Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 1
 1. #1
  i/e regjistruar Maska e Poeti
  Antarsuar
  18-03-2003
  Vendndodhja
  Ferizaj-Kosov
  Postime
  4,215

  Lajmi i Fundit: Prfundon votimi, Kosova drejt UNESCO-s!

  Publikuar: 16:04 / 21.10.2015  N votimin e mbajtur sot n mbledhjen e bordit ekzekutiv, Kosova ka marr 27 vota pro, 14 kan qen kundr dhe 14 kan abstenuar.

  Prfaqsuesit nga Rusia dhe Kuba jan duke lobuar q t votohet pr shtyrjen e vendimit pr Kosovn.

  Delegacioni i Kosovs sht duke pritur n hollin e selis s UNESCO-s derisa pritet q sot Kshilli Ekzekutiv ta jap dritn e gjelbr pr antarsim t Kosovs n UNESCO. /kp/
  --------------------------------------------------------------------------------  Rusia dhe Kuba e ojn n pauz mbledhjen e UNESCO-s
  Mbledhja e bordit ekzekutiv t UNESCO-s tashm ndodhet n pauz me krkes t Kubs e mbshtetur nga Rusia .

  Gjermania, Britania dhe Shqipria kan prezantuar krkesn e Kosovs si dhe iden e antarsimit n kt organizat, ndrkaq, prfaqsuesi i Kubs ka folur m gjat n k takim dhe m m pas ka krkuar pauz 10 minutshe pr ka u mbsdhtet edhe nga Rusia, njofton Klan Kosova.
  MOS SHIKONI KISHA E XHAMIA, FEJA E SHQIPTARIT SHT SHQIPTARIA

 2. Anetart m posht kan falenderuar Poeti pr postimin:

  KILI MERTURI (21-10-2015)

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •