Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 6
  1. #1
    Shpirt Shqiptari Maska e Albo
    Anëtarësuar
    16-04-2002
    Vendndodhja
    Philadelphia
    Postime
    30,122
    Postimet në Bllog
    17

    Hueyda El Saied: Pres me padurim të iki nga Tirana. Nuk jetohet më këtu

    Emri:  jkije-500x315.jpg

Shikime: 2393

Madhësia:  14.1 KB

    Hueyda El Saied, e cila prej pak kohësh ndodhet në Shqipëri për një angazhim në një spektakël televiziv, duket se mezi po pret të largohet nga Tirana.

    Ajo thotë se u kthye për dy muaj në Tiranë, por nuk jetohet me këta njerëz.

    “Miqte e mi jam munduar te ndaj me ju momentet te kendshme te jetes sime si dhe te percjell mesazhe pozitive. Nje nga ato ishte ai kur para 2 muajsh vendosa te kaloja se bashku me tim bir disa muaj ne vendlindjen time (ne Tirane) kjo, per arsye profesionale si dhe te isha prane gjyshes sime 79-vjeçare. Por sonte dua t’ju them qe mezi po pres qe te kthehem ne vendin tim adoptiv Luksembourgun, se nuk paska gje me te tmerrshme se te jesh e rrethuar nga varferia shpirterore e disa individeve te palumtur, toksikë, fallco, pa kurajo, xheloz, qe shesin mend nga mengjesi deri ne darke qe kane bere nje fllucke sapuni, e qe per me teper, edukaten ta marrin per dobesi, pozitivitetin per mendjelehtesi, pasionin per çmunduri…”, shkruan ajo.

    Kanë qenë të shumta komentet mbështetëse për Hueyda EL Saied, çka i ka dhëna asaj shtysë për një tjetër koment.

    “Me sa shoh nuk jam e vetmja qe më shqeteson fakti se ketu ne Shqiperi problemet nuk vijne vetem nga varferia ekonomike, se fundja kur nuk kemi para i kerkojme hua nje te afermi, kur nuk kemi drita shkojme pijme nje kafe tek bari i lagjes qe ka, kur s’kemi uje ikim bejme dush tek nje mik e keshtu me radhe jemi mesuar nga halli t’ja gjejme anen gjerave. Problemi yne jane marredheniet qe ndertojme me njeri tjetrin, marredhenie qe ndonjehere te japin pershtypjen sikur jemi ne xhungel, ku ai qe bertet, shan me shume apo ai qe intrigon fiton. Une kam zgjedhur te bej art dhe ashtu siç me sygjeronit dhe shume prej jush nuk kam pse te terhiqem apo trembem perderisa ritmi i zemres sime dikton cdo krijim apo performance timen. Kete gje po bej aktualisht ne qendren “Adnan” me djemte dhe vajzat te cilet nuk degjojne “. Se bashku ne jemi duke u pergatitur per spektaklin “Ne 1 Jave” ku te shtunen do te kendojme ne gjuhen e shenjave kengen “Heal the World” (Sheroni Boten) te Michael Jackson, për shume arsye do të jete nje nga performancat me emocionuese qe kam bere deri më tani” , shkruan Info.al.

  2. #2
    i/e regjistruar Maska e SERAFIM DILO
    Anëtarësuar
    06-01-2008
    Postime
    7,488

    Për: Hueyda El Saied: Pres me padurim të iki nga Tirana. Nuk jetohet më këtu

    Qenka; "vajze qe paska dy pare tru".E vertet,ai eshte bere vend ku nuk mund te jetohet.

  3. Anetarët më poshtë kanë falenderuar SERAFIM DILO për postimin:

    martini1984 (31-01-2016)

  4. #3
    Moderator Maska e benseven11
    Anëtarësuar
    10-09-2002
    Vendndodhja
    new jersey-usa
    Postime
    13,816

    Për: Hueyda El Saied: Pres me padurim të iki nga Tirana. Nuk jetohet më këtu

    ajo qe ajo ka thene eshte opinion
    i krijuar nga cfare thone shumica
    e banoreve te Tiranes
    Me fjale te tjera eshte paragjykim
    domethene nje mendim i influencuar nga ndikimi i opinionit publik dhe jo nje vleresim i pavarur dhe objektiv
    Shumica e Banoreve ne Tirane
    thone ekzakt qe nuk jetohet ketu
    .... edhe leke te kesh ne Tirane
    ske ce do lol,ky eshte nje opinion
    ne teresi i publikut ne Tirane sepse ka shume dyndje shume trafik shume stres dhe njerezit
    i jane adaptuar situates klimaterike sociale negative

  5. #4
    i/e regjistruar Maska e martini1984
    Anëtarësuar
    02-04-2009
    Postime
    5,594

    Për: Hueyda El Saied: Pres me padurim të iki nga Tirana. Nuk jetohet më këtu

    Citim Postuar më parë nga benseven11 Lexo Postimin
    ajo qe ajo ka thene eshte opinion
    i krijuar nga cfare thone shumica
    e banoreve te Tiranes
    Me fjale te tjera eshte paragjykim
    domethene nje mendim i influencuar nga ndikimi i opinionit publik dhe jo nje vleresim i pavarur dhe objektiv
    Shumica e Banoreve ne Tirane
    thone ekzakt qe nuk jetohet ketu
    .... edhe leke te kesh ne Tirane
    ske ce do lol,ky eshte nje opinion
    ne teresi i publikut ne Tirane sepse ka shume dyndje shume trafik shume stres dhe njerezit
    i jane adaptuar situates klimaterike sociale negative
    AJO ka THENE se cfar vendi MIZERABEL je bere.
    E VERTETA DHEMB.
    Kush nuk mendon sipas menyres se tij,nuk ka llogjike!

  6. #5
    i/e regjistruar Maska e martini1984
    Anëtarësuar
    02-04-2009
    Postime
    5,594

    Thumbs up Për: Hueyda El Saied: Pres me padurim të iki nga Tirana. Nuk jetohet më këtu

    Citim Postuar më parë nga Albo Lexo Postimin
    Emri:  jkije-500x315.jpg

Shikime: 2393

Madhësia:  14.1 KB

    Hueyda El Saied

    “Miqte e mi jam munduar te ndaj me ju momentet te kendshme te jetes sime si dhe te percjell mesazhe pozitive. Nje nga ato ishte ai kur para 2 muajsh vendosa te kaloja se bashku me tim bir disa muaj ne vendlindjen time (ne Tirane) kjo, per arsye profesionale si dhe te isha prane gjyshes sime 79-vjeçare. Por sonte dua t’ju them qe mezi po pres qe te kthehem ne vendin tim adoptiv Luksembourgun, se nuk paska gje me te tmerrshme se te jesh e rrethuar nga varferia shpirterore e disa individeve te palumtur, toksikë, fallco, pa kurajo, xheloz, qe shesin mend nga mengjesi deri ne darke qe kane bere nje fllucke sapuni, e qe per me teper, edukaten ta marrin per dobesi, pozitivitetin per mendjelehtesi, pasionin per çmunduri…”, shkruan ajo.

    Kanë qenë të shumta komentet mbështetëse për Hueyda EL Saied
    Komenti im: te ecte mbare atje ku jeton dhe mos e ca koken per flluska trojore(ke bere nje AUTOPSI te PERKRYER dhe MERITON....TOTAL RESPEKT)
    Si dhe mos u kthe KURRE.
    Kush nuk mendon sipas menyres se tij,nuk ka llogjike!

  7. #6
    i/e regjistruar Maska e xhori
    Anëtarësuar
    25-12-2006
    Vendndodhja
    MARCHE
    Postime
    1,518

    Për: Hueyda El Saied: Pres me padurim të iki nga Tirana. Nuk jetohet më këtu

    eshte mese normale nje thenie e tille per nje qe jeton jashte shqiperise, mbase atyre qe jetojne ne shqiperi nuk u ben pershtypje sepse jane pajtuar me realitetin ne shqiperi
    jeshét prèmè ne aliarèm
    jeshèm more jeshèm
    po drita skeshèm

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •