevzo nuk esht luge e lame, ajo dihet...

  Nese Bujar Kapexhi do e kishte pershkru ket rast ne mnyren e vet, nuk e imagjinoj se ēfare mostre do dilte....
  Kryetari i gjykates qe i ben presion per seks nje gruaje te pa-mbrojtur.
  Gjykatesja e ēeshtjes (grua) luan lojen e kryetarit te gjykates.
  KLD-ja qe mos qofte, i mbron.


  Makaber!!!!
  paqen, e sjell vetem drejtsia

 6. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar skender76 pėr postimin:

  bsdev (01-03-2017)

 7. #44
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  21-10-2012
  Postime
  98
  Faleminderit
  19
  5 falenderime nė 4 postime

  Pėr: A keni besim tek reforma ne drejtėsi?

  kush e ka ideu kte rreforme dhe kush merret seriozisht me te ka thon dyshin para njishit

 8. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar rromanoku pėr postimin:

  bsdev (01-03-2017)

 9. #45
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  17-11-2016
  Postime
  1
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim

  Pėr: A keni besim tek reforma ne drejtėsi?

  Do bahet po ne sdo kemi kohe ta shohim

 10. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar Mars el pėr postimin:

  bsdev (01-03-2017)

 11. #46
  Pasioni pėr shkencėn Maska e Vinjol
  Anėtarėsuar
  28-04-2002
  Vendndodhja
  Fier
  Postime
  1,570
  Faleminderit
  43
  60 falenderime nė 52 postime

  Pėr: A keni besim tek reforma ne drejtėsi?

  Besim ????

  cfare megjithmend e keni ju kete sondazh ??

  AS qe behet llaf te kem besim
  sepse te gjithe politikanet ruajne ****** e tyre
  Mos u mundo te behesh njeri i suksesshem por me mire te behesh i vlefshem..

 12. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar Vinjol pėr postimin:

  bsdev (01-03-2017)

 13. #47
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  21-10-2012
  Postime
  98
  Faleminderit
  19
  5 falenderime nė 4 postime

  Pėr: A keni besim tek reforma ne drejtėsi?

  mo pare se te gjitha reformat duhet bo nji reforme rrenjsore...ajo morale,po sii duket s ka njeri qe e kapton...le mo qe t a realizoje...po s kkan faj

 14. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar rromanoku pėr postimin:

  bsdev (01-03-2017)

 15. #48
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  07-12-2016
  Postime
  2
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim

  Pėr: A keni besim tek reforma ne drejtėsi?

  Citim Postuar mė parė nga albo Lexo Postimin
  prej mė shumė se njė viti tashmė, kryefjala e ligjėrimit politik nė shqipėri ka qenė "reforma nė drejtėsi" apo "dekriminalizimi i politikės". Kėtė e dėgjojmė jo vetėm nga krerėt e politikės apo shtetit shqiptar, por e dėgjojmė edhe nga tė gjithė partnerėt tanė ndėrkombėtare, pėrfaqėsuesit e be dhe shba. Tė gjithė kėrkojnė qė reforma nė drejtėsi tė bėjė tė mundur vendosjen e drejtėsisė ligjore nė atė vend. Kjo ėshtė ajo qė duan qytetarėt e atij vendi qe u duhet tė pėrballen me njė sistem drejtėsie tė korruptuar pėrditė, ky ėshtė edhe kushti i ndėrkombėtarėve pėr qeverinė shqiptare.

  E hapėm kėtė sondazh, pėr tė parė se ēfarė mendimi keni ju, qytetarėt e atij vendi, pėr kėtė reformė dhe kėtė proces qė ende nuk ėshtė materializuar. Qėllimi i sondazhit ėshtė i dyfishtė, tė masi pulsin tuaj se a keni besim se drejtėsia shqiptare mund tė reformohet, dhe aspekti tjetėr ėshtė vjelja e sugjerimeve dhe mendimeve tuaja se ēfarė hapash duhet tė merren, qė kjo tė arrihet.

  Per t'u informuar se ēfarė po ndodh ndodh nė lidhje me reformėn nė drejtėsi, mund tė lexoni temėn mė poshtė:
  http://www.forumishqiptar.com/thread...oni-nė-burg%21

  si ēdo sondazh, ēdo anėtar i forumit mund tė hedhi votėn e tij, dhe tė shprehi mendimin e plotė nė njė postim nė kėtė temė. Mund tė lexoni nė heshtje mendimin e njėri-tjetrit, por nuk ėshtė nevoja tė replikoni pasi kushdo ka votėn dhe mendimin e tij tė lirė.

  Pasi tė hidhni votėn tuaj, ju ftojmė tė ndani mendimin tuaj me ne se pse votuat nė atė mėnyrė:

  - ēfarė ju shtyn tė mendoni kėshtu?
  - si mendoni, cila ėshtė pengesa kryesore e reformės nė drejtėsi?
  - si mendoni, ēfarė hapash duhen marrė, qė reforma nė drejtėsi tė jetė e suksesshme?


  albo
  duke filluar nga reforma per politikanet <<dhe me pase reforma ne drejtesi dhe me pase hapja e dosjet te sigurimit.

 16. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar SXSERI pėr postimin:

  bsdev (01-03-2017)

 17. #49
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  21-10-2012
  Postime
  98
  Faleminderit
  19
  5 falenderime nė 4 postime

  Pėr: A keni besim tek reforma ne drejtėsi?

  - ēfarė ju shtyn tė mendoni kėshtu?
  - si mendoni, cila ėshtė pengesa kryesore e reformės nė drejtėsi?
  - si mendoni, ēfarė hapash duhen marrė, qė reforma nė drejtėsi tė jetė e suksesshme

  njeriu yne dmth njeriu kto ditet e sotit ne pergjithesi eshte korruptuar,dhe gjykatesit njerez jane
  mosdija se ka nje polic te mcefet qe ruan e qe i thone dhe ndergjegje apo vetedije dhe qe vepron pmv nga dashja a mosdashia personale
  duhet kuptu se fjala ideollogji nuk eshte as fashiste as komuniste e as ndoj tjeter gje e i iduhet nbeshtet asaj megjith forccat

 18. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar rromanoku pėr postimin:

  bsdev (01-03-2017)

 19. #50
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  11-12-2016
  Postime
  2
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim

  Pėr: A keni besim tek reforma ne drejtėsi?

  Ne kete vend te gjitha gjerat jane fasade. Fasade patriotizmi, fasade dashuria per udheheqesin ( sa qame per Enverin, sa do qajme per Ramen),pirterisht. fasade ndershmeria dhe nderi, fasade besa dhe kanuni, fasade bashkejetesa fetare etj. Si popull krijues, cdo gje e leme ne mes te rruges. Edhe drejtesia e reforma na duhen per boten dhe bota i kerkon per parate qe merr nga "lodhja" ne vendin e Shqypjeve. Ne shyejme njeri-tjetrin, ne vrasim grate e femijet. A nuk e vrame dhe Zotin me gure dhe i shitem mend gjithe botes per kete Shqyemje te shpirtit? Jo, nuk besoj te reforma dhe drejtesia, m.gj.s. shpresa do te rroje edhe ca kohe ne kete vend te bukur me njerez te pabukur shpirterisht.

 20. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar abreba pėr postimin:

  bsdev (01-03-2017)

 21. #51
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  22-02-2013
  Vendndodhja
  LIND DHE RRIT:Q,SHKODER
  Postime
  504
  Faleminderit
  40
  9 falenderime nė 9 postime

  Pėr: A keni besim tek reforma ne drejtėsi?

  Emri: BAHRI..jpg

Shikime: 1941

Madhėsia: 72.3 KB
  rrespekt per ju .

 22. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar Bahri. pėr postimin:

  bsdev (01-03-2017)

 23. #52
  Shqiptar Maska e {A_N_G_E_L_69}
  Anėtarėsuar
  11-03-2003
  Vendndodhja
  Switzerland
  Mosha
  33
  Postime
  3,863
  Faleminderit
  175
  112 falenderime nė 95 postime

  Pėr: A keni besim tek reforma ne drejtėsi?

  Une personalishte kam besim qe pas miratimit te plote se reformes ne drejtesi dhe Vetingut, do jete shume me mire se si ka qene dhe si eshte gjyqesori.
  ”Ti, Shqipėri, Mė Jep Nder, Mė Jep Emrin Shqiptar”

 24. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar {A_N_G_E_L_69} pėr postimin:

  bsdev (01-03-2017)

 25. #53
  i/e regjistruar Maska e SERAFIM DILO
  Anėtarėsuar
  06-01-2008
  Postime
  7,151
  Faleminderit
  435
  524 falenderime nė 441 postime

  Pėr: A keni besim tek reforma ne drejtėsi?

  Citim Postuar mė parė nga {A_N_G_E_L_69} Lexo Postimin
  Une personalishte kam besim qe pas miratimit te plote se reformes ne drejtesi dhe Vetingut, do jete shume me mire se si ka qene dhe si eshte gjyqesori.
  Ne ēfar kuptimi ? Se te thuash me mire o me keq eshte "fakultative" dmth nuk ka kuptim.

  Duke hequr dy mundesite,qe mundet te kene nje llogjike reformiste,qe jane ; 1) ardhja e trupit gjykues me nacionalitete te huaja. 2) Shkrirja komplet e sistemit te drejtesise ne vartesi te shtetit. Kush eshte kjo reforme qe tani i kan ndruar dhe emrin o qellimin ne Veting qe do japi kete miresi gjyqesorit ?

  Se edhe dekriminalizi deri tani e ka efektin e tije pozitiv ; pakesoi krimin ne parlament dhe shtoi krimin jashte parlamentit.

 26. #54
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  19-05-2006
  Vendndodhja
  afėr kojshisė
  Postime
  229
  Faleminderit
  1
  7 falenderime nė 6 postime

  Pėr: A keni besim tek reforma ne drejtėsi?

  Reforma nė drejtėsi do t' ishte e besueshme po u bė si thotė Komisioni i Venecjes dhe ta drejtojne njerez kompetent evropian e amerikan, se po u lį n' dore te politikanėve shqiptarė ėshtė thes i arrnuar me ngjyra tė ndryshme. Gj. Fishta ka thene: " Sa mbledh nji thes me pleshta, aq bahen dy shqiptarė njimendjeje. Mund ta bėjnė mirė teorikisht, por nuk zbatohet nė praktikė ashtu si u veprua nė diktaturė ku thuhej se nė Shqipėri ka demokraci per shumicėn e diktaturė per pakicėn nė njė kohė qė u zbatua e kundėrta ku populli u shtyp deri nė palcė e bllokmentė n' bollek e n' me bibė ( gjeldeti ) nen sqetull.

 27. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar BROZALINI pėr postimin:

  bsdev (01-03-2017)

 28. #55
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  09-01-2017
  Vendndodhja
  Ne plazh
  Postime
  5
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Pėr: A keni besim tek reforma ne drejtėsi?

  Jo dhe me vjen shume keq per Shqiperine sidomos !

 29. #56
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  13-01-2017
  Vendndodhja
  Prizren
  Postime
  1
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim

  Pėr: A keni besim tek reforma ne drejtėsi?

  Aspak besim.

 30. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar Coole pėr postimin:

  bsdev (01-03-2017)

 31. #57
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  19-05-2006
  Vendndodhja
  afėr kojshisė
  Postime
  229
  Faleminderit
  1
  7 falenderime nė 6 postime

  Pėr: A keni besim tek reforma ne drejtėsi?

  Citim Postuar mė parė nga SERAFIM DILO Lexo Postimin
  Skender ēdo gje eshte e vertet...por mos u apasiono shum mbas ketyre ngjarjeve se nuk jane te rastesishme. Jane thjesht ngjarje qe nxirren se i duhen momentit.

  Por,ta kqyrim njeher dhe Fejzon...
  As ata qe e kane marre persiper reformen, nuk kane besim se realizohet, por asht nen diktatin e BE dhe ShBA. Do Zoti e vene ata dore per gjithēka, se shqiptaret e kane treguar vehten historikisht se ēdo gjė qe bejne vetė e lene pergjysme ose e bejne per vehte jo per t' miren e popullit.

 32. #58
  i/e regjistruar Maska e SERAFIM DILO
  Anėtarėsuar
  06-01-2008
  Postime
  7,151
  Faleminderit
  435
  524 falenderime nė 441 postime

  Pėr: A keni besim tek reforma ne drejtėsi?

  Citim Postuar mė parė nga BROZALINI Lexo Postimin
  As ata qe e kane marre persiper reformen, nuk kane besim se realizohet, por asht nen diktatin e BE dhe ShBA. Do Zoti e vene ata dore per gjithēka, se shqiptaret e kane treguar vehten historikisht se ēdo gjė qe bejne vetė e lene pergjysme ose e bejne per vehte jo per t' miren e popullit.

  Diktati i BE dhe i SHBA eshte diktat teorik me pretendimin qe drejtesia te kete nje lloj panvarsie per te ruajtur qetesine publike,pra qe drejtesia te krijoje njefare balanci midis krimit politik per te mos shperthyer revolta. Drejtesia te jete njefare arbitri midis klaneve politike.
  Kaq eshte roli e tyre dhe kaq eshte maksimumi qe mund te bejne.

  Diktati praktik do ishte sikur te ishte dhe diktat ekonomik. Te ndalosh sot ekonomin kriminale ne Shqiperi perveē varferise sjell lufte dhe qe te ndalohet kjo lufte do nje investim 3-4 e me radhe miliard.


  Ne qofte se BE dhe SHBA-s i interesonte vertet lufta kunder korrupsionit kishin rastin me te mire me qeverine Rama. Mundet ta kushtezonin qeverine Rama,sepse Berisha e la pa asnje lek,me luften kunder korrupsionit ; "ne te japim borxhin simbas luftes qe ti do besh kunder korrupsionit" Por kete borxh e kushtezuan vetem me ngritjen e taksave dhe futjen e armeve kimike. Dhe kemi sot qe diskutojme per drejtesine kemi shperthimin e ekonomise se hashashit. Plus nuk kemi as opozite si ne parlament dhe si ne media.


  Por edhe me ane te ekonomise mos kujtojme se vendoset o regullohet drejtesia sepse eshte nje proēes;individual-shoqeror ku duhet kultura e moralit dhe etikes.
  Pra duhet njeriu. Ekonomia,drejtesia dhe te gjitha te tjerat rregullohen shpejt eshte njeriu qe eshte i veshtire te rregullohet.

  Ne rastin e Shqiperise humbem nje rast te madh,ku mundet te pakten te mundoheshim te fusnim njefare morali,dhe tani vazhdojme ,pa pik turpi, ta quajme kete 25 vjeēar "Tranzicion". Dhe nuk ka mbaruar akoma. Imagjino sikur ne nje te ardhme te lexosh ne ndonje liber qe Shqiperia ne kohe paqe ka qene 25 vjet ne tranzicion,do te dukej nje marrezi pa fund. Nuk do ta besoj a besonte asnjeri.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga SERAFIM DILO : 14-01-2017 mė 20:34

 33. #59
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  19-05-2006
  Vendndodhja
  afėr kojshisė
  Postime
  229
  Faleminderit
  1
  7 falenderime nė 6 postime

  Pėr: A keni besim tek reforma ne drejtėsi?

  Citim Postuar mė parė nga SERAFIM DILO Lexo Postimin
  Diktati i BE dhe i SHBA eshte diktat teorik me pretendimin qe drejtesia te kete nje lloj panvarsie per te ruajtur qetesine publike,pra qe drejtesia te krijoje njefare balanci midis krimit politik per te mos shperthyer revolta. Drejtesia te jete njefare arbitri midis klaneve politike.
  Kaq eshte roli e tyre dhe kaq eshte maksimumi qe mund te bejne.

  Diktati praktik do ishte sikur te ishte dhe diktat ekonomik. Te ndalosh sot ekonomin kriminale ne Shqiperi perveē varferise sjell lufte dhe qe te ndalohet kjo lufte do nje investim 3-4 e me radhe miliard.


  Ne qofte se BE dhe SHBA-s i interesonte vertet lufta kunder korrupsionit kishin rastin me te mire me qeverine Rama. Mundet ta kushtezonin qeverine Rama,sepse Berisha e la pa asnje lek,me luften kunder korrupsionit ; "ne te japim borxhin simbas luftes qe ti do besh kunder korrupsionit" Por kete borxh e kushtezuan vetem me ngritjen e taksave dhe futjen e armeve kimike. Dhe kemi sot qe diskutojme per drejtesine kemi shperthimin e ekonomise se hashashit. Plus nuk kemi as opozite si ne parlament dhe si ne media.


  Por edhe me ane te ekonomise mos kujtojme se vendoset o regullohet drejtesia sepse eshte nje proēes;individual-shoqeror ku duhet kultura e moralit dhe etikes.
  Pra duhet njeriu. Ekonomia,drejtesia dhe te gjitha te tjerat rregullohen shpejt eshte njeriu qe eshte i veshtire te rregullohet.

  Ne rastin e Shqiperise humbem nje rast te madh,ku mundet te pakten te mundoheshim te fusnim njefare morali,dhe tani vazhdojme ,pa pik turpi, ta quajme kete 25 vjeēar "Tranzicion". Dhe nuk ka mbaruar akoma. Imagjino sikur ne nje te ardhme te lexosh ne ndonje liber qe Shqiperia ne kohe paqe ka qene 25 vjet ne tranzicion,do te dukej nje marrezi pa fund. Nuk do ta besoj a besonte asnjeri.

  “Demokracia do t’i paguajė tė gjitha, ngaqė do tė provojė t’u pėrgjigjet tė gjithėve. Tė varfrit do t’i duan pasuritė e tė pasurve. Demokracia do t’ua japė ato. Tė rinjtė do tė duan tė konsiderohen si tė vjetrit, gratė do tė duan tė jenė si meshkujt, tė huajt do t’i duan tė drejtat e vendėsve. E demokracia do t’ua japė ato. Hajnat e mashtruesit do tė duan funksione tė rėndėsishme. E demokracia do t’ua japė ato. Dhe kur hajnat e mashtruesit nė fund do ta marrin pushtetin demokratikisht, sepse kriminelėt dhe keqbėrėsit aspirojnė fuqinė, atėherė do tė lindė njė tirani edhe mė e egėr sesa ato tė kohėve tė cilėsdo monarki apo oligarki”.
  Sokrati 470-399 p.e.r.)

 34. #60
  i/e regjistruar Maska e SERAFIM DILO
  Anėtarėsuar
  06-01-2008
  Postime
  7,151
  Faleminderit
  435
  524 falenderime nė 441 postime

  Pėr: A keni besim tek reforma ne drejtėsi?

  Citim Postuar mė parė nga BROZALINI Lexo Postimin
  “Demokracia do t’i paguajė tė gjitha, ngaqė do tė provojė t’u pėrgjigjet tė gjithėve. Tė varfrit do t’i duan pasuritė e tė pasurve. Demokracia do t’ua japė ato. Tė rinjtė do tė duan tė konsiderohen si tė vjetrit, gratė do tė duan tė jenė si meshkujt, tė huajt do t’i duan tė drejtat e vendėsve. E demokracia do t’ua japė ato. Hajnat e mashtruesit do tė duan funksione tė rėndėsishme. E demokracia do t’ua japė ato. Dhe kur hajnat e mashtruesit nė fund do ta marrin pushtetin demokratikisht, sepse kriminelėt dhe keqbėrėsit aspirojnė fuqinė, atėherė do tė lindė njė tirani edhe mė e egėr sesa ato tė kohėve tė cilėsdo monarki apo oligarki”.
  Sokrati 470-399 p.e.r.)
  Ketu nuk kemi te bejme me "sistemet" o me sistemin "zgjedhor" qe bejme,ketu kemi te bejme me Drejtesine,ku nje sistem i mire drejtesie-institucioni i qendron edhe ndryshimeve te sistemit. Pra nje "sistem" i mire drejtesie (ligji) teorikisht duhet te jete i mire si ne komunizem dhe ne demokraci o kapitalizem.

  Shembull,p.r.sh eshte drejtesia e fashizmit o edhe e Musolinit qe natyrisht ne limitet e saja (mbreteri-kushtetata) qendroi si baze edhe mbas fazhizmit,dmth qendroi si model persa i perket;" panvarsis ligjore,shtylles" ligjore,dhe njerezit qe perbenin kete sistem ligjor.

  Qe do te thote ; qe kemi nje sistem te mire ligjor kur kemi; Nje "ligj" o "legjislacion" ligjesh te drejta. Nje panvarsi ligjore.Dhe njeriun qe duhet te zbatoje-mer vendim ne baze te ketij ligji (gjykatesit,prokuroret etj).

  Natyrisht,si ēdo sistem,funksionon kur ka perkrahjen e popullit,kur vet individi jo vetem e zbaton nga detyrimi por e quan te drejte qe ky sistem duhet zbatuar.


  Ne Shqiperi mungon njeriu ne zbatimin e ketij ligji,si ai profesionist i ligjit si dhe njeriu i thjeshte i popullit. Nuk mungon as panvarsia dhe as legjislacioni. Mungon morali i njeriut.

  Persa i perket sistemit te demokracise,qe nuk diskutohet mundet te kete gabimet e veta ose ajo qe quhet gabimi i shumices (sepse edhe shumica mundet te gaboje),por prap eshte me e drejte qe te gaboje nje shumice ne demokraci se sa te kesh nje pakice qe komandon ne diktature.  Ne flasim per Shqiperine sikur vertet ne kemi nje sistem demokracie,dhe nuk eshte e vertete, kemi 25 vjet qe nuk bejme nje pal votime "te ndershme",normale. Ne kemi 25 vjet qe nuk kemi bere nje "gjyq" qe te quhet nje gjyq i drejte.

 35. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar SERAFIM DILO pėr postimin:

  bsdev (01-03-2017)

Faqja 3 prej 6 FillimFillim 12345 ... FunditFundit

Fjalėt Kyēe pėr Temėn

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •