Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 1 prej 1
 1. #1
  i/e regjistruar Maska e Poeti
  Anėtarėsuar
  18-03-2003
  Vendndodhja
  Ferizaj-Kosovė
  Postime
  4,221
  Faleminderit
  103
  101 falenderime nė 95 postime

  Lajmi i Fundit: Pėrfundon votimi, Kosova drejt UNESCO-s!

  Publikuar: 16:04 / 21.10.2015  Nė votimin e mbajtur sot nė mbledhjen e bordit ekzekutiv, Kosova ka marrė 27 vota pro, 14 kanė qenė kundėr dhe 14 kanė abstenuar.

  Pėrfaqėsuesit nga Rusia dhe Kuba janė duke lobuar qė tė votohet pėr shtyrjen e vendimit pėr Kosovėn.

  Delegacioni i Kosovės ėshtė duke pritur nė hollin e selisė sė UNESCO-s derisa pritet qė sot Kėshilli Ekzekutiv ta japė dritėn e gjelbėr pėr anėtarėsim tė Kosovės nė UNESCO. /kp/
  --------------------------------------------------------------------------------  Rusia dhe Kuba e ēojnė nė pauzė mbledhjen e UNESCO-s
  Mbledhja e bordit ekzekutiv tė UNESCO-s tashmė ndodhet nė pauzė me kėrkesė tė Kubės e mbėshtetur nga Rusia .

  Gjermania, Britania dhe Shqipėria kanė prezantuar kėrkesėn e Kosovės si dhe idenė e anėtarėsimit nė kėtė organizatė, ndėrkaq, pėrfaqėsuesi i Kubės ka folur mė gjatė nė kė takim dhe mė mė pas ka kėrkuar pauzė 10 minutėshe pėr ēka u mbėsdhtet edhe nga Rusia, njofton Klan Kosova.
  MOS SHIKONI KISHA E XHAMIA, FEJA E SHQIPTARIT ĖSHTĖ SHQIPTARIA

 2. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar Poeti pėr postimin:

  KILI MERTURI (21-10-2015)

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •