Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 3 prej 3

Tema: Pershendetje

 1. #1
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  20-11-2015
  Postime
  3
  Faleminderit
  1
  0 falenderime nė 0 postime

  Pershendetje

  Jam i fejuar me nje vajze qe jeton ne Amerike. Ajo ka pasaporten Amerikane dhe tani kemi filluar proceduren qe une te shkoj te jetoje atje si Fiance.

  Megjithate, une deshiroje te di se si eshte jeta atje jo ne qytetet e medha, por me te vogla.

  Psh sa para duhet te shpenzoje per qirane e shtepise qe do e marre, pagesa e rrymes, ujit, mbeturianve e shume sigurimeve tjera qe as nuk ja kam iden.

  Dua te di pak rreth jetes atje edhe pse familja e te fejuares time jeton atje dhe se nuk kam dyshim qe do te kem mbeshtetjen e tyre te plot per ndihme, por deshiroj te di nga ndonje qe jeton atje te me tregoje disa gjera.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Leos : 20-11-2015 mė 21:32

 2. #2
  IrC AlBaSoUl.CoM Maska e MISTREC_BERATI
  Anėtarėsuar
  11-03-2003
  Vendndodhja
  GreeCe
  Mosha
  37
  Postime
  283
  Faleminderit
  15
  7 falenderime nė 6 postime

  Pėr: Pershendetje

  Citim Postuar mė parė nga Leos Lexo Postimin
  Jam i fejuar me nje vajze qe jeton ne Amerike. Ajo ka pasaporten Amerikane dhe tani kemi filluar proceduren qe une te shkoj te jetoje atje si Fiance.

  Megjithate, une deshiroje te di se si eshte jeta atje jo ne qytetet e medha, por me te vogla.

  Psh sa para duhet te shpenzoje per qirane e shtepise qe do e marre, pagesa e rrymes, ujit, mbeturianve e shume sigurimeve tjera qe as nuk ja kam iden.

  Dua te di pak rreth jetes atje edhe pse familja e te fejuares time jeton atje dhe se nuk kam dyshim qe do te kem mbeshtetjen e tyre te plot per ndihme, por deshiroj te di nga ndonje qe jeton atje te me tregoje disa gjera.
  atije ka vetem pune daku 80% e rroges te iken me taksat
  Na mbyten servilat.com

 3. #3
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  24-07-2013
  Vendndodhja
  Usa
  Mosha
  43
  Postime
  2
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim

  Pėr: Pershendetje

  Gjeja e pare per te cilen duhet te preokupohesh eshte gjuha. Te gjithe ankohen per punen pa menduar qe nuk e flasim gjuhen angleze.Thjesht meso pak sa per fillim. Ēdo gje paguhet. Uroj TA kesh te lehte emigrimin.
  Sa per te filluar :Ēdo muaj
  Nje kontrat cell $ 50
  Qeraja $ 500 min varet se Ku jeton.
  Pages minimale $8.50 ora. Mendoza vete sa mund te punosh dhe cfar nivel jete do te besh.

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •