Close

Rezultati i Sondazhit: A keni besim tek reforma n drejtsi?

Votues
106. Nuk mund t votoni n kt sondazh
 • Shum besim

  10 9.43%
 • Kam besim

  16 15.09%
 • Pak besim

  20 18.87%
 • Aspak besim

  60 56.60%
Faqja 0 prej 6 FillimFillim 12 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 120
 1. #-19
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  25,034
  Postimet n Bllog
  3

  A keni besim tek reforma ne drejtsi?

  Prej m shum se nj viti tashm, kryefjala e ligjrimit politik n Shqipri ka qen "reforma n drejtsi" apo "dekriminalizimi i politiks". Kt e dgjojm jo vetm nga krert e politiks apo shtetit shqiptar, por e dgjojm edhe nga t gjith partnert tan ndrkombtare, prfaqsuesit e BE dhe SHBA. T gjith krkojn q reforma n drejtsi t bj t mundur vendosjen e drejtsis ligjore n at vend. Kjo sht ajo q duan qytetart e atij vendi qe u duhet t prballen me nj sistem drejtsie t korruptuar prdit, ky sht edhe kushti i ndrkombtarve pr qeverin shqiptare.

  E hapm kt sondazh, pr t par se far mendimi keni ju, qytetart e atij vendi, pr kt reform dhe kt proces q ende nuk sht materializuar. Qllimi i sondazhit sht i dyfisht, t masi pulsin tuaj se a keni besim se drejtsia shqiptare mund t reformohet, dhe aspekti tjetr sht vjelja e sugjerimeve dhe mendimeve tuaja se far hapash duhet t merren, q kjo t arrihet.

  Per t'u informuar se far po ndodh ndodh n lidhje me reformn n drejtsi, mund t lexoni temn m posht:

  http://www.forumishqiptar.com/thread...oni-n-burg%21

  Si do sondazh, do antar i forumit mund t hedhi votn e tij, dhe t shprehi mendimin e plot n nj postim n kt tem. Mund t lexoni n heshtje mendimin e njri-tjetrit, por nuk sht nevoja t replikoni pasi kushdo ka votn dhe mendimin e tij t lir.

  Pasi t hidhni votn tuaj, ju ftojm t ndani mendimin tuaj me ne se pse votuat n at mnyr:

  - far ju shtyn t mendoni kshtu?
  - Si mendoni, cila sht pengesa kryesore e reforms n drejtsi?
  - Si mendoni, far hapash duhen marr, q reforma n drejtsi t jet e suksesshme?


  Albo
  Ndryshuar pr her t fundit nga Albo : 01-04-2016 m 12:20

 2. 4 antart m posht falenderuan Albo pr mendimin e shprehur n kt postim:

  bsdev (01-03-2017),klej (14-09-2017),Neteorm (10-07-2016)

 3. #-18
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  21-10-2012
  Postime
  98

  Pr: A keni besim tek reforma ne drejtsi?

  ..Tema shume e veshtire per diskutim

 4. 2 antart m posht falenderuan rromanoku pr mendimin e shprehur n kt postim:

  bsdev (01-03-2017)

 5. #-17
  not exist Maska e skender76
  Antarsuar
  10-06-2003
  Vendndodhja
  Sa me larg Shqiperise...
  Postime
  4,767

  Pr: A keni besim tek reforma ne drejtsi?

  Votova "Aspak besim"
  Sepse, i gjithe sistemi esht i kapur. Edhe nese behet (nga SHBA) reforma, nuk mund te applikohet, sepse duhet te shkojne te gjithe pas hekurave.
  Vetem me antarsimin ne BE mundent qe edhe te kemi nje transformim te bute"...
  paqen, e sjell vetem drejtsia

 6. 3 antart m posht falenderuan skender76 pr mendimin e shprehur n kt postim:

  bsdev (01-03-2017),Wordless (05-08-2016)

 7. #-16

  Pr: A keni besim tek reforma ne drejtsi?

  Reforma ne drejtesi,perve se nje fare garancie qe i jep kesaj klase politike per nje 4-5 vjear,nuk sherben per asgje tjeter.

  Si te thuash qe Rama e do per te fituar zgjedhjet,Berisha nuk e do kete reforme se ndihmon Ramen ne zgjedhje,ndersa Meta e do, se do hapen vende pune per LSI.

  Kemi dhe Lu-n,qe e do, se mendon se do kete vende pune dhe zgjedhjet do fitohen nga te gjitha partite, qe jane pro muxhahedinve.

 8. 2 antart m posht falenderuan SERAFIM DILO pr mendimin e shprehur n kt postim:

  bsdev (01-03-2017),secret (16-05-2016)

 9. #-15
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  24-07-2013
  Vendndodhja
  Usa
  Mosha
  45
  Postime
  2

  Pr: A keni besim tek reforma ne drejtsi?

  A kemi besim? Cila eshte reforma?
  Nuk do te behet asnje reforme. Eshte thjesht perzierie letrash ne nje tavoline bixhozi.

 10. Anetart m posht kan falenderuar @lbachiara pr postimin:

  bsdev (01-03-2017)

 11. #-14
  i/e regjistruar Maska e JuliusB
  Antarsuar
  06-08-2012
  Vendndodhja
  Tirane
  Mosha
  26
  Postime
  620

  Pr: A keni besim tek reforma ne drejtsi?

  Te beje reforme ne drejtesi lulka me shtangistin dhe me rambon ?
  As qe nuk diskutohet per reforme. Se nqs behet reforme per kok te reformes, jane ata te paret qe e hane 5 pellembe ne sume.
  Dhe nuk besoj qe atyre u pelqen 5 peellembe ne sume.
  Perfundimi dihet. Do behet reforme sa per sy e faqe.

 12. Anetart m posht kan falenderuar JuliusB pr postimin:

  bsdev (01-03-2017)

 13. #-13
  Kolesjan-Kuks-Albania Maska e Selim Korbi
  Antarsuar
  08-12-2009
  Vendndodhja
  Lushnje
  Mosha
  51
  Postime
  17

  Pr: A keni besim tek reforma ne drejtsi?

  Aspak, nuk kam besim!

 14. Anetart m posht kan falenderuar Selim Korbi pr postimin:

  bsdev (01-03-2017)

 15. #-12
  not exist Maska e skender76
  Antarsuar
  10-06-2003
  Vendndodhja
  Sa me larg Shqiperise...
  Postime
  4,767

  Pr: A keni besim tek reforma ne drejtsi?

  E ndoqet prononcimin e Paskal Milos ne lidhje me rolin e ambasadorit Lu?

  Ne vend qe te falenderoje Lu-ne per perpjekjen e jashtzakonshme per te nzjerre shqiptaret nga kthetrat e hajduteve, i thote qe po na prek sovranitetin!!
  Ah mor Milo-zorragjiu!! Qe u zenshin nemat e shqiptareve.
  paqen, e sjell vetem drejtsia

 16. Anetart m posht kan falenderuar skender76 pr postimin:

  bsdev (01-03-2017)

 17. #-11

  Pr: A keni besim tek reforma ne drejtsi?

  Citim Postuar m par nga skender76 Lexo Postimin
  E ndoqet prononcimin e Paskal Milos ne lidhje me rolin e ambasadorit Lu?

  Ne vend qe te falenderoje Lu-ne per perpjekjen e jashtzakonshme per te nzjerre shqiptaret nga kthetrat e hajduteve, i thote qe po na prek sovranitetin!!
  Ah mor Milo-zorragjiu!! Qe u zenshin nemat e shqiptareve.
  Interesant o Skender nuk eshte deklarat e Paskal Milos,se po u be interesant dhe Paskal Milo paskemi mare fund si popull (edhe se aty afer jemi),keshtu qe nuk ja vlen te diskutohet.

  Interesant eshte vet sondazhi edhe se eshte pak si numer ne 16 votues, 8 nuk kan besim ndersa 8 te tjeret kane ne njefare menyre besim. Si te thuash eshte e ndare 50 e 50 % qe pak a shume do te thote qe edhe ne fushen e drejtesise ajo klase politike ka 50 % te legjimitetit.
  Ne te vertete perqindja pro per reformen duhet te jete shume me e larte.

 18. Anetart m posht kan falenderuar SERAFIM DILO pr postimin:

  bsdev (01-03-2017)

 19. #-10
  not exist Maska e skender76
  Antarsuar
  10-06-2003
  Vendndodhja
  Sa me larg Shqiperise...
  Postime
  4,767

  Pr: A keni besim tek reforma ne drejtsi?

  Citim Postuar m par nga SERAFIM DILO Lexo Postimin
  Interesant o Skender nuk eshte deklarat e Paskal Milos,se po u be interesant dhe Paskal Milo paskemi mare fund si popull (edhe se aty afer jemi),keshtu qe nuk ja vlen te diskutohet.

  Interesant eshte vet sondazhi edhe se eshte pak si numer ne 16 votues, 8 nuk kan besim ndersa 8 te tjeret kane ne njefare menyre besim. Si te thuash eshte e ndare 50 e 50 % qe pak a shume do te thote qe edhe ne fushen e drejtesise ajo klase politike ka 50 % te legjimitetit.
  Ne te vertete perqindja pro per reformen duhet te jete shume me e larte.
  Ky Paskali qenka per tu djeg me benzin.

  Epo te dalin e te thon tro fare, qe s'duam drejtsi, dhe poplli trimtrap & heroik fle...

  Sero, kemi marre fund!!
  paqen, e sjell vetem drejtsia

 20. Anetart m posht kan falenderuar skender76 pr postimin:

  SERAFIM DILO (16-05-2016)

 21. #-9
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  10-12-2014
  Postime
  24

  Pr: A keni besim tek reforma ne drejtsi?

  Reforma ne drejtesi eshte primare per tu bere pjese e familjes se madhe europjane ,pa reformen skemi per te hyre ndonjehere ne BE ,por me e rendesishmja eshte per zhvillimin brenda vendit ,populli nuk po merr dot fryme nga gjyqtaret e korruptuar dhe politikanet grabitqare qe e kane zene per fyti .Reforma do riktheje drejtesine e mohuar ,pa reforme ska drejtesi ne Shqiperi ,nuk them se reforma do jete shpetimi dhe parajsa e munguar por ajo do e ndihmoje vendit te behet nje shtet normal dhe kam besim se se shpejti do jemi pjese e BE nqs kalon reforma . Amerika po na ndihmon te futemi ne BE ,eshte e qarte qe Amerika eshte me ne . Vetem felliqesirat ,hajdutet ,grabitqaret dhe kusaret e PD jane kunderr reformes ,po mundohen me cdo menyre te mundshme ta shmangin dhe zvaritin ate .PD po zvarrit reformen njesoj si nje i akuzuar per vrasje shtyn gjyqin dhe daten e denimit te tij me 100 justifikime boshe . Ata kane frike ,edhe ne keto momente dridhen nga frika ,sepse jane te korruptuar deri ne palce ,te tjere jane vrases te pameshirshem .uroj ta kalojme sa me shpejt

 22. Anetart m posht kan falenderuar el dorado pr postimin:

  bsdev (01-03-2017)

 23. #-8
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  16-05-2016
  Postime
  1

  Pr: A keni besim tek reforma ne drejtsi?

  ndoshta duhet ta shohim kete reforme ne kontekste te ndryshme.nese flasim per nje reforme ne drejtesi sipas modelit shqiptr atehere kjo ceshtje duket thjesht si nje genjeshter e rradhes nga drejtuesit tone,ne menyre qe ne te besojme se po ndryshon dicka permire.madje me termin drejtesi ne shqiperi kuptohet korrupsioni,apo se sa para do marr nje gjykates,avokat apo nje prokuror.ndersa nese kjo reforme do te ishte per nje vend,shtet tjeter atehere do ishte ndryshe,pasi ndryshe nga ne zbatimi i reformes ne shtetet e tjera eshte ashtu sic duhet.edhe pse kjo reforme duket se nxitet nga jashte edhe duket se eshte modeluar ne modelin evropian,politikanet tane e kane ftesine qe ta ndryshone dhe ta pershtasin kete reforme sipas interesave te tyre.edhe pse keto fjale duken mjaft pesimiste,eshte nje e vertete e cila ndoshta dhemb,sepse po flasim per kombin tone,per nje SHQIPERI qe synojme ta shohim ne lulezim,por eshte me mire se mijra genjeshtra boshe te thena nga politikanet

 24. Anetart m posht kan falenderuar secret pr postimin:

  bsdev (01-03-2017)

 25. #-7

  Pr: A keni besim tek reforma ne drejtsi?

  Jam shume dakort me kete palloshin secret

 26. Anetart m posht kan falenderuar xxxxxxxx pr postimin:

  bsdev (01-03-2017)

 27. #-6

  Pr: A keni besim tek reforma ne drejtsi?

  OTR Noizy Boc

 28. Anetart m posht kan falenderuar xxxxxxxx pr postimin:

  bsdev (01-03-2017)

 29. #-5

  Pr: A keni besim tek reforma ne drejtsi?

  Aspak besim, sepse "reforma" po mirret me emra a thua se disa emra ja kane nxire faqen drejtesise.

  Kjo eshte thjeshte nje aksion sa per t'u marr me dika, kur nuk po behet asgje.

  Kjo "elite" politike e provoi se nuk eshte e afte qe te beje as edhe nje reforme.

 30. Anetart m posht kan falenderuar DYDRINAS pr postimin:

  bsdev (01-03-2017)

 31. #-4
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  06-06-2016
  Postime
  2

  Pr: A keni besim tek reforma ne drejtsi?

  jo nuk kemi aspak besim

 32. Anetart m posht kan falenderuar Anjeza pr postimin:

  bsdev (01-03-2017)

 33. #-3
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  21-06-2016
  Postime
  3

  Pr: A keni besim tek reforma ne drejtsi?

  Po. Kam besim tek reforma ne drejtesi. Kam besim sepse USA e mbeshtet dhe BE e mbeshtet, partnert tane strategjike dhe natyral.

 34. Anetart m posht kan falenderuar Beny#h pr postimin:

  bsdev (01-03-2017)

 35. #-2

  Pr: A keni besim tek reforma ne drejtsi?

  fatkeqsisht nuk kam.

 36. Anetart m posht kan falenderuar Ana Oshafi pr postimin:

  bsdev (01-03-2017)

 37. #-1
  i/e regjistruar Maska e par
  Antarsuar
  10-09-2010
  Postime
  817

  Pr: A keni besim tek reforma ne drejtsi?

  jo nuk kam, kjo puna e reformes eshte si ajo shprehja " hiqja lenes dhe verja prenes"
  reforme sorriste qe kemi 25 vite qe promovojne ne Shqiperi
  Morali & Miresia
  Virtyte te trazuara nga mendje te modifikuara.

 38. Anetart m posht kan falenderuar par pr postimin:

  bsdev (01-03-2017)

 39. #0
  geri Maska e geri891
  Antarsuar
  27-10-2008
  Vendndodhja
  durres
  Postime
  38

  Pr: A keni besim tek reforma ne drejtsi?

  Reforma ne drejtesi eshte e ha nje pjese e ajo kryesore vazhdon, eshte si puna e prerjeve te degave po trungu eshte aty per te lulezuar prap, reforem nuk bene zgjidhje, duhet revolucion popullor, po ky i joni eshte i kapur qe nga tenderat super miliona deri tek thas me miell, po nje fjale filozofike thot populli meriton ate pari, qe ai vet eshte. keshtu e lejojm keshtu e meritojm.

 40. Anetart m posht kan falenderuar geri891 pr postimin:

  bsdev (01-03-2017)

Faqja 0 prej 6 FillimFillim 12 ... FunditFundit

Fjalt Kye pr Temn

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •