Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 4
 1. #1
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  25,067
  Postimet n Bllog
  3

  Korrupsioni: Qeveria e Rilindjes paguan $9 milion tender pr 950 metra rrug

  Tenderi - Duma: Nuk sht shaka e 1 Prillit, mbi 9 mln dollar vetm pr 950 metra rrug

  Emri: Rama-pogradec-655x356.jpg

Shikime: 100

Madhsia: 30.6 KB

  Partia Demokratike bri nj denoncim t ri pr aferat korruptive t qeveris, si i quan ajo. Sipas opozits, pr vetm 950 metra rrug n Pogradec, qeveria ka paguar 9 milion e gjysm dollar. Grida Duma u kujdes t theksonte se kjo nuk ishte shaka e 1 prillit.
  Duma: Nj afer skandaloze zbulon mekanizmin se si Edi Rama dhe qeveria e tij ndajn parat e shqiptarve me miqt e tyre. Mbi 9 milion e gjysm dollar, ose 9 miliard e 720 milion lek i ka dhn Edi Rama nj firme ndrtuese pr t br m pak se nj kilometr, saktsisht 950 metra rrug n Lin t Pogradecit. Nj shifr rekord abuzimi dhe korrupsioni.
  Sekretarja e Marrdhnieve me Publikun n PD, tha se ky tendr ka edhe paligjmri t tjera, si fakti q mungon mbikqyrja e punimeve, q sipas saj sht krkes e ligjit, duke shtuar se t dhnat mungojn edhe n tabeln e objektit.
  Duma: Qeveria me kontratn e lidhur me 2 shkurt ka favorizuar firmn PE-VLA-KU, pasi si shihet qart nga dokumentacioni, ky ndrtues ka marr 99 pr qind t fondit limit. sht e dukshme se nuk ka pasur gar. 9 milion e gjysm dollar pr 950 metra rrug kan shkuar drejt e tek miku i qeveris. Cila sht pjesa e Edi Rams n kt afer, i cili jo m kot cilsohet edhe nga mediat ndrkombtare si politikani m i pasur n Evrop? Kjo sht pra oligarkia n veprim.

  Emri: Tabela-e-punimeve.jpg

Shikime: 103

Madhsia: 48.8 KB

  ORA NEWS

 2. #2

  Pr: Korrupsioni: Qeveria e Rilindjes paguan $9 milion tender pr 950 metra rrug

  Lajm i forte,lajm interesant,qe duhet te tregoje :

  1) Qe kjo rruge e PS ka kushtuar shume.
  2) Qe kjo rruge ka kushtuar si te gjithe rruget e tjera
  3) Rruget qe ka bere PD kane kushtuar shum me pak se kjo.
  4) Rruget qe ka bere PD kane kushtuar me shume se kjo. (per klm o metra)


  Kush duhet te jete pergjigja e sakte,nr 2 o numuri 4,se treshi eshte llogjike.

 3. #3
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  25,067
  Postimet n Bllog
  3

  Pr: Korrupsioni: Qeveria e Rilindjes paguan $9 milion tender pr 950 metra rrug

  Citim Postuar m par nga SERAFIM DILO Lexo Postimin
  Lajm i forte,lajm interesant,qe duhet te tregoje :

  1) Qe kjo rruge e PS ka kushtuar shume.
  2) Qe kjo rruge ka kushtuar si te gjithe rruget e tjera
  3) Rruget qe ka bere PD kane kushtuar shum me pak se kjo.
  4) Rruget qe ka bere PD kane kushtuar me shume se kjo. (per klm o metra)


  Kush duhet te jete pergjigja e sakte,nr 2 o numuri 4,se treshi eshte llogjike.
  Per propagande ju gjirokastritet keni qene te forte Serafim, por per aritmetike, jo dhe aq. Kur $9 milion dollare vidhen e shperdorohen nga buxheti i shtetit, dhe shkojne ne xhepat e te korruptuarve, kushdo qofshin ata, gjithe taksapaguesit e atij vendi vidhen. U vodhen $9 milion the? Nga 3 milion banore qe ka vendi, i bie qe u vodhen nga xhepi i cdo shqiptari $3. Nje familje me kater veta, humbi $12 ose 12,000 leke te vjetra. Pra cdo familje ne ate vend, iu vodhen 12,000 leke te vjetra vetem per kete rruge.

  Ky eshte lajmi o Serafim e jo llogje fjalesh.

  Albo

 4. #4

  Pr: Korrupsioni: Qeveria e Rilindjes paguan $9 milion tender pr 950 metra rrug

  Citim Postuar m par nga Albo Lexo Postimin
  Per propagande ju gjirokastritet keni qene te forte Serafim, por per aritmetike, jo dhe aq. Kur $9 milion dollare vidhen e shperdorohen nga buxheti i shtetit, dhe shkojne ne xhepat e te korruptuarve, kushdo qofshin ata, gjithe taksapaguesit e atij vendi vidhen. U vodhen $9 milion the? Nga 3 milion banore qe ka vendi, i bie qe u vodhen nga xhepi i cdo shqiptari $3. Nje familje me kater veta, humbi $12 ose 12,000 leke te vjetra. Pra cdo familje ne ate vend, iu vodhen 12,000 leke te vjetra vetem per kete rruge.

  Ky eshte lajmi o Serafim e jo llogje fjalesh.

  Albo
  Qe mos ta bejme dhe aritmetiken propaganden e Shokut a Xhaxhit Sali,nje pyetje te thjeshte :

  Keto 9 milion te vjedhur per nje kilometer,jane me shume se ne kohen e rrugeve te Saliut o jane me pak ?
  Qe te jemi brenda matematikes,prsh "Rruga e Kombit" per kilometer ka kushtuar me shume o me pak se 9 milion dollare( per klm) ?

  Qe ta kuptojme lajmin,se eshte i hatashem,eshte normalitet,apo eshte me pozitiv se ne kohen e shokut Sali (ai qe na ka zevendesuar xhaxhin Enver ne zemrat tona)

Fjalt Kye pr Temn

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •