Close

Rezultati i Sondazhit: A keni besim tek reforma nė drejtėsi?

Votues
106. Nuk mund tė votoni nė kėtė sondazh
 • Shumė besim

  10 9.43%
 • Kam besim

  16 15.09%
 • Pak besim

  20 18.87%
 • Aspak besim

  60 56.60%
Faqja 2 prej 6 FillimFillim 1234 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 40 prej 119
 1. #21
  i/e regjistruar Maska e SERAFIM DILO
  Anėtarėsuar
  06-01-2008
  Postime
  7,151
  Faleminderit
  435
  524 falenderime nė 441 postime

  Pėr: A keni besim tek reforma ne drejtėsi?

  Pertej besimit qe nuk vlen ashtu si reforma duhet ti japim meriten shokut Sali qe i ka nxjerre gjoksin kesaj reforme dhe po e mbart mbi shpatulla per te gjithe.
  Dhe po ben dicka jo ne emer personal por per te gjithe klasen politike. Histori qe po riperseritet.Po ti vendosim dhe Gjyqet e Kafes eshte identik si mbas viteve 90.

  Kete veti lideri garantues per te gjithe sistemin e sistemet ne rrezik duhet tja njohim.Per socialistet ishte i shenjte por mbas kesaj do ta bejne Perendi.

 2. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar SERAFIM DILO pėr postimin:

  bsdev (01-03-2017)

 3. #22
  i/e regjistruar Maska e par
  Anėtarėsuar
  10-09-2010
  Postime
  821
  Faleminderit
  13
  54 falenderime nė 50 postime

  Pėr: A keni besim tek reforma ne drejtėsi?

  te kesh besim tek ettore sequi eshte si ti varesh zorret e qingjit ujkut ne qafe, ettore sequi=vllahutin
  Morali & Miresia
  Virtyte te trazuara nga mendje te modifikuara.

 4. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar par pėr postimin:

  bsdev (01-03-2017)

 5. #23
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  19-07-2016
  Postime
  1
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim

  Pėr: A keni besim tek reforma ne drejtėsi?

  Jo aspak te reforma as te qeverisja, vetem po luajne me popullin

 6. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar Gjyste pėr postimin:

  bsdev (01-03-2017)

 7. #24
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  14-09-2014
  Postime
  979
  Faleminderit
  2
  28 falenderime nė 28 postime

  Pėr: A keni besim tek reforma ne drejtėsi?

  Po kjo koke, kjo koke do shtypur!!

 8. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar Ciarli pėr postimin:

  bsdev (01-03-2017)

 9. #25
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  18-05-2002
  Vendndodhja
  Ypsilanti Twp, MIēigan, SH.B.A.
  Mosha
  58
  Postime
  226
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim

  Pėr: A keni besim tek reforma ne drejtėsi?

  Drejtėsi nė botė do tė shpresohet tė ketė, kur sistemi i pabarazisė, kapitalizmi tė nxirret i jashtligjshėm
  S'mund tė flitet kur nė themel tė sistemit ėshtė pėrligjur pabarazia.
  Pėr tė gjitha trojet Shqiptare nėn njė tėrėsi Shtetėrore Shqiptare, t'i shkrijmė ēdo energji!

 10. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar Pellazgu pėr postimin:

  bsdev (01-03-2017)

 11. #26
  Updating.... Maska e Wordless
  Anėtarėsuar
  19-06-2002
  Vendndodhja
  Undercover
  Postime
  3,175
  Faleminderit
  12
  198 falenderime nė 164 postime

  Pėr: A keni besim tek reforma ne drejtėsi?

  Sa optimizėm qė paska pėr reformėn.! 
  Ky shtet ėshtė ky qė ėshtė sepse qytetarėt tanė janė kėta qė janė !

 12. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar Wordless pėr postimin:

  bsdev (01-03-2017)

 13. #27
  i/e regjistruar Maska e SERAFIM DILO
  Anėtarėsuar
  06-01-2008
  Postime
  7,151
  Faleminderit
  435
  524 falenderime nė 441 postime

  Pėr: A keni besim tek reforma ne drejtėsi?

  Pyetja e drejte per sondazhin duhet te ishte , a keni besim se Rama kerkon te kap-kapte drejtesine ... Qe ne radhe te pare duhet te tregoje qe kur kerkon ta kapi akoma se ka kapur,qe drejtesine e ka kundra,qe drejtesia ne njefare menyre eshte e pavarur,qe ka probleme me drejtesine,qe drejtesia funksionon dhe per kete duhet kapur.... Pyetjes se per c fare i duhet Rames kapja e drejtesise... mbetet gjithmone pa nje pergjigje o argument llogjik, se pse duhet kapur,si kur ta kapesh o mos ta kapesh asgje nuk ndryshon .

 14. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar SERAFIM DILO pėr postimin:

  bsdev (01-03-2017)

 15. #28
  Updating.... Maska e Wordless
  Anėtarėsuar
  19-06-2002
  Vendndodhja
  Undercover
  Postime
  3,175
  Faleminderit
  12
  198 falenderime nė 164 postime

  Pėr: A keni besim tek reforma ne drejtėsi?

  Me njė fjalė Sero?
  Ky shtet ėshtė ky qė ėshtė sepse qytetarėt tanė janė kėta qė janė !

 16. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar Wordless pėr postimin:

  bsdev (01-03-2017)

 17. #29
  Moderator Maska e Lazo
  Anėtarėsuar
  04-01-2011
  Postime
  1,295
  Faleminderit
  174
  120 falenderime nė 105 postime

  Pėr: A keni besim tek reforma ne drejtėsi?

  Vetem kur te shoh Salen brenda, do kem besim.
  Silence is golden.

 18. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar Lazo pėr postimin:

  bsdev (01-03-2017)

 19. #30
  i/e regjistruar Maska e ylber.k
  Anėtarėsuar
  22-08-2011
  Postime
  1
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim

  Pėr: A keni besim tek reforma ne drejtėsi?

  Nuk kam besim! Per shume prej nesh besimi ka humbur,po humbet dhe shpresa.Shpeshhere degjoj te thuhet:"I ka fajet sistemi!" Kush e ben sistemin dhe kush i zbaton ligjet qe nje sistem te funksionoje normalisht?Laj,thaj ,ne jemi! Te gjithe komandate e komisare. "Bagetia e ruan llojin e saj!"

 20. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar ylber.k pėr postimin:

  bsdev (01-03-2017)

 21. #31
  i/e regjistruar Maska e SERAFIM DILO
  Anėtarėsuar
  06-01-2008
  Postime
  7,151
  Faleminderit
  435
  524 falenderime nė 441 postime

  Pėr: A keni besim tek reforma ne drejtėsi?

  Citim Postuar mė parė nga Wordless Lexo Postimin
  Me njė fjalė Sero?

  Reforma ne drejtesi sherben vetem si garanci per ata qe e bejne.

 22. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar SERAFIM DILO pėr postimin:

  bsdev (01-03-2017)

 23. #32
  Kunja_01 Maska e Duke_Of_Arberia
  Anėtarėsuar
  02-08-2003
  Vendndodhja
  overal, ne levizje.
  Postime
  2,467
  Faleminderit
  28
  76 falenderime nė 70 postime

  Pėr: A keni besim tek reforma ne drejtėsi?

  Nderkohe qe negociohej rregullisht midis paleve per reformen, drejtues te larte te shtetit duke filluar nga Kryeministri e deri tek ai nenpunesi i grades me te ulet, shkelnin ne menyre flagrante ligjet e vendit. Atehere si mund te kemi pritshmeri pozitive rreth kesaj reforme?!
  Paradoksi me i madh ishte prezenca e dyshes Lu-Vlahutin ne parlament qe duartrokisnin dhe falenderonin nder te tjera edhe deputetet Doshin me Prengen, te cilet i kishin etiketuar nje vit me pare si bandite dhe vrases...
  Trimi mirė me shokė shumė!!!!!!

 24. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar Duke_Of_Arberia pėr postimin:

  bsdev (01-03-2017)

 25. #33
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  11-08-2016
  Postime
  3
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim

  Pėr: A keni besim tek reforma ne drejtėsi?

  aspak besim...te gjithe ja te lyer e te perlyer....te gjithe ne fund do dalin te pafajshem e madje dhe shenjtore....

 26. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar adjam pėr postimin:

  bsdev (01-03-2017)

 27. #34
  Moderator Maska e Lazo
  Anėtarėsuar
  04-01-2011
  Postime
  1,295
  Faleminderit
  174
  120 falenderime nė 105 postime

  Pėr: A keni besim tek reforma ne drejtėsi?

  Kushtetun ta gezojmė
  Njeri tjetrin ta pallojmė
  Se keshtu na meson partia
  Regjizor eshte LSI-ja
  Kjo reforma na sjell punė
  Me pak kafe e me shume gjumė
  Jemi mu ne mes te Europės
  Pordhė partish e gazi botės
  Oh ju dhj*fsha mu ne drejtėsi
  Se ne vdesim per parti
  Hani vidhni more horra
  Ju barkderra e ne qorra
  Hahen e zihen si qent
  Ne te gjorėve na i moret ment
  Fjala bie se mend nuk kemi
  Na palloni qysh pallon demi
  Se ne per ju e japim jetėn
  Per ne gopt te semes na e pret biletėn
  Nga Vėrmoshi e gjer ne Dropull
  Bashke ne jemi PARTI-POPULL
  Na keni vjedh na keni rropur
  Paskeni qene shume barkpangopur
  Dhe aspak s'keni mėshirė
  Ne hale te gomarit vafshi mė mirė!
  - Poplli.
  Silence is golden.

 28. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar Lazo pėr postimin:

  bsdev (01-03-2017)

 29. #35
  i/e regjistruar Maska e Leon@rd
  Anėtarėsuar
  08-09-2016
  Postime
  1
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim

  Pėr: A keni besim tek reforma ne drejtėsi?

  Drejtesia e nje shteti "varet" nga populli.....populli I nje vendi meriton ate qe "kerkon"!!!

 30. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar Leon@rd pėr postimin:

  bsdev (01-03-2017)

 31. #36
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  16-09-2016
  Postime
  1
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim

  Pėr: A keni besim tek reforma ne drejtėsi?

  me shpresa per me mir

 32. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar edonaalvin pėr postimin:

  bsdev (01-03-2017)

 33. #37
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  01-10-2016
  Postime
  2
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim

  Pėr: A keni besim tek reforma ne drejtėsi?

  sepse prej vitesh jetoj ne perendim dhe pikerisht ketu ne zemer te Europes ku behen te gjitha ligjet dhe reformat per demokraci,dhe aq me teper u diktohet vendeve protektorate sic jemi ne "DEMOKRACIA"nuk ka dhe nuk egziston nje gje e tidhe...persa i perket "Shtetit" Shqiptare pengesa Kryesore per kryerjen e Reformes kaq te perfolur keto kohet e fundit eshte Amerika dhe Europa...keta jane ata qe e dirigjojne Politiken dhe Politikanet hadjute dhe Kriminele te Shqiptareve...Shqiperia per ta eshte thjesht nje pike strategjike kunder Ariut polar...u duhemi te tidhe ...pa shtet ,pa drejtesi,me deputet piser e Kriminele,pa ekonomi,me trafiqe,me arab e turkoshake,me Grek e sllav,me xhami e me Kisha,me brek edhe pa brek,me nene tereze,e Sulejmane pashe,etj:hapat qe duhen marre jane vetem ato te Gaforres...nuk ka menyre tjeter per Shqiperine dhe Shqiptaret...persa ti bjeri Diedhi Tokes nuk ka dhe as nuk do te kete Drejtesi ne Shqipni...

 34. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar rodibaba pėr postimin:

  bsdev (01-03-2017)

 35. #38
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  26-10-2016
  Vendndodhja
  Tirane
  Postime
  5
  Faleminderit
  1
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim

  Pėr: A keni besim tek reforma ne drejtėsi?

  kryefjala e ligjėrimit politik nė Shqipėri ka qenė "reforma nė drejtėsi" apo "dekriminalizimi i politikės". Kėtė e dėgjojmė jo vetėm nga krerėt e politikės apo shtetit shqiptar, por e dėgjojmė edhe nga tė gjithė partnerėt tanė ndėrkombėtare, pėrfaqėsuesit e BE dhe SHBA. Tė gjithė kėrkojnė qė reforma nė drejtėsi tė bėjė tė mundur vendosjen e drejtėsisė ligjore nė atė vend. Kjo ėshtė ajo qė duan qytetarėt e atij vendi qe u duhet tė pėrballen me njė sistem drejtėsie tė korruptuar pėrditė, ky ėshtė edhe kushti i ndėrkombėtarėve pėr qeverinė shqiptare.

  E hapėm kėtė sondazh, pėr tė parė se ēfarė mendimi keni ju, qytetarėt e atij vendi, pėr kėtė reformė dhe kėtė proces qė ende nuk ėshtė materializuar. Qėllimi i sondazhit ėshtė i dyfishtė, tė masi pulsin tuaj se a keni besim se drejtėsia shqiptare mund tė reformohet, dhe aspekti tjetėr ėshtė vjelja e sugjerimeve dhe mendimeve tuaja se ēfarė hapash duhet tė merren, qė kjo tė arrihet.

  Per t'u informuar se ēfarė po ndodh ndodh nė lidhje me reformėn nė drejtėsi, mund tė lexoni temėn mė poshtė:

  [url]http://www.forumishqiptar.com/threads/159405-Reforma-nė-Drejtėsi-SHBA-%C2%91kėrcėnon%C2%92
  REFORMA Do behet

 36. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar Armando_theking pėr postimin:

  bsdev (01-03-2017)

 37. #39
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  26-10-2016
  Postime
  1
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim

  Pėr: A keni besim tek reforma ne drejtėsi?

  Un per veti kam shum besim keni me pas gjithmon perkrahjen time

 38. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar Bajram.77 pėr postimin:

  bsdev (01-03-2017)

 39. #40
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  28-10-2016
  Vendndodhja
  Pogradec
  Postime
  1
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim

  Pėr: A keni besim tek reforma ne drejtėsi?

  reforma ne drejtesi e nuk i godet kriminelet sepse ate e miratuan vete ata...ky shtet drejtohet nga mafiozet

 40. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar Helgaa pėr postimin:

  bsdev (01-03-2017)

Faqja 2 prej 6 FillimFillim 1234 ... FunditFundit

Fjalėt Kyēe pėr Temėn

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •