Close
Faqja 3 prej 4 FillimFillim 1234 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 41 deri 60 prej 70
 1. #41
  little runaway Maska e Elated
  Anėtarėsuar
  06-01-2006
  Vendndodhja
  uk
  Postime
  27
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Citim Postuar mė parė nga Letersia 76
  Heyyyyy admirues te muzikes shqiptare .
  A eshte Aleksander Gjoka ,heroi qe theu akullin e rrokut shqiptar?
  Faliminderit per mirekuptimin ketu poshte keni disa nga tekstet e kengeve te A .GJOKES.
  Shpresoj qe do kaloni kendeshem.....

  " Dite dimri"

  Ne jetën time
  Ka qënë një cast
  Kur unë për ty pata nevojë
  Jo për të tuat gjeste, fjalë
  Por ti pranë meje më qëndroje.


  E kundërta ndodhi ti ike larg
  Ato ditë dimri të jetës time
  Gjithmonë gëzimet i ndanim bashkë
  Përse me ike, më braktise?


  " Ne kete flete te bardhe"


  Në këtë fletë të bardhë
  Për ty do të shkruaj
  Por kujtimet s'më lënë
  Më bëjnë të vuaj

  Kujtoj ato çaste
  Që kurrë më s'do vinë
  Kur aq pranë të kisha
  Dhe ndjeja dashurinë

  Po ti atë dashuri të pastër jo më se doje
  Një tjetër ti më the që dashuroje
  Tani po e kuptoj se ti nuk ndjen për mua
  Ndaj unë të urrej...
  (Përsëriten të tre strofat)


  Nuk dua asgjë tjetër, po bëj si dhe unë
  Se dashurinë, jo unë se humb  " Dy dashuri"


  E dua dashurinë ta kem në krah
  E dua bashkë me të një gotë të pi
  E dua të shkojmë vetëm në kinema
  E dua të ketë shumë fantazi

  E dua dashurinë për një moment
  S'e dua dashurinë pa xhelozinë
  E dua dashurinë të ketë para
  E dua të ketë shumë shoqëri


  E dua një të kap
  e dua për dashurinë
  e dua sytë ti shoh
  se dua ta kem pranë për gjithnjë


  E dua dashurinë për një moment
  S'e dua dashurinë pa xhelozinë
  E dua dashurinë të ketë para
  E dua të ketë shumë shoqëri

  E dua dashurinë ta kem në krah
  E dua bashkë me të një gotë të pi
  E dua të shkojmë vetëm në kinema
  E dua të ketë shumë fantazi  " Anxhela"


  Kam pas dash një grua 30 vjeçe
  E doja dhe më donte si e marrë
  Kishte zënë e saj nuanca fëmijërie
  Megjithëse ishte e martuar dhe kishte një vajzë


  Hej Anxhela, eee Anxhela
  Hej Anxhela, ooo Anxhela

  Ndonëse s'kishim vite që dashuroheshim
  ajo më konsideronte si burrin e saj
  s'isha unë i madh apo me emër
  por thjeshtë një shërbëtor në shtëpinë e saj

  Hej Anxhela, eee Anxhela
  Hej Anxhela, ooo Anxhela  " Zemra e nje gruaje"


  Zemra e një gruaje
  Them shpesh me vete
  Ngjan me një xixëllonjë
  Që digjet në heshtje

  Provoni ti buzëqeshni një zemre t'thyer
  Mos përbuzni lotët në sytë e mallengjyer

  Mos puthësh dorën e saj kur zgjatet
  Se buzët e tua do vyshken do plaken
  Puthje që ëndrrat zgjon në shpirtin e valuar
  Ngjan me lindjen e diellit
  ...jo s'është e vonuar

  Dite dimri eshte fantastike fare. Nuk e di se kush i ka ber keto tekste; neqoftese i ka ber vet the good on him.

  Nipi ketij, irnisi meduket 9sjam e sigurt per emrin e tij) eshte kengetari tek grupi BURN ... qe gjithashtu ka kenge shume te mira si ecim te dy etc etc.

  E kan ne fis ti ken kenget e mirat me duket lol

  Ela'

 2. #42
  Rising Star and Legend Maska e Davius
  Anėtarėsuar
  20-04-2003
  Vendndodhja
  Underground
  Mosha
  36
  Postime
  11,960
  Faleminderit
  1
  22 falenderime nė 21 postime
  Aleksandėr Gjoka iu rikthehet lokaleve tė natės

  Iu ėshtė rikthyer sėrish lokaleve tė natės dhe ndoshta kėtė radhė pėr njė periudhė mė tė gjatė, si pėr tė ringjallur kohėn e dikurshme tė “Tre Musketierėve”.

  Kėngėtari i njohur i muzikės sonė, Aleksandėr Gjoka do tė jetė i ftuar kėtė fundjavė nė buzukun “Alpha” nė kryeqytet, ku do tė performojė live disa kėngė tė repertorit tė tij, por edhe muzikė tė huaj. Nė fakt, ky mund tė cilėsohet si njė rikthim i kėngėtarit, qė prej kohėsh duket se ishte shkėputur nga muzika e lokaleve tė natės dhe e pub-ve. Dhe rikthimi tek “Alpha buzuk” nuk ėshtė i rastėsishėm apo spontan. Sandri ka vendosur tė jetė i pranishėm me muzikėn e tij gjatė gjithė verės, me njė repertor tė zgjedhur muzikor, jo vetėm pėr lokalet dhe publikun nė kryeqytet, por edhe nė zona tė tjera tė vendit, kryesisht nė pika turistike, si nė Vlorė, Sarandė, etj. Por cila ėshtė arsyeja, qė Aleksandėr Gjoka vendos tė jetė sėrish pjesė e jetės sė natės, pikėrisht tani nė stinėn e nxehtė. Nė fakt, kjo arsye nuk lidhet vetėm me pagesėn dhe anėn ekonomike, qė ofrohet pėr tė tilla koncerte, por mbi tė gjitha me dėshirėn e kėtij kėngėtari profesionist pėr tė kėnduar live. “Tė kėnduarit live ėshtė si njė lloj fizkulture, sepse u mbytėm nga play-back”, shprehet Sandri, duke shtuar se pėr mbrėmjen tek “Alpha buzuk” ka zgjedhur njė repertor prej dhjetė kėngėsh. “Kam vendosur tė jem edhe nė lokale tė tjera nė vazhdimėsi dhe jo vetėm nė Tiranė, por edhe nė pikat turistike. Pėr ne tė kėnduarit live ėshtė si stėrvitja fizike pėr futbollistin”, shprehet GJoka duke qeshur. Por ajo qė ėshtė interesante nė kėtė turne koncertesh pėr Gjokėn ėshtė marrėdhėnia e mirė miqėsore me kolegun Redon Makashi, me tė cilin shprehet se ka bėrė zgjedhjen e repertorit tė kėngėve qė do tė kėndojė gjatė kėtij turneu veror.

  Gazeta Panorama
  My silence doesn't mean I am gone!

 3. #43
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  10-02-2014
  Postime
  38
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Pėr: Aleksandër Gjoka

  http://www.rockshqip.com/aleksander-gjoka - Ketu i keni te gjitha kenget dhe tekstet e Aleksander Gjokes.

 4. #44
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  8,996
  Faleminderit
  267
  363 falenderime nė 339 postime

  Pėr: Aleksandër Gjoka

  ARTIST I MADH - Kenge te pakoha !

  Pas 17 vjetesh mungese si krijues apo kengetar ne Festival, ringjitet ne skene me 2 " Mosketjeret " e tjere te Grupit !
  Nderim, Mirenjohje , Respekt per Sandrin, Redonin & Eltonin ! KONTRIBUT I PACMUAR ne Muziken Shqipe ! BRAVO !

 5. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar sirena_adria pėr postimin:

  bsdev (01-03-2017)

 6. #45
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  8,996
  Faleminderit
  267
  363 falenderime nė 339 postime

  Pėr: Aleksandër Gjoka

  Nder te rrallat intervista te Aleksander Gjokes .  Nis tek minuta 7.

 7. #46
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  8,996
  Faleminderit
  267
  363 falenderime nė 339 postime

  Pėr: Aleksandër Gjoka

  Aleksander Gjoka, zeri qe dritheron zemrat e shpirtrat

  http://www.newsbomb.al/fcb-bomb/item...at-e-shpirtrat

 8. #47
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  8,996
  Faleminderit
  267
  363 falenderime nė 339 postime

  Pėr: Aleksandër Gjoka


 9. #48
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  8,996
  Faleminderit
  267
  363 falenderime nė 339 postime

  Pėr: Aleksandër Gjoka


 10. #49
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  8,996
  Faleminderit
  267
  363 falenderime nė 339 postime

  Pėr: Aleksandër Gjoka

  Kur kendojne ARTISTE te Vertete edhe orkestra del teper .....

  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga sirena_adria : 06-03-2017 mė 09:34

 11. #50
  AKA-MANO Maska e Maqellarjot
  Anėtarėsuar
  16-06-2011
  Vendndodhja
  USA
  Postime
  972
  Faleminderit
  81
  62 falenderime nė 51 postime

  Pėr: Aleksandër Gjoka

  Citim Postuar mė parė nga sirena_adria Lexo Postimin
  ARTIST I MADH - Kenge te pakoha !

  Pas 17 vjetesh mungese si krijues apo kengetar ne Festival, ringjitet ne skene me 2 " Mosketjeret " e tjere te Grupit !
  Nderim, Mirenjohje , Respekt per Sandrin, Redonin & Eltonin ! KONTRIBUT I PACMUAR ne Muziken Shqipe ! BRAVO !
  Bravo Sirena...me kenaqe me kete video. Keta jane 'heronjte' e mi te muzikes shqiptare e krijuar me ndjenje dhe liri me liri te plote artistike te cilat edhe pse jane shume ndryshe nga ato qe u bene perpara 90-es prap flasin dhe tingellojne Shqip!
  Ne kohe e rrethana kritike, si individi, ashtu edhe nji popull japin proven e forces morale te tyne

 12. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar Maqellarjot pėr postimin:

  sirena_adria (19-04-2017)

 13. #51
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  8,996
  Faleminderit
  267
  363 falenderime nė 339 postime

  Pėr: Aleksandër Gjoka

  Citim Postuar mė parė nga Maqellarjot Lexo Postimin
  Bravo Sirena...me kenaqe me kete video. Keta jane 'heronjte' e mi te muzikes shqiptare e krijuar me ndjenje dhe liri me liri te plote artistike te cilat edhe pse jane shume ndryshe nga ato qe u bene perpara 90-es prap flasin dhe tingellojne Shqip!
  Faleminderit Mano ! Ka edhe me akoma ! NJE KONCERT ENDERR - Lum ata qe do e kene fat ta ndjekin live !!!


  Erdhi dita! Mė 15 maj ata tė tre dhe ne tė gjithė nė Pallatin e Kongreseve

  I ka shoqėruar prej vitesh pyetja “kur do do bashkoheni pėr njė koncert?” dhe gjithmonė i kanė devijuar asaj. Sepse pengesa kryesore ishte ana financiare dhe sponsorėt. 3 Musketieret e rock-ut shqiptar janė bėrė bashkė dhe mė 15 maj do tė jenė nė Pallatin e Kongreseve. Aleksandėr Gjoka, Elton Deda dhe Redon Makashi do tė rikthehen me hitet e tyre mė tė mira nė vite, por edhe me shumė elementė tė rinj nė njė koncert recital, pėr tė cilin puna ka nisur tashmė dhe pas pak ditėsh, tė gjithė adhuruesit e muzikės sė tyre mund t’i shijojnė live.

  Po pse kjo kohė e gjatė pritjeje?

  Tė ftuar mbrėmjen e sė mėrkurės nė Top Show Magazine, Sandri, Redi dhe Eltoni, ndanė me publikun emocionet e kėsaj pritjeje tė gjatė, e cila tashmė ka njė datė tė kristalizuar: “Ne kemi qenė gjithmonė tė gatshėm pėr ta bėrė njė koncert dhe gjithmonė kemi folur pėr kėtė me njėri-tjetrin, por pengesa ishin sponsorėt, ana financiare. Tani qė u mundėsua kjo, ja ku jemi…” – tha Sandri.

  “Gjithēka lindi nga njė makinė e vogėl. Nė njė udhėtim pėr njė aktivitet muzikor, bashkė me njė mikun tim, po diskutonim pėr koncertin dhe dalėngadalė na lindėn idetė tė cilat filluam t’i bėnim konkrete”, - vijon mė tej Redoni duke dhėnė mė shumė detaje pėr tė realizuar ėndrrėn e tė treve.

  Ndėrsa Eltoni, ai qė mban peshėn kryesore tė koncertit, meqenėse merret edhe me orkestrimin e tė gjitha kėngėve, tregon se bashkė me ta nė Pallatin e Kongreseve do tė jetė edhe njė pjesė e mirė e orkestrės sė RTSH-sė: “E gjitha orkestra ka gjithsej rreth 60 elementė. Formacioni qė kemi ne do tė ketė 34-35 elementė, qė ėshtė prapė shumė, por duke pasur edhe njė band shumė tė mirė dhe me violina, kėnga merr pėrmasa tė tjera”, – sqaron Eltoni.

  Repertori i koncertit do tė jetė i larmishėm. Djemtė do tė kėndojnė hitet e tyre mė tė mira, veē e veē dhe bashkė. Nė shumicėn e koncertit, sqarojnė ata, do tė jenė duke shoqėruar njėri-tjetrin edhe me zėra tė dytė. Eltoni premton se do tė jenė kėngėt mė tė zgjedhura qė vazhdojnė t’i kėndojnė edhe sot nė koncerte: “Janė zgjedhur kėngėt mė tė mira tonat, por janė ndryshe dhe tė pėrshtatura nė orkestracion. Do tė ketė kėngė tė tilla si: “Jemi emri i vetė jetės”, “Qyteti i vjetėr”, “Tė pranoj si je”, “Mos prit deri nesėr”, “Na lini tė jetojmė”, “Ditė dimri” e shumė tė tjera.”
  Pėrgjegjėsia ėshtė e madhe, shton mė tej Deda, madje sa mė shumė afrohen ditėt, aq mė i madh bėhet presioni: “Ėshtė njė pėrgjegjėsi shumė e madhe dhe tė mendosh qė ėshtė kurora e krijimtarisė sonė, presioni ėshtė edhe mė i madh… Megjithatė, ne jemi profesionistė dhe jam i bindur qė nuk do tė kemi tė papritura… ”

  … pėrveē atyre qė krijon Redoni gjithmonė me kėngėt e tij melankolike. Si mė emocionali i grupit, Redoni ka rezervuar edhe njė surprizė pėr publikun – tėrėsisht tė re edhe nė stil: “Ky koncert ėshtė njė pjesė e jetės sonė, ne e kemi pasur gjithmonė ėndėrr ta realizojmė dhe sa mė shumė afrojnė ditėt, aq mė i madh ėshtė edhe emocioni. Kėto ditė, madje, ēunave u kam thėnė ‘mė mirė do ishte qė ta kishim sot koncertin’, aq i madh ėshtė emocioni qė kemi filluar tė ndiejmė…”
  Dhe nėse Redoni thotė qė ka emocion, tė gjithė bėni gati shamitė. Edhe kėnga e tij e re, kėshtu ėshtė. Sandri e konfirmon…
  Mė 15 maj, nė Pallatin e Kongreseve (jo vetėm pėr tė qarė me Redonin).

  http://www.revistaclass.al/d/84/142/...-e-kongreseve/

 14. #52
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  8,996
  Faleminderit
  267
  363 falenderime nė 339 postime

  Pėr: Aleksandër Gjoka

  MIRENJOHJE !


 15. #53
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  8,996
  Faleminderit
  267
  363 falenderime nė 339 postime

  Pėr: Aleksandër Gjoka


 16. #54
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  8,996
  Faleminderit
  267
  363 falenderime nė 339 postime

  Pėr: Aleksandër Gjoka


 17. #55
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  8,996
  Faleminderit
  267
  363 falenderime nė 339 postime

  Pėr: Aleksandër Gjoka


 18. #56
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  8,996
  Faleminderit
  267
  363 falenderime nė 339 postime

  Pėr: Aleksandër Gjoka


 19. #57
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  8,996
  Faleminderit
  267
  363 falenderime nė 339 postime

  Pėr: Aleksandër Gjoka

  Nje Sander Gjoka rralle ne interpretime te tilla !


 20. #58
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  8,996
  Faleminderit
  267
  363 falenderime nė 339 postime

  Pėr: Aleksandër Gjoka

  Fat qe pas '90 pati Artist te Medhenj si SANDER GJOKA qe dhane maksimumin per kengen e bukur shqipe ! Mirenjohje !


 21. #59
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  8,996
  Faleminderit
  267
  363 falenderime nė 339 postime

  Pėr: Aleksandër Gjoka

  Sa e bukur !  Poezia: ERVIN HATIBI

 22. #60
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  8,996
  Faleminderit
  267
  363 falenderime nė 339 postime

  Pėr: Aleksandër Gjoka

  Per te mos u humbur ....


Faqja 3 prej 4 FillimFillim 1234 FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •