Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 6
 1. #1
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  25-12-2015
  Postime
  3

  rreth makinave

  pershendetje, doja ndihmen tuaj reth nje problemi qe kam me makinen time. esht me kambio manuale.
  kur jam duke ecur ne rruge dhe tentoj te bej zbritje marshi nga me i lart ne me te ulet ne momentin qe shtyp freksionin makina fiket dhe me pas po e hoqa kemben nga freksioni motorri merr nje goditje dhe ndizet serisht. ca mund ta shkaktoj kete problem?

 2. #2
  not exist Maska e skender76
  Anėtarėsuar
  10-06-2003
  Vendndodhja
  Sa me larg Shqiperise...
  Postime
  4,783

  Pėr: rreth makinave

  Ēfare marke/viti eshte makina?

  Me aq sa kuptova une, nuk i shkon mire karburanti.
  paqen, e sjell vetem drejtsia

 3. #3
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  25-12-2015
  Postime
  3

  Pėr: rreth makinave

  makina esht ford Ka 1.3 benzin viti 98. me specifikisht rreth problemit te karburantit? mos ndoshta e ka filtri i karburantit mendon?

 4. #4
  not exist Maska e skender76
  Anėtarėsuar
  10-06-2003
  Vendndodhja
  Sa me larg Shqiperise...
  Postime
  4,783

  Pėr: rreth makinave

  Un mendoj se problemi qe dron tek karburatori.
  Nese do ishte problemi tek filtra, do te jepte probleme sidomos ne ngjitje te marrsheve.
  paqen, e sjell vetem drejtsia

 5. #5
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  25-12-2015
  Postime
  3

  Pėr: rreth makinave

  Citim Postuar mė parė nga skender76 Lexo Postimin
  Un mendoj se problemi qe dron tek karburatori.
  Nese do ishte problemi tek filtra, do te jepte probleme sidomos ne ngjitje te marrsheve.
  A KE ndonje ide sesa mund te kushtoj si problem?

 6. #6
  i/e regjistruar Maska e taku72
  Anėtarėsuar
  23-11-2011
  Vendndodhja
  tirane
  Postime
  115

  Pėr: rreth makinave

  Ka mundwsi tek karboratori se me duket se jane me karborator elektrik ato makina dhe ne momentin qe je ne ecje dhe shtyp freksionin motori punon ne regjim pune minimo,dhe ka mundesi te kesh probleme me rrugen e minimos se karburatori punon me regjime pune te ndryshme

Fjalėt Kyēe pėr Temėn

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •