Close
Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 27
 1. #1
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  25,044
  Postimet n Bllog
  3

  Ilir Meta: "Qeveria e Rilindjes dshtoi. Duhen br ndryshime n qeveri!"

  Qeveria/Ja kokat q krkon Meta

  Emri: IMG_20151006_104117.jpg

Shikime: 1460

Madhsia: 21.5 KB

  Megjithse se kryeministri Edi Rama e mohoi q t ket nj debat mbi ndryshimet n qeveri, Ilir Meta nuk ndalet. Kreu i kuvendit nuk ka folur publikisht pr takimin e s diels por megjithat disa sinjale jan r qarta. Vet Meta krkoi impulse t reja n qeverisje, por mnyra m e mir pr t kuptuar at q ai krkon sht t lexosh mediat pran tij.

  Kshtu “Javanevs” e cila bashk drejtohet nga kshilltari politik i Mets, lorenc Vangjeli, ka raportuar dje se listn e kokave t prera e kryeson dyshja Gjiknuri-Ahmetaj. Dhe kjo pr shkak t prgjegjsis q kan n daljen e informacionit pr shtjen e CEZ-it. Listn e ndryshimeve n qeveri, sipas “Javs” e vijon ministri i Financave, Shklqim Cani dhe kjo me arsyen e vetme, performanca e dobt sidomos n mbledhjen e t ardhurave nga doganat dhe tatimet. Nj dyshe tjetr sipas “Javs”, t ciln Meta do t donte ta zbriste nga froni ministror, sht edhe ajo Tahiri-Beqaj. Tahiri sht sulmuar ashpr nga shtypi pran Mets dhe ky i fundit dyshon se ai e ka nxitur qllimisht arrestimin e Kastriot Ismailajt pr ta dmtuar. Meta dyshon gjithashtu se ministri i brendshm komploton me ndrkombtart kundr tij.T dy ministrat, njerz t afrt t Edi Rams, jan shigjetuar n m shum se nj rast n kto dy vjet. Madje n rastin e Tahirit, para se policia t hynte n Lazarat, n mes t vitit 2014, LSI-ja kishte shprehur paknaqsi t hapura publike.  Lapsi
  Ndryshuar pr her t fundit nga Albo : 07-10-2015 m 12:23

 2. #2
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  25,044
  Postimet n Bllog
  3

  Pr: Ilir Meta: "Qeveria e Rilindjes dshtoi. Duhen br ndryshime n qeveri!"

  Rama prjashton mundsin pr ndryshime n Qeveri?

  Kryeministri Edi Rama ka tentuar t shuaj sot t gjith zrat pr ndryshime n kabinetin qeveritar.

  Pas takimit t shtunn n drek me kreun e Kuvendit, Ilir Meta, n media filloi t qarkullonte skenari pr rishikim t qeveris.

  Kjo shikohej edhe si nj tentativ pr t qetsuar zrat pr prishje t koalicionit qeveritar.

  Por n prfundim t mbledhjes s sotme t grupit parlamentar t PS-s, Rama i ka quajtur sajesa kto zra.

  “Ju flisni, ju komentoni. Nxirrni konkluzione nga ato q ju flisni. Ndryshime n qeveri, t sajuara”, deklaroi Rama.  Panorama
  Ndryshuar pr her t fundit nga Albo : 07-10-2015 m 12:23

 3. #3
  i/e regjistruar Maska e pranvera bica
  Antarsuar
  23-03-2009
  Vendndodhja
  Atje ku ka serenata.
  Postime
  5,861
  Postimet n Bllog
  1

  Pr: Ilir Meta: "Qeveria e Rilindjes dshtoi. Duhen br ndryshime n qeveri!"

  Jam kurioze Albo!Ku eshte shprehur qe qeveria e Rilindjes deshtoiii?

 4. #4
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  25,044
  Postimet n Bllog
  3

  Pr: Ilir Meta: "Qeveria e Rilindjes dshtoi. Duhen br ndryshime n qeveri!"

  Nj dit para seancs, Ndryshime n qeveri? Rama takim 60 minutsh me Metn n Kryesi  Pr t dytn her brenda pak ditsh, kryeministri Edi Rama i sht drejtuar kryesis se Kuvendi ku ka zhvilluar nj takim me kryeparlamentarin Ilir Meta, n nj takim prej 60 mintuash. Nuk dihen detaje nga takimi kok m kok, por mendohet se pjes e biseds kan qen qndrimet e kundrta q Kryeparlamentari dhe Kryeministri kan pasur pr ndryshimet n qeveri.
  Vetm 2 dit, pasi dy bashkdrejtuesit e koalicionit PS-LSI mbajtn qndrime t kundrta n distanc pr ndryshimet n qeveri, Edi Rama dhe Ilir Meta, u takuan ball pr ball pr 60 minuta n Kryesin e Kuvendit.
  Takimi, sht n vazhdn e bisedave t prjavshme q Rama e Meta, zhvillojn pr ecurin e koaliconit, por rifreskimi i kabinetit, besohet se ka qen pjes e bashkbisedimit.
  Kjo pr shkak se t hnn, e 5 tetorit 2015, pak or pasi kryeministri Edi Rama i kishte cilsuar sajesa mundsit pr lvizje n kabinet, aleati i tij Ilir Meta, foli pr nevojn e impulseve t reja n qeveri.
  Nuk dihet nse biseda kok m kok e Kryeministrit dhe kreut t Kuvendit, ka uar n dakordsi pr kt shtje kjo pr shkak se pas takimit nuk pati asnj komunikim me mediat.

  Por cili sht mendimi i vet Ministrave dhe deputetve pr ndryshimet n qeveri?

  Ermonela Felaj: Ndryshimet n qeveri jan diskrecion kushtetues i Kryeministrit, pse duhet t rrim dhe gjykojm gjith ditn?

  Ulsi Manja: E ka dhn prgjigjen i pari i puns, Kryeministri i vendit.

  Blendi Klosi: Sa vjet keni q e keni provuar me mua dhe nuk merrni dot ndonj fjal jasht kontekstit.

  M 5 tetor Meta deklaroi se krkonte impulse te reja qeverisse: Ne gjithmon krkojm impulse t reja qeverisse, krkojm standarde m t larta t qeverisjes. Prsa i takon ndryshimeve, ia kemi ln iniciativn gjithmon Kryeministrit kur ai e gjykon t arsyeshme. Un besoj se gjithnj ka nevoj pr impulse gjithnj e m t gjalla dhe m t fuqishme.

  Po m 5 tetor Rama pas mbledhjes s grupit PS deklaroi se ishin hamendsime t medias
  “ Puna juaj sht q ju mendoni, ju flisni, ju informoni, ju komentoni dhe pastaj kujtoni q ajo q sht folur e kemi folur ne, ndrkoh q e keni folur ju”.

  ORA NEWS

 5. #5
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  25,044
  Postimet n Bllog
  3

  Pr: Ilir Meta: "Qeveria e Rilindjes dshtoi. Duhen br ndryshime n qeveri!"

  Citim Postuar m par nga pranvera bica Lexo Postimin
  Jam kurioze Albo!Ku eshte shprehur qe qeveria e Rilindjes deshtoiii?
  Si thua ti teta, po te shkonin punet mire ne qeveri, a do te kerkonte Meta qe te largonte te gjithe ministrat qe shoku Rama i vlereson si "te suksesshem" ne punen e tyre?

  Meta mund te mos kete thene fjale per fjale qe qeveria e Rames deshtoi, por kjo eshte e kuptueshme per kedo qe degjon numrin dy te koalicionit kur ben thirrje per ndryshime ne qeveri.

  Amerikanet kane nje fjale qe thote: "Mos e ndreq po nuk eshte prishur!" Qeveria e Rilindjes eshte prishur, dhe shoku Meta nga Skrapari po mundohet ta ndreqi.

  Albo

 6. #6
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  25,044
  Postimet n Bllog
  3

  Ilir Meta bn ndryshime n Qeverin e Rams: Jep dorheqjen Nasip Nao

  Ministri i Drejtsis Nasip Nao sht dorhequr nga posti q ai mbante prej 2013-s.

  Emri: nasip-naco.jpg

Shikime: 621

Madhsia: 23.1 KB
  Ministri i Drejtesise Nasip Naco

  Msohet nga burimet, t cilat bjn me dije pr Panorama se ministri i LSI-s e ka paraqitur dorheqjen pas nj takimi q sht zhvilluar sot n selin e qeveris me kryeministrin Edi Rama.

  Nuk dihet nse kryeministri e ka pranuar dorheqjen e Naos apo jo. Ajo q ka rn n sy koht e fundit sht se mes Rams dhe Mets ka pasur takime t shpeshta koht e fundit, pjes e t cilave ka qen edhe vet ministri Nao. Ndrsa publikisht ka qen vet kreu i Kuvendit Ilir Meta q ka shprehur se qeveria ka nevoj pr impluse t reja.

  Kjo nuk sht hera e par q Nasip Nao jep dorheqjen nga nj post ministror. N vitin 2011, pas divorcit t LSI-s me Dritan Priftin, vendin e tij n ministrin e Ekonomis e mori Ilir Meta i cili ia la pikrisht Nasip Naos.

  Ky i fundit e mbajti kt post pr nj vit dhe n 2012 aty u emrua Edmond Haxhinasto. Nao ka mbajtur dy her edhe postin e zv.kryetarit t Parlamentit, t cilin e la n prill 2013 kur LSI doli nga koalicioni me PD-n dhe iu bashkua PS-s.

  Panorama

 7. #7

  Pr: Ilir Meta bn ndryshime n Qeverin e Rams: Jep dorheqjen Nasip Nao

  Ka shume mundesi te jete kryeprokurori i ri i zgjedhur nga shoku Sali.

 8. #8
  Kunja_01 Maska e Duke_Of_Arberia
  Antarsuar
  02-08-2003
  Vendndodhja
  overal, ne levizje.
  Postime
  2,495

  Pr: Ilir Meta bn ndryshime n Qeverin e Rams: Jep dorheqjen Nasip Nao

  Citim Postuar m par nga SERAFIM DILO Lexo Postimin
  Ka shume mundesi te jete kryeprokurori i ri i zgjedhur nga shoku Sali.
  Bazuar ne cilat indicie?
  Trimi mir me shok shum!!!!!!

 9. #9
  Kunja_01 Maska e Duke_Of_Arberia
  Antarsuar
  02-08-2003
  Vendndodhja
  overal, ne levizje.
  Postime
  2,495

  Pr: Ilir Meta bn ndryshime n Qeverin e Rams: Jep dorheqjen Nasip Nao

  Zri i Ameriks: Largimi i Naos nj diversion i LSI-s pr t nxitur ndryshimet n qeveri

  Postuar n 09 Nntor, 2015 06:11

  N Shqipri ministri i Drejtsis Nasip Naco ka dhn sot pasdite dorheqjen. Rreth vendimit t tij t papritur, nuk ka nj njoftim zyrtar, ndrkoh q msohet se ai ka patur nj takim me kryeministrin Edi Rama, i cili ka biseduar me pas dhe me kryetarin e parlamentit Ilir Meta.

  Zoti Meta sht kryetari i Lvizjes socialiste pr integrim, dhe zoti Naco ishte nj ndr 5 ministrat e ksaj force politike, aleatja kryesore e socialistve t zotit Rama.

  Javt e fundit zoti Meta kishte folur disa her pr nevojn e “impulseve t reja n qeverisje” duke mohuar publikisht se dicka e till lidhej domosdoshmrisht me ndryshime t kabinetit t zotit Rama.

  Ky i fundit nga ana tjetr, ka hedhur posht, po n mnyr t prsritur, cdo hipotez mbi lvizje t mundshme n prbrjen e ekipit t tij qeveriss. Lvizja e sotme e zotit Naco, mund t interpretohet dhe si nj “diversion” i LSI-s pr t nxitur pikrisht ndryshime n qeveri.

  Por me shum gjas, kryeministri pritet t’i qndroj besnik pozicionit t tij dhe t’i krkoj partnerit t tij politik, vetm emrin e ministrit t ardhshm t Drejtsis.

  Kjo sht dorheqja e dyt n kabinetin e zotit Rama q prej ardhjes s tij n pushtet n shtator t 2013. Vitin e kaluar, u trhoq ministri i athershm pr Marrdhniet me parlamentin Ilirjan Celibashi, Ai ishte prfaqsues i partis socialiste dhe u zvendsua menjher nga socialistja tjetr, Ermonela Felaj./ VOA
  Trimi mir me shok shum!!!!!!

 10. #10

  Pr: Ilir Meta bn ndryshime n Qeverin e Rams: Jep dorheqjen Nasip Nao

  Citim Postuar m par nga Duke_Of_Arberia Lexo Postimin
  Bazuar ne cilat indicie?
  Ministrat e LSI jane te paprekurit nga ana e PD. Jane garantet.

 11. #11
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  25,044
  Postimet n Bllog
  3

  Pr: Ilir Meta bn ndryshime n Qeverin e Rams: Jep dorheqjen Nasip Nao

  Zbardhet letra e dorheqjes s ministrit Nao


  Zbardhet letra e dorheqjes ministri t Drejtsis, Nasip Nao pr kryeministrin Edi Rama.

  Letra e plot

  "I nderuar z. Kryeministr,

  Duke ju falnderuar pr bashkpunimin e deritanishm, por duke qen i bindur se Reforma n Drejtsi dhe prmbushja e nj roli m thelbsor t Ministris s Drejtsis n prmirsimin e mirqeverisjes dhe funksionimit t drejtsis krkon nj nivel m t lart t bashkpunimit dhe bashkveprimit t t gjith aktorve, jap dorheqjen time si Ministr i Drejtsis.

  Duke shpresuar q n do rast ky akt t ndihmoj n krijimin e klims s bashkpunimit t krkuar pr reformimin e sistemit t drejtsis,

  Ju uroj suksese n prmbushjen e obligimeve tuaja si Kryeministr,

  Me konsiderat".

  Koha Jone

 12. #12
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  25,044
  Postimet n Bllog
  3

  Pr: Ilir Meta bn ndryshime n Qeverin e Rams: Jep dorheqjen Nasip Nao

  Lvizjet e sotme n politik me dorheqjen e ministrit Nasip Nao, Zri i Ameriks i cilson si nj diversion q aleati i Rams, kreu i LSI-s bn ndryshme t tjera n qeveri.

  “Lvizja e sotme e zotit Naco, mund t interpretohet dhe si nj “diversion” i LSI-s pr t nxitur pikrisht ndryshime n qeveri. Por me shum gjas, kryeministri pritet t’i qndroj besnik pozicionit t tij dhe t’i krkoj partnerit t tij politik, vetm emrin e ministrit t ardhshm t Drejtsis”,- shkruan Zri i Ameriks.

  Lajmi i Zrit t Ameriks

  N Shqipri ministri i Drejtsis Nasip Naco ka dhn sot pasdite dorheqjen. Rreth vendimit t tij t papritur, nuk ka nj njoftim zyrtar, ndrkoh q msohet se ai ka patur nj takim me kryeministrin Edi Rama, i cili ka biseduar me pas dhe me kryetarin e parlamentit Ilir Meta. Zoti Meta sht kryetari i Lvizjes socialiste pr integrim, dhe zoti Naco ishte nj ndr 5 ministrat e ksaj force politike, aleatja kryesore e socialistve t zotit Rama.

  Javt e fundit zoti Meta kishte folur disa her pr nevojn e “impulseve t reja n qeverisje” duke mohuar publikisht se dicka e till lidhej domosdoshmrisht me ndryshime t kabinetit t zotit Rama. Ky i fundit nga ana tjetr, ka hedhur posht, po n mnyr t prsritur, cdo hipotez mbi lvizje t mundshme n prbrjen e ekipit t tij qeveriss.

  Lvizja e sotme e zotit Naco, mund t interpretohet dhe si nj “diversion” i LSI-s pr t nxitur pikrisht ndryshime n qeveri. Por me shum gjas, kryeministri pritet t’i qndroj besnik pozicionit t tij dhe t’i krkoj partnerit t tij politik, vetm emrin e ministrit t ardhshm t Drejtsis.

  Kjo sht dorheqja e dyt n kabinetin e zotit Rama q prej ardhjes s tij n pushtet n shtator t 2013. Vitin e kaluar, u trhoq ministri i athershm pr Marrdhniet me parlamentin Ilirjan Celibashi, Ai ishte prfaqsues i partis socialiste dhe u zvendsua menjher nga socialistja tjetr, Ermonela Felaj.

  Zri i Ameriks

 13. #13
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  25,044
  Postimet n Bllog
  3

  Pr: Ilir Meta bn ndryshime n Qeverin e Rams: Jep dorheqjen Nasip Nao

  Tiran, Dorhiqet Ministri, Rama propozon Ylli Manjanin n vend t Naos  N orn 14:33 (9 nntor 2015) u b publik lajmi i dorheqjes s Nasip Naos si Ministr i Drejtsis.
  Burime t Ora News than se Nao, kishte qen pas mesdits n zyrn e kryeministrit Edi Rama pr ti dorzuar letrn e dorheqjes, n t ciln argumenton:
  “Duke ju falnderuar pr bashkpunimin e deritanishm, por duke qen i bindur se Reforma n Drejtsi dhe prmbushja e nj roli m thelbsor t Ministris s Drejtsis n prmirsimin e mirqeverisjes dhe funksionimit t drejtsis krkon nj nivel m t lart t bashkpunimit dhe bashkveprimit t t gjith aktorve, jap dorheqjen time si Ministr i Drejtsis.Duke shpresuar q n do rast ky akt t ndihmoj n krijimin e klims s bashkpunimit t krkuar pr reformimin e sistemit t drejtsis”.
  Bashk me zotin.Nao, ka qen edhe kreu i tij, Ilir Meta dhe kreu i grupit parlamentar t LSI-s, Petrit Vasili.

  Rreth ors 13:00, Ilir Meta kishte pritur n zyrn e tij n Kuvend, zvends/Ambasadorin amerikan.
  N orn 15:07 minuta, Ilir Meta, u rikthye n zyrn e kryeministrit Edi Rama, s bashku me kreun e grupit t LSI-s, Petrit Vasili, pr t qndruar aty rreth 15 minuta dhe iu drejua m pas hotel “Rogner”.
  Takimit, iu bashkua shpejt edhe zdhnsi i LSI-s pr reformn n drejtsi, Ylli Manjani.
  Ky i fundit, nuk qndroi deri ne fund t biseds, por u rikthye n zyrn e kryeministrit Edi Rama.
  N t njjtn koh, Ilir Meta la hotel “Rogner”dhe me qetsi, vlersoi aktin e dorhejes s Ministrit t tij.
  Meta foli pr nj nivel t ri t bashkpunimit t koalicionit pr realizmin e reformave, me dorhqjen e Naos.
  Ilir Meta : “M duhet t vlersoj aktin e dorheqjes s Ministrit t Drejtsis Nasip Nao si nj akt t ndrgjegjshm dhe t prgjegjshm, si nj akt qytetar i cili ka dhn kontributin e tij gjat gjith ksaj periudhe n t mir t qeverisjes dhe reformave , por njkohsisht me kt akt ai ka gjykuar se jep nj kontribut pr t ndihmuar n realizimin e nj bashkpunimi t krkuar prej kohsh dhe m t gjr dhe t nj niveli t ri pr t uar prpara t gjitha reformat dhe sidomos reformn n fushn drejtsi.”
  Meta tha se emrin e pasardhsit ia kishte ln n dor, Edi Rams.
  Ilir Meta : “Emri i ri q do t propozoj kryeministri do t jet nj emr q do t oj n nj bashkpunim m t gjr dhe m t ri.”
  Vetm disa minuta pas ksaj deklarate Ylli Manjani la godinn e Kryeministris dhe tha se si politikan do t ishte i gatshm t merrte detyrn e Ministrit.
  Tre or pas ksaj deklarate, Kryeministria njoftoi se Zoti. Manjani kishte marr besimin e Edi Rams dhe Ilir Mets pr t qen ai pasuesi i Nasip Naos, nj zvendsim q Ora News e kishte njofutuar fill pas takimit q Manjani kishte pasur n Kryeminsitri.
  Ndrkoh, n njoftimin zyrtar Kryeministria tha se Edi Rama kishte pranuar dorheqjen e zotit.Nasip Nao, duke e falenderuar at pr kontributin e dhn n ekipin qeveriss.
  “Duke vlersuar se kandidatura e Ylli Manjanit sht m e prshtatshmja pr t uar m tej punn e nisur n drejtimin e institucionit, Kryeministri ka diskutuar m pas me zotin Manjani prfshirjen e tij n kabinetin qeveritar. Reforma n Drejtsi, prmirsimi i puns n zyrat e hipotekave, rritja e cilsis s shrbimit n burgje, si edhe ritmi i asistencs teknike t Ministris s Drejtsis n procesin e hartimit t akteve ligjore e nnligjore n funksion t reformave, kan qen n fokus t bashkbisedimit” thuhet n njoftim.
  Kryeministri e ka falenderuar Ylli Manjanin pr gatishmrin pr t kryer me prgjegjshmri dhe efikasitet detyrn e lart dhe ka firmosur propozimin pr Presidentin e Republiks q t dekretoj emrimin e tij n krye t dikasterit t drejtsis.
  Por a do t kete emra t tjer t rinj ve Ylli Manjanit n kabinetin qeveritar? A prfundon ktu riformatimi i ekzekutivit, apo do t ket zhvillime t tjera n ort e ardhshme?
  Ja fare ka ndodhur ore pas ore
  19:26 Nao: Reforma n drejtsi krkon nivel m t lart t bashkpunimi mes aktorve
  Zbardhet letra e dorheqjes s Nasip Naos si Ministr Drejtsie. Ai e argumenton dorheqjen e tij me nevojn pr nj nivel m t lart t bashkpunimi dhe bashkveprimi t t gjith aktorve lidhur me reformn n drejtsi.
  “Duke ju falnderuar pr bashkpunimin e deritanishm, por duke qen i bindur se Reforma n Drejtsi dhe prmbushja e nj roli m thelbsor t Ministris s Drejtsis n prmirsimin e mirqeverisjes dhe funksionimit t drejtsis krkon nj nivel m t lart t bashkpunimit dhe bashkveprimit t t gjith aktorve, jap dorheqjen time si Ministr i Drejtsis.Duke shpresuar q n do rast ky akt t ndihmoj n krijimin e klims s bashkpunimit t krkuar pr reformimin e sistemit t drejtsis”.
  19:10 Basha: Pa ikur Rama, ndryshimet me Nao e Pao rrahje uji n havan
  Ora 17:35 Rama i propozon Nishanit dekretimin e Manjanit si Ministr Drejtsie
  Ora 16:05 Ora News: Manjani Ministri i ri i Drejtsis
  Burime nga Ora News bjn me dije se n vend t Naos, Ministr Drejtsie do t dekretohet Ylli Manjani.
  N nj prononcim pr mediat Manjani u shpreh se “do kush q merret me politik duhet t jet i gatshm”.
  Ndrkoh ai konfirmoi se nuk ndryshon formula mes ndarjes q qeverisjes me PS, duke deklaruar se LSI do t mbaj Ministrin e Drejtsis.

  ORA NEWS

 14. #14
  Kunja_01 Maska e Duke_Of_Arberia
  Antarsuar
  02-08-2003
  Vendndodhja
  overal, ne levizje.
  Postime
  2,495

  Pr: Ilir Meta bn ndryshime n Qeverin e Rams: Jep dorheqjen Nasip Nao

  Citim Postuar m par nga SERAFIM DILO Lexo Postimin
  Ministrat e LSI jane te paprekurit nga ana e PD. Jane garantet.
  Mbase ishin po nuk jane me! Afera e CEZ-it, dosja e Naos perpara disa javesh, rasti Doshi-Rama etj etj, tregojne te kunderten!

  Nga ana tjeter Ylli Manjani, ministri me i ri, ka akuzuar ne do dalje publike ashper Berishen apo Boden, sidomos per aferen e CEZ-it!

  Keto raste me vijne ndermend, se ka precedente te tjera pa fund.

  Politikisht asnje nga dy partite e medha nuk ka leverdi ta mbaje mire me LSI-ne, se ne fund te mandatin e kuptojne qe tkurrja elektorale iu vjen gjithmone nga LSI-a...
  Trimi mir me shok shum!!!!!!

 15. #15

  Pr: Ilir Meta bn ndryshime n Qeverin e Rams: Jep dorheqjen Nasip Nao

  Citim Postuar m par nga Duke_Of_Arberia Lexo Postimin
  Mbase ishin po nuk jane me! Afera e CEZ-it, dosja e Naos perpara disa javesh, rasti Doshi-Rama etj etj, tregojne te kunderten!

  Nga ana tjeter Ylli Manjani, ministri me i ri, ka akuzuar ne do dalje publike ashper Berishen apo Boden, sidomos per aferen e CEZ-it!

  Keto raste me vijne ndermend, se ka precedente te tjera pa fund.

  Politikisht asnje nga dy partite e medha nuk ka leverdi ta mbaje mire me LSI-ne, se ne fund te mandatin e kuptojne qe tkurrja elektorale iu vjen gjithmone nga LSI-a...
  Harron vetem nje gje,ne kete qeveri kane dale te gjithe tenderat socialist por nuk ka asnje tender te ministrave te LSI-s. Nuk ke asnje tender nga ata qe i "bejne" dhe vet perqindjes tender.Politikisht eshte LSI qe po mban ne kembe sistemin.
  Megjithate,po u be Nao kryeprokuror eshte emertim qe vjen direkt nga Saliu.

 16. #16
  Kunja_01 Maska e Duke_Of_Arberia
  Antarsuar
  02-08-2003
  Vendndodhja
  overal, ne levizje.
  Postime
  2,495

  Pr: Ilir Meta bn ndryshime n Qeverin e Rams: Jep dorheqjen Nasip Nao

  Citim Postuar m par nga SERAFIM DILO Lexo Postimin
  Harron vetem nje gje,ne kete qeveri kane dale te gjithe tenderat socialist por nuk ka asnje tender te ministrave te LSI-s. Nuk ke asnje tender nga ata qe i "bejne" dhe vet perqindjes tender.Politikisht eshte LSI qe po mban ne kembe sistemin.
  Megjithate,po u be Nao kryeprokuror eshte emertim qe vjen direkt nga Saliu.
  Te paska shpetuar, s'ke faj, dinamika e skandaleve sot ne Shqiperi leviz me shpejtesine e zhives!

  Para disa javesh Nao eshte e akuzuar direkt se firma e kunatit te tij me duket, kishte marre te gjitha tenderat duke falimentuar disa firma!

  Nje gje eshte 100% e sigurte, nqs Nao behet kryeprokuror: Emertimi vjen nga Meta dhe pr Meten.
  Eshte llogjike e thjeshte, do gje tjeter eshte aludim...
  Trimi mir me shok shum!!!!!!

 17. #17

  Pr: Ilir Meta bn ndryshime n Qeverin e Rams: Jep dorheqjen Nasip Nao

  Citim Postuar m par nga Duke_Of_Arberia Lexo Postimin
  Te paska shpetuar, s'ke faj, dinamika e skandaleve sot ne Shqiperi leviz me shpejtesine e zhives!

  Para disa javesh Nao eshte e akuzuar direkt se firma e kunatit te tij me duket, kishte marre te gjitha tenderat duke falimentuar disa firma!

  Nje gje eshte 100% e sigurte, nqs Nao behet kryeprokuror: Emertimi vjen nga Meta dhe pr Meten.
  Eshte llogjike e thjeshte, do gje tjeter eshte aludim...

  Naturisht qe vjen nga Meta por vjen per te garantuar Saliun,gjithmon me pelqimin e Rames.Ashtu si ka garantuar dhe Saliu -Meten. Por megjithate rruga eshte e gjate,jemi veten ne propozime e marveshje...

  Duhet gjetur "LLalla 2" dhe dy tre figura qe duhen sakrifikuar. Po ran dakort ne figurat qe duhen sakrifikuar ke dhe Naon kryeprokurator.

 18. #18
  Kunja_01 Maska e Duke_Of_Arberia
  Antarsuar
  02-08-2003
  Vendndodhja
  overal, ne levizje.
  Postime
  2,495

  Pr: Ilir Meta bn ndryshime n Qeverin e Rams: Jep dorheqjen Nasip Nao

  Kjo eshte analiza jote, per dika qe s'ka ndodhur.
  Une personalisht jam i prirur t'i besoj zerit te amerikes qe e thote qarte se kjo eshte nje gricje mbrenda dy paleve te mazhorances, sigurisht e orkestruar nga Meta ne kete rast.
  Parashikimin se do ndodhi ne politiken shqiptare, do refuzonte ta bente edhe Nostradamusi...
  Trimi mir me shok shum!!!!!!

 19. #19

  Pr: Ilir Meta bn ndryshime n Qeverin e Rams: Jep dorheqjen Nasip Nao

  Citim Postuar m par nga Duke_Of_Arberia Lexo Postimin
  Kjo eshte analiza jote, per dika qe s'ka ndodhur.
  Une personalisht jam i prirur t'i besoj zerit te amerikes qe e thote qarte se kjo eshte nje gricje mbrenda dy paleve te mazhorances, sigurisht e orkestruar nga Meta ne kete rast.
  Parashikimin se do ndodhi ne politiken shqiptare, do refuzonte ta bente edhe Nostradamusi...
  Zeri Amerikes ne kete rast ja ka futur kot. Si mund te jete gricje kur eshte nje dorheqje e organizuar dhe ishte gati dhe kandidati i zevendesimit.

  Parashikimi ne politik eshte gjithmon i kot per shkak te faktoreve,por kjo dorheqje ka nje qellim e ka nje regji.

 20. #20
  Kunja_01 Maska e Duke_Of_Arberia
  Antarsuar
  02-08-2003
  Vendndodhja
  overal, ne levizje.
  Postime
  2,495

  Pr: Ilir Meta bn ndryshime n Qeverin e Rams: Jep dorheqjen Nasip Nao

  Citim Postuar m par nga SERAFIM DILO Lexo Postimin
  Zeri Amerikes ne kete rast ja ka futur kot. Si mund te jete gricje kur eshte nje dorheqje e organizuar dhe ishte gati dhe kandidati i zevendesimit.

  Parashikimi ne politik eshte gjithmon i kot per shkak te faktoreve,por kjo dorheqje ka nje qellim e ka nje regji.
  Po e filloj me te dyten per ta mbyllur me te paren.
  Konjukturat politike tek ne ndryshojne ne menyre te paparashikueshme, ndaj dhe te thuash sot se do vendoset ky apo ai, kur akoma nuk eshte e sigurte bashkejetesa Rama-Meta, eshte e kot.

  E dyta Zeri Amerikes thote se kjo eshte nje lloj diversioni nga Meta per te bere ndryshuar Rama ministrat e tij. Me pak fjale loje apo levizje taktike e Metes. Une e quaj gricje, ti quaje terrci-verrci, s'ka rendesi emertimi, por thembi i konkluzionit te Zerit te Amerikes.
  Dhe ne memorien time Zeri i Amerikes, nuk para ia ka futur kot ndonjehere per te tilla eshtje
  Trimi mir me shok shum!!!!!!

Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit

Fjalt Kye pr Temn

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •