Close
Faqja 2 prej 4 FillimFillim 1234 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 40 prej 71
  1. #21
    Gone Maska e MiLaNiStE
    Anėtarėsuar
    19-05-2003
    Vendndodhja
    dónde ustedes no me puede ver
    Postime
    1,770
    Ne kete flet te bardhe

    Nė kėtė fletė tė bardhė
    Pėr ty do tė shkruaj
    Por kujtimet s'mė lėnė
    Mė bėjnė tė vuaj

    Kujtoj ato ēaste
    Qė kurrė mė s'do vinė
    Kur aq pranė tė kisha
    Dhe ndjeja dashurinė

    Po ti atė dashuri tė pastėr jo mė se doje
    Njė tjetėr ti mė the qė dashuroje
    Tani po e kuptoj se ti nuk ndjen pėr mua
    Ndaj unė tė urrej...
    (Pėrsėriten tė tre strofat)

    (2 herė)
    Nuk dua asgjė tjetėr, po bėj si dhe unė
    Se dashurinė, jo unė se humb

  2. #22
    e kithtė Maska e Rebele
    Anėtarėsuar
    22-07-2004
    Vendndodhja
    kulpėr
    Postime
    1,088
    Citim Postuar mė parė nga i_pakapshem
    o sa kam qeshur kur pashe temen per aleksander gjoken

    kur isha ne durres aleksandri vinte bente plazh atje ku jetoja une, dhe une me shoket e mi e tallnim tere kohen. E imitonin, i thoshim "aleksander po gjun per femra huh?" ai "rrini rehat cuna!!!" me zeri e ngjirur si gomar
    lol
    une isha nja 10 vjec kur e takova
    sapo beri "buje" me ate kengen Twist Again
    Kur shkuam ne TR, e pashe rruges andej nga blloku (shume e veshtire t'ia dalloje kacuben), dhe iu hodha ne qafe.
    hec ma, gjera qe ndodhin keto
    ishim te vegjel atehere, na bente pershtypje

  3. #23
    ...
    Anėtarėsuar
    26-11-2003
    Vendndodhja
    PARIS me Xhej-n jo Lopezin jo :P o mo e mir se Lopezi
    Postime
    1,428
    Jo me pse ka ze melodios kshu, si ato zhurmat melodiose te tezgjaheve tek fabrika leshit. Ik mer amoni, po qe kengetar edhe ky leshkoja qe me duket si Rud Gullit ta keni prej meje qe jeni te gjithe kengetar. Jo per ta ofenduar se sdo bente kuptim, por per mua eshte nje zero me bisht si kengetar. Flas vetem ne kontekstin e muzikes, pa hyre ne asgje personale. Kengetari po s'pati vokal, nuk mund te quhet kengetar prej flokeve edhe barsetave. Vazhdoni me tekstet e kengeve, mbase ato jane simpatike.
    HOLLAND...

  4. #24
    i/e larguar Maska e Gjallica
    Anėtarėsuar
    26-12-2002
    Vendndodhja
    My MinD iS yOuRs...YoUr HeArT iS mInE...!
    Postime
    596
    Citim Postuar mė parė nga Del Monako
    Flas vetem ne kontekstin e muzikes, pa hyre ne asgje personale. Kengetari po s'pati vokal, nuk mund te quhet kengetar prej flokeve edhe barsetave. Vazhdoni me tekstet e kengeve, mbase ato jane simpatike.
    Shife sa mire na flet mjeshtri i ardhshem i muzikes keshtu qe leri llafet se po pres te na thuash kur do hapet nje teme e tille dhe per ty

    S'me kan pelqyer asnjehere kenget e tij ndonse kte "Dite Dimri" e ka kenduar shume bukur....

  5. #25
    Zemra Kumanoves Maska e Kumanovarja
    Anėtarėsuar
    20-08-2004
    Vendndodhja
    Kam shetitur ane e mbane qe nga Shkodra ne Sarande ,Te gjitha vendet i kalova me e bukur KUMANOVA
    Postime
    142
    e di kushe ate kengen qe e kendon me alma bektashin.aleksandri ku mundem ta gjej..kam harru cilin koncert e ka kendi vetem pak me kujtohet..eja eja eja deri vone naten te vallzojme edhe gjumjet te na trathetoje...nese di kush ku mundemn ta degjoje ju faleminderit
    Ismet Jasharri yll epoke,
    Rreze drite vepra jote,
    Si vigan nė shekuj rritesh,
    I pavdekshėm n'zemėr t'Shqipes

  6. #26
    Pershendetje Kumanovarja
    Kete kenge te Aleksander Gjokes me Alma Bektashin mund ta degjosh ketu : http://muzika.albasoul.com/album.php?&id=220 me titull "Ti nuk me tradheton"
    Mos shkruaj gjė kur je me nerva, sepse, ndėrsa plaga e gjuhės ėshtė mė e keqe se e shpatės, mendo ē’ka mund tė jetė ajo e pendės

  7. #27
    Shqiptar Maska e EdiR
    Anėtarėsuar
    24-05-2002
    Vendndodhja
    Madison, WI, U.S
    Postime
    963
    Pershendetje te gjitheve !
    Shume tem e e bjkur te flasesh per Aleksander Gjoken.
    Eshte me i preferuari per mua. Kam patur mundesi ta takoj kur isha student ne Tirane dhe jam shume krenar per kete fakt. Shpresoj ta shikoj te vije e te kendoje ne Amerike do te jete interesante.
    Urime.

  8. #28
    Shqiptar Maska e EdiR
    Anėtarėsuar
    24-05-2002
    Vendndodhja
    Madison, WI, U.S
    Postime
    963
    Me falni per gabimet ne te shkruar por jam duke perdorur nje tastiere qe nuk punon mire dhe nuk u tregova i kujdesshem te lexoja se cfare shkrova.
    Faleminderit per mirekuptimin.

  9. #29
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    03-03-2005
    Postime
    9

    aleksander gjoka

    Me ka mbetur ne mendje kenga Anija plake. kenge shume e bukur.
    urime gjoka
    Nuk lejohen faqet personale ne firme, vetem ne profil. Stafi i Forumit

  10. #30
    Zemra Kumanoves Maska e Kumanovarja
    Anėtarėsuar
    20-08-2004
    Vendndodhja
    Kam shetitur ane e mbane qe nga Shkodra ne Sarande ,Te gjitha vendet i kalova me e bukur KUMANOVA
    Postime
    142
    SHigjeta Faleminderit shume gjithe te mirat..
    Ismet Jasharri yll epoke,
    Rreze drite vepra jote,
    Si vigan nė shekuj rritesh,
    I pavdekshėm n'zemėr t'Shqipes

  11. #31
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    18-06-2005
    Postime
    15
    Une jam nje admirues vertet i madh i Aleksander Gjokes. Une faktikisht jam fansi i BURN dhe kam marre vesh qe kengetari i BURN eshte nipi i Aleksander Gjokes dhe ma besoni me eshte bere shume qejfi qe Aleksandri do te leje nje pasardhes ne rrugen e muzikes pasi eshte zeri me i paarritshem ne shqiperi dhe sa per ata qe e shajne, duhet te hapin fjalorin Shqip-Shqip dhe te shikojne se cdomethene muzike se mbase e kane kuptuar gabim se po the qe Aleksandri nuk eshte i denje per muziken shqiptare atehere muzika shqiptare ska per te pasur asnjehere ndonje kengetar.

  12. #32
    Creator Spiritus Maska e Dito
    Anėtarėsuar
    02-04-2004
    Vendndodhja
    Ne Bahēen time
    Postime
    3,882
    Aleksandri eshte tingulli i zerit qe romantiket e kane kerkuar ne vite

    Dito.

  13. #33
    Bebiiiiiii dove je? Maska e TiLoNcE
    Anėtarėsuar
    11-05-2003
    Vendndodhja
    tu bo not
    Postime
    1,116
    ene mu mpelqen shum zoni atij
    shum
    ka i kong ai per i shok qe i ka vdek,qe e qun vlla
    osht shum prekse

    osht nje nga Fav e mi
    o-le-le firma

  14. #34
    Shqiptar Maska e EdiR
    Anėtarėsuar
    24-05-2002
    Vendndodhja
    Madison, WI, U.S
    Postime
    963
    Citim Postuar mė parė nga TiLoNcE
    ene mu mpelqen shum zoni atij
    shum
    ka i kong ai per i shok qe i ka vdek,qe e qun vlla
    osht shum prekse

    osht nje nga Fav e mi
    Kenga "Per ty Vella" eshte dedikuar Gaz Muces nqs e di se kush ka qene ai.
    Kalofsh mire,
    Edi

  15. #35
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    23-03-2003
    Vendndodhja
    Anadoll
    Postime
    35
    Pse kaq rendesi ka kujt i kushtohet arti?Qe eshte alabak Aleksander Gjoka dihet,se e kam pasur edhe ne lagje po si kengetar nuk eshte i keq,te pakten kendon,nuk reciton.
    Kush e ka shkruar tekstin e"Anija Plake" se per mendimin tim eshte nje nga poezite me te mira ne shqip.Respekt.
    Nje dite sinjor kapiteni ciganen ne rruge e takoi

  16. #36
    Shqiptar Maska e EdiR
    Anėtarėsuar
    24-05-2002
    Vendndodhja
    Madison, WI, U.S
    Postime
    963
    Citim Postuar mė parė nga Trchick
    Pse kaq rendesi ka kujt i kushtohet arti?Qe eshte alabak Aleksander Gjoka dihet,se e kam pasur edhe ne lagje po si kengetar nuk eshte i keq,te pakten kendon,nuk reciton.
    Kush e ka shkruar tekstin e"Anija Plake" se per mendimin tim eshte nje nga poezite me te mira ne shqip.Respekt.
    Shpetim Roqi e ka shkruar tekstin e "Anija Plake" kur ishte akoma gazetar.

  17. #37
    i vetlarguar Maska e Arcimedes
    Anėtarėsuar
    26-12-2005
    Vendndodhja
    Holland
    Postime
    591
    Mua me behet qejfi qe Aleksandri qenka bera kengetar.

    Por ket kengen "Nje dit dimri" un e kam ndegjuar shum vite perpara se sa ta kendonte Alexandri. Lind pyetja: kush e ka ber ket keng, Alexander Gjoka apo ndonje tjeter.
    S'ka ndonje gje qe perdor kenget e te tjerve, por te pakten per mendimin tim le t'ja permendi dhe emrin.
    I vetlarguar per arsyje fshirje shkrimesh nga moderatore arrogante si puna e Dariusit me shoke....

  18. #38
    i vetlarguar Maska e Arcimedes
    Anėtarėsuar
    26-12-2005
    Vendndodhja
    Holland
    Postime
    591
    Tani mu kujtua dhe kenga "Anxhela" qe na e paska bere zoti Aleksander. Edhe ket keng un e kam ndegjuar vite para Aleksandrit. Mendoj qe do te ishte me e sinqerte sikur Aleksandri te thoshte qe te kujt jan keto kenge dhe ta dinte publiku me mir qe ai ka bere ai keto keng, apo dikush tjeter?

    Ka pas djem qe i kendonin shum me bukur k'to dy keng dhe shum keng te tjera e un i njof ata djem personalisht. Aleksandri i ka dhj*re pak, po hajt mo, hallall i qoft qe beri fam.
    Te tjeret kendoshin per shoqerin dhe per qejfin e tyre dhe jo me bere fam e me rrjep nga paret dhe me mashtruar nje pjes te madhe te adolishences.

    Ky ishte mendimi im rreth Aleksandrit te madh. Po e them edhe njeher: shum mir qe esht ber i madh dhe ka edhe ze te mir, por te paktet te thot te kujt jan k'to keng dhe te tregohet i sinqert.
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Arcimedes : 26-12-2005 mė 12:33
    I vetlarguar per arsyje fshirje shkrimesh nga moderatore arrogante si puna e Dariusit me shoke....

  19. #39
    Shqiptar Maska e EdiR
    Anėtarėsuar
    24-05-2002
    Vendndodhja
    Madison, WI, U.S
    Postime
    963
    Citim Postuar mė parė nga Arcimedes
    Mua me behet qejfi qe Aleksandri qenka bera kengetar.

    Por ket kengen "Nje dit dimri" un e kam ndegjuar shum vite perpara se sa ta kendonte Alexandri. Lind pyetja: kush e ka ber ket keng, Alexander Gjoka apo ndonje tjeter.
    S'ka ndonje gje qe perdor kenget e te tjerve, por te pakten per mendimin tim le t'ja permendi dhe emrin.
    Nuk mund te them me siguri qe Aleksandri i ka bere te gjitha nga fillimi ne fund por te jesh i sigurt se ai ka dicka per shumicen e ketyre kengeve.
    Ai ka shkruar kenge qe kur ishte ne Lice dhe kenget e tij kendoheshin ne Kodrat e Liqenit shume kohe me pare se sa i te bej kengetar i njohur. Jo vetem Aleksandri por Bojken Lako, Bledar Sejko, Redon Makashi, Elton Deda, Gjergji Jorgaqi dhe shume te tjere para tyre, te gjithe kane shkruar kenge shume me heret kur ishte ende e ndaluar pastaj nuk i dihet autori disave.

    Une e di qe ne shqipri nuk respektohen fare te drejtat e autorit dhe c'do gje eshte e ligjshme keshtu qe nuk jam 100 % i sigurt per ndonje kenge ne vecanti por qe ai ka qene i perfshire ne muziken e shume kengeve te asaj kohe jam shume i sigurt.
    Kalofsh mire,
    Ed

  20. #40
    i vetlarguar Maska e Arcimedes
    Anėtarėsuar
    26-12-2005
    Vendndodhja
    Holland
    Postime
    591
    Citim Postuar mė parė nga EdiR
    Nuk mund te them me siguri qe Aleksandri i ka bere te gjitha nga fillimi ne fund por te jesh i sigurt se ai ka dicka per shumicen e ketyre kengeve.
    Ai ka shkruar kenge qe kur ishte ne Lice dhe kenget e tij kendoheshin ne Kodrat e Liqenit shume kohe me pare se sa i te bej kengetar i njohur. Jo vetem Aleksandri por Bojken Lako, Bledar Sejko, Redon Makashi, Elton Deda, Gjergji Jorgaqi dhe shume te tjere para tyre, te gjithe kane shkruar kenge shume me heret kur ishte ende e ndaluar pastaj nuk i dihet autori disave.

    Une e di qe ne shqipri nuk respektohen fare te drejtat e autorit dhe c'do gje eshte e ligjshme keshtu qe nuk jam 100 % i sigurt per ndonje kenge ne vecanti por qe ai ka qene i perfshire ne muziken e shume kengeve te asaj kohe jam shume i sigurt.
    Kalofsh mire,
    Ed
    Me pelqey reagimi jot. Jam dakort qe ka kenduar qe ne kohen e komunizmit, dhe them qe ka edhe ze te mire si kengetar.
    Por dy kenge qe i kendon ai "Dite dimri dhe Anxhela" un do te kisha qejf qe ti kendonte nje tjeter djale. Shum djal ( 21-22 vjec ne ate kohe) popullor ne Durres, shume kenge i kishte bere me nje burr 20 vjet me i moshuar, por ky djali nga Shkozeti iku ne 91. Per ate burrin qe e shoqeronte ne gitarre thone qe ka vdekur.
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Arcimedes : 26-12-2005 mė 18:04
    I vetlarguar per arsyje fshirje shkrimesh nga moderatore arrogante si puna e Dariusit me shoke....

Faqja 2 prej 4 FillimFillim 1234 FunditFundit

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •