Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 3

Tema: Pershendetje

  1. #1
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    20-11-2015
    Postime
    3

    Pershendetje

    Jam i fejuar me nje vajze qe jeton ne Amerike. Ajo ka pasaporten Amerikane dhe tani kemi filluar proceduren qe une te shkoj te jetoje atje si Fiance.

    Megjithate, une deshiroje te di se si eshte jeta atje jo ne qytetet e medha, por me te vogla.

    Psh sa para duhet te shpenzoje per qirane e shtepise qe do e marre, pagesa e rrymes, ujit, mbeturianve e shume sigurimeve tjera qe as nuk ja kam iden.

    Dua te di pak rreth jetes atje edhe pse familja e te fejuares time jeton atje dhe se nuk kam dyshim qe do te kem mbeshtetjen e tyre te plot per ndihme, por deshiroj te di nga ndonje qe jeton atje te me tregoje disa gjera.
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Leos : 20-11-2015 mė 21:32

  2. #2
    IrC AlBaSoUl.CoM Maska e MISTREC_BERATI
    Anėtarėsuar
    11-03-2003
    Vendndodhja
    GreeCe
    Postime
    150

    Pėr: Pershendetje

    Citim Postuar mė parė nga Leos Lexo Postimin
    Jam i fejuar me nje vajze qe jeton ne Amerike. Ajo ka pasaporten Amerikane dhe tani kemi filluar proceduren qe une te shkoj te jetoje atje si Fiance.

    Megjithate, une deshiroje te di se si eshte jeta atje jo ne qytetet e medha, por me te vogla.

    Psh sa para duhet te shpenzoje per qirane e shtepise qe do e marre, pagesa e rrymes, ujit, mbeturianve e shume sigurimeve tjera qe as nuk ja kam iden.

    Dua te di pak rreth jetes atje edhe pse familja e te fejuares time jeton atje dhe se nuk kam dyshim qe do te kem mbeshtetjen e tyre te plot per ndihme, por deshiroj te di nga ndonje qe jeton atje te me tregoje disa gjera.
    atije ka vetem pune daku 80% e rroges te iken me taksat
    Na mbyten servilat.com

  3. #3
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    24-07-2013
    Vendndodhja
    Usa
    Postime
    2

    Pėr: Pershendetje

    Gjeja e pare per te cilen duhet te preokupohesh eshte gjuha. Te gjithe ankohen per punen pa menduar qe nuk e flasim gjuhen angleze.Thjesht meso pak sa per fillim. Ēdo gje paguhet. Uroj TA kesh te lehte emigrimin.
    Sa per te filluar :Ēdo muaj
    Nje kontrat cell $ 50
    Qeraja $ 500 min varet se Ku jeton.
    Pages minimale $8.50 ora. Mendoza vete sa mund te punosh dhe cfar nivel jete do te besh.

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •