…^_^
►Shpesh jeta na sjell trishtim ,merzitje dhe humbje por nga ana tjeter na sjell lumturi, gezim dhe fitore.Ndonjehere na ndodh te rrezohemi ne jete pas nje gabimi apo pas dickaje te bere pa menduar.A eshte ky nje dėshtm i plote?A duhet qe ne te biem pre e ketyre provave te veshtira qe na shfaq jeta ?Sigurisht qe jo!Ka nje sėrė arsyesh per dhenien e kesaj pergjigjeje.Deshtimin e plote do ta perjetojme atehere kur te refuzojme te ngrihemi.Atehere kur te nenvleresojme mundesine per te jetuar,mundėsine per te vazhduar perpara.Se pari sepse e ardhmja mund te na rezervoje gjera te bukura dhe se dyti sepse mundesia per te jetuar eshte mundesia me e madhe ne jete.Kushdo mund te bėjė gabime qe mund te sjellin pasoja por te gabosh eshte njerezore! Pikerisht ,gjeja qe ne duhet te bejme eshte ti rregullojme ato dhe perseri te ngrihemi e te perballemi me sfidat e jetes.te kujtojme se ekzistojne edhe terma si luturi e gezim. Asnjehere nuk duhet te mendojme se jeta do te marre fund vetem pas nje rrezimi. Ndoshta kjo mund te jete nje prove per te treguar se sa te forte jemi .Une mendoj se gjithnje ne jete ka nje arsye per te vazhduar perpara ,ka nje motiv qe te na drejtojė.Gjithnje ka nje rreze drite ne mes te errėsirės.E vetmja gjė qė ne duhet te bejme eshte te ecim,per ta arritur ate rreze drite qe shohim nga larg .Te ecim deri sa te arrijme te ajo. Ndoshta atje mund te jete nje burim drite dhe nga larg na jep pershtypjen si thjesht nje rreze..Ne fakt edhe yjet kur i sheh nga larg duken te vegjel…..Por ,nese nuk e bejme edhe kete perpjekje,ateherė duhet ta pranojme se kemi deshtuar perfundimisht !!!!!! ♥♥♥♥♥♥♥♥