Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 2 prej 2
 1. #1
  i/e regjistruar Maska e reglo
  Antarsuar
  14-10-2012
  Vendndodhja
  Neper bote
  Postime
  8
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime

  Kanadaja mirpret 305 mij emigrant

  Qeveria n Kanada, ka shpallur publikisht vendimin e saj pr t mirpritur 305 mij banor t rinj, emigrant nga vende t ndryshme t bots q dshirojn t shkoj pr t jetuar dhe punuar n kt vend prtej oqeanit.

  Kjo sht dhe shifra m e lart pr emigrantt q ka shpallur qeveria kanadeze duke shnuar rritje me 7 pr qind, krahasuar me planin e vitit 2015.

  Qeveria ka dhn detaje t planit rreth Nivelit t Emigracionit pr vitin 2016. Ministri i Emigracionit, Refugjatve dhe Nnshtetsis (IRCC, i njohur m par si CIC), John McCallum, tha se departamenti i tij ka pr qllim t prshpejtoj kohn e procesimit pr emigracionin familjar, emigrantt ekonomik dhe pretenduesve pr refugjat duke zbatuar msimet e nxjerra nga sjellja e 25.000 refugjat sirian n Kanada gjat muajve t fundit.

  McCallum tha se plani sht i bazuar n traditn e Kanadas si nj vend mikprits dhe bujar.

  Ne do t jemi n gjendje pr t mirpritur m shum njerz n Kanada, ka thn ai n nj konferenc shtypi n Brampton, Ontario.

  Plani paraqet nj ndryshim t rndsishm n politikn e imigracionit drejt bashkimit t shum familjeve, duke ndrtuar ekonomin ton dhe mbshtetur traditat humanitare t Kanadas pr rivendosjen e refugjatve dhe ofrimit t mbrojtjes pr ata q kan nevoj.

  Plani bn thirrje pr lejimin e futjes n Kanada t rreth 280.000 deri n 305,000 banorve t prhershm n vitin 2016, - tha z. McCallum.

  Duke e quajtur si vendi q v n shnjestr numrin m t madh t emigrantve t rinj n koht moderne, McCallum tha se qllimi i qeveris sht q t sjell emigrantt t cilt dshirojn t ndrtojn nj Kanada m t mir

  Nese ndonje nga miqte e forumi di dicka me shume mund te na ndihmoje me informacione
  Faleminderi

 2. #2
  ...dhe jeta ime u fal Maska e Peniel
  Antarsuar
  10-03-2003
  Vendndodhja
  -|- Atje ku njeriu takohet me Perndin
  Mosha
  42
  Postime
  1,259
  Faleminderit
  2
  8 falenderime n 8 postime

  Pr: Kanadaja mirpret 305 mij emigrant

  Prshndetje reglo.

  Ky lloj lajmi ka br buj n Shqipri dhe jan t shumt ata q krkojn informacion. Duke e lexuar po t njjtin lajm n nj faqe interneti, aty kishte edhe nj adres ku pretendohej se kishte t dhna n lidhje me mnyrn e emigrimit n Kanada. I gjith informacioni q lexova, kishte t bnte me emigrant t cilt jan aktualisht n Kanada dhe kam prshtypjen se ju referohej emigrantve t cilt kan mbrritur aty si azil krkues pr shkak t lufts q ekziston n shtetin nga ata vij si psh Siria. Nse dshiron q t emigrosh atje athere duhet t bsh krkes n faqen zyrtare t shtetit kanadez. Nj hollsi shum e rndsishme: nse nuk keni mbaruar shkoll profesionale t paktn dy vjeare dhe t keni nj eksperienc pune, as q mos e merrni mundimin t filloni do lloj procedure. Prve ksaj, ju duhet me patjetr nj nivel i mir i anglishtes IELTS t paktn me notn 5 n t gjitha provimet dhe nse keni notn 7 aq m mir. Mund t t refuzohet viza akoma dhe n momentin e fundit dhe nj refuzim i till t kushton ndalimin e hyrjes n Kanada t paktn pr 5 vjet. Biles ata drgojn njerz pr t verifikuar do gj q ti ke deklaruar, kshtu q mashtrimi as q t mos ju kaloj ndrmend.

  T prshndes.
  קָדֹושׁ קָדֹושׁ קָדֹושׁ יְהוָה צְבָאֹ


  I Shenjt I Shenjt...

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •