Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 6 prej 6
 1. #1
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  24,126
  Faleminderit
  65
  785 falenderime n 643 postime

  "Euro 2016", hidhet shorti, Shqipria n grupin A me Francn, Zvicrn dhe Rumanin

  Emri: Serbia-Albania-Pri_3073171k.jpg

Shikime: 524

Madhsia: 49.6 KB

  N orn 18:00 do t hidhet n Nion t Zvicrs shorti pr fazn finale t Europianit Franc 2016, ku Shqipria do t njoh tre rivalt e saj pr fazn e grupeve. Pr tifozt shqiptar, kjo do t jet hera e par q do t provojn emocionet e ktij shorti, ndrsa trajneri italian i kuqezinjve, Xhani de Biazi, deklaron se nuk ka asnj preferenc pr emrin e rivalit, pasi Shqipria sht n vazon e katrt dhe t gjitha skuadrat q ajo do t ket si kundrshtare, do Franc 2016, t jen t nj niveli m t mir.

  Sot n orn 18:00 hidhet n Nion t Francs shorti pr fazn finale t Kampionatit Europian Franc 2016. Shqipria do t njoh tre rivalt e saj pr fazn e ndeshjeve n grupe. sht hera e par q vendi yn po luan n nj kampionat europian futbolli. Shqipria ndodhet n vazon e katrt dhe gjith skuadrat e tjera q do t ket si kundrshtare do t jn t nj niveli m t lart. N momentin e hedhjes s shortit n Franc do t jen t pranishm gjasht zyrtar t lart t FSHF-s, bashk edhe me trajnerin e Kombtares, Xhani de Biazi.

  Delegacioni kryesohet nga presidenti i FSHF-s, Armand Duka, i cili shoqrohet nga Sekretari i Prgjithshm, Ilir Shulku, zv.sekretari ela dhe menaxheri i ekipit prfaqsues, Alban Bushi. N Paris ata do t bashkohen me Drejtorin e Marrdhnieve me Jasht, Denis Bastari dhe Drejtorin e Marrdhnieve me Publikun, Xhankarlo Padovan, t cilt kan marr pjes edhe n seminarin e organizuar nga UEFA. Duka sht shprehur nj dit m par se Shqipria nuk shkon me pushime n Franc, por do t provoj t zhvilloj Europianin e saj.

  Ndrkoh trajneri De Biazi ka thn se ska preferenc pr emrin e rivalit. Nuk dua t zgjedh asnj skuadr q e preferoj n grup, e as q do t doja ta evitoja. I marrim skuadrat nj nga nj. Jemi n vazon e katrt dhe nuk kemi probleme. Duke e pasur parasysh se t gjith jan t fort, nuk kemi dshir t evitojm asknd, u shpreh tekniku Italian. M posht vazot me secilin ekip dhe varianti m i mir dhe m i keq.

  VAZO 1

  Franca, Spanja, Gjermania, Anglia, Portugalia, Belgjika


  VAZO 2

  Itali, Rusi, Zvicr, Austri, Kroaci, Ukrain


  VAZO 3

  ekia, Suedia, Polonia, Rumania, Sllovakia, Hungaria


  VAZO 4

  Turqia, Republika i Irlands, Islanda, Uellsi, Shqipria, Irlanda E Veriut, Shqipria

  Varianti m i mir pr Shqiprin: Portugalia, Austria, Hungaria;

  Varianti m i keq pr Shqiprin: Spanja, Italia, Suedia;

  Lapsi

 2. #2
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  24,126
  Faleminderit
  65
  785 falenderime n 643 postime

  Pr: "Euro 2016", sot hidhet shorti

  Europiani 22016, Shqipria n grupin A me Francn, Rumanin dhe Zvicrn

  Emri: Shorti.jpg

Shikime: 94

Madhsia: 34.4 KB

  Po hidhet shorti i finaleve t Kampionatit Europian “Franc 2016” n Paris dhe dy kundrshtart e par t Shqipris jan pr momentin Franca dhe Rumania.

  Kuqezinjt jan renditur n grupin A pikeisht me francezt dhe rumunt.

  Shqip

 3. #3
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  24,126
  Faleminderit
  65
  785 falenderime n 643 postime

  Pr: "Euro 2016", sot hidhet shorti

  Hidhet shorti i “Franc 2016”, Shqipria n grupin A, me Francn, Zvicrn dhe Rumanin

  PARIS- Jo vetm kuqezinjt e Xhani De Biasit por gjith shqiptart, po mbajn sot syt nga Parisi i Francs, aty ku Federata Europiane e Futbollit po hedh shortin e finaleve t Europianit Franc 2016, ku Shqipria bn pjes n vazon e katrt.

  Msohet se Shqipria do jet n Grupin A dhe kundrshtar do ket Francn Rumanin dhe Zvicrn.

  Prfaqsuesja jon merr pjes pr her t par n nj kompeticion kaq t rndsishm, pasi arriti e dyta n fazn e grupeve, ku la pas Danimarkn e Serbin, teksa vetm Portugalia korri nj rezultat m pozitiv se t przgjedhurit e Xhani De Biasit.

  Pjes e delegacionit shqiptar n Franc jan presidenti i FSHF-s, Armand Duka, sekretari i prgjithshm, Ilir Shulku, zv.sekretari Besnik ela, trajneri i Kombtares, Xhani De Biazi dhe menaxheri i saj, Alban Bushi.

  M hert, drejt Francs jan nisur edhe drejtori i marrdhnieve me jasht, Denis Bastari, si dhe ai i marrdhnieve me publikun, Xhankarlo Padovan, t cilt kan marr pjes n seminarin e organizuar nga UEFA enkas pr Europianin.

  (ma.ar/BalkanWeb)

 4. #4
  Optimus Prime Maska e optimus.prime
  Antarsuar
  05-08-2007
  Postime
  846
  Faleminderit
  9
  17 falenderime n 17 postime

  Pr: "Euro 2016", hidhet shorti, Shqipria n grupin A me Francn, Zvicrn dhe Rumani

  me pak fat grupi nuk eshte edhe i pakalueshem...shpresojme!
  Nse dshiron ta dish t vrtetn duhet t jesh i gatshm ta pranosh.

 5. #5
  Peace and love
  Antarsuar
  16-06-2006
  Vendndodhja
  usa
  Postime
  1,900
  Faleminderit
  122
  65 falenderime n 61 postime

  Pr: "Euro 2016", hidhet shorti, Shqipria n grupin A me Francn, Zvicrn dhe Rumani

  grupi shume interesant. shpresojme per paraqitje dinjitoze..

 6. #6
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  08-12-2003
  Vendndodhja
  Tiron
  Postime
  984
  Faleminderit
  115
  47 falenderime n 45 postime

  Pr: "Euro 2016", hidhet shorti, Shqipria n grupin A me Francn, Zvicrn dhe Rumani

  Per shqiprin ishte arritje modhe qe erdhem deri ktu. Ndaj frances dhe zvicres as qe bohet fjal ti morim pik. Po fitem me romunt jemi n'rregull.

Fjalt Kye pr Temn

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •