Close

Rezultati i Sondazhit: A sht shteti shqiptar i implikuar n trafikun e drogs?

Votues
74. Nuk mund t votoni n kt sondazh
 • Po

  56 75.68%
 • Jo

  11 14.86%
 • Nuk e di

  7 9.46%
Faqja 2 prej 2 FillimFillim 12
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 39 prej 39
 1. #21
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  10-12-2015
  Postime
  8
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime

  Pr: A sht shteti shqiptar i implikuar n trafikun e drogs?

  Une mendoj se qeveria ka qene dhe eshte e implikuar. Pa implikimin e shtetit nuk mund te behet trafiku

 2. #22
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  31-12-2015
  Postime
  1
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime

  Pr: A sht shteti shqiptar i implikuar n trafikun e drogs?

  Duke hapur sondazhin e larteshenuar, ky portal me mire do duhet quajtur " Forumi antishqiptar", sepse me kete sondazh ben punen e djallit, duke u sugjeruar lexuesve te padjallezuar dhe naive se shteti shqiptar qenka i implikuar ne trafikimin e lendeve narkotike.
  Me kete sondazh, tanime jeni identifikuar si antishqiptare qe beni punen e armiqve te kombit shqiptar. Zoti ju denofte ne kete dhe ne jeten e pertejme.

 3. #23
  Super Moderator Maska e benseven11
  Antarsuar
  10-09-2002
  Vendndodhja
  new jersey-usa
  Postime
  13,719
  Faleminderit
  68
  191 falenderime n 177 postime

  Pr: A sht shteti shqiptar i implikuar n trafikun e drogs?

  Pyetja eshte shume e pergjithshme....
  Mundet te jene perfshire elemente
  negative qe punojne ne shtet,
  ne aktivitet shitjeje droge.
  Nqs pyetja nenkupton titullare zyrtare te larte te shtetit
  prgjigja eshte jo dhe kjo ka shume arsye pse zyrtare te
  larte nuk jane perfshire ne aktivitet droge.
  1.Nqs do ishin perfshire ne trafik droge,ky aktivitet i tyre do zbulohej shpejt dhe do i diskretitonte publikisht.
  2.Karriera e tyre ne shtet do merrte fund po ashtu edhe ne fushen e politikes
  3.Kjo do conte ne nisje hetimesh vertetim te fajesise se tyre dhe burgosje
  4.Aktivitete te tilla do shkaterronin karrieren e tyre dhe do shoqeroheshin me krize familjare,si divorce.
  5.Reputacioni i tyre do shkonte drejt zeros ne publik
  6.Zyrtaret e larte jane aktualisht te pasur si rezultat i bizneseve qe ato bejne me firma private qe kane hapur ,investime etj
  dhe nuk perzihen fare me pislliqe.
  7.Perfshirja me trafik droge vjen me rreziqe te medha perfshire edhe vrasjen e politikanit si dhe pjestareve te familjes,sidomos ne rastet
  kur politikani arrestohet dhe merret ne pyetje nga policia dhe lirohet me kusht perkohsisht.
  Duke gjykuar pasojat me siper pushtetari nuk i futet fare aktivitetit te droges qe do e ngaterronte me elemente violente dhe kriminele dhe shkaterronte jeten e tij.
  ≈♥♠♣♦≈ovguide.com/movies

 4. Anetart m posht kan falenderuar benseven11 pr postimin:

  {A_N_G_E_L_69} (31-01-2016)

 5. #24
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  31-01-2016
  Postime
  1
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime

  Pr: A sht shteti shqiptar i implikuar n trafikun e drogs?

  Per mendimin tim sic e kane tthene edhe me lart nuk ka shtet ne bote qe te mos jete i perfshire ne trafikun e droges pervec Vatikanit
  Persa i perket shtetit shqiptar ne po degjojme neper edicionet e lajmeve cdo dite qe shqiptaret kapen me droge ne cdo vend te botes sepse ne kete kohe krize jetesa ne shqiperi eshte bere me e veshtire me nje rroge mujore mesatare prej 30000 lekesh te reja dhe njerezit po perpiqen qe te permiresojne kushtet e jeteses se tyre duke u mare me pune te jashteligjshme dhe nje prej tyre qe jep fitime te mbedha ne nje kohe te shkurter eshte droga.
  Pra persa i perket temes un mendoj se PO shteti shqiptar eshte i perfshire ne trafikun e droges.

 6. #25
  Shqiptar Maska e {A_N_G_E_L_69}
  Antarsuar
  11-03-2003
  Vendndodhja
  Switzerland
  Mosha
  32
  Postime
  3,862
  Faleminderit
  174
  110 falenderime n 95 postime

  Pr: A sht shteti shqiptar i implikuar n trafikun e drogs?

  U shua gjith ai Lazarat, u shduken shume lende te mbjellura nga dukagjine e gjetke, pse duhet ta mendoj qe shteti eshte i perfshire ne kte gje?
  Ti, Shqipri, M Jep Nder, M Jep Emrin Shqiptar

 7. #26
  i/e regjistruar Maska e SERAFIM DILO
  Antarsuar
  06-01-2008
  Postime
  7,142
  Faleminderit
  434
  518 falenderime n 436 postime

  Pr: A sht shteti shqiptar i implikuar n trafikun e drogs?

  Citim Postuar m par nga {A_N_G_E_L_69} Lexo Postimin
  U shua gjith ai Lazarat, u shduken shume lende te mbjellura nga dukagjine e gjetke, pse duhet ta mendoj qe shteti eshte i perfshire ne kte gje?
  Sepse ka vite qe eshte "industria" e vertete e atij vendi . Midis prodhimit dhe trafikut, nga shuma e te ardhurave, eshte sektori i pare i ekonomise.

 8. Anetart m posht kan falenderuar SERAFIM DILO pr postimin:

  skender76 (29-02-2016)

 9. #27
  Moderator Maska e Lazo
  Antarsuar
  04-01-2011
  Postime
  1,220
  Faleminderit
  153
  106 falenderime n 94 postime

  Pr: A sht shteti shqiptar i implikuar n trafikun e drogs?

  Votoja jo krahasuar me qeverine e meparshme qe implikimi i droges ishte detyrim per ta.
  Silence is golden.

 10. #28
  Perjashtuar
  Antarsuar
  02-04-2009
  Postime
  5,653
  Faleminderit
  633
  178 falenderime n 161 postime

  Pr: A sht shteti shqiptar i implikuar n trafikun e drogs?

  Skam koment.....

 11. #29
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  23-02-2016
  Postime
  2
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime

  Pr: A sht shteti shqiptar i implikuar n trafikun e drogs?

  Sigurisht qe po.ne lajme degjojme shpeshhere u kapen shqiptare ne itali duke trafikuar droge.u kapen shqiptare ne kufi dhe ne shum vende te tjera.

 12. #30
  i/e regjistruar Maska e Selena1
  Antarsuar
  24-02-2016
  Postime
  50
  Faleminderit
  7
  4 falenderime n 4 postime

  Pr: A sht shteti shqiptar i implikuar n trafikun e drogs?

  Jo . Nuk ka qene kurre .......

 13. Anetart m posht kan falenderuar Selena1 pr postimin:

  _xheni (29-02-2016)

 14. #31
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  29-02-2016
  Postime
  1
  Faleminderit
  1
  0 falenderime n 0 postime

  Pr: A sht shteti shqiptar i implikuar n trafikun e drogs?

  po eshte dhe do te jete per derisa edi rama eshte ne pushtet .

 15. #32
  not exist Maska e skender76
  Antarsuar
  10-06-2003
  Vendndodhja
  Sa me larg Shqiperise...
  Postime
  4,789
  Faleminderit
  192
  275 falenderime n 208 postime

  Pr: A sht shteti shqiptar i implikuar n trafikun e drogs?

  Citim Postuar m par nga SERAFIM DILO Lexo Postimin
  Sepse ka vite qe eshte "industria" e vertete e atij vendi . Midis prodhimit dhe trafikut, nga shuma e te ardhurave, eshte sektori i pare i ekonomise.
  E ke gabim!!

  Ne pordhojm shum produkte te cilsise se larte...
  paqen, e sjell vetem drejtsia

 16. #33
  i/e regjistruar Maska e SERAFIM DILO
  Antarsuar
  06-01-2008
  Postime
  7,142
  Faleminderit
  434
  518 falenderime n 436 postime

  Pr: A sht shteti shqiptar i implikuar n trafikun e drogs?

  Citim Postuar m par nga skender76 Lexo Postimin
  E ke gabim!!

  Ne pordhojm shum produkte te cilsise se larte...

  E drejte. Por po flasim vetem per prodhimin e droges e shtetrore.

  Produktet e cilesise se larte qe jane Tenderat dhe Konesionet nuk diskutohen.

 17. #34
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  27-01-2014
  Vendndodhja
  Vlore
  Mosha
  24
  Postime
  3
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime

  Pr: A sht shteti shqiptar i implikuar n trafikun e drogs?

  Si nuk eshte i perfshire dhe mendoj se shqiptaret jan shefat e grupeve me te medha ne evrope

 18. #35
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  03-03-2016
  Vendndodhja
  Tetov
  Postime
  1
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime

  Pr: A sht shteti shqiptar i implikuar n trafikun e drogs?

  Pershendetje..
  Derisa botes ia kemi deshmuar talentin ne cdo drejtim si:art,kulture,sport,lufte,humanizem,tolerance etj etj popull me dy shtete te njohur nga shumica e shteteve europiane me disa perjashtime popull me dy cmime nobel. E tani pyetja se a eshte dhteti shqiptar i perfshire ne trafik droge une do thosha jo ndoshta ka elemente qeveritare por smund te themi i gjith shteti.
  Pershendetje.

 19. #36
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  08-06-2015
  Postime
  3
  Faleminderit
  27
  Falenderuar 1 her n 1 postim

  Pr: A sht shteti shqiptar i implikuar n trafikun e drogs?

  po shteti shqiptar eshte i implikuar ne trafikun e droges perderisa njerzit shqiptare neper itali e ku di une jane bosat me te medhenj te droges

 20. Anetart m posht kan falenderuar xheni. pr postimin:


 21. #37
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  19-05-2006
  Vendndodhja
  afr kojshis
  Postime
  229
  Faleminderit
  1
  7 falenderime n 6 postime

  Pr: A sht shteti shqiptar i implikuar n trafikun e drogs?

  Asht nji pyetje retorike, d.m.th se e ka pergjigjjen mbrenda. Ne Parlament e Qeveri k kriminel, hajdut, trafikant femnash e droge, ( gj te cilen e pranojne vete parlamentaret e pushtetaret, qe here i largojne e mandej i afrojne sa me votue, i denojne me gjyqe, i leshojne vete, u japin pasaporte dhe i nisin n' drejtim "te paditun" etj. etj), keshtu qe shteti asht i perziem ne trafikun e droges. Zot na ruej prej kesaj qeverie te perudnueme qe ne rraj, ne gen te gjakut te jetes k veset ma njerzore.

 22. #38
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  29-03-2016
  Vendndodhja
  Tirane
  Mosha
  63
  Postime
  1
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime

  Post Pr: A sht shteti shqiptar i implikuar n trafikun e drogs?

  bogu. Medoj se te gjithe qeverite shqipetare pas viteve 90 jane implikuar ne afera te ndryshme te jashtligjshme.

 23. #39
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  19-05-2006
  Vendndodhja
  afr kojshis
  Postime
  229
  Faleminderit
  1
  7 falenderime n 6 postime

  Pr: A sht shteti shqiptar i implikuar n trafikun e drogs?

  Une nuk e njoh drogen, s'e kam pare kurre as t' perpunueme, as t' mbjellun, megjithate ka ndigjoj neper "lajme" me autobuza, me makina, me trafikante etj. etj. shteti asht i perfshime, sepse vete deputeti Kokedhima ( shqip= me t' dhimbte koka ose kryet ) shpreh mendimin me e kultivue drogen. Pse thote keshtu?! Sepse e di se shteti asht i implikuem, d.m.th "Te ligjerohet . Edhe kurvenia asht e perhapun, pse t' mos hapen bordellot dhe te jene te kontrollueme shtepite publike. U xu ky, ai/ajo neper hotele. Klandestinizmi asht i damshem, sepse nuk kontrollohet. . U lodha tuj shkrue kot per "drogaxhite, kurvat e kurvaret. Kohe e humbun.
  " Kjo bote e gjere dhe e gjate, do t' vete si ka vate" ,- Naim Frasheri ( 1846 - 1900)

Faqja 2 prej 2 FillimFillim 12

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •