Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 10
 1. #1
  Kunja_01 Maska e Duke_Of_Arberia
  Antarsuar
  02-08-2003
  Vendndodhja
  overal, ne levizje.
  Postime
  2,491

  Grabiten 3 milion euro n Kashar!

  Lapsi.al mson detaje t tjera nga ngjarja e ndodhur sot n mesdit n autostradn Tiran-Durrs, pran Qafs s Kasharit, ku u sulmua dhe m pas u grabit nj automjet i blinduar q transportonte parat e nj banke t nivelit t dyt. Burime t Lapsi.al thon se parat e grabitura jan t Banks Credins, ndrsa bhet fjal pr nj shum prej 3 milion eurosh.

  N komunikatn e shprndar pr mediat policia nuk e bri publik emrin e banks e as shumn e grabitur, ndrsa sqaroi dinamikn e ngjarjes. N mesdit n vendin e quajtur rruga e Kasharit, pa kthyer n Laknas, nj automjet tip fuoristrad i ka prer rrugn dy automjeteve t nj firme private sigurimi Rogat Security t cilt ishin duke transportuar parat.

  Dy automjetet e siguris private, nj furgon i blinduar me targa TR 46 17 L dhe automjeti tjetr shoqrues po i ksaj shoqrie fizike me targa AA 169 DF t cila ishin duke udhtuar n drejtim t Rinasit, kur ju ndrpritet rruga nga nj automjet tip fuoristrad me targa TR 8801E, n t cilin dyshohet se udhtonin disa persona.

  N kto memente mjetet jan ndaluar nga mjeti tip fuoristrad nga e cila kan zbritur disa persona t veshur me pajime policie, maska dhe arm zjarri , t cilt me an t nj sendi kan thyer xhamat e automjetit t blinduar dhe kan zbritur me forc punonjsit e policis private duke i shtrir n tok, dhe pasi kan marr sasin e lekve jan larguar me automjetin e tyre.

  Dyshohet gjithashtu q kta persona t ken gjuajtur me arm zjarri, pasi n cilsin e provs materiale n vendngjarje jan gjetur disa gzhoja.

  Personat pasi jan larguar me automjetin e tyre tip Fuoristrad, e kan braktisur at n afrsi t City Park duke e djegur.

  Jan shoqruar pr n mjediset e Drejtoris s Policis Tiran, 6 punonjsit e policis private pr tu marr n pyetje lidhur me ngjarjen e ndodhur.

  Policia po punon pr zbardhje e plot t ngjarjes si edhe kapjen e autorve duke mobilizuar t gjith punonjsit e Policis dhe ngritur pika kontrolli.

  Lapsi.al q n momentet e para publikoi foto dhe video nga vendi ku grabitsit u kishin vn flakn automjetit, me t ciln ia mbathn pas grabitjes s parave. Banka Credins sht nj prej bankave t rndsishme n vend, e themeluar vite m par nga bankieri i ndjer, Artan Santo. Ky i fundit u ekzekutua dy vjet m par prball hyrjes n selin qndrore t banks n zonn e ish-Bllokut n kryeqytet. Ekzekutimi mafioz sht ende pa autor./LAPSI.AL
  Trimi mir me shok shum!!!!!!

 2. #2
  Kunja_01 Maska e Duke_Of_Arberia
  Antarsuar
  02-08-2003
  Vendndodhja
  overal, ne levizje.
  Postime
  2,491

  Pr: Grabiten 3 milion euro n Kashar!

  Kesaj i thone hold-up alla shqiptare ne mes te dites.
  Na marrshin te ligat italianet dhe Hollivudi...
  Trimi mir me shok shum!!!!!!

 3. #3

  Pr: Grabiten 3 milion euro n Kashar!

  Thyhen kollaj xhamat e makines se blinduar? se kam iden

 4. #4
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  04-04-2006
  Vendndodhja
  Tirone
  Postime
  8,398

  Pr: Grabiten 3 milion euro n Kashar!

  Citim Postuar m par nga Qyfyre Lexo Postimin
  Thyhen kollaj xhamat e makines se blinduar? se kam iden
  Teorikisht jane te pathyeshem, por ata qe i kane thyer e kane ditur klecken me siguri.. Ndoshta nuk ishte fare makine e blinduar dhe e kishin bere te dukej si e tille, Makinat e blinduara kushtojne shume.
  Un jam njeri i thjesht.
  Knaqem me pak.
  M mjafton m e mira.

 5. #5

  Pr: Grabiten 3 milion euro n Kashar!

  Si perfundim 3 milion dollare jane leket apo nuk dihet akoma.Po prisja qe te ndryshonte shuma si radhen tjeter,ku nuk dihej sa thase ishin.
  ( Si duket kesaj radhe i paskan mare me ek )

 6. #6
  ..Mos me prek!! Maska e Lulke
  Antarsuar
  18-11-2014
  Postime
  1,664

  Pr: Grabiten 3 milion euro n Kashar!

  Citim Postuar m par nga Duke_Of_Arberia Lexo Postimin
  Kesaj i thone hold-up alla shqiptare ne mes te dites.
  Na marrshin te ligat italianet dhe Hollivudi...
  Te na marin te ligat the ?
  Un kam frike se ne ja kemi marr Ne kthese qekur atyre per krime e image te tilla si kto .
  It`s not that you can`t ...It`s that you won`t .

 7. #7
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  04-04-2006
  Vendndodhja
  Tirone
  Postime
  8,398

  Pr: Grabiten 3 milion euro n Kashar!

  Citim Postuar m par nga SERAFIM DILO Lexo Postimin
  Si perfundim 3 milion dollare jane leket apo nuk dihet akoma.Po prisja qe te ndryshonte shuma si radhen tjeter,ku nuk dihej sa thase ishin.
  ( Si duket kesaj radhe i paskan mare me ek )
  Njerez brenda bankes thone se jane marre 3 thase me euro. 3 miljon euro
  Un jam njeri i thjesht.
  Knaqem me pak.
  M mjafton m e mira.

 8. Anetart m posht kan falenderuar 2043 pr postimin:

  SERAFIM DILO (05-12-2015)

 9. #8

  Pr: Grabiten 3 milion euro n Kashar!

  Citim Postuar m par nga 2043 Lexo Postimin
  Njerez brenda bankes thone se jane marre 3 thase me euro. 3 miljon euro
  "Thone" kur gjehen ne rruge. Ne banke nuk kan sepse te "thone" se duhet te "flasi" dokumenti o dokumentacioni.

  (Ne pergjithsi, leket banka nuk i peshon me kile o i numuron me thase ).

 10. #9
  Kunja_01 Maska e Duke_Of_Arberia
  Antarsuar
  02-08-2003
  Vendndodhja
  overal, ne levizje.
  Postime
  2,491

  Pr: Grabiten 3 milion euro n Kashar!

  Citim Postuar m par nga SERAFIM DILO Lexo Postimin
  "Thone" kur gjehen ne rruge. Ne banke nuk kan sepse te "thone" se duhet te "flasi" dokumenti o dokumentacioni.

  (Ne pergjithsi, leket banka nuk i peshon me kile o i numuron me thase ).
  Tani kur vidhen 3 milion evro ne mes te dites pa asnje te arrestuar, eshte mese e qarte se edhe strukturat e policise me urdher "nga larte", jane pjesemarres ne sabotim! Sigurisht qe nje dore ndihme ketu ia kane dhene edhe disa individe te konjuktures se bankes.
  Sepse Credins Bank duke ditur sasine e shumes se vjedhur, menjehere bllokojne apo sinjalizojne numrin e serise gje qe te on automatikisht tek autoret e kesaj vjedhjeje. Kjo lloj praktike ndiqet nga bankat sot ne te gjithe boten.
  Ketu nuk jane vjedhur vepra artistiko-kulturore me vlere, te cilat mund t'i shesesh mbas nje periudhe fshehjeje ne tregun e zi, por thjeshte para me numer serie dhe date prodhimi.

  Mirepo edhe kjo ngjarje do kaloje ne harrese. Kur jane vrare e zhdukur bankier ne mes te dites, pa asnje te dyshuar apo arrestuar, perse te mos vidhen serbes-serbes edhe disa miliona euro?!

  Ne kete faze kemi mberritur...
  Trimi mir me shok shum!!!!!!

 11. #10

  Pr: Grabiten 3 milion euro n Kashar!

  Citim Postuar m par nga Duke_Of_Arberia Lexo Postimin
  Tani kur vidhen 3 milion evro ne mes te dites pa asnje te arrestuar, eshte mese e qarte se edhe strukturat e policise me urdher "nga larte", jane pjesemarres ne sabotim! Sigurisht qe nje dore ndihme ketu ia kane dhene edhe disa individe te konjuktures se bankes.
  Sepse Credins Bank duke ditur sasine e shumes se vjedhur, menjehere bllokojne apo sinjalizojne numrin e serise gje qe te on automatikisht tek autoret e kesaj vjedhjeje. Kjo lloj praktike ndiqet nga bankat sot ne te gjithe boten.
  Ketu nuk jane vjedhur vepra artistiko-kulturore me vlere, te cilat mund t'i shesesh mbas nje periudhe fshehjeje ne tregun e zi, por thjeshte para me numer serie dhe date prodhimi.

  Mirepo edhe kjo ngjarje do kaloje ne harrese. Kur jane vrare e zhdukur bankier ne mes te dites, pa asnje te dyshuar apo arrestuar, perse te mos vidhen serbes-serbes edhe disa miliona euro?!

  Ne kete faze kemi mberritur...
  E vertet.

  Prandaj nuk thuhet asnjehere shifra egzakt. Eshte bere si mode,duket sikur bankat nuk numurojne leket

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •