Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 5 prej 5
 1. #1
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  04-04-2006
  Vendndodhja
  Tirone
  Postime
  8,460
  Faleminderit
  295
  123 falenderime n 103 postime

  ' sht Zajednica?

  T gjith ata q nuk po e kuptojn procesin e Zajednices .
  Kjo video e tregon shum thjesht ma mir q na sqaron veq lodhesh .
  Prandaj t gjith ju q nuk e keni kuptuar ende shikone kt video dhe mundesisht shprendane sa m shum tju sqarojm edhe t tjerve .  https://www.facebook.com/10000987604...4747637531103/
  Un jam njeri i thjesht.
  Knaqem me pak.
  M mjafton m e mira.

 2. #2
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  17-04-2002
  Postime
  155
  Faleminderit
  15
  14 falenderime n 10 postime

  Pr: ' sht Zajednica?

  O sa te thjeshta duken gjerat kur degjon vetm nje kembane :-)

 3. #3
  i/e regjistruar Maska e SERAFIM DILO
  Antarsuar
  06-01-2008
  Postime
  7,141
  Faleminderit
  434
  518 falenderime n 436 postime

  Pr: ' sht Zajednica?

  Se ligjet-marreveshjet jane "akte" te "vullnetit te pergjithshem",sovraniteti perben ushtrimin konkret. Simbas Rosseau,mbi te gjitha sovraniteti eshte "total" i pa diskutueshem,sepse pikerisht edhe ai vjen o eshte ekspresion i keti vullneti te pergjithshem. Sovraniteti-shteti eshte nje "trup" qenie kolektive (etre collectif),nuk mund te raprezentohet nga vetvetja; pushteti mund te trasmetohet o trasferohet por vullneti jo. Te vesh ne diskutim sovranitetin do te thote te vesh ne diskutim shtetin. Te vesh ne diskutim sovranitetin,nga perfaqsuesit e politikes qe perfaqsojne kete "trup", eshte te vesh ne diskutim "vullnetin" ;dhe te vesh ne diskutim vullnetin do te thote te vesh ne diskutim lirine.Dhe liria eshte nje e drejte qe nuk mund te diskutohet,vullnet qe nuk trasferohet.

 4. #4
  Perjashtuar
  Antarsuar
  02-04-2009
  Postime
  5,653
  Faleminderit
  633
  178 falenderime n 161 postime

  Pr: ' sht Zajednica?

  Ruset jane popull me GEN....NACIONALISTA dhe jo sumshkepur.

  Te ngren bythesh kur je sumkaluc.

 5. #5
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  1,403
  Faleminderit
  35
  78 falenderime n 72 postime

  Pr: ' sht Zajednica?

  Zajednica nuk Kalone !
  Kosova po rrezikohet seriozisht nga Asociacioni Zajednice s serbis q po tentohet t instalohet n Kosov nepermjete Isa Mustafes dhe Hashim Thaqit.

  Gjykata Kushtetuse po duket vetem nje farce sepse boterisht ditehet q Isa Hashim Thaqi kan kapur Shtetin dhe Gjykata Kushtetuese esht pjes e kesaj kapje.

  Gjykata Kushtetuese duhej t anulonte marrveshjen pr Zajednicen ne tersi dhe jo te te perdor fjal se pershtatet apo nuk pershtatet me Kushtetuten e Kosovs e cila dhe ashtu esht Kushtetut ne deme te Shtetit t Kosovs, esht Kushtetut e dale nga paketa e Atisarit dhe me shume esht Kushtetute e minoriteteve se sa e Shqiptarve dhe Shtetit t Kosovs.

  Qeveria e Isa Hashim Mustafes, tani do tentoin te retushoim me nje kozmetike kete marrveshje dhe ta shesin para popullit si te ndryshuar dhe me Kushtetute t Kosovs por q Zajednica esht po ajo qe esht bere ne Serbi dhe esht neshkruar n Bruksel ndermjete Vucicit dhe Isa Mustafes.

  Protestat sduhet te ndalen deri ne anulimin e kesaj marrveshje dhe dorheqja e Qeveris Hashim Isa.
  Shkuan: Azem Zekaj
  https://zerikosoves.com/category/politike/

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •