Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 6
 1. #1
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  24,845
  Postimet n Bllog
  3

  Hueyda El Saied: Pres me padurim t iki nga Tirana. Nuk jetohet m ktu

  Emri: jkije-500x315.jpg

Shikime: 1908

Madhsia: 14.1 KB

  Hueyda El Saied, e cila prej pak kohsh ndodhet n Shqipri pr nj angazhim n nj spektakl televiziv, duket se mezi po pret t largohet nga Tirana.

  Ajo thot se u kthye pr dy muaj n Tiran, por nuk jetohet me kta njerz.

  Miqte e mi jam munduar te ndaj me ju momentet te kendshme te jetes sime si dhe te percjell mesazhe pozitive. Nje nga ato ishte ai kur para 2 muajsh vendosa te kaloja se bashku me tim bir disa muaj ne vendlindjen time (ne Tirane) kjo, per arsye profesionale si dhe te isha prane gjyshes sime 79-vjeare. Por sonte dua tju them qe mezi po pres qe te kthehem ne vendin tim adoptiv Luksembourgun, se nuk paska gje me te tmerrshme se te jesh e rrethuar nga varferia shpirterore e disa individeve te palumtur, toksik, fallco, pa kurajo, xheloz, qe shesin mend nga mengjesi deri ne darke qe kane bere nje fllucke sapuni, e qe per me teper, edukaten ta marrin per dobesi, pozitivitetin per mendjelehtesi, pasionin per munduri, shkruan ajo.

  Kan qen t shumta komentet mbshtetse pr Hueyda EL Saied, ka i ka dhna asaj shtys pr nj tjetr koment.

  Me sa shoh nuk jam e vetmja qe m shqeteson fakti se ketu ne Shqiperi problemet nuk vijne vetem nga varferia ekonomike, se fundja kur nuk kemi para i kerkojme hua nje te afermi, kur nuk kemi drita shkojme pijme nje kafe tek bari i lagjes qe ka, kur skemi uje ikim bejme dush tek nje mik e keshtu me radhe jemi mesuar nga halli tja gjejme anen gjerave. Problemi yne jane marredheniet qe ndertojme me njeri tjetrin, marredhenie qe ndonjehere te japin pershtypjen sikur jemi ne xhungel, ku ai qe bertet, shan me shume apo ai qe intrigon fiton. Une kam zgjedhur te bej art dhe ashtu si me sygjeronit dhe shume prej jush nuk kam pse te terhiqem apo trembem perderisa ritmi i zemres sime dikton cdo krijim apo performance timen. Kete gje po bej aktualisht ne qendren Adnan me djemte dhe vajzat te cilet nuk degjojne . Se bashku ne jemi duke u pergatitur per spektaklin Ne 1 Jave ku te shtunen do te kendojme ne gjuhen e shenjave kengen Heal the World (Sheroni Boten) te Michael Jackson, pr shume arsye do t jete nje nga performancat me emocionuese qe kam bere deri m tani , shkruan Info.al.

 2. #2

  Pr: Hueyda El Saied: Pres me padurim t iki nga Tirana. Nuk jetohet m ktu

  Qenka; "vajze qe paska dy pare tru".E vertet,ai eshte bere vend ku nuk mund te jetohet.

 3. Anetart m posht kan falenderuar SERAFIM DILO pr postimin:

  martini1984 (31-01-2016)

 4. #3
  Moderator Maska e benseven11
  Antarsuar
  10-09-2002
  Vendndodhja
  new jersey-usa
  Postime
  13,748

  Pr: Hueyda El Saied: Pres me padurim t iki nga Tirana. Nuk jetohet m ktu

  ajo qe ajo ka thene eshte opinion
  i krijuar nga cfare thone shumica
  e banoreve te Tiranes
  Me fjale te tjera eshte paragjykim
  domethene nje mendim i influencuar nga ndikimi i opinionit publik dhe jo nje vleresim i pavarur dhe objektiv
  Shumica e Banoreve ne Tirane
  thone ekzakt qe nuk jetohet ketu
  .... edhe leke te kesh ne Tirane
  ske ce do lol,ky eshte nje opinion
  ne teresi i publikut ne Tirane sepse ka shume dyndje shume trafik shume stres dhe njerezit
  i jane adaptuar situates klimaterike sociale negative

 5. #4
  i/e regjistruar Maska e martini1984
  Antarsuar
  02-04-2009
  Postime
  5,601

  Pr: Hueyda El Saied: Pres me padurim t iki nga Tirana. Nuk jetohet m ktu

  Citim Postuar m par nga benseven11 Lexo Postimin
  ajo qe ajo ka thene eshte opinion
  i krijuar nga cfare thone shumica
  e banoreve te Tiranes
  Me fjale te tjera eshte paragjykim
  domethene nje mendim i influencuar nga ndikimi i opinionit publik dhe jo nje vleresim i pavarur dhe objektiv
  Shumica e Banoreve ne Tirane
  thone ekzakt qe nuk jetohet ketu
  .... edhe leke te kesh ne Tirane
  ske ce do lol,ky eshte nje opinion
  ne teresi i publikut ne Tirane sepse ka shume dyndje shume trafik shume stres dhe njerezit
  i jane adaptuar situates klimaterike sociale negative
  AJO ka THENE se cfar vendi MIZERABEL je bere.
  E VERTETA DHEMB.
  Kush nuk mendon sipas menyres se tij,nuk ka llogjike!

 6. #5
  i/e regjistruar Maska e martini1984
  Antarsuar
  02-04-2009
  Postime
  5,601

  Thumbs up Pr: Hueyda El Saied: Pres me padurim t iki nga Tirana. Nuk jetohet m ktu

  Citim Postuar m par nga Albo Lexo Postimin
  Emri: jkije-500x315.jpg

Shikime: 1908

Madhsia: 14.1 KB

  Hueyda El Saied

  Miqte e mi jam munduar te ndaj me ju momentet te kendshme te jetes sime si dhe te percjell mesazhe pozitive. Nje nga ato ishte ai kur para 2 muajsh vendosa te kaloja se bashku me tim bir disa muaj ne vendlindjen time (ne Tirane) kjo, per arsye profesionale si dhe te isha prane gjyshes sime 79-vjeare. Por sonte dua tju them qe mezi po pres qe te kthehem ne vendin tim adoptiv Luksembourgun, se nuk paska gje me te tmerrshme se te jesh e rrethuar nga varferia shpirterore e disa individeve te palumtur, toksik, fallco, pa kurajo, xheloz, qe shesin mend nga mengjesi deri ne darke qe kane bere nje fllucke sapuni, e qe per me teper, edukaten ta marrin per dobesi, pozitivitetin per mendjelehtesi, pasionin per munduri, shkruan ajo.

  Kan qen t shumta komentet mbshtetse pr Hueyda EL Saied
  Komenti im: te ecte mbare atje ku jeton dhe mos e ca koken per flluska trojore(ke bere nje AUTOPSI te PERKRYER dhe MERITON....TOTAL RESPEKT)
  Si dhe mos u kthe KURRE.
  Kush nuk mendon sipas menyres se tij,nuk ka llogjike!

 7. #6
  i/e regjistruar Maska e xhori
  Antarsuar
  25-12-2006
  Vendndodhja
  MARCHE
  Postime
  1,518

  Pr: Hueyda El Saied: Pres me padurim t iki nga Tirana. Nuk jetohet m ktu

  eshte mese normale nje thenie e tille per nje qe jeton jashte shqiperise, mbase atyre qe jetojne ne shqiperi nuk u ben pershtypje sepse jane pajtuar me realitetin ne shqiperi
  jesht prm ne aliarm
  jeshm more jeshm
  po drita skeshm

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •