Close
Faqja 1 prej 3 123 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 20 prej 49
 1. #1
  i/e regjistruar Maska e Xhemis
  Anėtarėsuar
  17-11-2003
  Vendndodhja
  Iliri
  Postime
  1,419
  Faleminderit
  2
  73 falenderime nė 59 postime

  Fakt per ateistet.

  Ne Kuran jepet nje fakt per besimin tek Zoti por dhe per ekzistencen tone.Ajo eshte koha dhe njesite matese te saj.

  Thote Zoti i lartesuar ne Kuranin famelarte

  9:36.
  Vėrtet, numri i muajve tek Zoti ėshtė dymbėdhjetė, sipas Librit tė Allahut, qė prej ditės kur krijoi qiejt dhe Tokėn...

  10:5.
  Ai e ka bėrė Diellin burim drite, kurse Hėnėn e ka bėrė tė shkėlqejė, duke i caktuar asaj fazat, qė ju tė dini numrin e viteve dhe njehsimin e kohės. Allahu i krijoi kėto vetėm me tė vėrtetėn. Ai ua shpjegon shenjat e Tij njerėzve qė kuptojnė.

  36:39 edhe Hėnės i kemi caktuar fazat (pozicionet) derisa tė kthehet nė trajtėn e harkut (rrem i hurmės sė tharė).


  Pra ajetet e Kuranit tregojne se numri i muajve eshte i vendosur prej Zotit 12 muaj qe nga fillimi i krijimit te qiejve dhe tokes.Para se te ishte kalendari diellor ka pas ekzistuar kalendari henor, kur njerzit e masnin kohen nepermjet fazave te henes.hena ka nga 29 deri ne 30 faza ne muaj te ciklit te saj qe i ndodh per shkak te rrezatimit diellor dhe hijes qe mbetet tek ajo.

  Eshte fakt i pakundershtueshem i percaktimit te henes dhe vazhdimesise se ekzistences se saj ne kete forme.Fakti qe Hena ka keto faza dhe muajt e viteve jane po 12 sot tregojne se ky eshte percaktim nga i madhi Zoti dhe tregon per shenjat qe Ai ka lene per njerzit qe duan te besojne.

  Emri: hena.jpg

Shikime: 1579

Madhėsia: 44.0 KB

  Fakti qe keto nuk kane ndryshuar me kalimin e viteve verteton qarte shpalljen hyjnore, qe eshte e sakte .
  Celesi i Parajses:Ska hyjni tjeter pervec Zotit, dhe se Jezusi dhe Muhamedi a.s jane profetet e Tij.

 2. #2
  i/e regjistruar Maska e hot_prinz
  Anėtarėsuar
  29-05-2007
  Vendndodhja
  Frankfurt
  Postime
  9,911
  Faleminderit
  171
  379 falenderime nė 327 postime

  Pėr: Fakt per ateistet.

  Te me falesh,
  por per shkaqe te vertetesise me duhet medeomos te te kundershtoj.

  "Lidhja e kohezgjatjes se nje viti me kohezgjatjen e rrotullimit te tokes rreth diellit
  dhe ndarja e muajve nga kohezgjatja e rrotullimit te henes,
  u realizua ne Egjiptin e vjeter ne vitin 238 para eres sone,
  dhe u adoptua nga Jul Cezari ne vitin 46 p.e.s. per republiken romake."


  Kjo do te thote, se kohezgjatja prej 12 muajve, nuk eshte ndonje mrekulli nga libri i allahut,
  por eshte zbulim i egjiptasve te vjeter, nje mije vjet para se t'ckrruhej kuroni yt.

  Pra, ky eshte edhe nji fakt tjeter qe kuroni nuk ka asnje mrekulli shkencore, por vetem vidhje te gjonave te njohura nga kulturat tjera.
  Since i cant love you the way i want, i will love you the way i can.

 3. #3
  Pasioni pėr shkencėn Maska e KILI MERTURI
  Anėtarėsuar
  23-01-2008
  Vendndodhja
  evropė
  Postime
  1,848
  Faleminderit
  8
  14 falenderime nė 10 postime

  Pėr: Fakt per ateistet.

  Hahaahah fakte qe I paske sjell Xhemis,

  Sidomos fjali e fundit mė pėlqeu shumė. Shumė bindėse vėrtetuese.

  Po si e llogarisni ju kohen, edhe nė ditėt e sotme. ju nuk jeni nė ngjarje fare. Viti sipas jush ka 10 ditė mangu!

  Ėshtė peØr tė ardhur keq qė njerėz qė jetojn me calendar modern , e mendojn me calendar tė vjetėr.

  Sic e tha edhe hot_prinz , edhe ajo llogaritje e vjetėr ishte shumė mė e hershme se shekulli i 7-tė.

  Kili Merturi
  SHQIPĖRIA ETNIKE ĖSHTĖ GJAKU IM QĖ NUK FALET!
  Nė dreq tė mallkuar tė gjithė antishqiptarėt dhe tradhtarėt e kombit!

 4. #4
  i/e regjistruar Maska e hot_prinz
  Anėtarėsuar
  29-05-2007
  Vendndodhja
  Frankfurt
  Postime
  9,911
  Faleminderit
  171
  379 falenderime nė 327 postime

  Pėr: Fakt per ateistet.

  Shume e vertete Kili,
  Xhemisi me te vertete na solli fakte bindese hyjnore nga quroni famelarte.

  Ne te vertete, e verteta eshte edhe me e veshtire te shkruhet.

  Me kete fakt "hyjnor" qe na solli Xhemisi, dmth. me kalendarin te bazuar ne hene,
  i bie qe egjiptasit e vjeter e revolucionuan kalendarin e deriatehershem qe bazohej ne hene, me nje zbulim te ri te kalendarit te bazuar ne rrotullimin e tokes rreth diellit.

  Sipas kesaj, deri tani shumica ishin te mendimit se harapeve u ka mbet mendja ne shekullin e 7-te, kjo eshte e gabuar dhe me kete nenvleresojme kulturen e egjiptit te vjeter, ku para 24 shekujsh ishin me mendjendritur se harapet e kuronit.

  Tani, llogarite vete shekujt se ku kane mbete me menje harapet e kuronit dhe me e veshtira eshte se keto fakte hyjnore u imponojne imbecilave ne shekullin 21 pas e.s...
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga hot_prinz : 21-10-2015 mė 06:22
  Since i cant love you the way i want, i will love you the way i can.

 5. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar hot_prinz pėr postimin:

  jarigas (22-10-2015)

 6. #5
  i/e regjistruar Maska e Xhemis
  Anėtarėsuar
  17-11-2003
  Vendndodhja
  Iliri
  Postime
  1,419
  Faleminderit
  2
  73 falenderime nė 59 postime

  Pėr: Fakt per ateistet.

  Citim Postuar mė parė nga hot_prinz Lexo Postimin
  Te me falesh,
  por per shkaqe te vertetesise me duhet medeomos te te kundershtoj.

  "Lidhja e kohezgjatjes se nje viti me kohezgjatjen e rrotullimit te tokes rreth diellit
  dhe ndarja e muajve nga kohezgjatja e rrotullimit te henes,
  u realizua ne Egjiptin e vjeter ne vitin 238 para eres sone,
  dhe u adoptua nga Jul Cezari ne vitin 46 p.e.s. per republiken romake."


  Kjo do te thote, se kohezgjatja prej 12 muajve, nuk eshte ndonje mrekulli nga libri i allahut,
  por eshte zbulim i egjiptasve te vjeter, nje mije vjet para se shkruhej Kurani yt.

  Pra, ky eshte edhe nji fakt tjeter qe kuroni nuk ka asnje mrekulli shkencore, por vetem vidhje te gjonave te njohura nga kulturat tjera.
  Hot printz shiko se ka data me te vjetra se kjo.Nese do ti sjell une por dhe mund ti besh kerkim ne google.Shiko Kalendarin e vjeter Babilonas ate Hebre, Grek, Egjiptian etj

  Kalendari i pare ka qene kalendar henor, Jul Cezari beri ndryshimin me vone papa Gregori duke bere nje tjeter ndryshim.Egjiptianet e vjeter, Hebrenjte greket perdornin kete kalendar duke iu referuar henes.

  Kurani e potencon sakte ne historine e banoreve te shpelles qe njihet gjithashtu dhe nga krishteret si histori e vertete.

  25. (dhe thonin) Ata qėndruan nė shpellėn e tyre treqind vjet(diellor) plus e nėntė vjet(per kalendarin henor).Kehf

  Pra Kurani ka bere dhe ndryshimin relativ midis dy kalendareve(Atij henor dhe diellor) pervec se ka potencuar se kalendari i pare eshte ai henor.

  Kurani ka treguar se ka perngjasim midis 300 viteve diellore 365 dite dhe 309 viteve henore me 354.37 dite .

  Gjithashtu fakti qe java ka sot shtate dite eshte religjoze dhe jo ateiste sepse njihet prej krijimit meqe qielli dhe toka, u krijuan ne keto dite .Keshtu qe mori forme njesia javore.Nga ana tjeter krijimi qe Zoti i bere henes, diellit dhe tokes ne pozicionet e tyre marrim sot 12 muaj me fazat e henes qe variojne nga 29 dhe 30 diteshe.Pra kjo nuk eshte e rastesishme sikur thojne ateistet.

  Nuk eshte rastesi krijimi fazave te henes por ato kane sherbyer per matjen e kohes nga ana njerzore sikur e citova me lart nga Kurani.Po keshtu dhe perberja e javes me 7 dite nuk eshte e rastesishme por ka baza religjoze.


  Paganet edhe pse e ndryshuan kalendarin henor ne ate diellor apo emertimet e muajve prape ato nuk mund te ndryshojne numrin e muajve.Dhe ky eshte fakti qe te solla nga Kurani, numri i muajve ka origjine religjoze dhe po keshtu numri i diteve te javes.
  Celesi i Parajses:Ska hyjni tjeter pervec Zotit, dhe se Jezusi dhe Muhamedi a.s jane profetet e Tij.

 7. #6
  i/e regjistruar Maska e Xhemis
  Anėtarėsuar
  17-11-2003
  Vendndodhja
  Iliri
  Postime
  1,419
  Faleminderit
  2
  73 falenderime nė 59 postime

  Pėr: Fakt per ateistet.

  Nje fakt tjeter Kuranor

  “A nuk e dinė ata tė cilėt nuk besuan se qiejt e Toka ishin tė ngjitura, e Ne i ndamė ato tė dyja dhe ujin e bėmė bazė tė jetės sė ēdo sendi; a nuk besojnė”? (El- Enbija: 30).
  Celesi i Parajses:Ska hyjni tjeter pervec Zotit, dhe se Jezusi dhe Muhamedi a.s jane profetet e Tij.

 8. #7
  i/e regjistruar Maska e Xhemis
  Anėtarėsuar
  17-11-2003
  Vendndodhja
  Iliri
  Postime
  1,419
  Faleminderit
  2
  73 falenderime nė 59 postime

  Pėr: Fakt per ateistet.

  Nje fakt tjeter Kuranor

  51:47.
  Ne e kemi ndėrtuar qiellin me fuqinė Tonė dhe Ne e zgjerojmė atė.
  Celesi i Parajses:Ska hyjni tjeter pervec Zotit, dhe se Jezusi dhe Muhamedi a.s jane profetet e Tij.

 9. #8
  i/e regjistruar Maska e SERAFIM DILO
  Anėtarėsuar
  06-01-2008
  Postime
  7,142
  Faleminderit
  434
  518 falenderime nė 436 postime

  Pėr: Fakt per ateistet.

  Keto jane kopime te filozofis pagane,e gjithe filozofia e mesdheut o edhe ajo qe quhet parasokratike eshte e mbushur plot e perplot me thenie te tilla.

  Nje fetar i vertet o liber fetar i vertet thot thjesht qe boten e beri Zoti e zgjeron dhe e ngushton po prap Zoti. Po doli nga kjo llogjike do te thote se fetari ka filluar te mendoje me mendjen e tije,qe nuk eshte me mendja qe i ka dhene Zoti. Fillon e futet ne gjynaf. Nuk beson me tek librat qe ka shkruar Zoti,beson tek librat qe i kan shkruar ata qe nuk besonin tek Zoti.

 10. #9
  i/e regjistruar Maska e hot_prinz
  Anėtarėsuar
  29-05-2007
  Vendndodhja
  Frankfurt
  Postime
  9,911
  Faleminderit
  171
  379 falenderime nė 327 postime

  Pėr: Fakt per ateistet.

  Xhemis,

  kalendaret qe bazohen ne fazat e henes jane kalendare primitive dhe kulturat qe perdorin kalendarin ne baze te henes jane kultura me te hershme primitive.

  Kjo s'ka t'beje vetem me matjen e kohes, por edhe me realizimin e mendjes ne pikepamjen astronomike se toka rrotullohet rreth diellit.

  Pra kjo eshte merite e egjiptasve te vjeter para 24 shekujsh, e qe perdoret edhe sot per matjet kohore.

  Kurse ne anen tjeter, sic e thashe edhe me pare, kur harapet perdorin kalendarin henor, fillimisht masin kohen me sistemin "vk" dhe me e rendesishmja eshte se harapet edhe pas 24 shekujsh nuk e kane realizuar se toka rrotullohet rreth diellit.

  Per kete arsye harapet e sotshem, jane shekuj prapa egjiptasve te vjeter.
  Since i cant love you the way i want, i will love you the way i can.

 11. #10
  i/e regjistruar Maska e Xhemis
  Anėtarėsuar
  17-11-2003
  Vendndodhja
  Iliri
  Postime
  1,419
  Faleminderit
  2
  73 falenderime nė 59 postime

  Pėr: Fakt per ateistet.

  Ka dhe nje te dhene religjoze se ne Kohen e Noes(Nuhut) sipas bibles eshte perdorur kalendari muajt dhe ditet.

  11
  Nė vitin e gjashtėqindtė tė jetės sė Noeut, nė muajin e dytė dhe nė ditėn e shtatėmbėdhjetė tė muajit
  4
  Nė muajin e shtatė, ditėn e shtatėmbėdhjetė tė muajit, arka u ndal nė malet e Araratit.
  5
  Dhe ujėrat vazhduan tė pakėsohen deri nė muajin e dhjetė. Nė muajin e dhjetė, ditėn e parė tė muajit, u dukėn majat e maleve Zanafilla 8

  Po ashtu dhe ne Kohen e Moisiut

  1
  Zoti u foli Moisiut dhe Aaronit nė vendin e Egjiptit, duke u thėnė:
  2
  "Ky muaj do tė jetė pėr ju muaji mė i rėndėsishėm, do tė jetė pėr ju muaji i parė i vitit (Exodus)
  Celesi i Parajses:Ska hyjni tjeter pervec Zotit, dhe se Jezusi dhe Muhamedi a.s jane profetet e Tij.

 12. #11
  i/e regjistruar Maska e hot_prinz
  Anėtarėsuar
  29-05-2007
  Vendndodhja
  Frankfurt
  Postime
  9,911
  Faleminderit
  171
  379 falenderime nė 327 postime

  Pėr: Fakt per ateistet.

  Edhe nese jane perdorur ne bibel muajt dhe ditet, prapeseprape nuk jane ndonje shpallje hyjnore por eshte dituri e vjedhur.
  Egjiptasit e lashte jane me te hershem se bibla dhe korani.

  Por si e tha edhe Serafimi, nje besimtarit te denje, i takon te besoje vetem ne shpalljet e tij hyjnore, dhe mos tento te mendosh jashte koranit se futesh ne gjynof.
  Since i cant love you the way i want, i will love you the way i can.

 13. #12
  i/e regjistruar Maska e Evian
  Anėtarėsuar
  04-08-2015
  Postime
  507
  Faleminderit
  42
  73 falenderime nė 65 postime

  Pėr: Fakt per ateistet.

  Citim Postuar mė parė nga hot_prinz Lexo Postimin
  Xhemis,

  kalendaret qe bazohen ne fazat e henes jane kalendare primitive dhe kulturat qe perdorin kalendarin ne baze te henes jane kultura me te hershme primitive.

  Kjo s'ka t'beje vetem me matjen e kohes, por edhe me realizimin e mendjes ne pikepamjen astronomike se toka rrotullohet rreth diellit.

  Pra kjo eshte merite e egjiptasve te vjeter para 24 shekujsh, e qe perdoret edhe sot per matjet kohore.

  Kurse ne anen tjeter, sic e thashe edhe me pare, kur harapet perdorin kalendarin henor, fillimisht masin kohen me sistemin "vk" dhe me e rendesishmja eshte se harapet edhe pas 24 shekujsh nuk e kane realizuar se toka rrotullohet rreth diellit.

  Per kete arsye harapet e sotshem, jane shekuj prapa egjiptasve te vjeter.
  Kalendari hėnor nuk eshte primitive, bazuar ne periudhen sinodike, 1 vite hėnor / 12 muaj = 29,530588 ditė x 12 = 354,3670 kundėr 365,2425 pėr kalendarin gregorian!

  Tani varet krejt se cilin e perdore, shkenca thot se Kalendari Gregorian nuk eshte aq preēiz sa e mendojm ne, ēka eshte normale, por nuk mund te flasim per primitivizėm llogarin e Kohės !

 14. #13
  i/e regjistruar Maska e hot_prinz
  Anėtarėsuar
  29-05-2007
  Vendndodhja
  Frankfurt
  Postime
  9,911
  Faleminderit
  171
  379 falenderime nė 327 postime

  Pėr: Fakt per ateistet.

  Natyrisht se kalendari henor eshte primitiv.

  Si llogariten ngjarjet kohore pergjate vitit sipas kalendarit henor?
  Si llogaritet nje ditelindje? Nje ditelindje do ndodhte here ne vere e here ne dimer!
  Pastaj stinet, hej stina e veres here do ishte ne vere e here ne dimer.

  Ik mer burre, ti se kupto banalitetin e kalendarit henor, e do me na tregu per precizitetin e shkences.
  Since i cant love you the way i want, i will love you the way i can.

 15. #14
  Pasioni pėr shkencėn Maska e KILI MERTURI
  Anėtarėsuar
  23-01-2008
  Vendndodhja
  evropė
  Postime
  1,848
  Faleminderit
  8
  14 falenderime nė 10 postime

  Pėr: Fakt per ateistet.

  O njerėz.

  Nuk ėshtė besoj ktu qėllimi tė gjejmė se cila ėshtė mėnyra mė precize e llogaritjes seØkohes, p a ka nis kjo gjė nė shekullin 7 apo diku mbi 10 shekuj mė heret se sa ne shekullimn e 7.

  E gjith bota e di se ka nisur diku rreth 23 a 24 shekuj mė parė. Nėse Xhemis e parnon tė vėrteten dhe e tėrheq at shkim me te cilin e ka nisur temen, atėher nbesoj se do tė ishte interesante te flite pėr matjen e kohes, natyrisht ne njė temė tjetėr.


  Kili Merturi
  SHQIPĖRIA ETNIKE ĖSHTĖ GJAKU IM QĖ NUK FALET!
  Kjo mendoj ishte qėshtja e temes. Nėse
  Nė dreq tė mallkuar tė gjithė antishqiptarėt dhe tradhtarėt e kombit!

 16. #15
  i/e regjistruar Maska e JuliusB
  Anėtarėsuar
  06-08-2012
  Vendndodhja
  Tirane
  Mosha
  24
  Postime
  621
  Faleminderit
  14
  68 falenderime nė 58 postime

  Pėr: Fakt per ateistet.

  Allahi o madhnueshem. Ju qafira qe kundershtoni faktet keni per ta hanger...keni per t ngel pa virgjeresha

 17. #16
  Pasioni pėr shkencėn Maska e KILI MERTURI
  Anėtarėsuar
  23-01-2008
  Vendndodhja
  evropė
  Postime
  1,848
  Faleminderit
  8
  14 falenderime nė 10 postime

  Pėr: Fakt per ateistet.

  Sa cudi , sa cudi.

  Tė gjithė kta qė po flasin fjalė "qyfte" jan mshefur nėne emra tė ndryshėm.
  Po me duket as vet nuk besoj ne atė cfarė thonė.

  Mos harroni emri i vėrtet i ateistėve ėshtė - Te zgjuarit!

  Kili Merturi
  SHQIPĖRIA ETNIKE ĖSHTĖ GJAKU IM QĖ NUK FALET!
  Nė dreq tė mallkuar tė gjithė antishqiptarėt dhe tradhtarėt e kombit!

 18. #17
  i/e regjistruar Maska e Xhemis
  Anėtarėsuar
  17-11-2003
  Vendndodhja
  Iliri
  Postime
  1,419
  Faleminderit
  2
  73 falenderime nė 59 postime

  Pėr: Fakt per ateistet.

  Citim Postuar mė parė nga hot_prinz Lexo Postimin
  Xhemis,

  kalendaret qe bazohen ne fazat e henes jane kalendare primitive dhe kulturat qe perdorin kalendarin ne baze te henes jane kultura me te hershme primitive.

  Kjo s'ka t'beje vetem me matjen e kohes, por edhe me realizimin e mendjes ne pikepamjen astronomike se toka rrotullohet rreth diellit.

  Pra kjo eshte merite e egjiptasve te vjeter para 24 shekujsh, e qe perdoret edhe sot per matjet kohore.

  Kurse ne anen tjeter, sic e thashe edhe me pare, kur harapet perdorin kalendarin henor, fillimisht masin kohen me sistemin "vk" dhe me e rendesishmja eshte se harapet edhe pas 24 shekujsh nuk e kane realizuar se toka rrotullohet rreth diellit.

  Per kete arsye harapet e sotshem, jane shekuj prapa egjiptasve te vjeter.
  Me cfare aparaturash e mati perandori Romak rrotullimin ? Po Papa Gregory? Paganet e moren kalendarin henor dhe i shtuan dite.Mos them se ka pasur pagane qe kane pasur kalendar me 10 muaj si ai i Rumusit.Vete Juliani mbasi pushtoi Egjiptin e nderroi kalendarin pra e mori nga arabet pa h.

  Zoti e ka krijuar henen qe te rrotullohet rreth tokes per nje periudhe 12 mujore me nga 29 dhe 30 dite per muaj.Kjo eshte qe nga fillimi i krijimit.Kjo eshte nje arsye pse Zoti e ka krijuar henen qe ti sherbeje njerzve sikurse i sherben dhe dielli njeriut dhe toka dhe ajri dhe gjithcka.sepse Njeriu eshte krijesa me e larte e Zotit per te cilin i nenshtroi natyren.Ky eshte besimi Islam.Besimi ateist thote se kafsha u be njeri nga puna, ndersa Islami thote qe Zoti pasi e krijoi Ademin nga Balta ia mesoi te gjitha gjerat dhe per kete shkak engjejt e nderuan ate.Pra nese do njohim Zotin dhe do jemi te ditur do jemi te nderuar dhe e kunderta nese do i themi vetes qe e kemi prejardhjen nga kafsha poshterojme veten tone se askujt si bejme dem.Dielli Hena dhe toka do ekzistoje sepse ne te gjenden njerez qe e falenderojne Zotin per te mirat dhe krijesat qe ia ka nenshtruar, kur mos kete me besimtare do behet kijameti, shkatarimi i botes apo si e quajne apokalipsi.

  Pra per besimtarin jeta eshte mrekulli, ndersa per ateistin jeta eshte rastesi.Njeri perjeton lumturi, tjetri perjeton plogeshti dhe monotoni.
  Celesi i Parajses:Ska hyjni tjeter pervec Zotit, dhe se Jezusi dhe Muhamedi a.s jane profetet e Tij.

 19. #18
  i/e regjistruar Maska e Xhemis
  Anėtarėsuar
  17-11-2003
  Vendndodhja
  Iliri
  Postime
  1,419
  Faleminderit
  2
  73 falenderime nė 59 postime

  Pėr: Fakt per ateistet.

  Citim Postuar mė parė nga hot_prinz Lexo Postimin
  Natyrisht se kalendari henor eshte primitiv.

  Si llogariten ngjarjet kohore pergjate vitit sipas kalendarit henor?
  Si llogaritet nje ditelindje? Nje ditelindje do ndodhte here ne vere e here ne dimer!
  Pastaj stinet, hej stina e veres here do ishte ne vere e here ne dimer.

  Ik mer burre, ti se kupto banalitetin e kalendarit henor, e do me na tregu per precizitetin e shkences.
  Emri: day-7-150x150.png

Shikime: 734

Madhėsia: 14.0 KB

  Pse java ka shtate dite?

  Nuk ka asnje ateist qe i jep pergjigje kesaj ceshtje sepse fakti eshte religjoz.Java ka shtate dite sepse kjo eshte koha e krijimit te tokes dhe qiejve.Pra dhe kjo matje eshte religjoze qe nga fillimi i qiejve dhe tokes.
  Celesi i Parajses:Ska hyjni tjeter pervec Zotit, dhe se Jezusi dhe Muhamedi a.s jane profetet e Tij.

 20. #19
  i/e regjistruar Maska e Evian
  Anėtarėsuar
  04-08-2015
  Postime
  507
  Faleminderit
  42
  73 falenderime nė 65 postime

  Pėr: Fakt per ateistet.

  Citim Postuar mė parė nga hot_prinz Lexo Postimin
  Natyrisht se kalendari henor eshte primitiv.

  Si llogariten ngjarjet kohore pergjate vitit sipas kalendarit henor?
  Si llogaritet nje ditelindje? Nje ditelindje do ndodhte here ne vere e here ne dimer!
  Pastaj stinet, hej stina e veres here do ishte ne vere e here ne dimer.

  Ik mer burre, ti se kupto banalitetin e kalendarit henor, e do me na tregu per precizitetin e shkences.
  HO, prej gjynahit. Hot Printzi s'ka si ta feston ditelindjen pastaj.

 21. #20
  Shqiperia eshte Evrope Maska e iliria e para
  Anėtarėsuar
  24-04-2002
  Vendndodhja
  Cunami ne Indonezi zgjati per disa minuta, kurse ne trojet tona 500 vjet.
  Postime
  4,964
  Faleminderit
  141
  234 falenderime nė 190 postime

  Pėr: Fakt per ateistet.

  Sallami alellokum vella!

  Edhe ketu na e flliqet me propagande shpellare.
  Po a ka thene Allahu qe kete vit ne Suedi do te vinin 160 000 musliman te shkrete ?
  Po a kishte thene qe avionet rus etj. do i bobardojne te gjoret e pafajshem?
  Si e ka emrin avioni ne Kuran?
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga iliria e para : 21-10-2015 mė 14:08
  Lumi ka ujin e paster ne burim


  Kombi mbi te gjitha

Faqja 1 prej 3 123 FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •