Close
Faqja 1 prej 4 123 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 20 prej 70
 1. #1
  MODERATOR Maska e Letersia 76
  Anėtarėsuar
  23-06-2002
  Vendndodhja
  OXFORD ENGLAND
  Mosha
  44
  Postime
  731
  Faleminderit
  0
  6 falenderime nė 6 postime

  Aleksandër Gjoka

  Heyyyyy admirues te muzikes shqiptare .
  A eshte Aleksander Gjoka ,heroi qe theu akullin e rrokut shqiptar?
  Faliminderit per mirekuptimin ketu poshte keni disa nga tekstet e kengeve te A .GJOKES.
  Shpresoj qe do kaloni kendeshem.....

  " Dite dimri"

  Ne jetėn time
  Ka qėnė njė cast
  Kur unė pėr ty pata nevojė
  Jo pėr tė tuat gjeste, fjalė
  Por ti pranė meje mė qėndroje.


  E kundėrta ndodhi ti ike larg
  Ato ditė dimri tė jetės time
  Gjithmonė gėzimet i ndanim bashkė
  Pėrse me ike, mė braktise?


  " Ne kete flete te bardhe"


  Nė kėtė fletė tė bardhė
  Pėr ty do tė shkruaj
  Por kujtimet s'mė lėnė
  Mė bėjnė tė vuaj

  Kujtoj ato ēaste
  Qė kurrė mė s'do vinė
  Kur aq pranė tė kisha
  Dhe ndjeja dashurinė

  Po ti atė dashuri tė pastėr jo mė se doje
  Njė tjetėr ti mė the qė dashuroje
  Tani po e kuptoj se ti nuk ndjen pėr mua
  Ndaj unė tė urrej...
  (Pėrsėriten tė tre strofat)


  Nuk dua asgjė tjetėr, po bėj si dhe unė
  Se dashurinė, jo unė se humb  " Dy dashuri"


  E dua dashurinė ta kem nė krah
  E dua bashkė me tė njė gotė tė pi
  E dua tė shkojmė vetėm nė kinema
  E dua tė ketė shumė fantazi

  E dua dashurinė pėr njė moment
  S'e dua dashurinė pa xhelozinė
  E dua dashurinė tė ketė para
  E dua tė ketė shumė shoqėri


  E dua njė tė kap
  e dua pėr dashurinė
  e dua sytė ti shoh
  se dua ta kem pranė pėr gjithnjė


  E dua dashurinė pėr njė moment
  S'e dua dashurinė pa xhelozinė
  E dua dashurinė tė ketė para
  E dua tė ketė shumė shoqėri

  E dua dashurinė ta kem nė krah
  E dua bashkė me tė njė gotė tė pi
  E dua tė shkojmė vetėm nė kinema
  E dua tė ketė shumė fantazi  " Anxhela"


  Kam pas dash njė grua 30 vjeēe
  E doja dhe mė donte si e marrė
  Kishte zėnė e saj nuanca fėmijėrie
  Megjithėse ishte e martuar dhe kishte njė vajzė


  Hej Anxhela, eee Anxhela
  Hej Anxhela, ooo Anxhela

  Ndonėse s'kishim vite qė dashuroheshim
  ajo mė konsideronte si burrin e saj
  s'isha unė i madh apo me emėr
  por thjeshtė njė shėrbėtor nė shtėpinė e saj

  Hej Anxhela, eee Anxhela
  Hej Anxhela, ooo Anxhela  " Zemra e nje gruaje"


  Zemra e njė gruaje
  Them shpesh me vete
  Ngjan me njė xixėllonjė
  Qė digjet nė heshtje

  Provoni ti buzėqeshni njė zemre t'thyer
  Mos pėrbuzni lotėt nė sytė e mallengjyer

  Mos puthėsh dorėn e saj kur zgjatet
  Se buzėt e tua do vyshken do plaken
  Puthje qė ėndrrat zgjon nė shpirtin e valuar
  Ngjan me lindjen e diellit
  ...jo s'ėshtė e vonuar
  Prį, mallkue njaj bir Shqyptari,
  Qi ketė gjuhė tė Perendķs,
  Trashigim, qi na la i Pari,
  Trashigim s'i a lźn ai fmķs;
  Edhč atij i u thaftė, po, goja,
  Qi e perbuzė ketė gjuhė hyjnore;
  Qi n'gjuhė t'huej, kśr s'āsht nevoja,
  Flet e t'veten lźn mbas dore.

  AT Gjergj Fishta

 2. #2
  MODERATOR Maska e Letersia 76
  Anėtarėsuar
  23-06-2002
  Vendndodhja
  OXFORD ENGLAND
  Mosha
  44
  Postime
  731
  Faleminderit
  0
  6 falenderime nė 6 postime
  Pershendetje te gjitheve !
  faliminderit per mirekuptimin ,jeni te ftuar te gjithe !
  bye!
  Prį, mallkue njaj bir Shqyptari,
  Qi ketė gjuhė tė Perendķs,
  Trashigim, qi na la i Pari,
  Trashigim s'i a lźn ai fmķs;
  Edhč atij i u thaftė, po, goja,
  Qi e perbuzė ketė gjuhė hyjnore;
  Qi n'gjuhė t'huej, kśr s'āsht nevoja,
  Flet e t'veten lźn mbas dore.

  AT Gjergj Fishta

 3. #3
  i/e regjistruar Maska e Brari
  Anėtarėsuar
  23-04-2002
  Postime
  18,892
  Faleminderit
  59
  119 falenderime nė 109 postime
  rrokun e ka fillu Vace Zela dhe besnik taraneshi me "E shiu pejk pejk.."

  kur filloj Aleksandri Rrokun ish bo rroku demode si ndoc rroku...lol.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga shigjeta : 20-09-2004 mė 01:04

 4. #4
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  22-08-2002
  Vendndodhja
  Montreal -Tirone , vajtje-ardhje, moszgjedhje
  Mosha
  44
  Postime
  181
  Faleminderit
  0
  5 falenderime nė 5 postime
  pa dyshim qe Gjoka eshte ai qe theu akullin dhe jo sot apo dje por 20 vite me pare qe kur ishte kengetar liqeni dhe jane e paharueshme kenget e tij " Ana", "E takova perendeshen " qe do ishin avanguarda e muzikes moderne shqiptare !

 5. #5
  yells `aziz! light!` Maska e AsgjėSikurDielli
  Anėtarėsuar
  12-09-2002
  Vendndodhja
  the black light
  Postime
  1,787
  Faleminderit
  0
  30 falenderime nė 30 postime

  Eh...

  Ne trojet tjera shqiptare ekzistojne dhe kane ekzistuar grupe te vjetera qe jane marrur me muzike rock, alternative dhe pop. Nuk e di se a keni degjuar ndonjehere per grupet sikur, NA, Grupi 403, Gjurmet, Trix, Minatori... si dhe shume te tjere qe nuk me kujtohen per momentin.

  Personin ne fjale nuk e njoh, s'kam degjuar per te dhe as qe e di vitin e veprimit, por nese kerkoni grupe te vjetera qe kane zhvilluar dhe zhvillojne muzike rock apo alternative une ua thashe disa...

  Duhet ditur se nga ato qe i permenda vetem nje ende vepron : Minatori.

  Kurse sot njoh grupe sikur : AsgjeSikurDielli, Lindja, Blla Blla Blla, Oda, Jericho, etj.

  Free Your Mind!

 6. #6
  MODERATOR Maska e Letersia 76
  Anėtarėsuar
  23-06-2002
  Vendndodhja
  OXFORD ENGLAND
  Mosha
  44
  Postime
  731
  Faleminderit
  0
  6 falenderime nė 6 postime
  " Dite dimri"

  Ne jetėn time
  Ka qėnė njė cast
  Kur unė pėr ty pata nevojė
  Jo pėr tė tuat gjeste, fjalė
  Por ti pranė meje mė qėndroje.


  E kundėrta ndodhi ti ike larg
  Ato ditė dimri tė jetės time
  Gjithmonė gėzimet i ndanim bashkė
  Pėrse me ike, mė braktise?


  E ke degjuar kete kenge madhe shtore....
  Prį, mallkue njaj bir Shqyptari,
  Qi ketė gjuhė tė Perendķs,
  Trashigim, qi na la i Pari,
  Trashigim s'i a lźn ai fmķs;
  Edhč atij i u thaftė, po, goja,
  Qi e perbuzė ketė gjuhė hyjnore;
  Qi n'gjuhė t'huej, kśr s'āsht nevoja,
  Flet e t'veten lźn mbas dore.

  AT Gjergj Fishta

 7. #7
  i/e regjistruar Maska e gezuar
  Anėtarėsuar
  13-10-2002
  Vendndodhja
  elbasan
  Mosha
  48
  Postime
  6
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  te paret jane "ALBATROS" dhe Gjergj Jorgaqi
  jeni te mrekullueshem

 8. #8
  Inxhenier Maska e hiedi
  Anėtarėsuar
  29-01-2003
  Vendndodhja
  Itali
  Mosha
  36
  Postime
  65
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Anija plake

  Dikur nga deti i lodhur
  Te toka e premtuar njė dit'
  Anija plakė e lodhur detesh
  Anija plakė e shpirtit tim

  Me forcė e futėn hijen time
  E lanė nė breg me sytė pa jetė
  Me shpresėn e kripur nga dallgėt
  Me shpresėn e madhe det

  Dhe nėse dikush do pyes :
  "Ma keni parė hijen diku? "
  Nė port tė lodhur tė pakrehur
  Hijen qė iku nga unė .

  Dikur nga deti i lodhur
  Te toka e premtuar njė dit'
  Anija plakė e lodhur detesh
  Anija plakė e shpirtit tim

  Me forcė e futėn hijen time
  E lanė nė breg me sytė pa jet'
  Me shpresėn e kripur nga dallgėt
  Me shpresėn e madhe det .

  Dhe nėse dikush do pyes :
  "Ma keni parė hijen diku? "
  Nė port tė lodhur tė pakrehur
  Hijen qė iku nga unė .

  Mė solle , mė solle ti
  Psherėtimėn
  Nga molėt ku era ngrin
  Shkaktoje , shkaktoje prapė
  Qė tė mos mbytesh
  Edhe unė tė shuaj urinė .

  Dhe nėse dikush do pyes :
  "Ma keni parė hijen diku? "
  Nė port tė lodhur tė pakrehur
  Hijen qė iku nga unė .

  Mė solle , mė solle ti
  Psherėtimėn
  Nga molėt ku era ngrin
  Shkaktoje , shkaktoje prapė
  Qė tė mos mbytesh
  Edhe unė tė shuaj urinė .

  Ref : (2 herė )
  Ej tė lutem
  Mos u zemėro
  Ėndrrėn time ma shpėto
  Mos e ler tė ketė uri
  Ėndėrr mos u mbyll
  Nga dhimbja ti

 9. #9
  Inxhenier Maska e hiedi
  Anėtarėsuar
  29-01-2003
  Vendndodhja
  Itali
  Mosha
  36
  Postime
  65
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Angela


  Kam pas dash njė grua 30 vjeēe
  E doja dhe mė donte si e marrė
  Kishte zėnė e saj nuanca fėmijėrie
  Megjithėse ishte e martuar dhe kishte njė vajzė
  (2 herė)

  Hej Anxhela, eee Anxhela
  Hej Anxhela, ooo Anxhela

  Ndonėse s'kishim vite qė dashuroheshim
  ajo mė konsideronte si burrin e saj
  s'isha unė i madh apo me emėr
  por thjeshtė njė shėrbėtor nė shtėpinė e saj

  Hej Anxhela, eee Anxhela
  Hej Anxhela, ooo Anxhela
  (2 herė)
  Shqiperia eshte e jona!

 10. #10
  Inxhenier Maska e hiedi
  Anėtarėsuar
  29-01-2003
  Vendndodhja
  Itali
  Mosha
  36
  Postime
  65
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Ecėn nė shi


  Me flokė tė lagur
  me sy tė plakur
  Ecėn nė shi

  Me ėndrrėn fikur
  Shpres' e arratisur
  Ti ecėn nė shi

  Me flokė tė lagur
  me sy tė plakur
  Ecėn nė shi

  Me ėndrrėn fikur
  Shpres' e arratisur
  Ti ecėn nė shi

  Ref : ( 2 herė )

  Sytė e tu nuk qajnė
  Lotėt janė tharė
  Vajzė e plakur
  Ti ecėn nė shi .

  Natėn zgjove
  Kur ti thirre
  Dėshpėrimi
  Nuk ka kuptim .

  Merrni arin
  e kėsaj bote
  dhe mė ktheni
  e prapė rininė .

  Tė dridhet buza
  Nga hidhėrimi
  Por shpreso

  Tė kthehet mbrapa
  Ajo qė iku
  Jetėn jeto.

  Ref : ( 2 herė )

  Sytė e tu nuk qajnė
  Lotėt janė tharė
  Vajzė e plakur
  Ti ecėn nė shi .

  __________________________________________________ __
  Emri i saj


  Nė zemrėn time
  Jeton njė emėr
  Qė jo vitet
  nuk e shuajnė
  Nė zemrėn time
  ka zėnė vend njė emėr
  Qė jo kohė
  Nuk e shuajnė

  Buzėqeshja e saj
  shumė e lumtur
  Mendime tė bukura
  mė zgjon

  Vėshtrimi i saj
  Shumė i lumtur
  Njė botė tė re
  mė tregon

  Emri i saj
  ėshtė lumturia
  Emri i saj
  mė sjell dhe pranverėn
  Shqiperia eshte e jona!

 11. #11
  Super Moderatore Maska e shigjeta
  Anėtarėsuar
  16-04-2002
  Postime
  4,779
  Faleminderit
  108
  193 falenderime nė 168 postime
  Hiedi,
  Faleminderit per textet e kengeve.
  Mos shkruaj gjė kur je me nerva, sepse, ndėrsa plaga e gjuhės ėshtė mė e keqe se e shpatės, mendo ē’ka mund tė jetė ajo e pendės

 12. #12
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  09-04-2003
  Vendndodhja
  Milano
  Postime
  75
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  yeah...

  faleminders,
  per perkujdesjen,nuk jane shume kangetare qe si Aleksander Gjoka kane edhe tekste qe ia vlejne...

 13. #13
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  29-09-2004
  Mosha
  37
  Postime
  1,474
  Faleminderit
  0
  8 falenderime nė 8 postime
  o sa kam qeshur kur pashe temen per aleksander gjoken

  kur isha ne durres aleksandri vinte bente plazh atje ku jetoja une, dhe une me shoket e mi e tallnim tere kohen. E imitonin, i thoshim "aleksander po gjun per femra huh?" ai "rrini rehat cuna!!!" me zeri e ngjirur si gomar

 14. #14
  i/e regjistruar Maska e LeNNoN
  Anėtarėsuar
  07-06-2003
  Vendndodhja
  Bucharest
  Mosha
  31
  Postime
  360
  Faleminderit
  0
  4 falenderime nė 4 postime
  kjo dit dimri esht keng vertet shum e bukur  LeNNoN
  You don't lead by hitting people over the head-that's assault, not leadership.

 15. #15
  E Lirė! Maska e KaLTerSi
  Anėtarėsuar
  27-10-2003
  Vendndodhja
  NYC.
  Postime
  852
  Faleminderit
  0
  6 falenderime nė 6 postime

  Aleksander Gjoka: Ju sjell veten time te ndryshuar

  Iu deshėn dy vite e gjysėm pėr tė sjellė tek dėgjuesi i tij albumin e katėrt. “I verbėr nėn diell”, njė album me 13 kėngė, ndėr tė cilat shumė pėrpunime, po ku nuk mungojnė dhe kompozimet e reja. Njė stil, rrymat me tė cilat jemi mėsuar tė na prezantohet prej vitesh kėngėtari me zėrin karakteristik vijnė sėrish nė njė album, gjithsesi i ndryshėm dhe me njė koherencė tjetėr. “Kuptohet nuk mund tė dal nga vetja”, thotė Aleksandėr Gjoka i cili e priste prej kohėsh daljen e albumit tė tij mė tė fundit. “Ėshtė njė album heterogjen dhe jam munduar qė atė ta dėgjojė dhe shijojė ēdo moshė dhe njerėz me shijė tė ndryshme”. Ndėrkohė dashuria dhe “pasojat” e saj vijnė sėrish ndėr notat muzikore tė pėrcjella nga Aleksandėr Gjoka. “I verbėr nė diell”, titulli i kėngės me tė cilin kam “pagėzuar” dhe albumin, i kushtohet ndjenjės sė dashurisė dhe me dy fjalė mund ta pėrmbledh si njė ndjenjė e cila tė lė nė errėsirė dhe nėn dritėn e diellit”, tregon ai duke qeshur. Gjoka nuk flet gjatė pėr albumin e tij. “Ai ėshtė nė treg dhe mė mirė se unė mund tė shpjegohet ai”. Gjithsesi ai vetė ėshtė i bindur qė ka sjellė njė produkt i cili do tė mbėrrijė dhe shumė i mirėpritur tek dėgjuesit shqiptarė. I regjistruar nė studiot e “Top Records”, albumi pritet tė ketė suksesin e shumė albumeve “homologe” tė hedhura sė fundmi nė tregun shqiptar. Duket se kėngėtarėt e mirėfilltė tė muzkiės sė lehtė shqiptare kanė bėrė njė “sulm” karshi vjedhjeve dhe pėrshtatjeve nė shqip tė kėngėve greke e sllave. “I verbėr nėn diell” ka njė prirje sipas dhe vetė autorit tė tij, Aleksandėr Gjokės tė bėjė muzikėn tė qėndrojė mė kėmbėt nė tokė. Shumė pikant duket dhe realizimi i njė kėnge si bashkėpunim i kantautorit Ardit Gjebra me Aleksandėr Gjokėn, “Mos u afro” bashkėpunim tė cilin ky i fundit e pėrmend me kėnaqėsi. Sakaq kėngėtari po pėrgatitet dhe pėr videoklipin e kėngės “I verbėr nėn diell”, klip i cili ėshtė lėnė nė duart e regjisorit Leonard Bomba.

  Marre @ Spektri
  Toleranca, eleksiri i lirisė.

 16. #16
  i/e larguar Maska e DreQjaaA
  Anėtarėsuar
  02-11-2004
  Vendndodhja
  n'tarabosh (>'.'<)
  Mosha
  33
  Postime
  7
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Citim Postuar mė parė nga i_pakapshem
  o sa kam qeshur kur pashe temen per aleksander gjoken

  kur isha ne durres aleksandri vinte bente plazh atje ku jetoja une, dhe une me shoket e mi e tallnim tere kohen. E imitonin, i thoshim "aleksander po gjun per femra huh?" ai "rrini rehat cuna!!!" me zeri e ngjirur si gomar

  LOOOL
  Mua s'me pelqen hic ky kengetar... si me qene "karrocjer" me duket..

 17. #17
  Gone Maska e MiLaNiStE
  Anėtarėsuar
  19-05-2003
  Vendndodhja
  dónde ustedes no me puede ver
  Mosha
  30
  Postime
  1,770
  Faleminderit
  0
  10 falenderime nė 10 postime
  ne pergjithsi kenget i ka tbukra dhe smund te them qe nuk bo si kengtar per menimin tim ka zo dhe mpelqejn shum konget dit dimri dhe zemra e nje gruaje per mua jan klas

 18. #18
  Gone Maska e MiLaNiStE
  Anėtarėsuar
  19-05-2003
  Vendndodhja
  dónde ustedes no me puede ver
  Mosha
  30
  Postime
  1,770
  Faleminderit
  0
  10 falenderime nė 10 postime
  gjithashtu edhe kjo kenga me pelqeu skam pak qe e degjova


  Hej vėlla s'do tė shoh mė
  do tė pres dheu i zi
  Hej vėlla ku shkon ti
  Si te morėn ty rini.

  Tė marr nė krah me ngeshėri,
  mbėrthen e s'lėshon o vėlla
  Plumbi jetėn ta ka marrė,
  nga ne u ndave o vėlla.

  Mbi trupin tėnd lule u hodhėn,
  e pas kortezhi qė vajton
  Dhimbjet,lotėt dot si mbaj
  Zemra shpėrthen zemra qan.

  Refreni (2 herė)
  Nė zemrėn time do tė jesh,
  i pa vdekshėm o vėlla
  Nė zemrėn time do tė jesh,
  i pavdekshėm o vėlla.

 19. #19
  +dA bEzT+
  Anėtarėsuar
  31-10-2003
  Vendndodhja
  ~nZ~
  Postime
  231
  Faleminderit
  0
  3 falenderime nė 3 postime
  mo rob tmarum skom pa njet time mo par!!

 20. #20
  Gone Maska e MiLaNiStE
  Anėtarėsuar
  19-05-2003
  Vendndodhja
  dónde ustedes no me puede ver
  Mosha
  30
  Postime
  1,770
  Faleminderit
  0
  10 falenderime nė 10 postime
  Je e cmendur

  Ēdo ditė rrugės kur kalon
  E shėmtuar shumė ti je
  Jo nuk mund ta imagjonoj
  Se tė dua ty , jo kurrė . (2x)


  Mė vėshtron me ata sy
  mė ngjall , mė ngjall
  neveri
  Ėshtė tmerr kur e mendoj
  Jo s'tė dashuroj . (2x)


  Ti je e ēmendur qė ėndėrron
  Gjithė kohėn pėr mua
  Nuk dua tė jetoj
  N' ėndėrrat e tua . (2x)

  Je e ēmėndur .
  Je e ēmėndur .
  Je e ēmėndur ......

Faqja 1 prej 4 123 ... FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •