Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 1 prej 1
 1. #1
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  24,127
  Faleminderit
  65
  785 falenderime n 643 postime

  A do i sjelli Obama xhihadistet e Guantanamo n Shqipri?

  Kto dit ne shtypin amerikan, po flitet se administrata e Obames ne Amerike po pergatit mbylljen e burgut te Guantanamo Bay ne Kube, duke i larguar edhe xhihadistt e fundit t mbetur atje, q mendohet t jen njerzit m t rrezikshm q nuk i pranon njeri. Mediat gjithashtu raportuan se administrata amerikane ka rene dakord me dy shtete, q ti transferojn kta xhihadist tek ta. Se kush jan kto dy shtete q kan pranuar t marrin kta xhihadist nuk sht br ende publike.

  Duke u nisur nga historia e viteve t kaluara ku Shqipria ka pranuar disa prej ktyre xhihadistve, duke u nisur edhe nga fakti se n nj koh shum t shkurt, ministri i jashtm shqiptar dhe Kryeprokurori i vendit jan pr vizit n Washington, lind pyetja per administratn amerikane dhe pr qeverin shqiptare n Tiran:

  - A sht Shqipria nj prej atyre dy vendeve q ka pranuar pr t strehuar e rehabilituar xhihadistt e Guantanamos?

  Presim t msojm prgjigjen e ksaj pyetjeje nga zyra e shtypit e Kryeministrit n Tiran.
  Ndryshuar pr her t fundit nga Albo : 31-03-2016 m 00:12

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •