Close

Rezultati i Sondazhit: A sht shteti shqiptar i implikuar n trafikun e drogs?

Votues
74. Nuk mund t votoni n kt sondazh
 • Po

  56 75.68%
 • Jo

  11 14.86%
 • Nuk e di

  7 9.46%
Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 40
 1. #-19
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  25,066
  Postimet n Bllog
  3

  A sht shteti shqiptar i implikuar n trafikun e drogs?

  N muajt e fundit, jan br shum arrestime n vendet fqinje dhe n Shqipri, ku drejtues t policis apo njerz me lidhje me njerz n pushtet jan arrestuar si t implikuar n trafikun e drogs. Ish drejtues s lufts anti-drog n policin e shtetit gjithashtu kan ngritur akuza ndaj drejtuesve t lart n qeveri, si t implikuar n kt trafik.

  Po hapim kt sondazh me nj pyetje t thjesht:

  Ju si qytetar t atij vendi, a mendoni se trafikantt e drogs bashkpunojn me pushtetart n Shqipri?

  Si do sondazh, mund t votoni dhe shprehni mendimin tuaj n nj postim.

  Albo

 2. 2 antart m posht falenderuan Albo pr mendimin e shprehur n kt postim:

  M.Mustafi13 (16-10-2015)

 3. #-18

  Pr: A sht shteti shqiptar i implikuar n trafikun e drogs?

  100% po dihet veq imagjino kush oshte minister i brendeshem

 4. #-17
  Fortis Et Honoris Maska e Meriamun
  Antarsuar
  04-04-2009
  Postime
  1,730

  Pr: A sht shteti shqiptar i implikuar n trafikun e drogs?

  Nuk ka shtet ne Europe qe mos te kete gisht ne keto gjera, pervec Vatikanit.
  No amount of guilt can change the past and no amount of worrying can change the future

 5. #-16

  Pr: A sht shteti shqiptar i implikuar n trafikun e drogs?

  Citim Postuar m par nga Meriamun Lexo Postimin
  Nuk ka shtet ne Europe qe mos te kete gisht ne keto gjera, pervec Vatikanit.
  Kur behen keto krahasime o barazshmeri me shtetet e tjera te Europes dhe qe krahasimi te kete nje llogjik do ishte mire qe te pakten te niset nga aspekti i mirqenies o i ekonomise. Dmth,ne vendet e Europes ku pensioni i pensionistit eshte "100 e ca mije lek" ndodhin te njejtat gjera qe ndodhin ne Shqiperi. Se jo vetem qe me keto krasime nuk shpegon dot pensionin "100 mij leksh" por nuk shpegon dot as kriminalitetin Shtetror. O me sakt kriminalitetin shteteror postkomunist qe shkatari kryesor eshte ai Salist me gjithe partite e tjera.

  Se eshte bere si justifikim banal;" gjithandej njesoj eshte","gjith bota eshte njesoj" e deri tek fillimi o origjina e ketij kriminaliteti shteteror;"TE GJITHE TE VUAJTUR E TE GJITHE BASHKFAJTOR"

  Ishte nje mendim e pergjithshem Meriamun nuk ishte kundrejt teje...Pershendetje.

 6. #-15

  Pr: A sht shteti shqiptar i implikuar n trafikun e drogs?

  Citim Postuar m par nga Meriamun Lexo Postimin
  Nuk ka shtet ne Europe qe mos te kete gisht ne keto gjera, pervec Vatikanit.
  Pedofilin edhe prostitucionin i ka Vatikani nuk mundet ti kete te gjitha

 7. 2 antart m posht falenderuan B.A.D B.O.Y pr mendimin e shprehur n kt postim:

  Isabel2 (11-10-2015),IsmailiWeb (09-01-2016)

 8. #-14
  i/e regjistruar Maska e par
  Antarsuar
  10-09-2010
  Postime
  817

  Pr: A sht shteti shqiptar i implikuar n trafikun e drogs?

  si nuk paska kur makina e ministrit perdoret nga baronet e droges dhe vete ministri, si nuk paska kur shefi I krimeve e akuzon ministrin dhe te afermit e tij per aferat me boset e krimit ne shqiperi, cti besh vjen nderhyrja e shpejte dhe ben reprezalje tek kafja e lagjes time ( qe mezi I mbijetojne tregut te ashper te shtypjes se shtetit ) sepse e urdheron lokali ( eshte I bosit te votimeve te ps ne tirane qe e ben drejtor burgu me 5 klase shkolle )perballe qe eshte I lidhur me ministrin dhe shperndarjen e hashashit ne tirane.
  Morali & Miresia
  Virtyte te trazuara nga mendje te modifikuara.

 9. #-13
  Kunja_01 Maska e Duke_Of_Arberia
  Antarsuar
  02-08-2003
  Vendndodhja
  overal, ne levizje.
  Postime
  2,495

  Pr: A sht shteti shqiptar i implikuar n trafikun e drogs?

  Kjo s'do as mend, as kalem, qe shteti eshte i perfshire denjesisht ne trafiqet e droges! Ne trafikantet i beme deputet, avionet e Divjakes mushkonja, kurse ketu shtrohet pyetja 'a eshte i perfshire shteti apo jo'...
  Trimi mir me shok shum!!!!!!

 10. #-12

  Pr: A sht shteti shqiptar i implikuar n trafikun e drogs?

  une mendoj se shteti shqipetar eshte i implikuar ndaj droges

 11. #-11

  Pr: A sht shteti shqiptar i implikuar n trafikun e drogs?

  Shqiperia eshte pike strategjike e shperndarjes se droges ne europe e pastaj ne bote...75% e droges qe prodhohet ne azi (hashash,opium.heroin etj..) kalon nga shqiperia para se te arrije ne destinazion kshuqe eshte e pamundur qe shteti shqiptar te mos jet i implikuar sepse nuk flitet per ca gram 1 here ne jave por me tonelata mall ndoshta cdo dite ... Nuk dua te flas per prodhimin e droges" ne shqiperi se pastaj nuk keni me dyshime ne lidhje me pyetjen
  Shqiperia ma mira nbot <3

 12. #-10
  KuMaNoVa Maska e strong_07
  Antarsuar
  06-01-2007
  Vendndodhja
  Ku sjeton ty
  Postime
  2,169

  Pr: A sht shteti shqiptar i implikuar n trafikun e drogs?

  Un jam plotsisht i bindur se shteti Shqiptar nuk eshte i implekuar ne trafikun me lend narkotike pasi qeveria Shqiptare n krye me Kryeministrin Edi Rama po e lufton trafikantt dhe po e drejton vendin drejt BE-s
  Nje gje thuaje:ZOT me ruaj prej MIQEVE se prej ARMIQEVE ruhem vet!!!!!!

 13. #-9
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  22-10-2015
  Postime
  1

  Pr: A sht shteti shqiptar i implikuar n trafikun e drogs?

  Po. Edhe pse ne shohim t kundrtn n media..

 14. #-8

  Pr: A sht shteti shqiptar i implikuar n trafikun e drogs?

  Nuk mund te presesh gjerat me thike, eshte APO nuk eshte, pasi strukturat e shtetit jane shume te gjera dhe levizin shume ngadale.
  Por do te thoja, se ka dhe vihet re nje si fare indiferentizmi, sa qe arrin te besosh.. qe behet kastile si per te trembur evropen, ashtu sic behet dhe me vershimin e shqiptare drejt gjermanise.
  Them se qellimin e arriten keta te qeverise, moren nje kredi te majme me 450 milione, asgje natyrisht krahasur me Greqine, por shume per Shqiperin ne gjendjen qe eshte ajo.
  Per kete pyetesor do te thoja, qe eshte shume e mundshme te shkoj ne vesh te evropianeve. Ndaj duhet te rezervohemi duke bere Harakiri, duke share qeverine tone.
  E mire e keqe eshte e jona dhe duhet ta ndihmojne te forcohet.

 15. #-7

  Pr: A sht shteti shqiptar i implikuar n trafikun e drogs?

  "Ne fakt ashtu eshte" Strukturat e shtetit jane shume te gjera,jane aq te gjera qe nje kryeminister si Berisha e Rama ndjekin jeten e qytetarit te thjeshte.Te thjeshte, se kur vjen puna per ndertimin e nje pallati Kryeminisrti di;kush e nderton,kush ka qene pronar i truallit,kush beri legalizimin,kush beri pronezimin,kush dha lejen e ndertimit...etj etj...Ke kenaqsi te degjosh Kryeministrin qe kalon kohen duke studjuar nje leje ndertimi,sepse kemi nje shtet aq te gjere qe do leje ndertimi, pak a shume e madhe, kalon vetem o me dijenin o me firmen e kryeministrit.

  Edhe ajo qe mund tu shkoj ne vesh europianeve eshte e "vertete". Ben vaki qe mund te jene pa ambasador, o mund te mbyllen ambasadat,o edhe mbase dergojne diplomat te verber e shurdh memec.

 16. #-6
  Peace and love
  Antarsuar
  16-06-2006
  Vendndodhja
  usa
  Postime
  1,895

  Pr: A sht shteti shqiptar i implikuar n trafikun e drogs?

  shtet hajdutesh e banditesh..mjere populli

 17. #-5

  Pr: A sht shteti shqiptar i implikuar n trafikun e drogs?

  hajde i fusim te gjithe ne nje thes sic bejme ne shqipetaret gjithmone

 18. #-4

  Pr: A sht shteti shqiptar i implikuar n trafikun e drogs?

  Po patjeter qe eshte

 19. #-3
  i/e regjistruar Maska e Vinjol
  Antarsuar
  28-04-2002
  Vendndodhja
  Fier
  Postime
  1,540

  Pr: A sht shteti shqiptar i implikuar n trafikun e drogs?

  huh Ilie pyetje e ke kete
  Normale qe po...................
  Mos u mundo te behesh njeri i suksesshem por me mire te behesh i vlefshem..

 20. #-2

  Pr: A sht shteti shqiptar i implikuar n trafikun e drogs?

  Nj pyetje dinake e artikullsjellesit.Kur thua a eshte i implikuar shteti cfare ke parasysh ? Qe mblidhen ne darke KUPOLA e qeverise me ne krye Ramen dhe Tahirin dhe mendojne ke do futin ne burg per droge,ke do nxjerrin nga burgu, si te organizojme sa me mire shperndarjen dhe si ti hedhim hi syve Europianeve? Qe mund te kete elemente te qeverise qe te kene gisht ne keto pune e besoj edhe une .E keqja ka filluar me shokun Sali me shoke qe sollen ne krye te vendit dhe sidomos te policise shtresen me injorante,fshatare ne kuptimin e keq te fjeles,te babezitur ,kriminel por edhe psikopate . Per mua qeveria ben aq sa mund por edhe aq sa duhet kunder trafikut.

 21. #-1
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  03-09-2015
  Postime
  21

  Pr: A sht shteti shqiptar i implikuar n trafikun e drogs?

  Deri tani s'ka dale asnje politikan i ndershem. Ata qe po arrestohen jane trafkantet qe kishin lidhje me ata qe ishin me pare ne pushtet, qe tu hapet rruge trafikanteve qe kane lidhje me keta qe jane tani ne pushtet.

 22. #0

  Pr: A sht shteti shqiptar i implikuar n trafikun e drogs?

  Po eshte, qkur vendosen kete kryeminister vetem per drogen jepen m shum lajme.

Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •