Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 5
  1. #1
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    04-04-2006
    Vendndodhja
    Tirone
    Postime
    8,398

    Ç' është Zajednica?

    Të gjithë ata që nuk po e kuptojnë procesin e Zajednices .
    Kjo video e tregonë shumë thjeshtë ma mirë që na sqaronë veq lodhesh .
    Prandaj të gjithë ju që nuk e keni kuptuar ende shikone këtë video dhe mundesishtë shprendane sa më shumë tju sqarojmë edhe të tjerve .



    https://www.facebook.com/10000987604...4747637531103/
    Unë jam njeri i thjeshtë.
    Kënaqem me pak.
    Më mjafton më e mira.

  2. #2
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    17-04-2002
    Postime
    180

    Për: Ç' është Zajednica?

    O sa te thjeshta duken gjerat kur degjon vetm nje kembane :-)

  3. #3
    i/e regjistruar Maska e SERAFIM DILO
    Anëtarësuar
    06-01-2008
    Postime
    7,508

    Për: Ç' është Zajednica?

    Se ligjet-marreveshjet jane "akte" te "vullnetit te pergjithshem",sovraniteti perben ushtrimin konkret. Simbas Rosseau,mbi te gjitha sovraniteti eshte "total" i pa diskutueshem,sepse pikerisht edhe ai vjen o eshte ekspresion i keti vullneti te pergjithshem. Sovraniteti-shteti eshte nje "trup" qenie kolektive (etre collectif),nuk mund te raprezentohet nga vetvetja; pushteti mund te trasmetohet o trasferohet por vullneti jo. Te vesh ne diskutim sovranitetin do te thote te vesh ne diskutim shtetin. Te vesh ne diskutim sovranitetin,nga perfaqsuesit e politikes qe perfaqsojne kete "trup", eshte te vesh ne diskutim "vullnetin" ;dhe te vesh ne diskutim vullnetin do te thote te vesh ne diskutim lirine.Dhe liria eshte nje e drejte qe nuk mund te diskutohet,vullnet qe nuk trasferohet.

  4. #4
    i/e regjistruar Maska e martini1984
    Anëtarësuar
    02-04-2009
    Postime
    5,594

    Për: Ç' është Zajednica?

    Ruset jane popull me GEN....NACIONALISTA dhe jo sumshkepur.

    Te ngren bythesh kur je sumkaluc.
    Kush nuk mendon sipas menyres se tij,nuk ka llogjike!

  5. #5
    i/e regjistruar Maska e Akuamarini
    Anëtarësuar
    19-02-2015
    Postime
    2,642

    Për: Ç' është Zajednica?

    “Zajednica” nuk Kalone !
    Kosova po rrezikohet seriozisht nga Asociacioni Zajednice së serbis që po tentohet të instalohet në Kosovë nepermjete Isa Mustafes dhe Hashim Thaqit.

    Gjykata Kushtetuse po duket vetem nje farce sepse boterisht ditehet që Isa Hashim Thaqi kan kapur Shtetin dhe Gjykata Kushtetuese esht pjes e kesaj kapje.

    Gjykata Kushtetuese duhej të anulonte marrveshjen për Zajednicen ne tersi dhe jo te te perdor fjal se pershtatet apo nuk pershtatet me Kushtetuten e Kosovës e cila dhe ashtu esht Kushtetut ne deme te Shtetit të Kosovës, esht Kushtetut e dale nga paketa e Atisarit dhe me shume esht Kushtetute e minoriteteve se sa e Shqiptarve dhe Shtetit të Kosovës.

    Qeveria e Isa Hashim Mustafes, tani do tentoin te retushoim me nje kozmetike kete marrveshje dhe ta shesin para popullit si te ndryshuar dhe me Kushtetute të Kosovës por që Zajednica esht po ajo qe esht bere ne Serbi dhe esht neshkruar në Bruksel ndermjete Vucicit dhe Isa Mustafes.

    Protestat sduhet te ndalen deri ne anulimin e kesaj marrveshje dhe dorheqja e Qeveris Hashim – Isa.
    Shkuan: Azem Zekaj
    https://zerikosoves.com/category/politike/

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •