Close

Rezultati i Sondazhit: A keni besim tek reforma n drejtsi?

Votues
106. Nuk mund t votoni n kt sondazh
 • Shum besim

  10 9.43%
 • Kam besim

  16 15.09%
 • Pak besim

  20 18.87%
 • Aspak besim

  60 56.60%
Faqja 2 prej 6 FillimFillim 1234 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 40 prej 108
 1. #21
  i/e regjistruar Maska e SERAFIM DILO
  Antarsuar
  06-01-2008
  Postime
  7,141
  Faleminderit
  434
  518 falenderime n 436 postime

  Pr: A keni besim tek reforma ne drejtsi?

  Pertej besimit qe nuk vlen ashtu si reforma duhet ti japim meriten shokut Sali qe i ka nxjerre gjoksin kesaj reforme dhe po e mbart mbi shpatulla per te gjithe.
  Dhe po ben dicka jo ne emer personal por per te gjithe klasen politike. Histori qe po riperseritet.Po ti vendosim dhe Gjyqet e Kafes eshte identik si mbas viteve 90.

  Kete veti lideri garantues per te gjithe sistemin e sistemet ne rrezik duhet tja njohim.Per socialistet ishte i shenjte por mbas kesaj do ta bejne Perendi.

 2. Anetart m posht kan falenderuar SERAFIM DILO pr postimin:

  bsdev (01-03-2017)

 3. #22
  i/e regjistruar Maska e par
  Antarsuar
  10-09-2010
  Postime
  821
  Faleminderit
  13
  54 falenderime n 50 postime

  Pr: A keni besim tek reforma ne drejtsi?

  te kesh besim tek ettore sequi eshte si ti varesh zorret e qingjit ujkut ne qafe, ettore sequi=vllahutin
  Morali & Miresia
  Virtyte te trazuara nga mendje te modifikuara.

 4. Anetart m posht kan falenderuar par pr postimin:

  bsdev (01-03-2017)

 5. #23
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  19-07-2016
  Postime
  1
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim

  Pr: A keni besim tek reforma ne drejtsi?

  Jo aspak te reforma as te qeverisja, vetem po luajne me popullin

 6. Anetart m posht kan falenderuar Gjyste pr postimin:

  bsdev (01-03-2017)

 7. #24
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  14-09-2014
  Postime
  956
  Faleminderit
  2
  28 falenderime n 28 postime

  Pr: A keni besim tek reforma ne drejtsi?

  Po kjo koke, kjo koke do shtypur!!

 8. Anetart m posht kan falenderuar Ciarli pr postimin:

  bsdev (01-03-2017)

 9. #25
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  18-05-2002
  Vendndodhja
  Ypsilanti Twp, MIigan, SH.B.A.
  Mosha
  56
  Postime
  226
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim

  Pr: A keni besim tek reforma ne drejtsi?

  Drejtsi n bot do t shpresohet t ket, kur sistemi i pabarazis, kapitalizmi t nxirret i jashtligjshm
  S'mund t flitet kur n themel t sistemit sht prligjur pabarazia.
  Pr t gjitha trojet Shqiptare nn nj trsi Shtetrore Shqiptare, t'i shkrijm do energji!

 10. Anetart m posht kan falenderuar Pellazgu pr postimin:

  bsdev (01-03-2017)

 11. #26
  Updating.... Maska e Wordless
  Antarsuar
  19-06-2002
  Vendndodhja
  Undercover
  Postime
  3,175
  Faleminderit
  12
  198 falenderime n 164 postime

  Pr: A keni besim tek reforma ne drejtsi?

  Sa optimizm q paska pr reformn.! 
  Ky shtet sht ky q sht sepse qytetart tan jan kta q jan !

 12. Anetart m posht kan falenderuar Wordless pr postimin:

  bsdev (01-03-2017)

 13. #27
  i/e regjistruar Maska e SERAFIM DILO
  Antarsuar
  06-01-2008
  Postime
  7,141
  Faleminderit
  434
  518 falenderime n 436 postime

  Pr: A keni besim tek reforma ne drejtsi?

  Pyetja e drejte per sondazhin duhet te ishte , a keni besim se Rama kerkon te kap-kapte drejtesine ... Qe ne radhe te pare duhet te tregoje qe kur kerkon ta kapi akoma se ka kapur,qe drejtesine e ka kundra,qe drejtesia ne njefare menyre eshte e pavarur,qe ka probleme me drejtesine,qe drejtesia funksionon dhe per kete duhet kapur.... Pyetjes se per c fare i duhet Rames kapja e drejtesise... mbetet gjithmone pa nje pergjigje o argument llogjik, se pse duhet kapur,si kur ta kapesh o mos ta kapesh asgje nuk ndryshon .

 14. Anetart m posht kan falenderuar SERAFIM DILO pr postimin:

  bsdev (01-03-2017)

 15. #28
  Updating.... Maska e Wordless
  Antarsuar
  19-06-2002
  Vendndodhja
  Undercover
  Postime
  3,175
  Faleminderit
  12
  198 falenderime n 164 postime

  Pr: A keni besim tek reforma ne drejtsi?

  Me nj fjal Sero?
  Ky shtet sht ky q sht sepse qytetart tan jan kta q jan !

 16. Anetart m posht kan falenderuar Wordless pr postimin:

  bsdev (01-03-2017)

 17. #29
  Moderator Maska e Lazo
  Antarsuar
  04-01-2011
  Postime
  1,188
  Faleminderit
  153
  106 falenderime n 94 postime

  Pr: A keni besim tek reforma ne drejtsi?

  Vetem kur te shoh Salen brenda, do kem besim.
  Silence is golden.

 18. Anetart m posht kan falenderuar Lazo pr postimin:

  bsdev (01-03-2017)

 19. #30
  i/e regjistruar Maska e ylber.k
  Antarsuar
  22-08-2011
  Postime
  1
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim

  Pr: A keni besim tek reforma ne drejtsi?

  Nuk kam besim! Per shume prej nesh besimi ka humbur,po humbet dhe shpresa.Shpeshhere degjoj te thuhet:"I ka fajet sistemi!" Kush e ben sistemin dhe kush i zbaton ligjet qe nje sistem te funksionoje normalisht?Laj,thaj ,ne jemi! Te gjithe komandate e komisare. "Bagetia e ruan llojin e saj!"

 20. Anetart m posht kan falenderuar ylber.k pr postimin:

  bsdev (01-03-2017)

 21. #31
  i/e regjistruar Maska e SERAFIM DILO
  Antarsuar
  06-01-2008
  Postime
  7,141
  Faleminderit
  434
  518 falenderime n 436 postime

  Pr: A keni besim tek reforma ne drejtsi?

  Citim Postuar m par nga Wordless Lexo Postimin
  Me nj fjal Sero?

  Reforma ne drejtesi sherben vetem si garanci per ata qe e bejne.

 22. Anetart m posht kan falenderuar SERAFIM DILO pr postimin:

  bsdev (01-03-2017)

 23. #32
  Kunja_01 Maska e Duke_Of_Arberia
  Antarsuar
  02-08-2003
  Vendndodhja
  overal, ne levizje.
  Postime
  2,440
  Faleminderit
  26
  76 falenderime n 70 postime

  Pr: A keni besim tek reforma ne drejtsi?

  Nderkohe qe negociohej rregullisht midis paleve per reformen, drejtues te larte te shtetit duke filluar nga Kryeministri e deri tek ai nenpunesi i grades me te ulet, shkelnin ne menyre flagrante ligjet e vendit. Atehere si mund te kemi pritshmeri pozitive rreth kesaj reforme?!
  Paradoksi me i madh ishte prezenca e dyshes Lu-Vlahutin ne parlament qe duartrokisnin dhe falenderonin nder te tjera edhe deputetet Doshin me Prengen, te cilet i kishin etiketuar nje vit me pare si bandite dhe vrases...
  Trimi mir me shok shum!!!!!!

 24. Anetart m posht kan falenderuar Duke_Of_Arberia pr postimin:

  bsdev (01-03-2017)

 25. #33
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  11-08-2016
  Postime
  3
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim

  Pr: A keni besim tek reforma ne drejtsi?

  aspak besim...te gjithe ja te lyer e te perlyer....te gjithe ne fund do dalin te pafajshem e madje dhe shenjtore....

 26. Anetart m posht kan falenderuar adjam pr postimin:

  bsdev (01-03-2017)

 27. #34
  Moderator Maska e Lazo
  Antarsuar
  04-01-2011
  Postime
  1,188
  Faleminderit
  153
  106 falenderime n 94 postime

  Pr: A keni besim tek reforma ne drejtsi?

  Kushtetun ta gezojm
  Njeri tjetrin ta pallojm
  Se keshtu na meson partia
  Regjizor eshte LSI-ja
  Kjo reforma na sjell pun
  Me pak kafe e me shume gjum
  Jemi mu ne mes te Europs
  Pordh partish e gazi bots
  Oh ju dhj*fsha mu ne drejtsi
  Se ne vdesim per parti
  Hani vidhni more horra
  Ju barkderra e ne qorra
  Hahen e zihen si qent
  Ne te gjorve na i moret ment
  Fjala bie se mend nuk kemi
  Na palloni qysh pallon demi
  Se ne per ju e japim jetn
  Per ne gopt te semes na e pret biletn
  Nga Vrmoshi e gjer ne Dropull
  Bashke ne jemi PARTI-POPULL
  Na keni vjedh na keni rropur
  Paskeni qene shume barkpangopur
  Dhe aspak s'keni mshir
  Ne hale te gomarit vafshi m mir!
  - Poplli.
  Silence is golden.

 28. Anetart m posht kan falenderuar Lazo pr postimin:

  bsdev (01-03-2017)

 29. #35
  i/e regjistruar Maska e Leon@rd
  Antarsuar
  08-09-2016
  Postime
  1
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim

  Pr: A keni besim tek reforma ne drejtsi?

  Drejtesia e nje shteti "varet" nga populli.....populli I nje vendi meriton ate qe "kerkon"!!!

 30. Anetart m posht kan falenderuar Leon@rd pr postimin:

  bsdev (01-03-2017)

 31. #36
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  16-09-2016
  Postime
  1
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim

  Pr: A keni besim tek reforma ne drejtsi?

  me shpresa per me mir

 32. Anetart m posht kan falenderuar edonaalvin pr postimin:

  bsdev (01-03-2017)

 33. #37
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  01-10-2016
  Postime
  2
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim

  Pr: A keni besim tek reforma ne drejtsi?

  sepse prej vitesh jetoj ne perendim dhe pikerisht ketu ne zemer te Europes ku behen te gjitha ligjet dhe reformat per demokraci,dhe aq me teper u diktohet vendeve protektorate sic jemi ne "DEMOKRACIA"nuk ka dhe nuk egziston nje gje e tidhe...persa i perket "Shtetit" Shqiptare pengesa Kryesore per kryerjen e Reformes kaq te perfolur keto kohet e fundit eshte Amerika dhe Europa...keta jane ata qe e dirigjojne Politiken dhe Politikanet hadjute dhe Kriminele te Shqiptareve...Shqiperia per ta eshte thjesht nje pike strategjike kunder Ariut polar...u duhemi te tidhe ...pa shtet ,pa drejtesi,me deputet piser e Kriminele,pa ekonomi,me trafiqe,me arab e turkoshake,me Grek e sllav,me xhami e me Kisha,me brek edhe pa brek,me nene tereze,e Sulejmane pashe,etj:hapat qe duhen marre jane vetem ato te Gaforres...nuk ka menyre tjeter per Shqiperine dhe Shqiptaret...persa ti bjeri Diedhi Tokes nuk ka dhe as nuk do te kete Drejtesi ne Shqipni...

 34. Anetart m posht kan falenderuar rodibaba pr postimin:

  bsdev (01-03-2017)

 35. #38
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  26-10-2016
  Vendndodhja
  Tirane
  Postime
  5
  Faleminderit
  1
  Falenderuar 1 her n 1 postim

  Pr: A keni besim tek reforma ne drejtsi?

  kryefjala e ligjrimit politik n Shqipri ka qen "reforma n drejtsi" apo "dekriminalizimi i politiks". Kt e dgjojm jo vetm nga krert e politiks apo shtetit shqiptar, por e dgjojm edhe nga t gjith partnert tan ndrkombtare, prfaqsuesit e BE dhe SHBA. T gjith krkojn q reforma n drejtsi t bj t mundur vendosjen e drejtsis ligjore n at vend. Kjo sht ajo q duan qytetart e atij vendi qe u duhet t prballen me nj sistem drejtsie t korruptuar prdit, ky sht edhe kushti i ndrkombtarve pr qeverin shqiptare.

  E hapm kt sondazh, pr t par se far mendimi keni ju, qytetart e atij vendi, pr kt reform dhe kt proces q ende nuk sht materializuar. Qllimi i sondazhit sht i dyfisht, t masi pulsin tuaj se a keni besim se drejtsia shqiptare mund t reformohet, dhe aspekti tjetr sht vjelja e sugjerimeve dhe mendimeve tuaja se far hapash duhet t merren, q kjo t arrihet.

  Per t'u informuar se far po ndodh ndodh n lidhje me reformn n drejtsi, mund t lexoni temn m posht:

  [url]http://www.forumishqiptar.com/threads/159405-Reforma-n-Drejtsi-SHBA-%C2%91krcnon%C2%92
  REFORMA Do behet

 36. Anetart m posht kan falenderuar Armando_theking pr postimin:

  bsdev (01-03-2017)

 37. #39
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  26-10-2016
  Postime
  1
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim

  Pr: A keni besim tek reforma ne drejtsi?

  Un per veti kam shum besim keni me pas gjithmon perkrahjen time

 38. Anetart m posht kan falenderuar Bajram.77 pr postimin:

  bsdev (01-03-2017)

 39. #40
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  28-10-2016
  Vendndodhja
  Pogradec
  Postime
  1
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim

  Pr: A keni besim tek reforma ne drejtsi?

  reforma ne drejtesi e nuk i godet kriminelet sepse ate e miratuan vete ata...ky shtet drejtohet nga mafiozet

 40. Anetart m posht kan falenderuar Helgaa pr postimin:

  bsdev (01-03-2017)

Faqja 2 prej 6 FillimFillim 1234 ... FunditFundit

Fjalt Kye pr Temn

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •