Close
Faqja 4 prej 4 FillimFillim ... 234
Duke shfaqur rezultatin 61 deri 68 prej 68
 1. #61
  not exist Maska e skender76
  Anėtarėsuar
  10-06-2003
  Vendndodhja
  Sa me larg Shqiperise...
  Postime
  4,777
  Faleminderit
  192
  275 falenderime nė 208 postime

  Pėr: Armeni - Shqipėri : 0 - 3

  Citim Postuar mė parė nga Lulke Lexo Postimin
  Un mendoj qe kjo te jete teme me vete .
  Bashkohem me mendimin e NUhut me lart ..do ishim kualifikuar qe ate nate e sdo kalonim 2 nete me kumrija ne koke nga nervat .

  P.s Sero nuk jan vetem Cuna kosove mer ke dhe cikalleshin pe kavajet .

  P.s Martini do zoti te ket vertet nje avokat te forte ballisti ndryshe duhet te ngrihet populli dhe ta mbroje ...droni dhe 3 pikeshi ne tavolive ishin fale ti...
  Lulke,
  Ēikalleshi u baft 100-vjeē, po pa vllaznit prej Kosove ncuq kualifikim...
  paqen, e sjell vetem drejtsia

 2. #62
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  08-12-2003
  Vendndodhja
  Tiron
  Postime
  984
  Faleminderit
  115
  47 falenderime nė 45 postime

  Pėr: Armeni - Shqipėri : 0 - 3

  Citim Postuar mė parė nga Sirius Lexo Postimin
  Kete e kisha marr vesh qe ate dite, por pyetja ishte a kishte me qene ma mire fitorja kunder serbis ne kembim me diskualifikimin???????
  Osht budallallik ta mendosh dicka t'till. Fitoja kunder serbis do kisht qen e bukur por me kualifikimin nuk krahasohet. Me thon t'drejten un i humba t'gjitha shpresat kur u rrafen nga serbia por bravo i qoft qe gjeten forca dhe fitun 3 -0.

  E kom thon dhe e them qe me loj kombtarja jon akoma nuk bind. Ne kemi shpirt luftarak si ekip dhe ket duhet ta kemi si armen me t'fort. Problemi osht se ka disa lojtar qe dun ti zgjidhin ndeshjen n'menyr individuale dhe kjo osht pika jon e dobet.

  Ec aty shqipria , do ta skuqim stadiumin ne France 2016.

 3. #63
  i/e regjistruar Maska e Evian
  Anėtarėsuar
  04-08-2015
  Postime
  507
  Faleminderit
  42
  73 falenderime nė 65 postime

  Pėr: Armeni - Shqipėri : 0 - 3

  Citim Postuar mė parė nga skender76 Lexo Postimin
  Lulke,
  Ēikalleshi u baft 100-vjeē, po pa vllaznit prej Kosove ncuq kualifikim...
  E ne fakt, shumica jan femije emigrantesh nga Evropa.

 4. #64
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  02-04-2009
  Postime
  5,653
  Faleminderit
  633
  178 falenderime nė 161 postime

  Pėr: Armeni - Shqipėri : 0 - 3

  Albanien ist keine Schießbude mehr
  Ausgerechnet Albaniens verlorene Generation könnte das Land erstmals zu einer Fußball-Europameisterschaft führen. Es ist ein Team von Flüchtlingskindern.
  Tatsächlich ist es ziemlich wahrscheinlich, dass sich das Dreimillionenland auf dem Westbalkan erstmals qualifizieren wird.
  Fast eine Millionen Menschen verließen das Land in den Neunzigern
  Schon so eine hohe Wahrscheinlichkeit ist beachtlich. Vor nicht allzu langer Zeit war es für die meisten Fußballnationen noch richtig peinlich, gegen Albanien nicht zu gewinnen.
  Fazit: kane perenduar koherat kur u tallnin me ne,te pakten per futbollin!Per te tjerat shpresojme.
  Fillim jave te sukseshme dhe diten e mire.
  Nga Martini.

 5. #65
  i/e regjistruar Maska e NEOLK
  Anėtarėsuar
  10-04-2006
  Vendndodhja
  vlore
  Postime
  330
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Pėr: Armeni - Shqipėri : 0 - 3

  Urime kombetares. Per here te pare ne kampionatin Europian. Suksese.
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura  
  Rrug' e gjatė do ngare ngadalė (8204)

 6. #66
  IT Professionals Maska e Sirius
  Anėtarėsuar
  13-11-2002
  Vendndodhja
  Geneve
  Postime
  593
  Faleminderit
  0
  9 falenderime nė 9 postime

  Pėr: Armeni - Shqipėri : 0 - 3

  Citim Postuar mė parė nga Sayan2003 Lexo Postimin
  Osht budallallik ta mendosh dicka t'till. Fitoja kunder serbis do kisht qen e bukur por me kualifikimin nuk krahasohet. Me thon t'drejten un i humba t'gjitha shpresat kur u rrafen nga serbia por bravo i qoft qe gjeten forca dhe fitun 3 -0.

  E kom thon dhe e them qe me loj kombtarja jon akoma nuk bind. Ne kemi shpirt luftarak si ekip dhe ket duhet ta kemi si armen me t'fort. Problemi osht se ka disa lojtar qe dun ti zgjidhin ndeshjen n'menyr individuale dhe kjo osht pika jon e dobet.

  Ec aty shqipria , do ta skuqim stadiumin ne France 2016.

  Aresyja pse bera kete pyetje eshte se me interesoj mendimi i te gjitheve, sepse me kend po flas shumica po thone se me mire kish me qene fitorja kunder serbis se sa kualifikimi (sidomos shqipetaret e Kosoves), kurse une vet jame i mendimit te kundert.
  Me pak fjal ja vlen te hapet nje sontazh me kete pytje sepse eshte mire me pas nje rezultat se a mendojn shumica sipas ndjenjave nacionaliste apo sipas perllogaritjeve llogjike, ceshtje kurreshteje.
  Nothing comes from nothing

 7. #67
  i/e regjistruar Maska e hot_prinz
  Anėtarėsuar
  29-05-2007
  Vendndodhja
  Frankfurt
  Postime
  9,911
  Faleminderit
  171
  379 falenderime nė 327 postime

  Pėr: Armeni - Shqipėri 0 : 2

  Citim Postuar mė parė nga anita340 Lexo Postimin
  Per msysh hot..... pershendetje t'kofte ty!( krsh tu tjane perqafime po ti je i ndijshem. Sidoqofte sot i perqafoje all shqiptaret)

  Anite pershendetje t'kofte edhe ty, edhe e bajsh me shendet.

  E po ti m'njeh mua edhe e di qe jam i ndijshem, per ate me thua mua se jam i ndijshem.
  E edhe jam i ndijshem, e edhe shpeshhere kam marre hapa t'ashper qe t'bohem me i pandijshem,
  nganjehere biles edhe mundohesha t'paraqitem se kinse jam i pandijshem, duke e realizu se prape jam i ndijshem.

  Cer ti bojsh mi Anite.
  Since i cant love you the way i want, i will love you the way i can.

 8. #68
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Anėtarėsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  24,126
  Faleminderit
  65
  785 falenderime nė 643 postime

  Pėr: Armeni - Shqipėri : 0 - 3

  Ndeshja me Armenine ishte historike pasi siguroi kualifikimin ne kampionatin evropian.

  Me pelqeu qe trajneri kish bere disa ndryshime ne formacion ne mesfushe. Memushaj dhe Basha bene nje pune me te mire ne mesfushe. Roshi ne krahun e djathte ndryshoi gjithe dinamiken e sulmit shqiptar. Gati te gjitha aksionet ne sulm ne porten e kundershtarit nisen nga krahu i Roshit. Trajneri duhet ta fusi Roshin ne formacionin baze. Edhe me keto ndryshime ne mesfushe, prape pala jone nuk arriti te fitoje kontrollin mbi topin gjate lojes. Armenet e kontrolluan topin me shume e me mire se sa ne. Kuptohet qe ne fituam ndeshjen, por prape ka vend per permiresim ne mesfushe.

  Mbrojtja nuk ishte keq, por ajo qe me ra ne sy ishte qe ndryshe nga ndeshjet e tjera, gjithe 11 lojtaret tane terhiqeshin ne mesfushen tone pas cdo aksioni. Kjo perforcoi mbrojtjen dhe e beri te veshtire per kundershtarin qe te gjente porten tone. Lojtaret tane dhane shume fizikisht ne fushe ne kete ndeshje, por kjo nuk eshte zgjidhje pasi lodh fizikun e gjithe ekipit.

  Persa i perket sulmit, me pelqeu Sadiku qe u fut ne pjesen e dyte. Ishte me kerkues dhe fizikisht me lart se sulmuesit e tjere qe kam pare deri tani.

  Gjate ketyre muajve ne vazhdim, mendoj se problemi kryesor i trajnerit vazhdon te ngelet mesfusha, sidomos krahu i majte. Agolli nuk e mbulon sic duhet ate krah dhe duhet te shikoje aktivizimin e ndonje mesfushori tjeter me te ri ne moshe e me energjitik. Ajo qe nuk punon sic duhet me formacionin qe kemi edhe dinamika e topit qe leviz nga mbrojtja, ne mesfushe, ne sulm. Mbrojtja duhet te perdori me pak topin e gjate direkt ne sulm, dhe me shume pasimin tek organizatoret e mesfushes. Kjo kerkon qe Basha e Memushaj te jene me aktive ne terheqjen e tyre mbrapa ne mbrojtjen tone per te kerkuar topin. Kjo ishte nje nga arsyet perse armenet e kontrolluan me shume topin si kohe gjate ndeshjes se sa ne, edhe pse ne fituam ndeshjen.

  Nese i japim zgjidhje mesfushes, kemi shanse per te luajtuar si te barabarte me ekipet me te mira te Evropes.

  Suksese kombetares dhe me behet shume qejfi qe shumica e lojtareve jane shume te rinj ne moshe. Ky do te jete vetem fillimi i nje kapitulli te ri ne historine e futbollit shqiptar.

  Albo

Faqja 4 prej 4 FillimFillim ... 234

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •