Close
Faqja 2 prej 2 FillimFillim 12
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 27 prej 27
 1. #21
  i/e regjistruar Maska e ai djali ...
  Anėtarėsuar
  19-09-2015
  Vendndodhja
  greece
  Postime
  121
  Faleminderit
  10
  18 falenderime nė 17 postime

  Pėr: Gangrena e Shqiptarise

  un kam njohur shume "ekstremiste" fetare me prejardhje nga kozova ,te gjith besojme ne zot ama jo te arrijme ne ekstrem saqe mohojme familjen shoqeri e gjithken e ne emer te Allahut shkojme e behemi xhihatista .kam pare shum video me isis e xhihad dhe jam lemerisur eshte mekat te arrije njeriu deri aty duke bere krime nga me cnjerezoret dhe duke abuzuar ne emer te Allahut

 2. #22
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  27-03-2013
  Postime
  242
  Faleminderit
  52
  39 falenderime nė 31 postime

  Pėr: Gangrena e Shqiptarise

  Nderkohe sikon cfare lexova diku per Japonine raportet e saj me islamin ne pergjithesi .
  -Ne Japoni ndalohet tju jepen nenshtetesi muslimaneve
  -Ndalohet tju shitet ose tju jepet me qera shtepi ose cdo lloj tjeter ndertese musl.
  -Ndalohet perphapja e islamit ne pergjithesi
  -Ne universitetet japoneze nuk stjudiohet gjuha arabe
  -Japonia ka nje nr te paperfillshem muslosh
  -Muslimanet e vetem qe jetojne ne Japoni jane punonjesit e ambasadave perkatese.
  -Ndalohet tju jepen viza pune muslimaneve te asnje lloj kategorie psh mjek.inxhinier etj.
  -Ndalohet me ligj ndertimi i institucioneve per predikimin e islamit .
  -Nese nje japonez martohet me nje muslimane atehere quhet qytetar i dores se dyte


  Duke patur parasysh qe japonezet jane njerez shume racionale dhe qe nuk humbin kohen me kotesira me siguri per nje arsye te forte i kane marre gjithe keto masa . Nderkohe ka edhe plot ligje te tjera kundr islamit po pertoja ti shkruaja te gjitha. Ideja besoj eshte e qarte.

 3. #23
  i/e regjistruar Maska e Evian
  Anėtarėsuar
  04-08-2015
  Postime
  507
  Faleminderit
  42
  73 falenderime nė 65 postime

  Pėr: Gangrena e Shqiptarise

  Po thua qe ne Japoni, s'ka musliman, xhamia e nėnshtetas musliman a ?

  Paj, futu pakes ne youtube, google dhe shih raportet e Japonezeve me Islamin. Dhe pas kesaj, mundohu te jesh racional po aq sa jan japonezet, okey ?

 4. #24
  i/e regjistruar Maska e SERAFIM DILO
  Anėtarėsuar
  06-01-2008
  Postime
  7,142
  Faleminderit
  434
  518 falenderime nė 436 postime

  Pėr: Gangrena e Shqiptarise

  Citim Postuar mė parė nga WesternBlot Lexo Postimin
  Nderkohe sikon cfare lexova diku per Japonine raportet e saj me islamin ne pergjithesi .
  -Ne Japoni ndalohet tju jepen nenshtetesi muslimaneve
  -Ndalohet tju shitet ose tju jepet me qera shtepi ose cdo lloj tjeter ndertese musl.
  -Ndalohet perphapja e islamit ne pergjithesi
  -Ne universitetet japoneze nuk stjudiohet gjuha arabe
  -Japonia ka nje nr te paperfillshem muslosh
  -Muslimanet e vetem qe jetojne ne Japoni jane punonjesit e ambasadave perkatese.
  -Ndalohet tju jepen viza pune muslimaneve te asnje lloj kategorie psh mjek.inxhinier etj.
  -Ndalohet me ligj ndertimi i institucioneve per predikimin e islamit .
  -Nese nje japonez martohet me nje muslimane atehere quhet qytetar i dores se dyte


  Duke patur parasysh qe japonezet jane njerez shume racionale dhe qe nuk humbin kohen me kotesira me siguri per nje arsye te forte i kane marre gjithe keto masa . Nderkohe ka edhe plot ligje te tjera kundr islamit po pertoja ti shkruaja te gjitha. Ideja besoj eshte e qarte.
  Me duket pak e habitshme,nuk me duket e vertete...Ligje kunder islamin nuk mund te kete,mund te jene sjellje private o arsye te tjera.....Por si shtet Japonia eshte shtet "ateist" me kushtetut perendimore o afersisht si ajo e modelit Anglez

 5. #25
  Revolucioni ėshtė afėr Maska e Nuh Musa
  Anėtarėsuar
  02-05-2002
  Vendndodhja
  vjenė, austri
  Mosha
  43
  Postime
  4,579
  Faleminderit
  26
  143 falenderime nė 133 postime

  Pėr: Gangrena e Shqiptarise

  Citim Postuar mė parė nga WesternBlot Lexo Postimin
  Nderkohe sikon cfare lexova diku per Japonine raportet e saj me islamin ne pergjithesi .
  -Ne Japoni ndalohet tju jepen nenshtetesi muslimaneve
  -Ndalohet tju shitet ose tju jepet me qera shtepi ose cdo lloj tjeter ndertese musl.
  -Ndalohet perphapja e islamit ne pergjithesi
  -Ne universitetet japoneze nuk stjudiohet gjuha arabe
  -Japonia ka nje nr te paperfillshem muslosh
  -Muslimanet e vetem qe jetojne ne Japoni jane punonjesit e ambasadave perkatese.
  -Ndalohet tju jepen viza pune muslimaneve te asnje lloj kategorie psh mjek.inxhinier etj.
  -Ndalohet me ligj ndertimi i institucioneve per predikimin e islamit .
  -Nese nje japonez martohet me nje muslimane atehere quhet qytetar i dores se dyte


  Duke patur parasysh qe japonezet jane njerez shume racionale dhe qe nuk humbin kohen me kotesira me siguri per nje arsye te forte i kane marre gjithe keto masa . Nderkohe ka edhe plot ligje te tjera kundr islamit po pertoja ti shkruaja te gjitha. Ideja besoj eshte e qarte.
  Kush e thote kete, radio vatikani ???........si mund qytetarit ti mohohet e drejta ligjore per arsye te fese ne nje vend demokratik si japonia ???......mos ja futni mor si kau lopes....
  albanish by nature

 6. #26
  i/e regjistruar Maska e Xhemis
  Anėtarėsuar
  17-11-2003
  Vendndodhja
  Iliri
  Postime
  1,420
  Faleminderit
  2
  73 falenderime nė 59 postime

  Pėr: Gangrena e Shqiptarise

  Ndalohet postimi ne forumin shqiptar ne gjendje te dehur ose te droguar.

  Citim Postuar mė parė nga WesternBlot Lexo Postimin
  Nderkohe sikon cfare lexova diku per Japonine raportet e saj me islamin ne pergjithesi .
  -Ne Japoni ndalohet tju jepen nenshtetesi muslimaneve
  -Ndalohet tju shitet ose tju jepet me qera shtepi ose cdo lloj tjeter ndertese musl.
  -Ndalohet perphapja e islamit ne pergjithesi
  -Ne universitetet japoneze nuk stjudiohet gjuha arabe
  -Japonia ka nje nr te paperfillshem muslosh
  -Muslimanet e vetem qe jetojne ne Japoni jane punonjesit e ambasadave perkatese.
  -Ndalohet tju jepen viza pune muslimaneve te asnje lloj kategorie psh mjek.inxhinier etj.
  -Ndalohet me ligj ndertimi i institucioneve per predikimin e islamit .
  -Nese nje japonez martohet me nje muslimane atehere quhet qytetar i dores se dyte


  Duke patur parasysh qe japonezet jane njerez shume racionale dhe qe nuk humbin kohen me kotesira me siguri per nje arsye te forte i kane marre gjithe keto masa . Nderkohe ka edhe plot ligje te tjera kundr islamit po pertoja ti shkruaja te gjitha. Ideja besoj eshte e qarte.
  Xhami ne Japoni viti 1938

  Emri: openingtokyomosque1938.gif

Shikime: 93

Madhėsia: 17.0 KB

  Xhami ne Japoni viti 2014

  Emri: nn20101114f1a.jpg

Shikime: 72

Madhėsia: 67.8 KB

  http://www.aljazeera.com/indepth/fea...633107534.html

  http://www.japanfocus.org/-kawakami-...6/article.html
  Celesi i Parajses:Ska hyjni tjeter pervec Zotit, dhe se Jezusi dhe Muhamedi a.s jane profetet e Tij.

 7. #27
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  14-09-2014
  Postime
  977
  Faleminderit
  2
  28 falenderime nė 28 postime

  Pėr: Gangrena e Shqiptarise

  shqiptaret duhet te njohin njehere veten dhe ta dine qe jane gjarperinj dhe te mallkuar nga qielli dhe te shkathet per pune djallezore. feja qe hengren shqiptaret ishte fryt i helmet, dhe u beri mire, dhe dikur propagandonde lirine, drejtesine dhe miresine, por ashtu si shume gjera qe hyjne ne shqiperi ishte e skaduar dhe me helm por u shkonte luspave te gjarperinjve qe perfituan prej ligjeve Otomane te asaj kohe.

Faqja 2 prej 2 FillimFillim 12

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •