Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 4 prej 4
 1. #1
  i/e regjistruar Maska e Vinjol
  Antarsuar
  28-04-2002
  Vendndodhja
  Fier
  Postime
  1,564
  Faleminderit
  43
  59 falenderime n 51 postime

  War Dogs - Publikohet traileri i filmit pr municionet e Grdecit, ja si duken aktort

  Publikohet trajleri i filmit War Dogs me aktort Johan Hill dhe Miles Teller, q bazohet n tragjedin e ndodhur n Grdec.
  Hollywood-i risjell historin mes aferash dhe me shum pikpyetje t abuzimit t pushtetit, pas s cils u strehuan edhe persona t krkuar pr trafik ndrkombtar t armve si sht rasti i Efraim Diverolit,ne formatin e nje komedie-aksion.
  Protagonistt n film jan dy t rinj t cilt bhen tregtar armsh pr llogari t qeveris s Shteteve t Bashkuara t Ameriks, duke prfituar dhe mbyllur kontrata shum miliona dollarshe dhe jetuar n jet t nivelit t lart, para se gjithka t shembej.
  Ky film i regjisorit t ciklit Nj nate Luansh, i prshtatet shum shpirtit t filmit Pain & Gain apo Ujku i Wall Street.
  Ai v n loj me nj histori q sigurisht sht frustuese pr personat q jan pjes e saj, argtuese pr ata q kan ambicie jasht mundsive t tyre dhe e jashtzakonshme pr t gjith t tjert.
  Pjesa m e mendur e gjith ksaj shtje, sht se ndryshe nga Hangover, ajo bazohet n nj histori t vrtet. Posteri i filmit sht frymzuar gjithashtu nga ai i filmit Njeriu me Shenj.
  Bazuar n nj histori t vrtet War Dogs ndjek dy shok rreth t 20-ve (Hill dhe Teller) q jetojn n Majemi.
  Gjat lufts s par n Irak, ata shfrytzojn nj iniciativ pak t njohur t qeveris e cila lejon bizneset e vogla t konkurrojn pr kontrata ushtarake t SHBA.
  Duke nisur pak e nga pak, ata arrijn t fitojn shum para dhe fillojn t bjn nj jet luksoze. Por t dy arrijn maksimumin kur fitojn nj kontrat 300 milion dollar pr t furnizuar me arm ushtart afgan nj marrveshje q i fut ata n biznes me njerz shum t dyshimt, ku njri prej tyre rezulton t jet edhe qeveria e ShBA.
  N skenarin e filmit, do t paraqitet arroganca e madhe t nj t riu i cili u pasurua shpejt.
  N qoshe t tavolins qndronte ulur nj djalosh me sy t akullt si t peshkaqenit, i cili nuk fliste. Ishte djali i kryeministrit, nj antar i Familjes, si njihej rndom tek shqiptart. Marrveshja pr t ciln ndodhej atje, m pas do ta onte Diverolin n burg. 2 milion fishekt q duhet t drgoheshin n Kabul nga Tirana, duhej m par t ripaketoheshin pr t hequr germat kineze t kutive origjinale. Shqiptart i kishin kto rezerva municionesh pr dekada t tra, por gjurmt kineze do tu shkaktonin unave telashe me ligjin. Me njmij e nj praktika korruptive, u b e mundur q municionet t transferoheshin n Kabul, shkruan gazetari ne hetimin e te cilit bazohet skenari i ketij filmi.
  Efraim Diveroli u arrestua n 2008-tn nga autoritetet amerikane pr trafik armsh.  Mos u mundo te behesh njeri i suksesshem por me mire te behesh i vlefshem..

 2. #2
  i/e regjistruar Maska e SERAFIM DILO
  Antarsuar
  06-01-2008
  Postime
  7,139
  Faleminderit
  434
  518 falenderime n 436 postime

  Pr: War Dogs - Publikohet traileri i filmit pr municionet e Grdecit, ja si duken aktort

  Edhe kete e paska bere djali i shokut Sali !

  Ore, po s'na doli nje komunist me biografi te paster,mir qe dolen te gjithe familje pashallaresh e bejleresh,por jo keshtu fare ! Nipi i xhaxhit Enver meret me droge,djali i shokut Sali meret me kondrabande armesh, mungon vetem Nexhmija qe te meret me prostitucion dhe jemi ne rregull fare.

  Jo per gje,por na vene dhe liderin Lu-n ne pozite te veshtire. Nuk do di se kujt pastruesi te ministrive duhet ti ndalohet viza.

 3. #3
  Shqiptar Maska e {A_N_G_E_L_69}
  Antarsuar
  11-03-2003
  Vendndodhja
  Switzerland
  Mosha
  31
  Postime
  3,861
  Faleminderit
  174
  110 falenderime n 95 postime

  Pr: War Dogs - Publikohet traileri i filmit pr municionet e Grdecit, ja si duken aktort

  Ca mendimi ke ti Albo per kte regjizorin amerikan qe ka ven personazh djalin e ish kryeministrit ne ate film?
  Ti, Shqipri, M Jep Nder, M Jep Emrin Shqiptar

 4. #4
  i/e regjistruar Maska e Vinjol
  Antarsuar
  28-04-2002
  Vendndodhja
  Fier
  Postime
  1,564
  Faleminderit
  43
  59 falenderime n 51 postime

  Pr: War Dogs - Publikohet traileri i filmit pr municionet e Grdecit, ja si duken aktort

  ta jap une pergjigjjen ne vend te ilirit

  As me rruhet hic per te qe e ka ne vene si personazh
  Mos u mundo te behesh njeri i suksesshem por me mire te behesh i vlefshem..

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •