Close
Faqja 1 prej 2 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 20 prej 28
 1. #1
  Deny Ignorance Maska e Darius
  Antarsuar
  25-04-2002
  Vendndodhja
  Agartha
  Postime
  13,942
  Faleminderit
  0
  673 falenderime n 479 postime

  Dy jav para ndeshjes UEFA krcnon Shqiprin dhe Serbin

  Dy jav para ndeshjes UEFA krcnon Shqiprin dhe Serbin  Qeveria e Futbollit Europian, UEFA, do t jet gjith sy e vesh t enjten e 8 tetorit, kur n Elbasan Arena do t zbres Shqipria dhe Serbia, pr t luajtur takimin e radhs t vlefshme pr eliminatoret e evropianit Franc 2016″.

  Pas ngjarjeve t turpshme t 14 tetorit t vitit t shkuar, ku organizimi skandaloz i ndeshjes nga ana e Serbis solli dhunimin e Kombtares s Shqipris nga ana e tifozve q u futn n fush, policis dhe siguris s stadiumit, UEFA, e cila doli e turpruar pas vendimit t KAS-it q rrzoi Disiplinn dhe Apelin e Nionit, dshiron me do kusht q t shmang ngjarje t tilla. N fakt, vlen t theksohet se ajo q ndodhi n Humska t Beogradit, ishte pjell e tolerancs s shpesht t UEFA-s pikrisht ndaj Serbis, pasi nuk ishte hera e par q koret raciste dhe ofendimet me baz etnike dgjoheshin n ndeshje t tilla. Prandaj, presidenti i UEFA-s, Mishel Platini, ka shfrytzuar mbledhjen e Komitetit Ekzekutiv n Malt pr t biseduar personalisht me presidentin e FSHF-s, Armand Dukn, dhe presidentin e federats serbe, Tomislav Karaxhiin, pr t biseduar rreth argumentit m t nxeht t eliminatoreve t tetorit dhe pr t lshuar krcnime ndaj t dyja federative. Nga sa sht msuar, Platini sht shprehur qart se kush gabon, do t digjet, do ta psoj rnd.
  Krcnimi i francezit q udhheq UEFA-s sht serioz, pasi ai nuk do t mund ti lejonte vetes nj tjetr turprim publik pas qndrimit t njanshm dhe fare t hapur q mbajti pas ndeshjes Serbi-Shqipri, e cila u ndrpre nga gjyqtari Atkinson pas hedhjes s flakadanve n fush nga tifozria vendse. Platini sht shprehur ashpr, ndrsa ka krkuar q ti vij fundi dhe prplasjes mes dy vendeve, q situata t tilla t mos prsriten m. Nga kjo kuptohet dhe arsyeja e takimit t Duks me kreun e SHISH, Visho Ajazin, dhe kreun e Policis s Shtetit, Haki akon. do gj pritet q t jet e monitoruar dhe e kontrolluar deri n detaje, pr t shmangur incidente q mund t sillnin dhe prjashtimin e Shqipris nga arena europiane pr nj periudh t gjat kohore.

  Jeton Selimi/VOAL

 2. #2
  Shqiptar Maska e {A_N_G_E_L_69}
  Antarsuar
  11-03-2003
  Vendndodhja
  Switzerland
  Mosha
  31
  Postime
  3,861
  Faleminderit
  174
  110 falenderime n 95 postime

  Pr: Dy jav para ndeshjes UEFA krcnon Shqiprin dhe Serbin

  Tani u kujtua platini te mari kto masa extreme?! Ky eshte pushta me e madhe e mafias qe ka gllaberitur futbollin.
  Ti, Shqipri, M Jep Nder, M Jep Emrin Shqiptar

 3. #3
  Deny Ignorance Maska e Darius
  Antarsuar
  25-04-2002
  Vendndodhja
  Agartha
  Postime
  13,942
  Faleminderit
  0
  673 falenderime n 479 postime

  Pr: Dy jav para ndeshjes UEFA krcnon Shqiprin dhe Serbin

  Po normal. Aq bllof sa doli duke mbeshtetur e mbajtur anen e Serbiser ashqiare, tani do sillet sikur rregullat kane rendesi te madhe dhe jep edhe paralajmerime. Harron qe Shqiperia dhe shqiptaret nuk bene asgje qe te meritojne keto kercenime. Si do justifikoje veten ndryshe Platinovici?

 4. Anetart m posht kan falenderuar Darius pr postimin:

  martini1984 (26-09-2015)

 5. #4
  Shqiptar Maska e {A_N_G_E_L_69}
  Antarsuar
  11-03-2003
  Vendndodhja
  Switzerland
  Mosha
  31
  Postime
  3,861
  Faleminderit
  174
  110 falenderime n 95 postime

  Pr: Dy jav para ndeshjes UEFA krcnon Shqiprin dhe Serbin

  Me sakte ai del hapur qe eshte nje pro sllav i theksuar per interesat e tija te pushtetshme. Piken e hajrit mos e befshin nese denojne Shqiprine padrejtesishte.
  Ti, Shqipri, M Jep Nder, M Jep Emrin Shqiptar

 6. #5
  Peace and love
  Antarsuar
  16-06-2006
  Vendndodhja
  usa
  Postime
  1,900
  Faleminderit
  122
  65 falenderime n 61 postime

  Pr: Dy jav para ndeshjes UEFA krcnon Shqiprin dhe Serbin

  Po pse ky panik ne media nuk e kuptoj? Le te luajne per te fituar ndeshjen,nuk na intereson se kush ekip eshte perballe. Duhen piket per te shkuar ne France. Kjo nuk eshte as lufte as politike,thjeshte futboll. Nuk e kuptoj kete histeri neper media e forume. Ne edhe kur i kemi punet pak mire sikur e kerkojme vete qe te ndodhi dicka e pastaj jo e ka fajin UEFA jo e ka Platinia. Le te luajme futboll e te fitojme ca do beje Platini e UEFA?

 7. Anetart m posht kan falenderuar murik pr postimin:

  jarigas (27-09-2015)

 8. #6
  Perjashtuar
  Antarsuar
  02-04-2009
  Postime
  5,653
  Faleminderit
  633
  178 falenderime n 161 postime

  Pr: Dy jav para ndeshjes UEFA krcnon Shqiprin dhe Serbin

  Citim Postuar m par nga Darius Lexo Postimin
  Po normal. Aq bllof sa doli duke mbeshtetur e mbajtur anen e Serbiser ashqiare, tani do sillet sikur rregullat kane rendesi te madhe dhe jep edhe paralajmerime. Harron qe Shqiperia dhe shqiptaret nuk bene asgje qe te meritojne keto kercenime. Si do justifikoje veten ndryshe Platinovici?
  Eshte me i dhjere se Blater....
  http://www.cbc.ca/sports/soccer/fifa...isis-1.3244878
  http://www.lesoir.be/999599/article/...our-un-travail
  Si FAKT ka qene me kohe
  http://www.mirror.co.uk/sport/footba...-might-5783843
  Disa i dine,te tjere nuk i besojne,ndokush tjeter lezetohet kur....................me mbush xhepat!
  Nuk ka ne kapitalizem ndershmeri dhe drejtesi,ndryshe te fusin shkelmin.
  Naten e mire.

 9. #7
  i/e regjistruar Maska e par
  Antarsuar
  10-09-2010
  Postime
  821
  Faleminderit
  13
  54 falenderime n 50 postime

  Pr: Dy jav para ndeshjes UEFA krcnon Shqiprin dhe Serbin

  “FSHF” trafik dhe politik me biletat e ndeshjes Shqipri-Serbi. Asnj kosovar n stadium, stadiumi me militant t PS dhe LSI

  Posted: 15:07, 01/10/2015 syri.net

  duka-fshf-ps-lsi

  Pasi kan gnjyer se biletat e ndeshjes Shqipri-Serbi do t dilnin n shitje, pasi kan br q mijra njerz t prisnin n radh pr nj bilet, pasi kan sekuestruar me polici do apartament q shikon nga stadiumi, pasi kan urdhruar t arrestohet kush hap grilat e dritareve t shtpive t tyre q shikon nga stadiumi, sot “FSHF” ka pranuar se nuk ka bileta. Biletat jan prenotuar dhe plotsuar nga administrata shqiptare.

  Biletat jan shprndar npr ministri me argumentin se kshtu kemi mundsi ti identifikojm tifozt dhe ti detyrojm t duartrokasin himnin serb. Kjo e ka nj t vrtet pas bashkim-vllazrimit Rama-Vui.

  Duke njohur faktin se administrata sht mbushur me militant, sht fakt se duhet t jesh ose antari “FRESH” ose antar i “LRI” pr t marr nj bilet pr ndeshjen me Serbin. Dhe baza e ktyre dy partive nuk sht se kan ndonj ngarkes ndaj serbve.

  Pr ta serbt vetm me kosovart kan pasur probleme, jo me ne. Prandaj, ka dhe nj vendim t prer: Asnj bilet pr kosovart dhe shqiptart e diaspors. Kush ka pasaport kosovare nuk mund ti afrohet “Elbasan Arena”.

  Tjetr fakt sht se mediat kan raportuar pr mijra bileta n treg t zi. T cilat prej kohsh kan kapur shifrn e mbi nj mij euro nj bilet. Dhe kto bileta vetm pr qytetart e Republiks s Shqipris, mundsisht jo pr emra verior pasi sipas “politikbrsve” n “FSHF” ata i urrejn serbet dhe nuk do t duartrokasin kur t ekzekutohet himni “vlla serb”.

  Nj tjetr skandal sht vendimi pr t mos e lejuar as ti afrohet stadiumit Ballist Morina. Por nuk ka t njjtin vendim pr vllain e kryeministrit Olsi Rama. Ku sipas gazetarit t oborrit nga Top Channel, heroi i Beogradit ishte jo “Ballist Morina” por “Partizan Rama”.

  Si prfundim, “FSHF” po bn jo vetm trafik me biletat por edhe politik. Sikur kosovart e kombtares t mos pranonin t hynin n fush n shenj proteste pr “racizmin” ndaj tifozve kosovar, me k do t luante Armando Duka kundr Serbis?
  Morali & Miresia
  Virtyte te trazuara nga mendje te modifikuara.

 10. #8
  i/e regjistruar Maska e Prudence
  Antarsuar
  11-03-2008
  Postime
  2,437
  Faleminderit
  77
  124 falenderime n 80 postime

  Pr: Dy jav para ndeshjes UEFA krcnon Shqiprin dhe Serbin

  nga e gjthe kjo, nuk me pelqeu, qe kane hyre me "liste" qe te duartrokasin himnin serb.

  S'kane pse, as ta duartrokasin e as ta fishkellejne.pfff
  "M e mira sht armike e s mirs"

 11. #9
  Deny Ignorance Maska e Darius
  Antarsuar
  25-04-2002
  Vendndodhja
  Agartha
  Postime
  13,942
  Faleminderit
  0
  673 falenderime n 479 postime

  Pr: Dy jav para ndeshjes UEFA krcnon Shqiprin dhe Serbin

  Pallavra dhe shkrim komplet militant. Kushdo qe e ka hartuar kete shkrim ka kritikuar politizimin e ndeshjes ne nje kohe qe vete shkrimi ka permbajtje komplet politike. Askush nuk do detyroje njerezit te duartrokasin himnin serb. Mbase idea eshte qe mos kete njerez qe ta fishkelljene ate (sic bene serbet ne Beograd me himnin tone). Dhe une jam teresisht dakort me masat e marra. Jo per te ndeshkuar tifozerine kosovare apo ate verioire po per t'i hequr cdo mundesi serbeve qe mos bejne dot asnje provokim. Po te ishin lene biletat e lira nuk dihej se kush do futej ne stadium. Dhe te gjithe e kemi nje fare ideje qe UDB-ja (e dikurshme) i ka disa kelysha te saj si brenda ne Shqiperi ashtu dhe ne Kosove. Te pakten ne kete menyre shteti, policia dhe sherbimi sekret kane kontroll te plote te situates dhe sdo lene vend per provokime. UEFA i ka syte tek ne dhe kane derguar te njejtin komisar fushe qe ishte dhe ne Beograd. Askush nga ne nuk do donte te humbte lojen (dhe si rezultat shancin per te shkuar ne France) per shkak te denimit nga UEFA. Sma ha mendja qe kjo e fundit ta kete gelltitur kollaj kthimin e vendimit qe mori nga CAS. Pra jemi te detyruar qe te marrim masa dhe ekstreme qe loja te kryhet normale nga ana organizative.

 12. 2 antart m posht falenderuan Darius pr mendimin e shprehur n kt postim:

  martini1984 (02-10-2015),murik (05-10-2015)

 13. #10
  i/e regjistruar Maska e par
  Antarsuar
  10-09-2010
  Postime
  821
  Faleminderit
  13
  54 falenderime n 50 postime

  Pr: Dy jav para ndeshjes UEFA krcnon Shqiprin dhe Serbin

  eshte analize e syri.al
  se dyti biletat qe po shiten ne treg te zi me 1000 € copa nuk mund te bien ne dore te udb serbe, shqiptare qe punojne ne administrate dhe njekohesisht jane me sherbimet e udb serbe nuk ka, masat ekstreme do ishte te kishin mbushur stadiumin me femije te moshes 7-10 vjecare dhe jo ca te njerkes dhe ca te halles; a mendoni se presidenti I fshf ka menduar per tifozet apo per cakejt e politikes, une mendoj qe kjo e dyta qendron me shume.
  Morali & Miresia
  Virtyte te trazuara nga mendje te modifikuara.

 14. #11
  i/e regjistruar Maska e par
  Antarsuar
  10-09-2010
  Postime
  821
  Faleminderit
  13
  54 falenderime n 50 postime

  Pr: Dy jav para ndeshjes UEFA krcnon Shqiprin dhe Serbin

  Ndeshja Shqipri-Serbi. Qeveria Rama sponsorizon 109 student serb n Elbasan Arena, po pr studentt nga Presheva?!…

  Posted: 20:16, 17/09/2015

  femijet-serb

  Nj grup studentsh serb do t qndrojn n Shqipri n datat 7-9 tetor n kuadr t ndeshjes Shqipri –Serbi q luhet n 8 Tetor n Elbasan Arena. 50 deri n 100 student t moshs n 18-19/20 vjear jan t ftuar q t ndjekin kt ndeshje gjat qndrimit t tyre n Shqipri ndrsa akomodimi don t bhet nga student shqitpar n shtepit e familejve t tyre.

  Sipas nj informacioni q ka siguruar Syri.Net t gjitha kostot e transportit dhe ushqimit t studentve serb do t mbulohen nga qeveria shqiptare. T mrkurn n mesdit, grupi i studentve serb do t mbrrij n aeroportin Nn Tereza dhe m pas ato do t priten n nj drek t shtruar nga Kryeministri Edi Rama dhe ministrja e Arsimit, Lindita Nikolla.

  M pas do t bhet akomodimi i ktyre studentve npr familjet q do t przgjidhen pr strehimin e tyre ku edhe do t darkojn. Gjat qndrimit t tyre dy ditor, studentt serb do t ken mundsis edhe t kryejn vizita npr sitet arkeologjike t Durrsit dhe Elbasanit dhe m pas n darkn e 8 Tetorit ata do t akomodohen n Stadiumin Elbasan Arena pr t ndjekur ndeshjen Shqipri Serbi e vlefshme pr eleminiatoret e Euro 2016.
  Deri ktu nj akt pr tu prshndetur ai i qeveris shqiptar nisur edhe nga tensionet q u regjistruan n ndeshjen e par Serbi Shqipri n stadiumin e Beogradit ku shqiptart nuk ishin aspak t mirpritur nga autoritetet serbe. Por pyetja tjetr q lind n kto nism, sht se a nuk do t kishte qen e udhs q t njjtin sponsorizim, qeveria shqiptar n kt kuadr ta kishte br edhe pr 100 student shqiptar t Preshevs t cilt gjithashtu do t donin t ishin n Elbasan Arena pr t mbshtetur Kombtarn KuqeZi dhe pr ta br m t plot tablon e bashkejetess normale n rajonin e Ballkanit.

  Por duket se kompleksi i Edi Rams pr t qen sa m “lideri i rajonit” q t jet e mundur e ka fokusuar gjith vmendjen e tij tek temenaja pr studentt e Serbis dhe asnj tolerim pr ata shqiptar t cilve vetm viz nuk po u krkohet pr t hyr n Elbasan Arena se, masat e tjera t ndrmara nga policia pr kt ndeshje do i kishin zili edhe autoritetet hungareze q po prballen ashtu si dijn ata me emigrantt sirian.
  syri.net
  Morali & Miresia
  Virtyte te trazuara nga mendje te modifikuara.

 15. #12
  Deny Ignorance Maska e Darius
  Antarsuar
  25-04-2002
  Vendndodhja
  Agartha
  Postime
  13,942
  Faleminderit
  0
  673 falenderime n 479 postime

  Pr: Dy jav para ndeshjes UEFA krcnon Shqiprin dhe Serbin

  Citim Postuar m par nga par Lexo Postimin
  eshte analize e syri.al
  Nuk thashe qe e ke shkruar ti. Ju referova autorit te shkrimit.

  shqiptare qe punojne ne administrate dhe njekohesisht jane me sherbimet e udb serbe nuk ka...
  Te them te drejten kjo eshte nje deklarate qe kerkon shume kellqe ta provosh. Ka patur politikane ne sherbim te UDB-se e lere me funksionare te administrates. Fatkeqesisht ne nuk mund ta dime se kush eshte e kush nuk eshte ne sherbim te UDB-se.

 16. Anetart m posht kan falenderuar Darius pr postimin:

  martini1984 (02-10-2015)

 17. #13
  i/e regjistruar Maska e par
  Antarsuar
  10-09-2010
  Postime
  821
  Faleminderit
  13
  54 falenderime n 50 postime

  Pr: Dy jav para ndeshjes UEFA krcnon Shqiprin dhe Serbin

  Fatkeqesisht ne nuk mund ta dime se kush eshte e kush nuk eshte ne sherbim te UDB-se.[/QUOTE]


  nese nuk dime se cilet jane ne sherbim te udb, pse qeveria dergon vetem administraten dhe antaret e freshit dhe te lsi ne stadium,
  Pse nuk I nxori biletat si gjithmone tek stadium qemal stafa qe te merreshin vetem me pasaporte dhe vetem nga nje per pasaporte, dhe nje here nese duhet siguri e larte ; Pse nuk cuan ne stadium vetem femije?
  Luhet nje pisellik I madh me inferioritetin karshi serbise pavarsisht se eshte vetem nje komshi, dhe se dyti ; e dini qe Armando duka dhe disa deputet te tjere ne parlament shumicen e bizneseve I ka te lidhura me serbine.
  LE TE SHPRESOJME QE GJITHCKA DO SHKOJ MBARE PER FUTBOLLIN DHE FUTBOLLISTET E KOMBETARES KUQ E ZI
  Morali & Miresia
  Virtyte te trazuara nga mendje te modifikuara.

 18. #14
  Perjashtuar
  Antarsuar
  02-04-2009
  Postime
  5,653
  Faleminderit
  633
  178 falenderime n 161 postime

  Pr: Dy jav para ndeshjes UEFA krcnon Shqiprin dhe Serbin

  Citim Postuar m par nga Darius Lexo Postimin
  Pallavra dhe shkrim komplet militant. Kushdo qe e ka hartuar kete shkrim ka kritikuar politizimin e ndeshjes ne nje kohe qe vete shkrimi ka permbajtje komplet politike. Askush nuk do detyroje njerezit te duartrokasin himnin serb. Mbase idea eshte qe mos kete njerez qe ta fishkelljene ate (sic bene serbet ne Beograd me himnin tone). Dhe une jam teresisht dakort me masat e marra. Jo per te ndeshkuar tifozerine kosovare apo ate verioire po per t'i hequr cdo mundesi serbeve qe mos bejne dot asnje provokim. Po te ishin lene biletat e lira nuk dihej se kush do futej ne stadium. Dhe te gjithe e kemi nje fare ideje qe UDB-ja (e dikurshme) i ka disa kelysha te saj si brenda ne Shqiperi ashtu dhe ne Kosove. Te pakten ne kete menyre shteti, policia dhe sherbimi sekret kane kontroll te plote te situates dhe sdo lene vend per provokime. UEFA i ka syte tek ne dhe kane derguar te njejtin komisar fushe qe ishte dhe ne Beograd. Askush nga ne nuk do donte te humbte lojen (dhe si rezultat shancin per te shkuar ne France) per shkak te denimit nga UEFA. Sma ha mendja qe kjo e fundit ta kete gelltitur kollaj kthimin e vendimit qe mori nga CAS. Pra jemi te detyruar qe te marrim masa dhe ekstreme qe loja te kryhet normale nga ana organizative.
  Keshtu eshte edhe nuk e luan istikami!Te tjeret n.q-se duan te mblidhen se toku dhe ti turren trojeve te humbura,si ka penguar kerrkush.Si dhe vajtja apo kualifikimi per ne France eshte...........MARKETING per Shqiperine.
  PS:edhe per futboll prape politike....Man.

 19. #15
  Perjashtuar
  Antarsuar
  02-04-2009
  Postime
  5,653
  Faleminderit
  633
  178 falenderime n 161 postime

  Pr: Dy jav para ndeshjes UEFA krcnon Shqiprin dhe Serbin

  POLICIA SHQIPTARE duhet kqyri ardhesit koke e kembe!

 20. #16
  Perjashtuar
  Antarsuar
  02-04-2009
  Postime
  5,653
  Faleminderit
  633
  178 falenderime n 161 postime

  Pr: Dy jav para ndeshjes UEFA krcnon Shqiprin dhe Serbin

  Citim Postuar m par nga par Lexo Postimin
  Fatkeqesisht ne nuk mund ta dime se kush eshte e kush nuk eshte ne sherbim te UDB-se.
  LE TE SHPRESOJME QE GJITHCKA DO SHKOJ MBARE PER FUTBOLLIN DHE FUTBOLLISTET E KOMBETARES KUQ E ZI[/QUOTE]

  Personalisht per armando duken nuk kam asnje simpati ose nuk e shof dot,por i jap te drejte per faktin...

  Mendim personal dhe shpresojme te fitojme!

 21. #17
  Perjashtuar
  Antarsuar
  02-04-2009
  Postime
  5,653
  Faleminderit
  633
  178 falenderime n 161 postime

  Pr: Dy jav para ndeshjes UEFA krcnon Shqiprin dhe Serbin

  Ai qe ka akoma DELL Shqiptar...

  Tipp der Woche fr mich
  Albanien-Serbien.
  Gewinnt ALBANIEN sonst sollen es verpissen!
  Ohne fan brille,aber das spiel juckt mich...und WIE!
  --

  Ky jam UNE ne nje forum me 60.000 pjesemarres!
  Do zoti nuk me perjashtojne....por nuk besoj!

 22. #18
  Deny Ignorance Maska e Darius
  Antarsuar
  25-04-2002
  Vendndodhja
  Agartha
  Postime
  13,942
  Faleminderit
  0
  673 falenderime n 479 postime

  Pr: Dy jav para ndeshjes UEFA krcnon Shqiprin dhe Serbin

  Tifozi shqiptar: Serbt m ofruan 50 mij euro pr trazira n ndeshje


  Tifozi i Kombtares shqiptare, Uliks Ademi, q jeton n Itali, ishte br i njohur kur kishte hyr n fush gjat ndeshjes Itali - Shqipri, n nntor t vitit t kaluar dhe kishte marr autograf t Lorik Cans.

  Ai t dieln pr gazetn tiranase "Panorama Sport", ka theksuar se nj grupim i tifozve serb n Itali i ka ofruar 50 mij euro q t shkaktoj trazira n “Elbasan Arena” gjat ndeshjes mes Shqipris e Serbis. Ademi ka thn se sht i gatshm t dshmoj kt, ndrsa sht ankuar q nuk ka ende bilet pr ndeshjen.

  "Disa prfaqsues t nj grupimi tifozsh serb n Itali m kan ofruar nj shum prej 50 mij eurosh duke m krkuar q t shkaktoj trazira n “Elbasan Arena”. Organet kompetente mund t verifikojn telefonatat e mia. Ata m kan marr n telefon duke m krkuar nj gj t till.

  Madje m kan 'dhuruar' nj flamur serb. Jan prpjekur t m joshin n nj far mnyre", ka thn tifozi Uliks Ademi pr gazetn tiranase. "Sigurisht q kam refuzuar n mnyr kategorike. Si mund t konceptohet q nj tifoz i zjarrt i kuqezinjve t oj npr mend t dmtoj kombtaren. Por provokimet e serbve t tilla jan. Un refuzova t shisja flamurin e Kombtares t firmosur nga Lorik Cana pr 10 mij euro, e si mund t sulmoj ekipin ton prfaqsues n nj ndeshje kaq vendimtare. Ishte nj telefonat e neveritshme dhe nj skenar q vetm nga imagjinata e shfrenuar serbe mund t vij", ka thn Ademi.


  http://koha.net/?id=6&l=77881

 23. #19
  Deny Ignorance Maska e Darius
  Antarsuar
  25-04-2002
  Vendndodhja
  Agartha
  Postime
  13,942
  Faleminderit
  0
  673 falenderime n 479 postime

  Pr: Dy jav para ndeshjes UEFA krcnon Shqiprin dhe Serbin

  Ballisti sht duke “zier” dika tjetr, ka nj dhurat pr Vuiqin


  Ismail Morina, i njohur si Ballisti, q mori nam kur midis Beogradit lshoi dronin me flamur t Shqipris etike e me figurat e Isa Boletinit e Ismail Qemalit, sht duke gatuar nj tjetr gj.

  N kohn kur Federata Shqiptare e Futbollit ka deklaruar se nuk do ta lejoj hyrjen e Ballistit n stadium, ky prmes Facebookut ka dhn nj mesazh.

  “100 pr qind prezent”, ka shkruar Ballisit, teksa ka bashkuar edhe nj video, raporton koha.net.

  “Prania ime do t jet e fuqishme. Kjo sht bileta ime dhe do t jem n mesin e tifozve kuqezi ku un tash jam pjes tash sa koh”, ka thn Ballisti.

  Ai ka pasur edhe nj porosi pr tifozt, teksa ka treguar se ka nj porosi q

  “Kam marr me post nga Potoari i Bosnjs nj pal syze q n qoft se m ipet mundsia t’ia dhuroj kryeministrit Vuiq. Jan pak t prdorura, por nuk jan t thyera”, ka thn Ballisti, pa dhn m shum detaje.

  Ka pasur edhe nj porosi pr kombtaren serbe, n videon e plot t ciln mund ta ndiqni m posht:


  http://koha.net/?id=6&l=78018

 24. #20
  i/e regjistruar Maska e par
  Antarsuar
  10-09-2010
  Postime
  821
  Faleminderit
  13
  54 falenderime n 50 postime

  Pr: Dy jav para ndeshjes UEFA krcnon Shqiprin dhe Serbin

  Grupimi m i madh i tifozeris bardheblu t Tirons, kan ironizuar Federatn Shqiptare t Futbollit me nj baner t shfaqur n derbin e fundit q u luajt n Qemal Stafa mes Tirons dhe Partizanit.

  Reagimi vjen pasi FSHF nuk ka vn n dispozicion asnj bilet t ndeshjes Shqipri-Serbi pr kt tifo-grup ashtu si ka br n t shkuarn n ndeshjet e kombtares kuqezi. N nj deklarat t mhershme FSHF bnte me dije se ajo i kishte “przgjedhur” prfaqsuesit e tifo-grupeve q do t ishin n Elbasan Arena n 8 Tetor, Tirona Fanatics kan ironizuar vendimin e FSHF-s, duke i vetquajtur si “T Paprzgjedhurit”.

  Kjo parrull e ‘TF’ vjen vetm nj dit pasi tifo-grupit “Ballistat” i Tetovs iu drejtua me tre banera institucionit t qeverisur nga Armando Duka me fjalt “Duka familjen n p..”, “FSHF o pedera” dhe “E harruat Iliridn”. Por edhe pas ktij anashkalimi t FSHF-s, srish reagimi i ‘TF’ ka qen krejt qytetar dhe me doza ironie ndrsa ata jan vetshpallur thjesht si “T Paprzgjedhurit”. syri.net
  Burime konfindenciale bjn me dije se 300 zyrtar t lart q mbajn funksione shtetrore do ta ndjekin falas ndeshjen Shqipri-Serbi ndrsa qytetart e thjesht do tu duhet q t paguajn dri n 1 mij euro n treg t zi pr nj bilet pr ndeshjen e 8 tetorit Shqipri-Serbi n “Elbasan Arena”.

  T pranishm pr t ndjekur kt ndeshje pritet q t jet kryeministri, Edi Rama, zvendskryeministri i Kosovs, Hashim Thai, ministra t sportit dhe kulturs, dhe ndoshta edhe kryeministri i Serbis Aleksandr Vuci, i cili ende nuk ka konfirmuar pjesmarrjen e tij.

  Ata q kan siguruar nj bilet pr t par n stadium ndeshjen ndaj Serbis jan njerz me fat pasi gjetja e nj bilete pr qytetart e thjesht sht pamundur.

  Shumica e personave q kan siguar nj bilet pr ndeshjen e 8 tetorit e kan siguruar me “mik” pran FSHF ose nga partit politike syri.net


  "nje I aferm I imi ka marr 2 bileta nga te afermit e presidentit te skenderbeut me 10000 ( te reja ) bileta. Kjo eshte FSHF "
  Ndryshuar pr her t fundit nga par : 06-10-2015 m 05:10
  Morali & Miresia
  Virtyte te trazuara nga mendje te modifikuara.

Faqja 1 prej 2 12 FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •