Close
Faqja 2 prej 2 FillimFillim 12
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 35 prej 35
 1. #21
  i/e regjistruar Maska e Xhemis
  Anėtarėsuar
  17-11-2003
  Vendndodhja
  Iliri
  Postime
  1,420
  Faleminderit
  2
  73 falenderime nė 59 postime

  Pėr: Shamia, nderi, femra...

  Ky shkrimi me poshte e sqaron qellimet e Mbuleses.Nje nga ato eshte ruajtja e dashurise bashkeshortore duke i mbrojtur ciftet qe te dashurit e tyre te jene unik ne zemrat e tyre pa pasur nderhyrje te intereferencave pamore.Shkrimi trajton edhe pjesen e filmit kur Xhulia Roberts perzihet nga dyqani per shkak te veshjes se saj ne filmin Pretty Woman.

  http://www.forumishqiptar.com/thread...mi-i-Laicizmit
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Xhemis : 16-12-2015 mė 13:51
  Celesi i Parajses:Ska hyjni tjeter pervec Zotit, dhe se Jezusi dhe Muhamedi a.s jane profetet e Tij.

 2. #22
  i/e regjistruar Maska e Xhemis
  Anėtarėsuar
  17-11-2003
  Vendndodhja
  Iliri
  Postime
  1,420
  Faleminderit
  2
  73 falenderime nė 59 postime

  Pėr: Shamia, nderi, femra...

  Por ka dhe vajza si kunata e Tony Bler qe ka perfaqesuar Islamin

  Celesi i Parajses:Ska hyjni tjeter pervec Zotit, dhe se Jezusi dhe Muhamedi a.s jane profetet e Tij.

 3. #23
  Revolucioni ėshtė afėr Maska e Nuh Musa
  Anėtarėsuar
  02-05-2002
  Vendndodhja
  vjenė, austri
  Mosha
  43
  Postime
  4,579
  Faleminderit
  26
  143 falenderime nė 133 postime

  Pėr: Shamia, nderi, femra...

  Citim Postuar mė parė nga Xhemis Lexo Postimin
  Ky shkrimi me poshte e sqaron qellimet e Mbuleses.Nje nga ato eshte ruajtja e dashurise bashkeshortore duke i mbrojtur ciftet qe te dashurit e tyre te jene unik ne zemrat e tyre pa pasur nderhyrje te intereferencave pamore.Shkrimi trajton edhe pjesen e filmit kur Xhulia Roberts perzihet nga dyqani per shkak te veshjes se saj ne filmin Pretty Woman.

  http://www.forumishqiptar.com/thread...mi-i-Laicizmit
  Aktualisht jam duke e pare pikerisht skenen ku e largojne nga dyqani....luan ne ZDF (kanal gjerman)....

  Mbulesa e femres eshte nje nga elementet qe tregon superioritetin e islamit, krejt kulturat e njohin mbulesen (te burrit e te gruas) por asnjera nuk e ka arrijt shkallen e rrespektit dhe te mbrojtjes se saje sic e ke ne kulturen islame.

  Selam
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Nuh Musa : 16-12-2015 mė 16:02
  albanish by nature

 4. #24
  Moderator Maska e arbereshi_niko
  Anėtarėsuar
  16-10-2006
  Postime
  3,182
  Faleminderit
  54
  148 falenderime nė 128 postime

  Pėr: Shamia, nderi, femra...

  Citim Postuar mė parė nga Xhemis Lexo Postimin
  burka mbaj dhe hebrenjte

  Skedarėt e Bashkėngjitur 169506
  He mo se po tallesh ti...!
  Po edhe hebrenj edhe orthodhoks...ha ha ha :-)
  Tobenestrafkurulla!!! Ha ha ha ......
  Mos jane gje foto te modifikuara!
  A po jane ata te "portokallise" qe po bejne provat per Vitin e Ri...:-)?

  Po s'ke ēthua, foto kryeveper!!! Faleminderit, mqs me je drejtuar... ( por une ju dola ne mbrojtje me )
  Pershendetje
  Mėsoi tė tjerėt me jetėn tėnde dhe jo me fjalėt e tua

 5. #25
  Shqiperia eshte Evrope Maska e iliria e para
  Anėtarėsuar
  24-04-2002
  Vendndodhja
  Cunami ne Indonezi zgjati per disa minuta, kurse ne trojet tona 500 vjet.
  Postime
  4,964
  Faleminderit
  141
  234 falenderime nė 190 postime

  Pėr: Shamia, nderi, femra...

  Pyetja ishte se a ben mbulesa_shamia femren te ndershme, dhe jo se kush dhe pse mbulohet. Sa ndikon shamia te morali i femres?

  Emri: 65212_473804012657402_69778890_n.jpg

Shikime: 461

Madhėsia: 50.0 KB

  Emri: 300174_502747189763084_1846394873_n.jpg

Shikime: 202

Madhėsia: 47.4 KB
  Lumi ka ujin e paster ne burim


  Kombi mbi te gjitha

 6. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar iliria e para pėr postimin:

  mesia4ever (11-01-2016)

 7. #26
  i/e regjistruar Maska e Evian
  Anėtarėsuar
  04-08-2015
  Postime
  507
  Faleminderit
  42
  73 falenderime nė 65 postime

  Pėr: Shamia, nderi, femra...

  Per filozofėn, nikoēire te kesaj teme e cila kupton vetem ate qe sheh :  PS : Edhe "ato" me burka po vjidhkan.


  Hajde filozofi, hajde !

 8. #27
  Moderator Maska e arbereshi_niko
  Anėtarėsuar
  16-10-2006
  Postime
  3,182
  Faleminderit
  54
  148 falenderime nė 128 postime

  Pėr: Shamia, nderi, femra...

  O hajvan!
  Po Niko nuk ka hapur asnje teme ketu...
  Po hapesi i temes, Iliria e para, ta ka thene mire;
  "Cunami ne Indonezi zgjati per disa minuta, kurse ne trojet tona 500 vjet.!"
  I lumte dora, se pikerisht keshtu e mendon shqiptari dhe gjithe bota!
  Mėsoi tė tjerėt me jetėn tėnde dhe jo me fjalėt e tua

 9. #28
  i/e regjistruar Maska e Evian
  Anėtarėsuar
  04-08-2015
  Postime
  507
  Faleminderit
  42
  73 falenderime nė 65 postime

  Pėr: Shamia, nderi, femra...

  Citim Postuar mė parė nga arbereshi_niko Lexo Postimin
  O hajvan!
  Po Niko nuk ka hapur asnje teme ketu...
  Po hapesi i temes, Iliria e para, ta ka thene mire;
  "Cunami ne Indonezi zgjati per disa minuta, kurse ne trojet tona 500 vjet.!"
  I lumte dora, se pikerisht keshtu e mendon shqiptari dhe gjithe bota!
  Ose je i dehur, ose pseudonimi i dyt eshte pikerisht i kesaj "ilirijės".

 10. #29
  i/e regjistruar Maska e Xhemis
  Anėtarėsuar
  17-11-2003
  Vendndodhja
  Iliri
  Postime
  1,420
  Faleminderit
  2
  73 falenderime nė 59 postime

  Pėr: Shamia, nderi, femra...

  Citim Postuar mė parė nga arbereshi_niko Lexo Postimin
  He mo se po tallesh ti...!
  Po edhe hebrenj edhe orthodhoks...ha ha ha :-)
  Tobenestrafkurulla!!! Ha ha ha ......
  Mos jane gje foto te modifikuara!
  A po jane ata te "portokallise" qe po bejne provat per Vitin e Ri...:-)?

  Po s'ke ēthua, foto kryeveper!!! Faleminderit, mqs me je drejtuar... ( por une ju dola ne mbrojtje me )
  Pershendetje


  Ortodoks sepse jane konservatore apo se di kuptimin e fjales ortodoks zotrote.Si ka mundesi nese ke bere dhe shkolle fetare ortodokse?

  Tobeestagfirullah eshte fjale pendese ne gjuhen shqipe perkthehet Teube -Pendohem, Estagfir-Kerkoj Falje, Allah-Ty o Zot.Pra e perkthyer ne shprehje Pendohem dhe kerkoj falje tek ti o Zot( ose o Allah.)

  Imagjinoje pak sikur fjalen vello ta perkthejme me fjalen burka apo perce ne bibel?

  64 Edhe Rebeka ngriti sytė dhe pa Isakun; atėherė zbriti me tė shpejtė nga deveja,
  65 dhe i tha shėrbėtorit: "Kush ėshtė ai njeri qė vjen nga fusha drejt nesh?". Shėrbėtori u pėrgjegj: "Éshtė zotėria im". Atėherė ajo mori vellon dhe u mbulua.Zanafilla 24
  Celesi i Parajses:Ska hyjni tjeter pervec Zotit, dhe se Jezusi dhe Muhamedi a.s jane profetet e Tij.

 11. #30
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  19-08-2013
  Postime
  559
  Faleminderit
  0
  8 falenderime nė 8 postime

  Pėr: Shamia, nderi, femra...

  ZĖMRA DUHET TĖ JETĖ E PASTĖR.


  Rreth Jezusit u mblodhėn farisenjtė dhe disa skribė qė kishin ardhur nga Jeruzalemi.

  Ata vunė re se disa nga dishepujt e tij po hanin bukė me duar tė papastra, domethėnė tė palara, dhe i paditėn.

  Nė fakt farisenjtė dhe tė gjithė Judenjtė nuk hanė pa i larė mė parė me shumė kujdes duart, duke iu pėrmbajtur traditės sė pleqve;

  dhe, kur kthehen nga tregu, nuk hanė pa u pastruar mė parė. Ka shumė gjėra tė tjera qė ata duhet tė respektojnė pėr shkak tė traditės: larjen e kupave, tė brokave, tė enėve prej bakri dhe tė shtretėrve.

  Pastaj farisenjtė dhe skribėt e pyetėn: ``Pėrse dishepujt e tu nuk sillen sipas traditės sė pleqve, por hanė bukė pa i larė duart?``.

  Por ai duke u pėrgjigjur u tha atyre: ``Mirė profetizoi Isaia pėr ju, hipokritė, siē ėshtė shkruar: "Ky popull me buzė mė nderon, por zemra e tyre rri larg meje.

  Por kot mė bėjnė njė kult, duke mėsuar doktrina, tė cilat janė porosi nga njerėzit".

  Duke lėnė pas dore, pra, urdhėrimin e Perėndisė, ju i pėrmbaheni traditės sė njerėzve: larje brokash dhe kupash; dhe bėni shumė gjėra tė tjera tė ngjashme``.

  U tha atyre akoma: ``Ju jeni tė shkathėt pėr tė anuluar urdhėrimin e Perėndisė, pėr tė zbatuar traditėn tuaj.

  E nė fakt Moisiu tha: "Ndero atin tėnd dhe nėnėn tėnde", dhe: "Ai qė mallkon atin ose nėnėn, tė dėnohet me vdekje".

  Por ju thoni: "Nė qoftė se dikush i thotė atit tė vet ose nėnės sė vet: Gjithēka qė mund tė bėjė pėr ty ėshtė kurban, domethėnė njė ofertė Perėndisė",

  nuk e lejoni atė tė bėjė asgjė pėr atin e vet ose pėr nėnėn e vet,

  duke e anuluar kėshtu fjalėn e Perėndisė me traditėn tuaj, qė ju e keni trashėguar. Dhe ju po bėni shumė gjėra tė tjera tė ngjashme``.


  Pastaj thirri gjithė turmėn rreth vetes dhe i tha: ``Mė dėgjoni tė gjithė dhe kuptoni:

  Nuk ka asgjė jashtė njeriut qė, duke hyrė nė tė, mund ta ndotė atė; pėrkundrazi janė ato gjėra qė dalin prej tij qė e ndotin.

  Kush ka veshė pėr tė dėgjuar, le tė dėgjojė!

  Mė pas, kur ai u kthye nė shtėpi, larg turmės, dishepujt e vet e pyetėn pėr kuptimin e shėmbėlltyrės.

  Dhe ai u tha atyre: ``Edhe ju qėnkeni kaq tė pamend? A nuk e kuptoni se ēdo gjė qė nga jashtė hyn te njeriu nuk mund ta ndotė,

  sepse nuk i hyn nė zemėr, por nė bark, dhe pastaj jashtėqitet nė gjiriz?``. Duke folur kėshtu, ai i deklaroi tė pastra tė gjitha ushqimet.

  Tha akoma: ``Ajo qė del nga njeriu, e bėn atė tė ndotur.

  Sepse nga brenda, domethėnė nga zemra e njeriut, dalin mendimet e mbrapshta, shkeljet e kurorės, kurvėrimi, vrasjet,

  vjedhjet, lakmitė, ligėsitė, mashtrimet, pafytyrėsia, smira, blasfemia, kryelartėsia, budallallėku.

  Tė gjitha kėto tė mbrapshta dalin nga brenda dhe e ndotin njeriut``
  .

 12. #31
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  19-08-2013
  Postime
  559
  Faleminderit
  0
  8 falenderime nė 8 postime

  Pėr: Shamia, nderi, femra...

  Ky ėshtė agjėrimi qė mė pėlqen.

  Shkkruan Isaia profet: " Bėrtit me zė tė lartė e mos pusho, porsi bori lartėsoje zėrin tėnd!
  Shpallja popullit tim fajet e tij, shtėpisė sė Jakobit mėkatet e tij.
  Sepse ata mė kėrkojnė ditė pėr ditė dhe dėshirojnė t’i njohin udhėt e mia,
  porsi populli qė vepron drejtėsinė qė nuk e harron tė drejtėn e Hyjit tė vet.
  Kėrkojnė prej meje gjyq tė drejtė, dėshirojnė tė jenė afėr Hyjit.
  “Pse tė agjėrojmė, kur ti nuk na shikon, pse ta pėrulim shpirtin tonė, nėse ti s’e di?”
  Ja, nė ditėn e agjėrimit tuaj ju gjeni punė dhe i mbytni nė punė tė gjithė punėtorėt tuaj.
  Ja, ju agjėroni pėr t’u fjalosur e grindur, e rraheni me grushte si tė patenzonė.
  Mos agjėroni mė si sot, nėse doni tė dėgjohet zėri juaj kėtu lart.
  Pse, a i tillė ėshtė agjėrimi qė unė zgjodha, dita kur njeriu bėn vetėmohim?
  Tė ulėsh porsi zunkthi kokėn tėnde, tė shtrosh grathore edhe hi?
  A thua kėtė do ta quash
  agjėrim e ditė qė i pėlqen Zotit?
  Vallė, a s’ėshtė agjėrimi qė unė zgjodha: t’i kėputėsh verigat e padrejtėsisė,
  t’i zgjidhėsh leqet e zgjedhės, t’i lėshosh tė lirė tė ndrydhurit,
  tė copėtosh ēdo zgjedhė? A jo ta ndash bukėn tėnde me tė uriturin,
  t’i shtiesh nė shtėpinė tėnde skamnorėt e tė pastrehėt?
  Kur ta shohėsh tė zhveshurin, vishe
  dhe mos e pėrbuz farefisin tėnd.
  Atėherė do tė zbardhė porsi agimi drita jote,
  shėrimi yt do tė vijė mė shpejt; para teje do tė ecė drejtėsia jote
  e do tė tė pėrcjellė lavdia e Zotit.
  Atėherė do tė thėrrasėsh e Zoti do tė tė dėgjojė,
  do ta thėrrasėsh e ai do tė pėrgjigjet: “Kėtu jam!”

 13. #32
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  19-08-2013
  Postime
  559
  Faleminderit
  0
  8 falenderime nė 8 postime

  Pėr: Shamia, nderi, femra...

  ZEMRA...RROBAT...


  "Prandaj tani", thotė Zoti,

  "kthehuni tek unė me gjithė zemrėn tuaj,

  me agjėrime, me lot dhe me vajtime".

  Grisni zemrėn tuaj dhe jo rrobat tuaja

  dhe kthehuni tek Zoti, Perėndia juaj,

  sepse ai ėshtė i mėshirshėm dhe plot dhemshuri,

  i ngadalshėm nė zemėrim dhe me shumė dashamirėsi,

  dhe pendohet pėr tė keqen qė ka dėrguar.

 14. #33
  Shqiperia eshte Evrope Maska e iliria e para
  Anėtarėsuar
  24-04-2002
  Vendndodhja
  Cunami ne Indonezi zgjati per disa minuta, kurse ne trojet tona 500 vjet.
  Postime
  4,964
  Faleminderit
  141
  234 falenderime nė 190 postime

  Pėr: Shamia, nderi, femra...

  Kush eshte ky robot?
  Lumi ka ujin e paster ne burim


  Kombi mbi te gjitha

 15. #34
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  19-08-2013
  Postime
  559
  Faleminderit
  0
  8 falenderime nė 8 postime

  Pėr: Shamia, nderi, femra...

  Stolia juaj tė mos jetė e jashtme

  Gjithashtu dhe ju, gra, nėnshtrojuni burrave tuaj, qė, edhe nėse disa nuk i binden fjalės, tė fitohen pa fjalė, nga sjellja e grave tė tyre,

  kur tė shohin sjelljen tuaj tė dlirė dhe me frikė.

  Stolia juaj tė mos jetė e jashtme: gėrshėtimi i flokėve, stolisja me ar ose veshja me rroba tė bukura,

  por njeriu i fshehur i zemrės, me pastėrtinė qė nuk prishet tė njė shpirti tė butė dhe tė qetė, qė ka vlerė tė madhe pėrpara Perėndisė.

  Sepse kėshtu stoliseshin dikur gratė e shenjta qė shpresonin nė Perėndinė, duke iu nėnshtruar burrave tė tyre,

  ashtu si Sara, qė i bindej Abrahamit duke e quajtur "zot"; bija tė saj ju jeni, nė qoftė se bėni mirė dhe nuk trembeni nga ndonjė frikė.

 16. #35
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  14-09-2014
  Postime
  977
  Faleminderit
  2
  28 falenderime nė 28 postime

  Pėr: Shamia, nderi, femra...

  ...mbulesa ka qene nje ide e besimtareve te vjeter indiane, caprashutra(ashtu keshtu), per te zbutur dhunene e zotit mbi ta! ajo levizje deshtoi dhe ata, pervec shpirtit te tyre te mire nuk kishin ndonje veti-nuhatje tjeter duke mos e kuptuar qe me ane te mbulese strikte zoti fuste ne parajse kurva, jevga por edhe kriminele qe mbajne gjalle boten dhe rendin e tij(zoti nuk eshte i keq por gri icmendur dhe pret griun e madh apo te cmendurin e madh qe eshte nje zevendesim i te njejtit)! mbulesa indiane ishte e bukur me pak gjokset zbuluar dhe shamia nuk i pengonte floket te tregonin fytyren e individit!

Faqja 2 prej 2 FillimFillim 12

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •