Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 3 prej 3
 1. #1
  i/e regjistruar Maska e Ronierjoni
  Antarsuar
  22-09-2015
  Postime
  148
  Faleminderit
  4
  18 falenderime n 17 postime

  Flamuri i Shqiptar n hn n vitin 1971, nga astronauti Alan B. Shepard

  Lexojme ne forume per shqipetar qe kane luftuar per flamuj te huaj por shikone kt amerikan qe ngrin n hn flamurin e Skanderbeut !

  N vitin 1971 Gjat misionit Apollo 14 astronauti Alan B. Shepard, merr me vete n hn pr t nderuar nj kongresmen me origjin shqipetare nga Kora, flamurin shqiptar.

  Astronauti l nj shnim duke krkuar ndjes pr cilsin e dobt t figurs. Posht shkrimi n anglisht

  Emri: Moon.JPG

Shikime: 1263

Madhsia: 53.5 KB

 2. #2
  i/e regjistruar Maska e Ronierjoni
  Antarsuar
  22-09-2015
  Postime
  148
  Faleminderit
  4
  18 falenderime n 17 postime

  Pr: Flamuri i Shqiptar n hn n vitin 1971, nga astronauti Alan B. Shepard

  Ja dhe nje Astronaut me origjine shqiptare nga Kora krenar per kombin dhe Flamurin e tij, William G. Gregory Lieutenant Colonel NASA.
  Gazeta Illyria e shqipetareve t ameriks citon Vete Kolonelin q thot se "Shpresoj q Shqipria do t krenohet me arritjet e mia n hapsir"

  Emri: gregor-w.jpg

Shikime: 388

Madhsia: 15.2 KB

 3. #3
  i/e regjistruar Maska e Ronierjoni
  Antarsuar
  22-09-2015
  Postime
  148
  Faleminderit
  4
  18 falenderime n 17 postime

  Pr: Flamuri i Shqiptar n hn n vitin 1971, nga astronauti Alan B. Shepard

  Nesim Kaloshi mund te jete mbase nje astronaut i ardhsem shqipetar por qe jeton ne Greqi:

  http://www.albasoul.com/modules.php?...ticle&sid=1896

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •