Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 4
 1. #1
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  02-01-2012
  Postime
  15

  pershndetje me duhet nje ndihm

  pershndetje e kam nje laptop kur du me shkru muzik ne cd nuk po ma pranon edhe pse e ka dvd write multi recorder vetem keshtu ma qet si ne foto Emri: 01.jpg

Shikime: 350

Madhėsia: 38.7 KB

 2. #2
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  15-10-2016
  Vendndodhja
  127.0.0@lushnje.al
  Mosha
  22
  Postime
  7

  Pėr: pershndetje me duhet nje ndihm

  Ndoshta te eshte prishur vendi (hardware) !
  Ose te mungon ndonje driver i disketes !
  Kerko ne google "DriverPack online" edhe shkarko nje gje qe eshte 2 - 3 mb.
  Ajo do ti bej nje scan hardware-it edhe do te tregoj ty te gjithe driverat qe mungojne.
  Por ajo do instaloj edhe disa programe qe nuk te duhen per ti zgjedhur ti ato qe deshiron shko to "expert mode" e ke aty ne te majte !
  edhe "untick" ata qe nuk te duhen edhe instaloje driverin manualisht !
  Gjithmon ate lart beje nqs ke dyshime qe te eshte demtuar driveri ose mungon !

 3. #3
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  21-05-2012
  Postime
  390

  Pėr: pershndetje me duhet nje ndihm

  pėrkthema shqip mesazhin se nuk e kamė marrė akoma diplomėn e italishtesh

 4. #4
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  27-01-2006
  Postime
  459

  Pėr: pershndetje me duhet nje ndihm

  Pėr tė marrė pėrgjigje tė sakt duhet tė specifikoni kompjutorin: sistemin operativ dhe pėrshkrim tė ngjarjes-kur ndodhi dhe nė ē`mėnyrė. Ndikim nė punėn e DVD-cd pajisjes mund tė kenė disa faktor( p.sh. CD/DVD e vjetėr, orvatu me njė disk tė ri tė pa pėrdorur-rast qė mė ndodhi mua nė Windows 10-ose instalo/pėrdor softuer tė ri pėr djegje ) dhe pėrgjigjen e shpejt e gjen kėtu:
  https://support.microsoft.com/en-us/kb/314060
  Shpresojmė qė keni dituri nė gjuhėn angleze, nėse jo atėher shfleto faqet e Microsoftit nė gjuhėn Italiane ose kėrko informata tė mėtejme nė google.
  Sa i pėrket sygjerimit tė sipėrm pėr pėrdorim tė DriverPack online, persnalisht kam dyshime(por pa fakte) pėr kėtė vegėl, nga shkaku qė kur bėn instalime nė kompjutor ti nuk ke informata tė plota se ēka instalohet nė kompjutor paralelisht me instalimet e driver-ave-Drejtuesve.Kėshtu ishte mė pėrpara kur e testova veglėn nė fjalė. (Tani nuk kam njohuri se si funksionon kjo vegėl)
  Nėse ke dėshirė mund ta pėrdorish kėtė vegėl pėr skenim dhe azhurnim/pėrditsim tė drivera-ve/drejtuesve tu.
  Snail Driver:
  http://snailsuite.com/
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Rrjeti : 16-10-2016 mė 11:36

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •