Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 1
 1. #1
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Anėtarėsuar
  19-02-2015
  Postime
  2,901

  Kush ishte Mustaf Pasha me 40,000 shqiptar ?

  Nga libri Becker`S VÄRLDSHISTORIA - VI
  Professor Wilhelm Muller - 1899 Stockholm
  Nė shpinen e tij, prane Sofies ishin 40,000 shqiptar nėn komanden e Mustafa Pashės, nė frontin e tij nė Kostandinopje me 30.000 turq, dhe 80.000 banorė sa kishte Adrianopoja
  Edirne (Adrianopoja ) ėshtė njė qytet nė Thrakin Lindore , nė rajonin turk te Marmarasė , nė krahinėn e Edirnesė , nė afėrsi tė kufijve me Greqinė dhe Bullgarinė.
  Edirne ishte kryeqyteti i Perandorisė Osmane nga viti 1365th gjeri ne vitin 1458 , para se te behe Konstandinopoja (sot Stambolli ),
  Nje kenge (ytobe) ndoshta ka te bej me ket Heroi (Hoxhe Mustafa)


  I hans rygg, vid Sofia stod 40 000 albaneser under Mustafa Pascha, framför honom vid Kostantinopel 30 000 turkar, och Adrianopels 80 000 invånare voro till största delen fientligt sinnade.
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura  
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Akuamarini : 11-02-2016 mė 12:42

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •