Kampionati Evropian Franc 2016″ po afron. Shqipria do t luaj ndeshjen debutuese ndaj Zvicrs dhe prve lojtarve shqiptar q luajn me Prfaqsuesen zviceran, syt e t gjithve do t jen edhe te dueli i dy vllezrve Xhaka.Vllai i vogl, Graniti ka folur pr kt duel duke deklaruar se me zemr nuk do dshironte t prballej me Shqiprin. N prononcimin e tij pr Sport Bild mesfushori thekson se do t jet tejet e vshtir t luaj kundr gjakut t tij.

Emri:  granittt.jpg

Shikime: 461

Madhsia:  35.6 KB

Nuk do doja t luaja kundr Shqipris. Vllai kundr vllait, nuk e di si do t jet kjo ndjenj q do t prjetoj n Franc ksaj vere. Ju nuk e dini se si sht kur luan kundr nj kombi, t cilit i detyrohesh shum. Un e di mir, se e kam provuar, por nuk dshiroja ta prsrisja m kurr. sht sinqerisht nj ndjenj ndyr.

sht shum emocionuese. Shum njerz nuk e kuptojn ende pse kam vendosur t luaj pr Zvicrn. Ka njerz t lnduar, ndaj jam fishkllyer nga bashkatdhetart e mi, madje pjesrisht edhe jam ofenduar n dy ndeshjet e luajtura kundr Shqipris., ka deklaruar Xhaka.

Panorama