Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 10
 1. #1
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  25,187
  Postimet n Bllog
  3

  Ilir Meta: N Qeverin e Rilindjes do bhet si them un e jo Rama!

  Pas marrjes s progresraportit, Nao, nisja e nj vale ndryshimesh n Qeveri? Meta:Mund ta them kt

  Emri: meta2-655x356.jpg

Shikime: 253

Madhsia: 28.6 KB

  Ndryshimi m i fundit n kabinetin qeveritar me dorheqjen e Nasip Naos si Ministr Drejtsie duket se do t pasohet nga t tjera lvizje. T paktn kt la t kuptohet sot kreu i Kuvendit, Ilir Meta, teksa iu prgjigj interesit t gazetarve.
  Meta: Mund ta them kt, por pa asnj diskutim q ky ndryshim pr t cilin dua t falenderoj edhe njher zotin. Nao q i hapi rrug ktij ndryshimi, absolutisht q do ti shrbej impulsve t reja jo vetm sa i takon reforms n drejtsi,jo vetm sa i takon rritjes s transparencs dhe sidomos rolit t Ministris s Drejtsis n kt drejtim pr gjith qeverisjen e vendit por dhe lufts kundr korrupsionit. N kt plan jam i bindur se sht nj lvizje mjaft pozitive.
  Duke folur pr reformn n drejtsi, Meta shprehu bindjen se me ardhjen e opinioneve t Komisionit t Venecias, do prshpejtohet dhe proesi pr prmbylljen e saj.
  Meta: Do bjm gjithka pr t ecur n mnyr sa m t shpejt, n mnyr t qndrueshme dhe gjithprfshirse n kt proes. Dhe pa asnj diskutim pasi t kemi opinionet e Komisionit t Venecias besoj se nuk do t duhet shum koh pr t ecur drejt vendosjes s shtyllave kryesore t ksaj reform n parlament.

  ORA NEWS

 2. #2
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  25,187
  Postimet n Bllog
  3

  Pr: Ilir Meta: N Qeverin e Rilindjes do bhet si them un e jo Rama!

  Ilir Meta e ka me Saimir Tahirin. far dosjesh ka dorzuar Spartak Braho n ambasad? /VIDEO

  Emri: tahiri-braho-prifti-shba.jpg

Shikime: 141

Madhsia: 38.5 KB

  sht e qart se i gjith konflikti ndrmjet Edi Rams dhe Ilir Mets ka lindur dhe sht zhvilluar vetm rreth nj emri, at t ministrit t Brendshm, Saimir Tahiri. Sipas disa zrave afr kryeministrit Rama, por dhe sipas dshmis s Ditan Priftit pr “SYRI.net” ministri i Brendshm ka dy dosje pr Ilir Metn t sjella nga partnert.

  Kreu i LSI-s i cili dyshon se Tahiri ka stisur dosje kundr tij pr llogari t Edi Rams, ka marr cdo mas q Saimir Tahiri te mbett jasht qeveris. Tek ky rezultat t qon nj analiz e ftoht pr lvizjet e papritura t ministrave t LSI-s. Edi Rama msohet se nuk i ka kundrshtuar ndryshimet n qeveri aleatit t tij, por i ka vendosur dy kushte pr kto lvizje: E para ti jap kohe dhe e dyta q Tahiri t shkoj tek Drejtsia dhe LSI t marr Shndetsin.

  Kushtin e par duket se Ilir Meta e pranoi, i dha nj muaj koh q nga takimi n zyrn e tij me kryeministrin Rama. Pr t dytin ngjarjet po tregojn se nuk e ka pranuar. Fakti q Meta bri nj lvizje t njanshme duke trhequr Naon dhe zvendsuar at me Manjanin e le Saimir Tahirin pa ministri dhe mandat n rast konfigurimi t qeveris. Gj pr t cilen Ilir Meta duket se sht i vendosur ti shkoj deri n fund.

  Zra pran tij thon:

  “Ose qeveri e re, ose mazhoranc e re”.

  Por si do ta justifikoj Ilir Meta kmbnguljen pr largimin e Tahirit?

  Me dosje. Dhe pr kt sht kujdesur “eksperti” Spartak Braho i cili ka trokitur n dyert e ambasads m t rndsishme ne vend pr t dorzuar nj dosje kundr ministrit t Brendshm.

  Cila sht ajo? Arrestimi i disa biznesmenve me emr pr trafik droge para pak ditsh n Durrs e ka vn n pozit t vshtir ministrin e Brendshm. Edhe opozita pretendon se tashm ka fakte q partnert ja kan br t mundur kundr ministrit Tahiri. Edhe n Prokurori ndodhet dosja e trafikantve t arrestuar sbashku me “grackn” ku ka rn Tahiri.

  Msohet se organi akuzs ka tashm t provuar komunikimin e kryepolicit t Kors me nj nga t arrestuarit ku e pyet nse komunikoj Beso (Besnik Sulaj) me ministrin. Dhe i arrestuari Pajtim Brae e sqaron se: Beso (Besnik Sulaj sht vllai i nj prej t arrestuarve) e ka marr ne telefon ministrin, por ai (Tahiri) i kishte kthyer nj SMS ku i thoshte se: “Se ke nga un por nga SHISH”. sht pikrisht kjo dosje dhe ky komunikim q supozohet q Spartak Braho t ket dorzuar n ambasadn e vendit mik.

  Me argumentin e largimit t ministrave t prfolur pr korrupsion dhe lidhje me trafikant, po e ndrton Ilir Meta gjith aksionin pr “katarsis” t qeveris “Rama I”. Jo pa qllim e filloi me Nasip Naon, pasi pr kt t fundit n media ditt e fundit u publikuan akuza q m shum gjasa jan servirur nga vet LSI-ja.

  Ilir Meta me nj lvizje realizoi tri qllime. Filloi ndryshimet n qeveri, i zuri ministrin ku mund t strehohej Tahiri dhe largoi nj ministr q shtypi po e sulmonte.  Syri

 3. #3
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  25,187
  Postimet n Bllog
  3

  Pr: Ilir Meta: N Qeverin e Rilindjes do bhet si them un e jo Rama!

  Loja n kulisa e Mets kundr Rams

  Emri: IMG_20151110_184734.jpg

Shikime: 158

Madhsia: 31.7 KB

  Q pasi plasi afera e CEZ Ilir Meta nuk po gjen paqe. Ai ka nisur nj luft kulisash kundr Edi Rams q sht ku e ku m e fort sesa deklaratat e tij n publik, akuzat pr pu kundr tij dhe s fundi pretendimet pr ndryshimin e qeveris. Nn rrogoz Meta sht angazhuar n tre fronte kundr Rams. S pari sht flirtimi me ish kryeministrin Berisha, ndaj t cilit Meta ka pushuar t gjitha akuzat. Dhe jo vetm kaq ata u morn vesh t dy n krkesn e hetimit ndrkombtar pr CEZ-in dhe m pas po t dy votuan kundr tij. Po ashtu ata qen n sinkron t plot lidhur me interpretimin e dorheqjes s ministrit Nao. Edhe Berisha edhe vet i dorhequri edhe Meta e vun gishtin pr t goditur reformn e njanshme n drejtsi t Rams. S dyti Meta sht angazhuar n nj rekrutim mediatik t papar pr t prballuar avantazhin e kryeministrit. Nse Rama po blen aleat me troje ne bregdet, troje ndrtimi apo punsim n vende pllumbash pr familjart, Meta po e bn kt me cash t drejtprdrejt. Dhe nuk sht rastsi q thumbat e tij provokues po zn vendin e mjaftueshm n shtyp. S treti ai sht futur t shfrytzoj edhe lidhjet okulte q ka n gjygjsor pr ta goditur Tamn me ndonj shtje t madhe si ato q po zhvillohen s fundi n gjykatn kushtetuese. Pra n kto tre fronte po e zhvillon kryeparlamentari betejn e tij q me sa duket do t jet e gjat dhe pa kompromis.

  Lapsi

 4. #4
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  25,187
  Postimet n Bllog
  3

  Pr: Ilir Meta: N Qeverin e Rilindjes do bhet si them un e jo Rama!

  LSI largon edhe dy ministra. Meta propozon Andis Harasani tek Transportet dhe Shpetim Idrizin tek Bujqsia

  Emri: 6575ed925ebc33568dfc3faa62504144_XL.jpg

Shikime: 118

Madhsia: 26.3 KB

  Burime t rezervuara tregojn se Ilir Meta nuk ndalon. Pas zvndsimit t Nasip Naos me Ylli Manjanin kreu i LSI ka rn dakort q t terheq Edmond Haxhinaston nga ministr Transporti dhe ta angazhoj me LSI sepse sht organizator i shklqyer elektoral e n vend t tij ti propozoj kryeministrit, ish-deputetin e PS-s Andis Harasani. Kurse n vend t Edmond Panaritit, i cili e dorzon postin e ministrit t Bujqsis, do t propozoj kryetarin e PDIU deputetin Shpetim Idrizi. Pra q Idrizi shkon ministr Bujqsie sht pjes e marrveshjes se LSI me PDIU sepse posti i Bujqsis sht brenda "racionit" t Ilir Mets si parti.
  Kto lvizje t shpejta e t befta e vn kryeministrin Rama para miratimit t emrave t rinj dhe nj fakti se LSI e PDIU jan bllok brenda mazhorancs. Por kjo prshpejton edhe ndryshime t tjera ndr rradht e PS n kabinetin e Rams.
  Nse Edi Rama nuk i pranon emrat e propozuar nga Ilir Meta athere priten zhvillime interesante n mazhoranc. Ndrsa n dark ishte mbledhja e keshillit bashkiak t Tirans pr t miratuar nj numr projektvendimesh, por LSI e braktisi keshillin bashkiak duke ia rrzuar propozimet kryetarit Erion Veliaj dhe solli shtyrjen e mbledhjes, mbledhje e cila filloi me dy or vones. Ishte fjala pr tarifat pr parkingjet n Tiran t cilat sipas LSI jan shum t larta kto q propozon PS. Por nse shikohet prtej tarifave t parkingjeve mund t ndjehet se dika tjetr po luhet, prve interesit t keshilltarve t LSI pr t ulur tarifat.
  Prplasjet mes Rams e Mets , qe po duken si paratermete derisa t bjer termeti 8 ballsh n mazhoranc, ka mundsi t ojn vendin n zgjedhje t parakohshme.

  Koha Jone

 5. #5

  Pr: Ilir Meta: N Qeverin e Rilindjes do bhet si them un e jo Rama!

  Shikoni histerikun Aldo Bumin qe le nam ne PE ! e imagjinoni te kthehet Fazllii, Kunati dhe rrumpalla a Afganistani do behej Shqipria

  http://www.top-channel.tv/lajme/arti...id=312838&rel0

 6. #6
  Kunja_01 Maska e Duke_Of_Arberia
  Antarsuar
  02-08-2003
  Vendndodhja
  overal, ne levizje.
  Postime
  2,526

  Pr: Ilir Meta: N Qeverin e Rilindjes do bhet si them un e jo Rama!

  Zagar kopshti zoologjik, nje saktesim per ty! Fazllii vazhdon te jete i kontraktuar nga qeveria shqiptare, madje me nje kontrate 2 milion dollare me teper se e kaluara!

  Sa per Afganistanin, neve ja kemi kaluar tashme afganeve. Statistikat e shteteve perendimore tregojne se shqiptaret jane te dytet mbas sirianeve si azilkerkues. Me pak fjale kemi lene mbrapa irakienet dhe afganet madje ne disa vende ia kalojme edhe sirianeve. Dero konkurence, kur mendon qe Siria ka 18 milion banore dhe eshte ne nje lufte civile prej 5 vitesh, nderkohe qe ne s'kemi as ISIS dhe as Bashar Al Asad por vetem nje drogaxhi ordiner te ashtuquajtur Rampalle!
  Trimi mir me shok shum!!!!!!

 7. Anetart m posht kan falenderuar Duke_Of_Arberia pr postimin:

  2043 (12-11-2015)

 8. #7

  Pr: Ilir Meta: N Qeverin e Rilindjes do bhet si them un e jo Rama!

  Problemi eshte se ne kemi mentalitet oriental,kemi manine e sulltanit. Mjafton te ndrosh nje sulltan dhe mendojme se ndryshoi dhe sistemi.Nuk mendojme si dhe per shtet,te krijojme shtetin per sulltanin e radhes por gjithmon duam te krijojme sulltanin per shtetin e radhes. Nga ku vjen qe do kryengritje,do rebelim o revolucion na len prap po aty ku ishim. Per kete arsye te rrezosh Saliun do gjesh Ramen,te rrezosh Ramen do gjesh Saliun por edhe po te rrezosh bashke Saliun me Ramen do gjejme prap ne Sali Ram tjeter.

  Por,nuk eshte as ky problemi kryesor sot,problemi i vertete eshte si paradoks qe edhe sulltanet i kemi te dobet,ti rrezosh nuk bejne as zhurme. Nuk i kemi te ngurt qe edhe mund dhe ja vlen ti rrezosh.Nuk jane si objektet o strukturat qe sa me te ngurta te jene aq me shpejte bien dhe shkaterrohen.(Nuk ka "krollo" kur struktura ka flesibilitet).

 9. #8

  Pr: Ilir Meta: N Qeverin e Rilindjes do bhet si them un e jo Rama!

  Citim Postuar m par nga Lul Zagari Lexo Postimin
  Shikoni histerikun Aldo Bumin qe le nam ne PE ! e imagjinoni te kthehet Fazllii, Kunati dhe rrumpalla a Afganistani do behej Shqipria

  http://www.top-channel.tv/lajme/arti...id=312838&rel0
  Faslliin ta ktheu Rama sa fitoi zgjedhjet. E shau tet vjet rresht dhe diten e pare qe erdhin ne pushtet i lidhi kontraten.

  Nejse duhet te jesh socialist i ri,por eshte ne natyren e Rames,te kujtohet "te fala Sandrit" (fazlliit shqiptar),jo vetem qe i dha token (shteterore) per ndertim por doli dhe e mbrojti haptas qe edhe ligji mos ta akuzoje.

 10. #9
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  25,187
  Postimet n Bllog
  3

  Pr: Ilir Meta: N Qeverin e Rilindjes do bhet si them un e jo Rama!

  Rama-Meta takim n rezidencn qeveritare, t pranishm edhe ministrat e PS q s’i “plqejn” Mets

  Emri: meta-dhe-rama.jpg

Shikime: 105

Madhsia: 31.1 KB

  Kryeministri Rama dhe kryetari i Kuvendit Ilir Meta zhvillua nj takim rreth 90 minuta n rezidencn qeveritare ‘Vila 30’ n Tiran. N takim ishin edhe disa deputet e ministra si nga Partia Socialiste edhe nga Lvizja Socialiste pr Integrim.

  Nga radht e PS ishin ministrat Tahiri, Gjiknuri, Beqaj e deputett Rui, Brae . Kurse nga radht e LSI n takim ishin deputett Petrit Vasili dhe Spartak Braho. Takimi mes krerve t koalicionit qeveriss nisi rreth ors 09:45 dhe prfundoi rreth ors 11:30, ku mendohet se u diskutua pr ndryshimet n kabinetin qeveritar. Kujtojm se ministrat q ishin n takim, Tahiri, Gjiknuri e Beqaj, jan pikrisht ata q jan prfolur n media ndaj t cilve Meta ka paknaqsi dhe krkon zvendsimin e tyre. Msohet se ktij takimi m von iu bashkua edhe ministri i ri i Drejtsis Ylli Manjani.

  Gjithashtu nj tjetr tem diskutimi mund t ket qen edhe shtja e buxhetit t shtetit q miratohet n muajin dhjetor pr vitin e ardhshm. Kjo pr faktin se n takim ishte edhe kryetari i Komisionit t Ekonomis, Erjon Brae. Fokus i biseds mund t ket qen edhe braktisja e Kuvendit prej disa javsh e deputetve t LSI. Kjo ra n sy edhe dje, kur gjat gjith seancs ministra e deputet t LSI nuk ishin n sall, kurse n mbrmje kur u votua pr Ylli Manjanin si ministr Drejtsie, t gith deputett e LSI shkuan n Kuvend.

  Syri

 11. #10
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  25,187
  Postimet n Bllog
  3

  Pr: Ilir Meta: N Qeverin e Rilindjes do bhet si them un e jo Rama!

  SHNIM/ Nj koalicion q u ngjiz nga Nar Koka e q ka pr garanci Spartak Brahon

  Emri: rama-koka-braho-meta.jpg

Shikime: 359

Madhsia: 36.8 KB

  Sot Ilir Meta dhe Edi Rama duket sikur jan br srish t ndrgjegjshm se t ndar kalojn menjher n opozit. Meta e ka kuptuar se shantazhi ndaj kryeministrit Edi Rama deri ktu mund t shkonte.

  Edi Rama ja bri t qart aleatit se mund t trheqsh ministrat e LSI-s e ti zvendsosh me k t duash nga prfaqsuesit e LSI-s, por pr ministrat socialist vendos un dhe askush nuk m dikton se k t mbaj e k t heq.

  Kaq ka mjaftuar q Ilir Meta t kuptoj se deri ktu e kishte hapin. Meta ka vrapuar t “qetsoj” militantet e dy kampeve se koalicioni vazhdon nn garancin e Baba Takut. “Spartak Braho sht i LSI-s dhe i PS-s, por dhe sht garancia e koalicionit” u shpreh kreu i LSI-s Ilir Meta.

  Nj koalicion q u ngjiz nga Nar Koka e q ka pr garanci Spartak Brahon, sht n normalitetin e tij q t gjith mirfunksionimin ta bazoj n pazaret ndrmjet dy liderve prkats.

  Nj koalicion me Narin ideator e Baba Takun garant, mund ta detyroj kryeministrin t marr charter n Gjermani vetm nj or pasi ka zbritur n Berlin pr tu kthyer n Tiran, pasi Ilir Meta po konsumonte nj dark t dyshimt q mund ti rrzonte qeverin.

  Dhe sot nn garancin e Spartak Brahos u shpreh dhe Ilir Meta, koalicioni mirfunksionon.

  T tilla insituata dhe zvarritje do t shikojm deri n zgjedhje. Ilir Meta dhe Edi Rama jan t dnuar t vazhdojn bashk, se ndryshe ikin n opozit. Nar Koka dhe Baba Taku jan t “dnuar” t mbajn autorsin e ideimit dhe garantimit t koalicionit edhe pse realisht nuk kan pasur e nuk kan asgj n dor.

  Syri

Fjalt Kye pr Temn

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •